Koupe predovky? ano ci ne?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od pavel 54 » 08 dub 2010 08:47

Bude lepší, necpát nic takového- nikam!


Old Wolf
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2010 22:02

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Old Wolf » 16 dub 2010 22:41

brezvi píše:: Zkoušel někdo z předovkářů dát do kleští kalenou kuličku z ložiska a zalít ji olovem? Taková průbojná střela:)
Na běžnou terčovou střelbu nic takového nepotřebuješ....i tak svoji práci odvede čisté olovo dostatečně, vše ostatní záleží na ráži a prachové dávce. Pokud jak sám uvádíš, vytvoříš takto průbojnou střelu, dostaneš se asi do kategorie A :-( Mimo jiné ale riskuješ nevratné poškození drážkování hlavně a stejně touto střelou výrazně snížíš přesnost. Neprůstřelnou vestu stejně neprostřelíš a ranivý účinek tě u papírového terče taky trápit nemusí.

Možná by bylo lepší vrátit se k původnímu tématu, k začátkům s předovkou, třeba.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od brezvi » 05 čer 2010 09:58

Koupě předovky se teď prodraží. Podle mě obchod s největším sortimentem podražil na všech modelech od 3000 až do 10 000. Jsem rád, že jsem si pistoli koupil po Vánocích. Teď bych zaplatil o 5000 víc...
Smazaný uživatel 3736

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 05 čer 2010 11:11

brezvi,
tie vyššie ceny som si všimol aj u Brymovej. Keďže som predal Philadelphiu, plánoval som kúpiť nejakú perkusnú pištoľ, ale v menšej ráži. Takže asi nič z toho nebude, lebo preplácať naozaj nechcem.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od edelweiss » 05 čer 2010 12:11

skončila konkurenční hecovačka a tím i dobré ceny, takže se nám obchody vrací do normálu ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Smazaný uživatel 3736

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 06 srp 2010 18:45

Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od brezvi » 13 srp 2010 10:28

sssysssel
Příspěvky: 40
Registrován: 10 říj 2010 00:50
Bydliště: Praha

Gallager 1860 caliber .54 - jak dobře nakoupit

Příspěvek od sssysssel » 20 čer 2011 15:56

Je tu hodně informací ohledně nákupu předovky jako takové, rovněž ohledně nákupu Sharpsky, ale já bych potřeboval poradit ohledně nákupu následující zbraně. Toto je info od prodejce: "Jedná se o Gallager 1860 caliber .54 - repliku firmy Erma (krachla v roce 1975) a kromě ní tuto repliku nevyráběl a nevyrábí z důvodu licenčních práv nikdo další. Erma tedy byla na dlouho poslední firma, která směla Gallagera vyrábět. To je jedna zajímavost. Druhá zajímavost je, že těch pušek vyrobila jen několik tisíc (odhaduje se něco kolem 4000 kusů) než krachla. Další zajímavostí je, že firma Erma byla založena v průběhu 2. Světové války v Dachau, kde v ní pracovali na výrobě zbraní vězni. Jde-li o střelbu tak ta je fantastická, puška je velice lehká a přesná."

Zvažoval jsem nákup nové Sharpsky, ale tahle puška se mi líbí opravdu moc a vzhledem k jisté exkluzivitě plynoucí z malého vyrobeného počtu kusů mi přijde i jako dobrá investice do budoucna, takže mám dotaz na znalejší. Na co konkrétně bych se měl při koupi zaměřit a na co si dát pozor?
Přílohy
2518636_2_4b043c3d6ff54.jpg
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od kersanti » 20 čer 2011 17:16

Sice není předovka.ale budiž.Pokud máš možnost,tak se zajímej o stav vnitřku.Jestli není rezavý vývrt,jestli mechanizmus závěru ,spouště ,kohoutu je funkční.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od duffioso » 20 čer 2011 17:18

Ja bych mrknul hlavne na vyvrt,komoru,aretaci hlavne a stranove vule po sklopeni laufu.Ale to by ti poradil spis BP,ten ji tusim ma doma.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
suter
Příspěvky: 51
Registrován: 16 říj 2010 20:10
Bydliště: Žilina, ale momentalne aj Južna Morava

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od suter » 30 kvě 2012 13:04

Dobry den, uz nejaku dobu pokukujem po nejakej in-lin predovke. ? Mam kresadlovku a obcas si z nej prsknem. Nedavno som na strelnici vydel nejaku inlainku, bola to Ardesa, zlamovacia, plastova pazba(fakt lahučka), šrobovaci dnovy šrob. Moc sa mi to pacilo, tak som sa chcel opitat ci sa nieco podobne zlamovacie vyraba aj v dreve. Ja viem, plastova je lahka, skoro nulova udrzba, ale drevo je drevo.
FN FAL L1A1 308 Win. Hoyt Dorado 60 Lb, Ruger SR1911 .45, AKS 74U, Benelli SuperNova
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od kersanti » 30 kvě 2012 13:26

Pokud mě paměť neklame,tak ve dřevě vyrábí Ardesa Pursuit jen pro státy.U nás se dá koupit od Pedersoli Brutus a Denali.
Henry
Příspěvky: 60
Registrován: 01 kvě 2008 17:29

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Henry » 09 črc 2012 21:53

Nemáte někdo zkušensot s křesadlovkou patriot od ardesy? Taky by mě zajímalo jak dlouho vydrží křesací kamínek, pokud jste to někdo počítal ;)
merlin
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2023 19:44

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od merlin » 27 srp 2023 19:57

Fandaks píše:
27 říj 2007 11:25
Fifo píše:Zase som narazil na nejaku nezrovnalost.
Na tejto stranke:
http://www.waffen-hege.de/shop/index.php?id=7&prodID=90&

pisu, ze Underhammer ma hlaven Wilson, ale ked si pozriete detail hlavne, je na nej napisane D.H.Hilliard a este jedna zaujimavost, na jednej hlavni ktoru som mal v ruke nieje napisane Ardesa, ale Ardasa. Toz chybicka se vloudila...
vid. foto:
Tak mě zajímalo jak to vlastně je s tou terčovnicí od Ardesy a ono to je asi tak, že Ardesa si pro svou novou terčovnici jako vzor vybrala pušku kterou vyrobil puškař D.H. Hilliard někdy před rokem 1850 a nazvala po něm svůj model. Proto je jeho jméno vyraženo na hlavni, ale samotnou hlaveň vyrobila firma Wilson.

D.H.Hilliard byl významný puškař v Cornish, ve státě New Hampshire, narozený v roce 1805. Přestože dělal všechno od brokovnic až po kulovnice, nejvíc se dodnes zachovaly terčovnice se spodním kohoutem jak pušky tak i pistole. Většinou v rážích .36 až 38.
Reagujem sice na strasny post ale nic ine neviem o tom najst mozno niekdo bude vediet.
Z dovolenky z Nemecka som si priniesol od firmy HEGE pušku New England Underhammer Krupp Gewehr. Kaliber .40. Vyzerá presne ako tá druhá Ardesa Hilliard (fotky som nasiel na druhom fore), len nemá hák. Vie niekto nieco blizsie o týchto zbraniach? dík
Přílohy
hege puška.jpg
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od kocúr » 01 zář 2023 19:15

Je to jedna a tá istá zbraň (ak má hlaveň od firmy Wilsonn). Len Hege je v súčastnosti poľský priekupník žijúci v Nemecku, ktorý si dáva(l) vyrábať zbrane u výrobcov a razil na ne svoju značku a predával ich ako vlastné (ja som mal napríklad pištoľ Hege-Ardesa Barlow alebo revovler Hege-Uberti). Túto zbraň majú aj niektorí strelci a strelkyne v našej predovkárskej lige adosahujú veľmi dobré výsledky. Gratulujem ku kúpe.
Odpovědět