Kdyz sebeobrana... tak brokovnici! ;-) & debata o mafii

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 13 pro 2005 22:14

zkusil jsem fotku upravit aby se dala otevrit vetsi, snad se to povedlo. za pripadny neuspech se omlouvam.
Přílohy
SHOTGUN.JPG


Richi

Příspěvek od Richi » 14 pro 2005 00:58

ale no fuuuuj :roll:
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 14 pro 2005 18:47

To bolo strielane velmi zblizka,vsimnite si to vyborne krytie brokov.Alebo zbran s uzkym chokom.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 14 pro 2005 19:01

Velice"roztomile" ;-)
Na www.rotten.com se toho da najit vic.Sebevrazdy brokovnici v aute,hlava iracana doslova rostrelena sniperem...
Nechtel bych tak skoncit ale myslim ze ji to stejne nebolelo.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 14 pro 2005 21:40

http://www.ogrish.com je taky rozsahla stranka s ruznou tematikou, ovsem obcas dost nechutna :roll:
Richi

Příspěvek od Richi » 14 pro 2005 23:36

Nechutné ale aspoň si človek uvedomí aké môžu byť zbrane nebezpečné a čo sa stane ak sú v nesprávnych rukách... teda len sa pozerajte :shock:
George

Příspěvek od George » 15 pro 2005 16:50

Podle těch malých otvorů okolo to vypadá, že do té osoby někdo napral "kachnímy broky".
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 16 pro 2005 09:41

Richi píše:Nechutné ale aspoň si človek uvedomí aké môžu byť zbrane nebezpečné a čo sa stane ak sú v nesprávnych rukách... teda len sa pozerajte :shock:
To si člověk s trochou představivosti uvědomí už v okamžiku, kdy zkusí malorážkou střelit do dřevěné desky, na jednom konci je dírka jak špedndlíková hlavička a na druhém je deska vyštípnutá tak, že nedrží pořádně pohromadě. Střelné zbraně jsou jako nástroj ničení skutečně velmi účinné (však si taky lidstvo na jejich vývoji a zdokonalování dalo záležet- pokud jde o nástroje vzájemného vyvražďování, byli jsme odjakživa galaktická špička).
Celkově zajímavé- pro osoby s opravdu, ale opravdu silným žaludkem :twisted: .
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 29 zář 2008 11:51

No, brokovnice rulez!


A ani sebeobranný scénář jejího použití prostým člověkem není nereálný nebo ratirní: pokud provozuješ statek, kde na stájích, stodole a kůlnách máš alarmik (lhostejno zda zflikovaný kutilský s drátky, spínači a zvonkem, nebo profi-firmou instalovaný, co ti při narušení zapne světlomety, sirénu a pošle SMS), tak že by ti místo narušení přišla dohledat policejní hlídka, na to zapomeň. Tvůj alarmik jim ani nesmí automaticky zavolat - jako prevenci před falešnými selháními. Takže co? Svou SMS-kou na dálku zapneš osvětlení, vypneš sirénu, vezmeš halogenovou baterku, zacvakneš ji na plný trubkový zásobník automatu brokovnice 12-ctky, pro sichr dáš do pouzdra ještě back-up .45 ACP (kdyby něco selhalo) a jdeš pozdravit návštěvu.


Stejně tak když se splaší bejk a pobíhá vesnicí kde si hajou děti nebo ti pasoucí se husy začne devastovat dvojice urvaných rotweillerů - brokovnice je dokonalý prostředek, jak takovou situaci editovat.


Jo - a z doslechu jsem slyšel o porybným, co si pod kabátem nosívá legálku sklopku vz.58 (samozřejmě semi-auto) - na Azbukáčské kopáče, co v době osobního volna plundrují chovné rybníky paralyzéry či rozbuškami - jejich dozorci z Partňér-mafíja většinou mívají nějakého toho jetého Makarova, ke konfliktům dochází ve volném terénu na větší vzdálenost, je dobré udržet palebnou převahu.


Jasně, že ve městě nosit na sebeobranu pod dlouhým kabátem samopal či brokovnici vypadá trochu na Jakuba Vandrovce/Pilipiuk nebo na duševní poruchu, zralou na odchyt.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 zář 2008 13:08

Já nevím, ale zdá se mi, že to přeháníte. Ano, mít doma brokovnici a použít jí pro ochranu - to je logicky možné. Ale nosit ji pod kabátem je trochu příliš.

Jinak: likvidovat někoho brokovnicí mi přijde dost nemožné a kontraproduktivní. A taky to chce tvrdou náturu, protože musíte blízko ke "klientovi". Důvod, proč Sicilské rodiny použily Lupary byl docela prostý: chtěli být viděni. Tam šlo o pomstu - a tam musí být jasné, kdo se mstí. Byl to vzkaz. Jen tak někoho zlikvidovat je lepší na dálku kulovnicí s dalekohledem - viz Mrázek. Mimochodem, jak to tak sleduju, tak mám pocit, že při hledání Mrázkova vraha by se měla Policie zaměřit i na svoje elitní útvary a elitní útvary zvláštních služeb. Myslím si, že se ho potřeboval zbavit nějaký politik... To jen jako Off Topic.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 29 zář 2008 13:25

Teď jsem viděl film - myslim "Tři pohřby" nebo tak nějak a tam je kosil někdo s brokovnicí s TLUMIČEM - To jde? Tlumič na pumpu????
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 zář 2008 13:38

A proč by nešlo dát tlumič na pumpu?
Tlumič můžeš dát třeba na dělo, otázka je jak moc to bude fungovat :lol: :lol: :lol: Na youtube najdeš videa kde má člověk na pumpě tlumič a skutečně to o něco tlumí.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 29 zář 2008 13:54

já bych se bál, že mi nějakej brok v tom tlumiči vo něco brnkne... ale voni v hlavni letí ještě zabalený, co....
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 29 zář 2008 14:04

No právě, že ty broky to nevylágrujou ven.... no ale asi jo, jen mi to připadalo divný, ale efektivní :D
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 zář 2008 14:05

2 vlkodlakus

Nejsem odborník, ale domnívám se že sice můžeš střílet z brokovnice s tlumičem, ale musíš použít jednotnou střelu/nebo jinou vhodnou a tlumič vhodné konstrukce.
Odpovědět