Koupe predovky? ano ci ne?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anonym

Příspěvek od Anonym » 29 říj 2005 18:48

Nevíte jak je to s čištěním u in-line předovek? Není o něco snažší?


Fanda

Příspěvek od Fanda » 29 říj 2005 23:00

Anonym píše:Nevíte jak je to s čištěním u in-line předovek? Není o něco snažší?
Je to stejné jako u každé jiné předovky. Výhoda může být v tom, že se u inlainky nechá snadno vyšroubovat dnový šroub, takže hlaveň je pro čištění a kontrolu průchozí. Další výhodou může být z hlediska čištění pažba z um. hmoty a také nerezová hlaveň, pokud si takovou koupíte. :-)

O čištění předovek jsou napsány stohy papírů a návodů a bylo vymyšleno mnoho přípravků a chemikálí. Jsou dokonce posány i takové způsoby a někteří střelci je používali, že předovku vůbec po střelbě nečistili, ale to bych nikomu neradil a sám to taky nedělám. Ale jsou jen dva způsoby které se dnes používají. První znamená : studená voda, horká voda, rychlé a dokonalé vysušení a pak konzervace.
Druhý způsob je čištění bez vody, jen za použití kupovaných chemických roztoků (i v nich je trochu vody) a pak konzervace. Ovšem na konci sezóny je dobré vyčisti předovku tradičním způsobem .
George

Příspěvek od George » 30 říj 2005 15:34

No mě de právě o ten dnový šroub. Slyšel sem, že některé kousky se musí po "generálním úklidu" znovu nastřelit. Je to pravda?
George

Příspěvek od George » 30 říj 2005 15:42

Konkrétně nevíte něco podrobnějšího o této pušce. Mě se docela líbí. Akorát nevím jak by to bylo s munící. Ty drážky 1:28 asi na kule nebudou, aby by pak jedna rana nestála pěkný balík.
Přílohy
Buckhunter in-line.jpg
Buckhunter in-line.jpg (6.1 KiB) Zobrazeno 2241 x
Fanda

Příspěvek od Fanda » 30 říj 2005 15:57

George píše:No mě de právě o ten dnový šroub. Slyšel sem, že některé kousky se musí po "generálním úklidu" znovu nastřelit. Je to pravda?

O tom jsem nikdy neslyšel. Dnový šroub nemá žádný vliv na miřidla. Je to kovový "špunt" opatřený na povrchu závitem, který pokaždé dosedne do stejného místa. Tady já nevidím žádný důvod. Doladit nastřelení je potřeba v případě, že:
1, jste měnil nastavení miřidel
2, měníte černý prach za jinou značku, nebo jinou zrnitost
3, zkoušíte jiný druh mazání
4, zkoušíte jinou tloušťku flastru, nebo jiný textilní materiál
5, jiný druh střel
6, velké rozdíly ve venkovní teplotě ( velké horko v létě / mráz v zimě)

Jiné důvody mě momentálně nenapadají.

Fanda
Fanda

Příspěvek od Fanda » 30 říj 2005 16:54

George píše:Konkrétně nevíte něco podrobnějšího o této pušce. Mě se docela líbí. Akorát nevím jak by to bylo s munící. Ty drážky 1:28 asi na kule nebudou, aby by pak jedna rana nestála pěkný balík.
Já o ní vím jen to, co se píše v katalogu firmy ARDESA.
Tedy ráže .50", stoupání drážek 813mm což je 1 : 32", plně nastavitelná miřidla, připravené závitované otvory promontáž puškohledu, možnost si vybrat 3 druhy pažbení- dřevo, laminát a kompozit. Délka hlavně 610mm (záleží odkud se měří :-)). Váha 3,395kg. Hlaveň buď brynýr. ocel, nebo nerezová.

Je to předovka určená pro lov velké zvěře. Přibližná prachová dávka 75 grainů zrnitosti FFF. (podle katalogu)- (75 grainů = 4,86 gramu)

Hlaveň má určitě mělké drážky a se stoupáním 1:32" je především určena pro olověné válcové střely např. MINIE, LEE R.E.A.L a MAXI-BALL, nebo pro saboty ( pistolová střela ráže .44 nebo .45 v plastovém kontejnerku). Kulatou střelu ráže .490" byste mohl střílet taky, ale pouze s malou dávkou prachu (asi 1,5 až2 gramy).

Saboty se daly koupit, ale současnou sit. neznám. Olověné střely MINIE a R:E.A.L si budete muset odlévat sám z čistého olova. Dodávám - jenom z čistého olova!! Odlévací formy na posledně jmenované střely se v Praze nechají koupit.
Fanda
Fanda

Příspěvek od Fanda » 30 říj 2005 17:07

George píše:Konkrétně nevíte něco podrobnějšího o této pušce. Mě se docela líbí. Akorát nevím jak by to bylo s munící. Ty drážky 1:28 asi na kule nebudou, aby by pak jedna rana nestála pěkný balík.

Pokud chcete vědět trochu víc o předovkách a jak s nimi zacházet, je tady v češtině pár slušných stránek.

http://www.westerners.cz/st_kms/predovky/uvod.htm
George

Příspěvek od George » 30 říj 2005 17:34

Jestli tomu dobře rozumím, tak je asi výhodnější koupit něco vraži 0.45 se stoupáním drážek 1-66", abych do toho mohl ládovat kule 0.440, keré se dají koupit za relativně dobrou cenu. V tomto ohledu mě napadá taky puška od Ardesy a to Hawken Woodsman ( není moc drahá ). Co vy na to? Chtěl bych říct, že si chci předovku koupit hlavně pro radost ze střelby a ne na soutěžení. Do terče bych se s tím samozřejmě trefit chtěl, ale nehnal bych to do extrémů. Co Vy na to?
Fanda

Příspěvek od Fanda » 30 říj 2005 18:14

George píše:Jestli tomu dobře rozumím, tak je asi výhodnější koupit něco vraži 0.45 se stoupáním drážek 1-66", abych do toho mohl ládovat kule 0.440, keré se dají koupit za relativně dobrou cenu. V tomto ohledu mě napadá taky puška od Ardesy a to Hawken Woodsman ( není moc drahá ). Co vy na to? Chtěl bych říct, že si chci předovku koupit hlavně pro radost ze střelby a ne na soutěžení. Do terče bych se s tím samozřejmě trefit chtěl, ale nehnal bych to do extrémů. Co Vy na to?

Co je výhodnější, to si musíte prokoumat vy sám. Koule .440 nebo .445 do hlavně ráže .45 nabíjet můžete,ale jen přes namazaný flastr. Woodsman je na pohled pěkný, už jsem ho kdysi viděl zblízka, ale zapasování kovových dílů do dřeva bylo trochu horší. Ale dnes to už může být jiné. Koule byste si mohl lít i sám, není to nijak obtížné a budete mít přes zimu pěknou zábavu :-) Ještě ke stoupání 1 : 66", je to stoupání výhradně pro koule, to máte pravdu.
George

Příspěvek od George » 30 říj 2005 18:23

No a co takhle Panter od Ardesy? Raže 0.50, stoupání má 1-48" což je prý universální, takže by se do toho mohly dat i ogivály? Mě se líbí ještě víc než Hawkman protože stojí jenom 3760Kč, sice bych proň musel asi až do Prahy, ale to je jedno. Ještě bych se chtěl zeptat, nakolik přibližně vyjde příslušenství jako je prachovnice, čištění, prachová odměrka... Bylo by podle Vás možné se vejít do 2000Kč?
Fanda

Příspěvek od Fanda » 30 říj 2005 20:08

George píše:No a co takhle Panter od Ardesy? Raže 0.50, stoupání má 1-48" což je prý universální, takže by se do toho mohly dat i ogivály? Mě se líbí ještě víc než Hawkman protože stojí jenom 3760Kč, sice bych proň musel asi až do Prahy, ale to je jedno. Ještě bych se chtěl zeptat, nakolik přibližně vyjde příslušenství jako je prachovnice, čištění, prachová odměrka... Bylo by podle Vás možné se vejít do 2000Kč?

Ano, stoupání 1:48 se považuje za univerzální, tedy i pro ogivální střely. Cena prachovnice je asi 600 až 700 Kč. Ceny ostatního příslušenství vám řekne prodejce.
George

Příspěvek od George » 01 lis 2005 19:27

Máte někdo zkušenosti s Pantherem od Ardesy? Jeto celá černá perkusní puška délky 1m v ráži 0.50 s syntetickou pažbou.
Beloki

Příspěvek od Beloki » 12 pro 2005 20:36

Přímo jsem sice z Panthera nestřílel, ale měl jsem ho v ruce
a mě se na omak celkem líbil, hlavně plastová pažba podle mě
líp sedí v ruce, takže kdo nechce dřevo a není příliš při
penězích tak to je dobrá volba.
Já teď výhledově řeším Lightning Bolt-Action od Ardesy .45, i
když je to trochu jiná cenová relace a díky stoupání 1-20"
bude zřejmě i dražší provoz, máte někdo nějakou zkušenost
s touto zbraní nebo radu co se týká střeliva?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 31 srp 2006 12:29

oprasime toto tema ne :D U vzduchovky mi plastová pažba nevadí ale predovka je preci jen jinej kalibr :shock: Jakou ma tak ta pazba zivotnost ?
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 31 srp 2006 12:40

Fanda píše:
George píše:Konkrétně nevíte něco podrobnějšího o této pušce. Mě se docela líbí. Akorát nevím jak by to bylo s munící. Ty drážky 1:28 asi na kule nebudou, aby by pak jedna rana nestála pěkný balík.

Pokud chcete vědět trochu víc o předovkách a jak s nimi zacházet, je tady v češtině pár slušných stránek.

http://www.westerners.cz/st_kms/predovky/uvod.htm
DÍKY ZA PROPAGACI MÝCH (NAŠICH) STRÁNEK :D
Odpovědět