Knife cz. zavan casu minulych, soucasnych ci budoucich?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 21 dub 2012 09:58

B5-přirovnání k Mercedesu a Dacii mne rozesmálo, ale je trefné. Já dělám kudly, které jsem se rozhodl dělat na hraní pro velké kluky do lesa. Ty nože si na nic nehrají, jsou mou mentalitou přímé, bez kliček. Já jsem stejný, a jak uvažuju, to mám na svém blogu. Ty moje kudly, jak jste četli ve Střelecké Reui,dělám pro velké kluky na hraní. Jedni si po náročném pracovním týdnu v práci jdou o víkendu hrát na trempy, jiní na přežití v drsné přírodě, kilák od nejbližší hospody, jiní trénují na válku světů, a apokalypsu, další zase na bushcraft, a je to krásné. Když chlapovi vezmete hračku, může bez ní žít. Ale bude mrzutý, a bez chuti do života.
To vědí i moudré manželky mnohých, proto mlčky přehlížejí tohle hraní si na chlapáky. Já si zase hraju tím, že když už pro zdravotní potíže nemůžu být horolezec, tak běhám s kosičkou kolem řeky, a kosím pěšinky. Je to zábava, a hlavně RELAX. Všichni toho máme naloženo ve formě povinností víc, než se dá mnohdy zvládnout. Náročný šéf, starosti s chodem rodiny, finance, furt něco, a máme to všichni. Proto já nabízím, a vyrábím hračky pro velké kluky, kteří ještě nezapoměli, že k životu je nezbytný i čas na odpočinek, relax. Moje kudly tohle hraní snesou, a proto jsem je navrhoval, nadesignoval, osobně vyzkoušel, a nabídl. Jsem moc rád, že se vám moje zakalené plocháče líbí, a slouží k tomu, k čemu chete. Není to umělecký artefakt do vitríny, ale nářadí, které rádi vezmete do ruky i příští víkend, i další..A vo tom to celé je. Moje heslo nožíře zní: "
"Dělám pracovní nářadí takové, aby práce s ním co nejméně srala"...ale byla to zábava. Protože jinak každému v žertu říkám:"Vyhni se všemu, co má násadu. Smrdí to prací..."
Hrajte si, a já se pokusím to nezabalit, i když mám těch ataků mnohdy tak akorát dost.


Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 21 dub 2012 10:46

To srovnání nemá nic společného s pochybováním o kvalitě.Kvalitní jsou nože stejně,což svojí recenzí dokázal Slon na Knifu.Použil jsem to přirovnání proto,že ruční a strojařské výrobky se liší asi tak jak ten Maercedes a Dacia.Vysoký podíl ruční práce,vypiplané detaily.Nebyla v tom žádná narážka.Ty Romane víš,že já jsem Tvůj fanda a nestydím se za to.Já nože nestrkám na sametové polštáře do vitrín a nevodím k nim návštěvy,aby v němém úžasu zhlédli to,co je ve vitríně a na co jsem si musel vzít půjčku,abych to zaplatil.Ne.Já nože používám v praxi dnes a denně a syrový,jednoduchý design mi maximálně vyhovuje.Tečka.
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 21 dub 2012 10:51

Na Knifu je aktivních výrobců cca 50? ( střílím od boku ) každý má své vlákno a fotkami a popisem presentuje svou práci, ANO. Ale nikdo se nesnížil k tomu, aby umělím oživováním svého vlákna a vedením debat v kontroverzních tématech byl stále na očích a to za každou cenu. To mělo za následek odsouvání jiných témat zcela mimo hlavní stranu a v tématech jako nožotvorba a jiné, zas flame a hádky, jen aby byl Roman vidět. To je to co Sam nazval předbíháním. Pravidla Knifu s tímto prostě nepočítala. Nepočítala s tím že by někdo zcela ztratil morálku a etiku. A Roman tohle ztratil. Každý nožíř má svůj fanklub, ale mimo Romana, neznám nikoho, kdo by měl - fanklub. Ale jinak, jestliže s Romanem má díky jeho presentaci problém jak majitel serveru ( to obcházení pravidel které mezi slušnými nebylo třeba) tak moderátoři ( kteří nejsou výrobci nožů, až na 2 vyjímky ? ) a pak i spousta uživatelů jak z nožířů tak návštěvníků, tak je něco špatně. Ona gentlemanská dohoda mezi Milanem a Romanem.....no, takhle bych to já nenazval, ale snad to bude fungovat, to je zas už mě jedno. Roman se měl prvně dohodnout s majitelem serveru pokud chtěl nějakou reklamu na zvíšení svého odbytu, ale né lézt po hřbetech druhých ( obrazně, leč pravdivě řečeno ) Může to Roman skovávat za tvrzení že jen využil díry v pravidlech a že je to zcela v pořádku, ale to neberu a nebral to ani majitel serveru a jiní.

Mat
"není kachnička, jako kachnička"
mikuc
Příspěvky: 108
Registrován: 06 srp 2010 14:26

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od mikuc » 21 dub 2012 19:34

Takže roman sám samotinký jedním vláknem blokoval nebo i blokuje a odsouvá jiná vlákna z hlavní stránky? Je Bůh!:)))
Ale jinak - někdo o voze, druhý o koze...
Jak tak koukám, čtu a i vím, už dva se nedomluví, natož když se jich někde sejde třeba x na entou.
Tak jo, bude klid - Roman bude na Knifu dávat jen komentáře a foto z výroby, z dílny, jak si na co umí zajít, bude se tam probírat jen kvalita, nekvalita, učené a chytré či blbé řeči o jeho nožích a 1/50 z jeho vlákna o lyžování, kolech a jiném se bude prezentovat jinde.
Jsem pro:)))))))))))))))
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od CzechJoker » 21 dub 2012 19:35

Nevím, jestli v tom má smysl pokračovat, protože pozice jsou asi jasné a čím víc se do toho šťourá, tím více to nevoní. Způsob, jakým se Black prezentoval na knife.cz se asi doopravdy řadě lidem nelíbil (mě také ne), ne každý ale má odvahu se k takovému názoru přiznat. Black píše, že si vybral cestu válečníka, takže se nemůže divit, že je pod palbou těch, kteří s ním nesouhlasí. Kdo seje vítr, sklidí bouři. Na druhou stranu si přiznejme, že v demokratické společnosti opravdu platí zásada, že co není zakázáno, je dovoleno. Takže mu nelze vyčítat, že byl neustále na titulní straně. Také mi to vadilo, a to jsem na knife.cz chviličku. (Mezi námi, do jeho vlákna jsem se nechodil dívat na nože, kterých tam bylo ve srovnání s ostatním balastem minimum, ale číst si story jeho rytmu života.)
PS: osobně neznám nikoho ze zúčastněných, nemám nůž od nikoho z nich a nejsem na ničí straně.
PSS: píšu pod stejným nickem, jaký mám na knife.cz
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2012 20:06

No až dokamenujete Blacka, tak se pokuste vrátit k problému.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Finson
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2006 22:43
Bydliště: Svitavsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Finson » 21 dub 2012 20:49

Mě by i zajímalo, co se na Knife děje, když tam nejsem a je to smazáno dřív, než si to přečtu, ale tohle vlákno mi v tom nějak nepomáhá... Když jsem tady jako jediný linknul konkrétní důkaz o něčem, kvůli čemu Black zmiňoval žalobu, byl okamžitě zpochybněn můj intelekt a dopadající světlo...
Svůj nick jsem ve screenshotu nechal schválně, aby si i Edelweiss mohl dohledat, kolikrát jsem se na Knifu do Blacka navezl. Ano Blacku, tvoje sebeprezentace se mi nelíbí, ale dokud zůstávala ve tvém vlákně, bylo mi to jedno. Podotýkám, že jsem v roli zákazníka a mám to přesně, jak píšeš - zajímá mě osobnost nožíře, který mi nůž vyrobí. Proto mám zakalené plocháče odjinud, nic ve zlém. Jestli si z tohohle ty nebo tvoji kamarádi odnesete dojem, že ti závidím možnost vydělávat si výrobou na zařízeních zaměstnavatele, zatímco já sám nemůžu, tak to není problém na mém vysílači.

Takže, kromě nadávání na nějakou nejmenovanou bandu bratří v triku (taky mám pruhované ruské tričko a sem tam si dám pivo, znamená to pro mě něco?), co že je přesně tématem tohohle vlákna?
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od derringer » 21 dub 2012 20:51

na knife si chodím pro znalosti a číst a tu hádku a obstrukce kolem BLACKa dost dobře nechápu. možná jsem taky divnej, ale u ročně zhotovenýho nože mne zajímá ten člověk, co ho dělal. co je zač, jak to dělá, kde,fotky i jeho život a náhled na svět. někomu to možná přijde zbytečný, ale mám to tak. Black je sympaticky švihlej pracovitej člověk, z kterýho už něco vypadlo a zůstane tady po něm nějaká stopa.

nikdo nebrání ostatním nožířům, aby se taky rozepsali a dost mě mrzí, že nepíšou
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 21 dub 2012 21:28

Ono to je bohužel k tématu. Tohle je mimo jiné natolik provázáno za poslední 2 - 3 roky s knifem, že to odělit nejde. Nebavím se tady o tom, že by Roman obešel etiku a slušnost jen párkrát, ono to obcházení včetně flamu bylo právě těch cca 2 - 3 roky. Řešilo se to, mnohokráte, bez úspěchu. Holt tvrdá hlava a přesvědšení, že špatná reklama je taky reklama udělal svoje. Místo toho aby se Roman chytnul za frňák a přiznal že to prostě přeháněl, tak se ještě cítí ukřivděně a dovolí si ve stejném duchu komentář na svém vlákně na knifu. Já bych hambou chodil kanálama a styděl bych se podívat klukům od nožů do očí.

Téma bylo "mazání a zlovůle :-) adminů" nebo něco na ten způsob.
Shrnu to, pokud to musí už řešit i majitel knife a mimo to přijede do Prahy z velké části kuli tomu ( vinen jsem i já, neb mi dost tvrdě ujela ruka v tom co jsem napsal, byt si za tím stojím) tak už to musí být. Tohle není moje hádání se Romanem. Já se jen snažím vysvětlit a ukázat jak a k čemu docházelo a co se tím spustilo. S tím samozřejmě pak souviselo i mazání kuli kterému jsou admini kritizováni. Vím že sem asi již Sam nic nenapíše, což je škoda, ale když by se hodnotilo kolik mazání kdo zapříčinil, nebo jinak, kdo rozpoutal flame který byl následně mazán, moc lidí by na seznamu nefigurovalo. Romanovo jméno by tam bylo ve velké míře zastoupeno.

Mat
"není kachnička, jako kachnička"
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 21 dub 2012 23:33

Tedy, nevzpomínám si, že by situace ohledně knife, o které se bavíme, vznikla kvůlivá Blackovi(jak se to furt snaží některé osoby, namočené tak nějak v mazacím dění, tvrdit dle hesla "ono se to nějak rozžvaní", což je postup dostatečně známý z naší politiky-kam to vede, cítíme nyní všichni-teda skoro všichni.Kdyby to byl problém jenom kolem blacka, proč by se pak ztrácely lapeny hbitou gumou příspěvky který se ho netýkaly?).
I když částečně vlastně se to protklo, protože k blackovi se vázal humusoidní příspěvek jednoho uživatele, ve kterém se psalo něco o udání.
No a ten, stejně jako se stává,když něco uletí někomu z hochů, co spolu mluví, zmizel.Což je problém, při představě že nic netuše, protože bych se o něm nedozvěděl z doslechu,podám zmíněné osobě ruku........... musel bych si jí přemáchnout v Savu.Z knife vůbec příspěvky mizí, jak už jsem dříve zmiňoval.Jakož jsem popsal i jiné..neshody.
K těm se dotčené osoby postavili jako že neexistují a počala střelba na Blacka, coby strůjce všeho zla.S důvěrou v to, že se časem na všechno zapomene a bude to.Hračka bude zase sloužit.........Je trochu blbý že s jistejma ztrátama(nevadí, lidí je jak sr...k a další diskutéři který ještě neví jak to chodí se najdou).
Tak jestli na tohle-to jest konzervaci stavu původního a hra do autu, musel přijet majitel, to si teda mohl podle mne ušetřit cestovní vejlohy.
:|
mikuc
Příspěvky: 108
Registrován: 06 srp 2010 14:26

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od mikuc » 22 dub 2012 00:37

Red arrows: konečně jsi to vrátil na původní téma, to Bleko(t)vání opravdu jen odvracelo pozornost, byť nebylo od věci to tady probrat.)) A třeba se to ještě probere.))
Za sebe musím říct, že jsem husa, co potrefeně kejhá! Na Knife se mrknu na jiné témata občas, hlavně sleduji (nepřihlášen - proč také) Romana. A proč kejhám? S podobným chováním jsem se setkal na Střelectví. Možná, kdybych zapátral se jedná o stejné lidi, stejného majitele, stejné administrátory, nevím, nepátrám. A jsem vždy vůci podobnému jednání hodně vyhraněm, možno by se dalo říci - jsem na něj alergický!!!
Asi tady budu vypadat jak Narcis, ale vložím sem moji reakci na ban, který jsem dostal na výše zmíněném fóru.
Jednalo se o diskusi o P 08. Dodnes mě mrzí, že jsem si neuložil i znění oněch okřiknutí, zdůvodnění zablokování, atd. - moje chyba.
Berte to jako výkřik do tmy, třeba se v tom někdo i poznáte. A nejde jen o P 08, ale i "nože"!
....................................................................
Zdravím!
No ano, jak jinak - čekal jsem to!
Když si člověk nepřečte do detailu podmínky fóra, nemá se pak co divit!:)!
Přiznávám, že je nečtu nikdy a nikde a to chodím do různě zaměřených oblastí!
Předpokládám totiž, že pokud nejsem od přírody vulgární a jen možná! nadám trošku větší mírou výřečnosti, nemohu nikomu vadit, nikoho otravovat, nikomu škodit!
Pokud začnu např. v rybařině ve fóru o lovu dravců plkat o tom, jak že to včera ti naši saláti hráli proti Kambodži, musím tak trošku počítat s tím, že mě "osazenstvo" fóra nebude brát, popřípadě mi ony příspěvky "načalnik" smaže s tím, abych šel pokecat do universálního fóra, které je u tohoto servru otevřeno! To beru, kecám mimo mísu! Ale to je tak vše, čím jsem na onom fóru, a že funguje na 100% k spokojenosti účastníků, omezen! Nikdo do toho nezasahuje!!!
Po několikaletém, bezproblémovém fungování na jiných servrech a váhání a nepochopení, k čemu že musím u Vás zaplatit 50,- smsku (asi je to tam vysvětlováno, ale čert to vem )jsem se rozhodl pro registraci na Vašem servru. Dát pár dotazů ve vláknu P08, pár komentářů a ... Nestačím se divit! Nepíši mimo téma, dle mého střízlivého domnění jsem přímo v míse, pár lidí souhlasně reaguje (slovy pár myslím 2 lidi!)a najednou mi někdo křikne do ucha abychom toho nechali!? No dovolte, to musí nasr.. nejen mamuta, ale i poklidného, mírumilovného Jihočecha!!! Který nemá s kýmkoliv, ať se to týká písemné nebo i verbální komunikace problém!!! Tak jsem reagoval, protože mi to připomnělo knihu jistého G.Orwela, ve které se nějaká sestra či bratr či jiný příslušník komunity zajímal o vše, sledoval vše a vše muselo být dle něho!!! Jsem již možná starší ročník, tudíž mi toto okřiknutí v podvědomí něco vybavilo, evokovalo dobu již dávno!?!? Minulou, kde také muselo být vše podle pravítka a nedej Bože, aby někdo udělal něco o milimetr vedle!!! Na to jsem hodně citlivý, možná svojí vinou! A tak reaguji, bohužel ne podle pravidel na Vašem fóru zavedených, která nečtu! Moje chyba!!!
Pak vyjedu po vlastech českých i moravských za svou dávnou láskou, přivezu si jí domů, pomalu v zavinovačce, chci se podělit s kolegy o pocity a jiné nevšední zážitky a pod. a přihlásím se, dříve než do své mailové schránky, na Vaše fórum! A co to nevidím, další pohlavek? Jako nezbednému děcku? Tak mi zajiskřilo v kebuli a napsal jsem své další vyjádření!!! Teprve pak, jen tak pro zajímavost, a že mi něco zablikalo i vedle, nakoukl do Vašich pravidel! No, kritika se u Vás nenosí! Utnout veřejně na fóru to ano, napomenout na fóru to ano, ale aby se tam objevilo i před zraky jiných kritické vyjádření k Vaší "spravedlnosti“ to už tak nějak ne! To prostě nejde, to nám napiš jinam, tam nám nemáš co ničit kruhy!
No nic, potřeboval jsem se z toho vymluvit. Že jsem mohl se stejně orientovanými kolegy jen krátce pohovořit mě mrzí, ještě víc, že se s nimi nemohu podělit o svoji radost, fotografie oné krasavice a probrat vše okolo. Život jde dál, zas je o zkušenost víc!
A jak víme, zkušenosti jsou nepřenosné!!!
Ať se vám daří držet vše na těch správně dlouhých opratích!
Wotan
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 22 dub 2012 02:16

Probírat to mužeme, teď jde o to, k čemu to bude, čim dál tím víc jak to sleduju tak to vidím ne zcela nadějně.
Tyhle diskusní fora jsou ve svý podstatě povětšině protknutý reklamou zjevnou(tady nemyslim vlákna nožířů, to je vlastně nosný téma) i takzvaně skrytou(vlákno o spyderkách to je jak když člověk sleduje práci PR agentury, no ale neva :lol: ) případně propagací něčeho.Jako diskutující povětšinou člověk slouží jako položka ve vzorci na výpočet reklamní platby za věci patentní, který si tak muže jako čtenář porůznu po stranách prohlídnout.A který propagujou věci..no absolutně mimo.Co duše to nějaký ten troník do prasátka.
Problém, které z toho vyvstávají jsou evidentní a vysvětlují se ním některé věci.Protože:
Je třeba diskuse držet na uzdě, podle mne tu tedy funguje jakási předpo..anost, že nějakej vrchní guru(něco jako člen ÚV) bude nespokojen s tim co se tam probírá.Nevím tedy, kolik terouristů a osob podnikajících v podobnejch oborech byznysu se prokecává na forech,nebo kdo by řešil případný útoky na vkus případnýho čitatele...ale dobrá.Pominu že kdyby to fungovalo takhle tak majitel serveru Lidé a podobných, jakž i deníků by už dávno museli být mučeni na Wenzeslaus plaza....
Vzhledem k tomu, že ten, kdo přispívá do diskusí, vytváří tím něco, čím láká případného čtenáře neřkuli nového zaregistrovance(fuj to sem stvořil výraz)kteří přinášejí troníky viz výše, jeden by čekal, že je to dobrý a majitel bude rád.Majitel ovšem chce, aby troníky proudily bezproblémově, nic nemusel řešit.A aby nalákaných přibývalo.
Z čehož vyvstává potřeba to tak nějak vylepšit..nejjednodušší je vyrobit forum jako zhmotnění majitelovy předtavy, jak to má vypadat......mazáním(dá to nejmíň práce).Tím by se v ideálním případě(v pokřivené představě) vytvořilo forum-skvost, lákající silou medvědí.Ono je totiž otázkou,kolik lidí přiláká diskuse o ryze odborné otázce a kolik povšechná třenice.Ale dobrá-má li to být ryze odborné forum bez náznaku konfliktu*-tedy mazat.
Majitel ovšem povětšinou nezaměstnává svoji osobu řízením for, jednak je zaneprázdněn-má toho povícero- a druhak to vyžaduje čas.
Naskýtá se tedy možnost na tuto činnost najmout osoby, které sledují a drží lajnu.Ajaj-najmout stojí troníky.
Tedy se dostaneme k metodě založené na lidské psýše.Lze totiž tzv. povýšit některé lidičky, kteří za pocit pobytu na vyšším stupni potravního řetězce(nebo mazáctví), budou tohle dělat zadarmo a rádi.
No a když se to dostane do stadia knife-to jest těhle lidiček je mnogo a mají snahu dokázat, že jsou aktivní a pevně to drží v ruce, stane se co se stalo.
K výlevum vášní a konfliktům všeho druhu slouží totiž mimotématická vlákna.Podmínkou toho, aby plnila svojí absorpční schopnost ale je, že tam příspěvky vydrží.Ve chvílích kdy fungujou jako průtočný ohřejvače a jsou permanentně mazána, jsou účinná asi jako puškvorec na softwarovej problém.
Následkem je že se někteří lidé se dožerou a odejdou(čímž je myšleno odejdou, nikoliv odchod teatrální, následovaný návratem, odchodem a tak nadále jak vopice na gumičce), nic moc se neděje.Přijdou jiní, jeden člověk v reklamnim výpočtu neznamená mnoho.Blbý by bylo, kdyby s sebou odnesl svý lidolapky v podobě svejch příspěvků.Jenže vlastní vlákno nesmaže(nemuže), svoje příspěvky taky ne-protože už nejsou jeho ale majitele.
Je možné, že teď někdo namítne, že knife na komerci nejede a nevydělává.Tak moje(ani blackova) chyba to není :lol: a připouštim, že je to možný.

*Konflikt nelze vyřešit tím že se takzvaně promlčí.Jenom se na chvíli zamaskuje....
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od CzechJoker » 22 dub 2012 09:04

Mám pocit, že toto se řeší skoro na všech fórech, kterými jsem prošel a většinou se to nepodaří nikde vyřešit tak, aby byli spokojeni všichni. Chápu totiž i "bulvární" rozměr fóra, kdy jsou potřeba i off topic příspěvky a uřivatelé, kteří jenom plkají a jejichž příspěvky nemají žádnou informační hodnotu. Oni totiž generují statistiky návštěvnosti, které se vyměňují za reklamní prostor a to už jsou reálné peníze.

Asi na každém fóru jsou ukrytí obchodníci. Např. na chronomagu je jejich přítomnost zpoplatněna a mají u jména příslušné označení - každý tak vidí, že hovoří s obchodníkem, který chválí zejména svůj ocas (stejně jako liška). Na knife to chybí a i když jsou i zde obchodníci, jsou skryti jako běžní uživatelé a náhodný návštěvník nepozná, s kým má tu čest. Toto by podle mého názoru mohla být první věc, která by se měla vyřešit. Pro obchodníka je fórum lacinou reklamou.

Druhá věc je obsah fóra. Znám pouze jediné fórum, kde se z principu nic nemaže. Všude jinde fungují moderátoři a někdy jsou jako urvaní ze řetězu a mažou a mažou... Obsah by měl být jasně definovaný srozumitelnými pravidly, která se budou dodržovat. Většinou je na kecání o ničem vymezen prostor v příslušné sekci, která bývá nemoderovaná (snad s vyjímkou flagrantních vulgarit). Ostatní sekce moderované jsou a mívají svého reálného moderátora.

Třetí věc je etika moderátora. Měl by to být jedinec, který je všeobecně respektovaný, není to nováček na fóru, má v dané problematice odborný přehled, není to jájínek, je splachovací a je moderátorem na dobu určitou. Pokud se utrhne ze řetězu, pak je na místě jeho odchod. Pokud neodejde moderátor (nebo není na straně provozovatele ochota ke změně), většinou následuje odchod určité části uživatelů a založení nového diskusního serveru.

Čtvrtá věc je, že fórum není blog a neslouží k tomuto způsobu sebeprezentace. Na to si může každý vytvořit vlastní web a tam si psát a psát. Pokud by se fórum mělo zvrhávat tímto směrem, je třeba striktní moderace.

Poslední věcí je riziko, které sebou přináší úzce odborné a striktně moderované fórum - je mrtvé. Výměna zkušeností funguje pouze chviličku, po čase už není co vyměňovat. Noví příchozí jsou okřikováni pro svoji neodbornost (typické pro linuxové komunity) a zklamaně odchází. Obchodníci nemají komu prodávat svoje zboží, brusiči plocháče, nožíři nože a Mat kachničky. Ve skutečnosti to nepřinese nikomu nic. V tomto okamžiku by bylo nejlepší zabalit zbraně, přestat hystericky vyvolávat pocity ukřivděnosti, udělit si na měsíc ban a za tu doby vyrobit kudel, který sedne ako riť na šerbeľ.

Edit: odstavce
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 22 dub 2012 10:51

V podstatě každý, kdo prodá nůž na výstavě, či jakkoliv veřejně, provádí obchod se svým produktem. Co se týče nožířů, na plný úvazek to dělá pár lidí, spočítat to lze na prstech rukou. Já teda vím jen o Dohnalovi, Hofmanovi a Románovi.(O nožířích ze "staré gardy" nevím-Maděrič, a další) Ostatní to mají jen, jako přivýdělek, včetně Buddyho Westona.
Jakákoliv fotka na Knife je v podstatě reklama. Takže, já už kdysi navhoval, aby vlákno nožíře bylo placené. Ale Milan nechce, není to nikde ve světě. Za sebe, klidně mu peníze pošlu. Ať se jen stanoví, že za každý příspěvěk nožíř zaplatí. Tedy se nebude moci tvrdit, že někdo píše málo, někdo moc. Jinou cestu já nevidím. A tím by se utnulo hádkám. Za placené kecy bych si mohl psát i o tom, že jsem právě vyrobil 20cm howno, jak o mně napsal Mat.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 45
Registrován: 04 úno 2011 11:22

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od tuareg » 22 dub 2012 11:33

Po přečtení příspěvku na první stránce jsem původně myslel že popisuješ situaci na : STŘELECTVÍ.CZ :mrgreen:
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.
Odpovědět