Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od skagerak » 30 říj 2017 20:57

neřeším auta, ale kvéry...

Cena té opravy byla vzhledem k cenovým relacím asi celkem přijatelná, a člověk je asi rád, že má kvér v pořádku. Ale závorník co se zkur. po 2k ranách je podle mně fakt zmetek, záruka nezáruka....

a nikdo tu netvrdil ze chce zdarma všechno vyměnit .........

nicméně toto je asi už OT....


Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Rejsek » 30 říj 2017 22:04

Kdo by náhodou chtěl AR-15 za lidovou cenu, tak jeden nejmenovaný plzeňský obchod má opět skladem Norinco CQ A1 :)
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Oce » 31 říj 2017 13:49

Ono to Norinco není podle toho co o něm mám načteno zas tak špatná volba. Pokud nevadí hlaveň jen 14,5" dlouhá, plasty se časem povyhazují a nahradí za lepší i u renomovanějších značek a za ty peníze základ prý super. Mě ještě odrazuje to že bych si asi neuměl poradit s doladěním - s takovým tím tohle vylešti, tady sraz hranu atd.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Rejsek » 31 říj 2017 16:27

Určitě není :) Na hobby střelbu s kolimátorem dle mě rozhodně lepší volba než potuněná CZ858 za nesmyslné prachy (nic proti 858). Na YT s tím dělají dobré prasárny a výdrž je solidní. Bývalý kolega ji dlouho měl ( a nejspíš ještě má ) a tehdy ji velmi chválil. Za pár kaček hodíš nové předpažbí s railama + betelný kolimátor od rusáka a máš budget AR jak víno :D Prý jsou ty současné kusy zas o něco kvalitněji udělané, než před lety ( ale to asi nelze ověřit :) ). A s tím laděním bych si stejně hlavu nelámal a šel rovnou za puškařem.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Oce » 03 lis 2017 23:00

Tak kdyby někdo taky uvažoval o Luvo LA 15 tak jsem dotazem na výrobce zjistil (mimo jiné) že hlaveň je "vlastní výroby" z uhlíkové oceli, bez vnitřní povrchové úpravy.
Z katalogu OA zase že model Black Label má hlaveň sice Lothar Walther, ale taky z uhlíkové oceli bez povrchové úpravy.

Vůbec se zdá že v této cenové relaci (do 40 tis.) nutno na tvrdochrom nebo aspoň nerez zapomenout. Tedy s vyjímkou toho Norníka. Tak nevím, mě absence jakékoliv povrchové úpravy hlavně asi dost vadí, byť chápu že staré pušky ji také nemají a při dobré péči jsou i po 50 nebo více letech v dobrém stavu.

Má někdo zkušenost na kolik peněz vyjde u puškaře doladění toho Norka? A jakou spouští nahradit tu původní? A který puškař tady na severu Čech nebo v okolí Prahy je to ochoten udělat?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Biggles » 04 lis 2017 09:30

Spoušť si vyměníš sám, a to podle libosti, jsou jich tuny. K hlavni jen tolik, že tvrdochrom je v Čechách přeceňovanej a kolikrát udělá víc škody než užitku, když je mizerně udělanej. Ostatně .223rem se snad ani s korozivní zápalkou u nás koupit nedá, aby měl aspoň nějaký opodstatnění...
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od FTC » 04 lis 2017 11:06

Přesně tak, jak říká Big.
Lothar je dobrá kvalita. Stejně nějaká pomyslná životnost hlavně ve .223 je cca 6-8tis ran, pak jde do hajzlu přesnost. Tvrdochrom přesnost ve většině případů zhoršuje. Celkovou životnost ovlivníš použitím kvalitního střeliva. Samozřejmě když do ní budeš rvát barnauly, nebo nějaký Wolff, anebo Tulammo, tak životnost určitě neprodloužíš.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Rejsek » 04 lis 2017 21:08

No, kéž by byly aspoň ty Barnauly :P Bohužel to teď soudruzi všecko perou do Sýrie. U nás všude jen ty cipaté čínské sazomety :( Pokud bych měl na to koupit AR za 50k+ tak bych měl určitě i na lepší žrádlo. U budget AR za 18k bych to neřešil, jen pořádně čistit a mazat. Hlavně si dobře rozmysli, na co tu pušku chceš. Norinco je sice obstojná zbraň za ty prachy, ale AR od D-Defense to rozhodně není :wink:
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Oce » 30 lis 2017 17:57

Byl jsem si pár pušek okouknout a omáknout, nakonec asi vyhraje LA-15 Black Lion. Je sice jen max. 14,5" dlouhá ale což. Standardní provedení je o 8 tis. dražší (tedy o cca 20-25%) a za to jsou jen právě ty 2,25" délky hlavně navíc a o trošku lepší plasty (ty bych stejně časem vyměnil, pažbu a pažbičku teda určitě) + sada čistění.

Ještě se chci zeptat na to jakým střelivem střílíte pušky s twistem 1:7? Podle tabulek mi vychází že by to chtělo střely od 69gr výše, jenže právě teď takové najít v rozumné ceně nelze. Našel jsem jen kolem cca 25 kč/kus a to je moc ranec. Sice prodavač říkal že na 50-100 m nepoznám v terči rozdíl, ale nějak tomu nevěřím. Takže jak to máte vy ostatní? Střílíte s 55gr střelami, nebo si přebíjíte vlastní, anebo si mám koupi rozmyslet a vybrat si něco jiného s twistem 1:9? Přebíjení pro mě není cesta.
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od spikelet » 30 lis 2017 20:23

Mam Luvo La-15 Standart .223 Rem. 20" HB 1:7". Na zajizdeni hlavne jsem si sehnal to nejlevnejsi nemagnetizujici strelivo, ktere slo sehnat.
Remington UMC 55 gr.
Mesko 55 gr.
PPU 55 gr.
Geco VM Target 55 gr.
Vsechno chodilo normalne. Zadne strelivo nechodilo na plocho. Presnost byla rozdilna. Kdyz to seradim od nejlepsiho po nejhorsi, tak.
1. Mesko.
2. Geco.
3. Remington.
4. PPU. (hnuj, vsech hnoju)
Uz jak popis me zbrane napovida, tak ji nemam na kropeni, ale mam ji jako lehkou odstrelovacku. Takze si naboje prebijim, protoze nejlevnejsi, velmi schopny naboj, S&B Match 69 gr HPBT stoji 26 Kc/ks.
Kamos ma taky Luvo, ale nejakeho kratase. Nevim presne, jakou ma delku hlavne. 10,5", nebo 12,5". Twist ma taky 1:7", strili vyhradne sypane po 140 kusech S&B 55 gr. Nema problem, ze by mu to strilelo spatne a strely chodily na plocho.
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Oce » 01 pro 2017 23:44

Díky za radu. Říkal jsem si že není možné aby byla většina AR na trhu s twistem 1:7 a zároveň všichni takoví vataři aby je krmili střelivem po 25kč/ks :-) U 55gr střeliva je výběr velký a ceny přijatelné.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od mot » 02 pro 2017 10:44

Záleží na tom jakou přesnost od svojí zbraně vyžaduješ. Jestli ti stačí zasahovat terč velikosti postavy na 50 metrů tak je v podstatě jedno jakou gramáž střely použiješ. Na přesnější střelbu je ale tahle lehká střela při stoupání 1:7 nevhodná.
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od Oce » 09 pro 2017 12:09

Jestli není nakonec lepší (s ohledem na dostupnost a cenu střeliva) vybrat pušku s twistem 1:9. To ovšem vyřazuje víc jak 90% dostupných pušek. Se stoupáním 1:9 jsem našel pouze to Norinco, DPMS Oracle a Black Forge (s vyjímkou Norníka vše nyní nedostupné, pouze bazar). Jinak vše 1:7...
mischanek
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2013 18:16

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od mischanek » 09 pro 2017 18:17

hlavne se stoupanim 1:9 jsem videl i u pusek ADC
elado
Příspěvky: 4
Registrován: 22 zář 2012 15:48

Re: Kterou vybrat? PAR, VAR, nebo jakou AR-15???

Příspěvek od elado » 14 pro 2017 19:38

pušky s twistom 1/7 strieľajú aj s 55 gr strelivom s rozptylom moa na 100m. aj keď samozrejme čo hlaveň to originál, nedá sa to úplne paušalizovať, ale aj lacná puška ako nea so 14,5" hlavňou a 1/7 twistom mi strieľala s rozptylom nejaké 4 cm.
Odpovědět