Kouzelny nuz "David Koprfild"

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od DrobasMirek » 15 lis 2010 11:38

nemám kdovíjaký nůž, obyčejný Boker z tržnice, svůj účel plní, buřty krájí, včera jsem s ním vykuchal kapříka a za 80 Kč si asi ani víc přát nemůžu, ale..

..nevim jestli se to stává jenom mě, ale čas od času, tak 2x do týdne mi prostě nůž zmizí z kapsy.. Sponou si ho chytím za kraj kapsy tak aby byl tělem v kapse a sponou ven.. když se ještě chodilo na houby, ztratil jsem ho z ničeho nic, po půl hodině hledání v okruhu 5 metrů kde se mohl ztratit nenašel sem ho.. jdu na to samý místo za 14 dní a co nevidim - nůž se houpe ve výši mýho pasu na větvičce, chycený a vytažený z kapsy za zobáček s ostřím sloužícím k přeřezávání bezpečnostních pásů.

..v jiném případě ho najdu připnutý za sponu na bezpečnostním pásu v autě, na popruhu od pušky.. včera ležel na dně tašky s nákupem a to vůbec nevim jak se tam mohl dostat :lol:

Neumim si představit, že bych si koupil opravdickej nůž za x set nebo tisíc a tohle se mi s nim stávalo, to by mě asi trefil brzo šlak..


Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od Toky » 16 lis 2010 12:03

Mne sa to isté stáva s USB kľúčmi - niekedy nemám žiaden a na druhý deň sa mi pripletie pod pracky všetkých sedem. Práve pozerám, že dnes mám len jeden...
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od Matěj » 16 lis 2010 12:24

OT - Mně se tohle stává s penězi v peněžence, ale problém je ten, že jakmile zmizí je to nevratný proces, už se neobjeví.( teda alespoň ne v mé peněžence ). :(
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 16 lis 2010 15:07

to: Matěj: Tenhle problém nemáš jenom ty. Třeba tuhletu písničku znám už léta nazpaměť :lol:

Jinak žádnej nůž "David Copperfield" nevlastním. Za svůj život jsem ztratil jeden jedinej, obyčejnej zavírák (tehdy asi za 10 nebo 20 Kčs) se kterým jsem zkoušel házet a poté co padl do husté vysoké trávy už jsem ho nenašel - jasně naštvalo mě to, protože to byl můj první nůž. Ke klipu obecně moc důvěry nemám a když už tak bych ho strčil do kapsy jak píšeš a podle mě se nemůže ztratit - maximálně spadne do kapsy - to co popisuješ ty mě připadá až neuvěřitelný. Na pásek bych ho tím klipem moc nedával - to si fakt koleduješ o to ho ztratit.
Já nůž dám buďto do kapsy (když není díravá tak se ven nedostane) a nebo do pouzdra který navleču na pásek. Nač nosit obyčejnej zavírák někde připnutej klipem? Kdybych potřeboval rychle tasit abych si mohl nachystat sváču? :mrgreen:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od Radgost » 16 lis 2010 15:19

Nůž nosím v kapse na klipsu neustále.
Ráno vstanu, obleču se, a do kapsy kalhot automaticky vkládám nůž.
Večer přijdu domů, vysvleču se, a nůž odkládám na jeho odpočinkové místo.
Proč?
Abych mohl, např. rychle tasit a nachystat si sváču.
ano také jeden z důvodů, proč je neustále nosím.
Pokud to někomu přijde podivné, budiž.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 16 lis 2010 17:10

Špatně jsi mě pochopil. Nepříjde mě nic divnýho na tom nosit u sebe celodenně nůž, sám ho nosím - konec konců: Správný muž nosí nůž. Šlo mě o ten nůž na klipsu v kapse nebo za pasem. Beru to jako řešení pro případ, že budu potřebovat ve vteřině tasit abych se mohl bránit, což sice nastat může (já jsem se do téhle situace zatím nedostal - tedy do situace ve které by mě to bylo co platné), ale pro případ že si budu chtít nachystat sváču, pro ten nůž klidně sáhnu na dno kapsy nebo do koženýho pouzdra u pasu. Zkrátka mě ty klipsy nikdy nepřirostly k srdci (asi mám nějaký podvědomý strach, že nůž ztratím) nehledě na to že ani na jednom ani na druhým Mikovu, který nosím, žádnej klips není :lol:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od Radgost » 16 lis 2010 17:30

Naopak já jsem z klipu "nadšený".
Když jsem jej nosil bez klipu po kapsách, neustále někde zůstával ležet, v kapsách mě táhl, nikdy nebyl tam kde jsem jej hledal.
Od doby co jsem si pořídil nůž s klipem, vím, že jej mám neustále u sebe na svém místě a stačí jen spustit ruku ke stehnu a jediným letmým pohybem jej otevřít - a udělat si sváču. :lol:
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od drát » 16 lis 2010 17:36

Silencer píše:Já mám Sog Flash 1, je to takový pidinožík. Když jsem ho kupoval přes net, tak podle papírových rozměrů jsem očekával větší :-) Tahám ho denně v kapse u kalhot, je to super. Jednoduchej malej nožík, kdykoliv po ruce, pokud je třeba něco přeříznout. Te klip je sice fajn, ale mě se dost často stává, že se mi zahákne třeba do svetru, nebo o pás v autě. Občas zjistítm, že nůž najednou není v kapse - vísí na svetru, nebo je v autě na pásu, naposledy se mi chytil na vnitřní kapsu u saka :-) Ale zase se neztratí. Flash II by pro Tebe byl asi lepší. Na účel co popisuješ by byl ideální nějaký Wenger, nebo Victorinox, slušný multifunkční kudly, na výlety myslím ideál a nedáš za ně ranec.
http://forum.gunshop.cz/kvalitni-nuz-t1 ... 01#p172473
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od Apevia » 16 lis 2010 18:26

Nosím už nějakou dobu SOG Flash II. Od začátku byl můj požadavek klips při výběru... Je to super věc, jak zde píšou kolegové-furt je přestě tam, kde má být, jen sáhnu, vytáhnu a švihem ruky otevřu (ten čep je díky SATu skoro nepotřebný) a hned je připraven na cokoli...Nejdřív jsem ho nosil v pravé zadní kapse, ale teď jsem přešel na levou přední kapsu... Bezproblémové... Mám Wengera, ale ten mi moc k srdci nepřirostl, protože je zbytečně velkej a těžkej (mám loveckej s více želízky) a hlavně že není jak nosit, než buď po kapsách (kde překáží) nebo na opasku kde se dlouho vyndavá a také zavází... RAT Cutlery Izulu nosím buď na krku, chvili na opasku (vodorovně) nebo co bylo super na levý paži. Pevný nože na opasku klasicky, pokud potřebuji skrytě tak svoji Imogine nosím na pásku kterej mám dán pod prsama a díky velkýmu břichu mi nepadá :-D... Jinak na pevnej nůž, pokud chceme skrytě nosit je dobrý kydex. pouzdro, samosvorný a nosit na řemení "podpažně" a samozřejmě svisle... Nože nosím jak kdy, dle potřeby, nálady... Běžně ale jen SOGa nebo Izulu. Někdy jen jeden, někdy oba, někdy přibírám (do lesa a pod.) i Imogine (20cm pevnej nůž, loveckej, střenky z paroží, N690)... Bez nože už prakticky nechodím ;)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Kouzelný nůž "David Koprfíld"

Příspěvek od DrobasMirek » 18 lis 2010 15:47

hádejte co, jdu dneska na oběd a nůž nikde.. koukám kolem židle a ležel na zemi. Jak jsem si sedal tak se zřejmě o područku vytlačil z kapsy..

včera jsem si pro jistotu vzal kus ořechovýho dřeva a udělal si decentní malinkej "buřťák" do auta kdybych tenhle nakonec ztratil :mrgreen:
Odpovědět