Kde sehnat Elken

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 01 říj 2008 12:39

Ahoj, je to tak že to co hledá "pavouk" je Tady. Firma, co to vyrábí je opravdu Elcan. Je to společnost, která je zaměřena na vývoj a výrobu vojenských zaměřovacích věcí, převážne na elektronické bázi. Jejich produkty jsou primárně pro armádu. Existuje jedna subdivize - civilní, ta se jmenuje ElcanSportsOptics a ty mají jediné dva produkty, které jsou určené pro civilní trh. Jedná se o digitální puškohledy DigitalHunter a DigitalHunter DayNight. Jinak zkušenost, dostat do evropy tyhle civilní verze je docela složité (ale mi se povedlo za obrovské pomoci jednoho úžasného člověka). Společnost Elcan si dává veliký pozor, aby nepřišli o kontrakty s americkou armádou a speciálními jednotkami. Už jen náznak, že by se technologie měla dostat na starjný kontinent, na kterém vedou válku je přepíná na "Default NE". Zkus štěstí. Určitě by Ti pomohlo, kdyby to zkusil dovézt někdo, kdo má blízko buď k armádě, nebo dovoz věcí pro armádu nebo ministerstvo vnitra/obrany. Jinak s touhle optikou určitě nešlápneš vedle. Ta tě přežije na čemkoli.


Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

elkan

Příspěvek od spider74 » 01 říj 2008 15:37

jo...díky to je ten správný odkaz a vysvětlení. :wink:



......jinak to : jiri.rucky to co uvádíš jako příklad je dost odlišné. je totiž rozdíl použít weawer lišty nebo výstroj jako třeba rukavice a zcela něco jiného je použít optiku která se musí vypořádat se zpětným rázem. v mém případě je to .223 Rem . což je asi 1800 J. věřím že to pár stovek ran vydrží ale pro intenzivní střelbu to asi nebude. sám jsem měl jednou něco podobného na SA58 ale odstřílel jsem s tím jenom asi 500 ran a pak jsem to prodal takže fakt nevím co to snese a kolik s tím nový majitel ještě nastřílel.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 02 říj 2008 09:37

Spider
k tomu co znamená odolná optika si každej časem dospěje sám, do tý doby než se vyškolí, vede jen nekonečný diskuse o ničem s airsofťákama :lol:
kup co Ti sedí, vždyt za rok či dva to můžeš osadit na úplně jinou flintu

těch 1800J nemá až takovej vliv na životnost jako spíš hybnost rezonance či rázy sestavy
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 říj 2008 23:57

Tady jsem si jich všim s cenama:
http://www.swfa.com/c-115-elcan-optical-sights.aspx
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Elken

Příspěvek od spider74 » 03 říj 2008 11:07

Velice hezké díky........ale za tu cenu je Trijicon TA-01. Takže tudy asi cesta nepovede :cry:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 06 říj 2008 10:29

4mike píše: kukátko za takovej peníz bych naslepo neobjednal, takže jsem "slevil" a pořídil Trijicona
no vždyť jsem to říkal :wink:
jiri.rucky
Příspěvky: 136
Registrován: 23 srp 2008 12:10

Elkan

Příspěvek od jiri.rucky » 08 říj 2008 14:58

Tak potom tady prodávají na ostré
http://www.zbrane.cz/Puskohled-HB-EL-de ... i-111.html
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Optika

Příspěvek od spider74 » 08 říj 2008 16:56

Jo, to pro mně není nic nového. Problém je , že tyhle optiky si nechává dělat p.Dekány v Číně a jak sám uvádí je to pouze pro rekreační střílení .......což je v podstatě to samé zboží jaké dělají Taiwan firmy pro airsoft (King Arms, Classic Army a spol....atd.atd.).


Nicméně již jsem dneska zaplatil Eotech 512 A65 a očakávám jej zítra nejpozději pozítří poštou. Vyzkoušel jsem si ho dneska na naší služební HK MP5 a je to super pokoukáníčko. Ale musím říct, že vzhledem k tomu, že jsem z téhle zbraňové legendy střílel poprvé v životě a to jen proto aby posoudil ten samý kolimátor co jsem koupil--byl jsem hluboce zklamán tím, že po vystřelení posledního náboje potupně cvaknu protože pokud si nepočítéte výstřeli tak záchyt nezůstává zachycen v zadní poloze. ...Docela mazec. Co na té zbrani všichni vidí to opravdu nechápu. Těžší pomali než moje AR15 a mířidla s nainstalovaným Eotechem jsou tak nízko že v případě poruchy kolimátoru jsou nepoužitelné ( u mých sklopných mířidel na AR15 jsou pěkně v prostřed vypnutého kolimátoru a jsou krásně vidět ). K tomu ta absence záchytu zásobníku........
:roll: :roll:
......a to nejlepší nakonec cena jedné zbraně s kolimátorem Eotech 512 byla pro Policii ČR -90.000,- !!!!!! :twisted: . Opět jedna z výhodných státních zakázek... :roll: :roll: :roll:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od lopez » 09 říj 2008 11:02

Tak to jsi si udělal dobrou volbu, kde si ho a za kolik nakonec pořídil ?
Jinak k p. Dekánymu, můj osobní názor je , že si to ani nenechává vyrábět. Těch čínských kopii je hodně, prostě to objedná a ono to snad něco vydrží. Ale již upozorňuje, že některé modely na vz. 58 a podobné typy nejsou vhodné.
Díval jsem na ty airsoftové kopie, musím říct že po vizuální stránce jsou docela dobré.
K té MP 5 , montáže co jsem měl možnost vidět, tak většinou umožňují podhled....ale zase pokud se dá Eotech na vyšší montáž je již opravdu vysoko. Na druhou stranu MP 5 má dobře zvládnutelný zpětný ráz, spíše bych viděl problém při střelbě na blízko, že jsou obě osy(kolimátoru a hlavně) od sebe dost vzdáleny a vzniká chyba. Má s tím někdo zkušenost???
Viděl jsem na vlastní oči, že některé české policejní zásahové jednotky používající tuto kombinaci, mají na Eotechu nalepené samolepky s popiskou jak mají mířit :shock: :lol:
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 09 říj 2008 13:05

Lopez
ale to je přeci stejný jako s normální flintou, terče "pod nohama"
střílíš na vršky
Spider
dobrá volba
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od lopez » 09 říj 2008 14:35

No mě zajímalo spíš, jak je to velký rozdíl, jestli to někdo zkoušel. :wink:
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Eotech 512 A65

Příspěvek od spider74 » 09 říj 2008 18:37

Tak úplně nakonec jsem koupil u fy. C.I.D Praha. ........

........po telefonní a mailové rozmluvě vyšlo najevo, že na jejich stránkách mají pořád ilustrační foto a popis Eotechu 502, který již neprodávají. Skutečnost je taková že opravdu prodávají Eotech 512 A65 ( tedy ten na dlouhé AA baterie bez NV režimu, který stejně nevyužiji a s klasickým kovovým krytem). Tím pádem ta fotka na jejich stránkách i popis je zavádějící a na jejich místě bych to opravil protože určitě hodně lidí odradilo.
Cena je 11.986,-. Zboží mi bylo dneska odesláno takže pokud bude platit "dneska podáte ,zítra dodáme" tak bych ho měl zítra mít. Ale jak znám naší poštu tak si počkám na pondělí-úterý :cry: Kolimátor mi na zbrani sedí perfektně ( jak jsem psal šoupnul jsem si tam na zkoušku ten náš stejný policejní) když ho vypnu mám vyklopené mířidla výškově přesně vprostřed skla. (ne jak u těch policejních, kde jsou nízká mířidla a vysoká montáž....to zas musela vymyslet nějaká chytrá úřednická hlava která v životě neměla v ruce zbraň). :roll: :roll: :roll:

.......jinak střílení s Eotechem je skutečná lahůdka. Jak musím upozornit je silně návykové :lol: ....těžko pak budete chtít něco jiného. :wink:
Přílohy
eotech_510_aa.jpg
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 10 říj 2008 12:40

počkej až to prubneš bez toho krytu, to je teprve fičák

bejvalka
Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Eotech

Příspěvek od spider74 » 10 říj 2008 19:24

Bohužel jak jsem předpokládal " Dneska podáte, zítra dodáme" se nekonalo. Naše Česká pošta nezklamala a budu čekat do pondělka né-li do úterka. Jak mi dneska na poště sdělili "to se stává přijde příští týden ".
.........hovada zadarmo drazí. a přitom si všechny služby nechávají královsky zaplatit. Minule né že ani nezazvonili přestože jsme byli doma, tak se ani neobtěžovali hodit lístek do schránky. :evil: :evil: :evil:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pppp

Příspěvek od spider74 » 13 říj 2008 21:35

Takže Eotech konečně dorazil............více na

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=5753&start=60
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Odpovědět