Kolimatory DELTA

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

Kolimátory DELTA

Příspěvek od Patrik V » 23 říj 2007 14:17

Zvažuji nákup kolimátoru na pistoli Drulov DU-10. Zaujali mě kolimátory DELTA 1x30 nebo 1x40 na stránkách binoxu, především proto že jsou za dobrou cenu. Na "vyblbnutí se" nechci kupovat kolimátor dražší než pistole. Máte s nimi někdo zkušenosti? Proč je průměr 30 o 200,- Kč DRAŽŠÍ (omlouvám se - opraveno) než průměr 40?
Naposledy upravil(a) Patrik V dne 24 říj 2007 13:16, celkem upraveno 1 x.


eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 23 říj 2007 23:01

Lebo máš väčšie zorné pole, výrobca musel použiť viac materiálu.
Ináč ja o tom tiež uvažujem ale myslím si že je to zbytočné.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

Příspěvek od Patrik V » 24 říj 2007 13:04

No pokud budu uvažovat jestli je to zbytečný, tak se nakonec dostanu k tomu, že 90% zbraní a doplňků na tomhle fóru je zbytečná.... Chápu, že je to celý o zábavě ne?
No mě zarazilo, že průměr 30 je dražší než průměr 40. Mě by to připadalo logický naopak (40 je větší, měla by bejt dražší...?) Takže jestli ta 30 neni třeba kvalitnější, mám na mysli hlavně červený záměrný bod. Někdo tady někde napsal, že mu připadal na čtyřicítce roztřepený.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 24 říj 2007 13:14

ale vo svojom prvom prispevku si to napisal presne naopak ako teraz pises... ze ta 40 je drazsia ako 30
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 říj 2007 16:53

Na firemních stránkách Deltaoptical stojí oba stejně.
Akorát u 30 píšou, že je možno volit barvu mezi červenou a zelenou. U 40-ky nic takového nepíšou, ale možná to jde taky.
Díval jsem se i na ty Terminátory, ale myslím, že kromě ceny tam není žádný rozdíl. Ty kryté Terminátory jsou o dost dražší než Delty, ale ten odkrytý s volbou čtyř osnov je zase o dost levnější. Tak čert aby se v tom vyznal, asi se tam někdy budu muset zajít podívat.
Uvažuju taky o kolimátoru na Drulova DU10, ale Eagle-pušku. Na střílení s puškohledem to moc není, je to slabé, ale zato je to samonabíjecí, tak třeba by se ten kolimátor na to hodil. :wink: Sám nevím, měl jsem v ruce jenom ty šmejdy za pětikilo a o těch vím, že je nechci ani vidět.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

Příspěvek od Patrik V » 24 říj 2007 22:12

No právě, kdo se v tom má vyznat :-).
Tyhle tubusový kolimátory za cenu 1-2.000,- jsou na netu všude od různých výrobců. Pravděpodobně je vyrábí ten samý asiat akorát na ně dá pokaždý logo jiný firmy :-). Stránky Binoxu mi připadají velice profesionální, puškohledy Delta maj taky dobrý jméno u větrovkářů, tak se zajímám o jejich kolimátory. No než to koupim shánim postřehy z praxe.
TO Kubajzz: ty otevřený kolimátory s přepínáním osnov tady na fóru někdo dost zdrbnul. Prý to hází duchy, někdy to samo přepíná a někdy to při výstřelu zhasne.
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 24 říj 2007 22:40

Nevim, ale uprimne me prekvapilo ze OKO docela zlevnilo, uz to neni tak drahy a pritom je to v porovnani s cinanem kvalita. :) Na 858 sem ho kupoval za 6500 a to vcetne ochrannyho krytu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 lis 2007 14:44

Včera jsem se díval na to OKO a musím říct, že mě to nějak nenadchlo.
Celé je to z plastu a ten červený bod jenom nahrazuje mušku, stejně ho musíte držet v zářezu (jako v hledí). Teda nevím, k čemu to vlastně je, protože to musí být úplně stejná střelba jako s normálními odkrytými mířidly.
Popravdě řečeno nevím proč za to chtějí takové prachy.

Díval jsem se přes nějaký tubusový a přišlo mi to mnohem lepší. U toho ten červený bod zůstává furt na jednom místě, takže je to jako střílení s "laserovým ukazovátkem". :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Příspěvek od bobr » 20 lis 2007 14:58

kolimátor je o tom že se to neposazuje přes mušku, ale kde je tečka tam to střílí - tzn - pokud vidím tečku u kraje zorného pole tam to i střílí - je to na dynamickou střelbu - ne na mířenku :-)


beru to tak že mám kolimátor zastřílený na své oči - každého kdo an to kuka -je to stejné jako s puškohledem, ale tam je to přeci jenom o něčem jiném
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 lis 2007 15:02

Jo takhle fungoval ten tubusový, ale to OKO má před sklíčkem normální zářez jako hledí a ta červená tečka se musí držet v zářezu.
Jestli ho někdo máte, tak se ozvěte jak to vlastně je.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 20 lis 2007 16:40

Ten zarez sou nouzovy miridla, jinak na 858 proste zalicis ale mas hlavu trochu vys nez normalne, nemusis zavirat oko koukas a vidis tecku - jedno kde na skle, kdyz to spravne nastavis (sroubama vyskove a stranove), tak to lita kam ma, nevim nedokazu to presne popsat ale neni to jak ty pises.

Ten bod je u me tady, takhle ho vidim kdyz zalicim, asi si do toho oka koukal spatne - pokus si ho mel jen tak v ruce.

Obrázek
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 20 lis 2007 16:46

Mohl by mi nekdo vysvetlit jak funguje korekce paralaxe treba na tech kolimatorech , ne tubusovejch? Nejak si nedovedu predstavit ze i kdyz koukam pod jinym uhlem nez je to zastrileny tak trefim cil. dekuji za odpovedi.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 20 lis 2007 16:50

Ja to taky nechapu, ale kdyz hejbu hlavou tak sice tecka jezdi sem a tam ale lita to porad stejne, mno rozum pravi : Funguje to tak to neres :-) Ono je to polopropustny zrcadlo zakriveny resp. neni uplne rovny tak mozna proto.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 20 lis 2007 16:53

A prosimte jak si spokojenej s tim Okem na 858? Ja uvazuju ze si ho na 858 poridim taky ale nechci slapnout vedle prece jen neni zadarmo.. diky
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 20 lis 2007 16:58

Pro anglictinare o ty korekci paralaxy :

The most well-known feature of red dot sights is that some, but not all, compensate for the parallax created when the shooter's head moves in relation to the sight. In other words, the dot will point close to the actual point of projected impact even when viewed at an angle. However, parallax compensation is not perfect. Depending on sight quality, the range to the target and the magnitude of angle at which it is looked into, aiming error can be significant. The lack of magnification is also an advantage in that both eyes can be left open, and the eye that sees the reticle image will automatically superimpose that image with the image from the other eye, giving the shooter normal depth perception and full field of view. This makes the red dot sight very fast and easy to use.
Odpovědět