Karabina 9mmL: V-AR a ji podobne...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 22 srp 2013 22:19

Debata byla o zásobnících nikoliv o zbraních (fotku UZI s 20 raným zásobákem bych určitě našel), ale to by jsme zde slovíčkařili do nekonečna/zbytečně, myslel jsem, žes to už odladil k dokonalosti nač zítra info jak to šlape (nerejpu ptám se)? Bylo by možno dát fotku zásobníku s naládovanýma 9x19, aby bylo vidět jak je to napasováno...pokud to teda nebude bortit tvoje know how?


Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 22 srp 2013 22:25

Funkcne je to odladeny dokonale... dneska jsem jen menil vyrobni postup a pouzite materialy za kvalitnejsi... preci jen to udelam kvalitne co to jde, kdyz uz to jde...

Naladovany zasobnik 9mmL si predstavis ne? :mrgreen: tak si ho predstav v 223 zasobniku... jak jsem psal... kazdy dokaze pokoumat, vypizlat a sesadit po chvili zkousni...

Jinak vyrobni cena tohoto kusu vcetne toho co jsem domrskal je cca 1700-2100,-a radeji to nebudu pocitat presne :mrgreen:

Bez zkouseni vyjde jeden zasobnik stejne minimalne na cenu kolem 1000,- a to uz neni zajimavy... ale kdyz uz jsem se do toho dal tak je upravim vsechny...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 23 srp 2013 15:08

Takže dneska proběhly testy tak, jak měly a velká spokojenost...

A něco málo z výsledků (kliknout pro velkou fotku):
Obrázek
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 23 srp 2013 19:26

Na devítku pěknej soustřel, škoda, žes to nedal na 50 přes optiku já jsem se s Berettou CX4 storm na 50 metrů s puškohledem 4x21 a střelivem od SB 115 grs, dostal do 10tky na pistoláku takže cca 50 mm a dal jsem 10 ran. Ta hlaveň je 12,5 nebo víc? A střelivo tovarní nebo přebíjenky?
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 23 srp 2013 19:39

Střelivo tovární AlsaPro 124gr, lauf 12", na 50m se to do desítky vleze taky, ale to jsem nepovažoval za publikovatelný výkon na přesnost...

Budu zkoušet střely 115gr (přebíjenky), to by mělo chodit zase jinak, tak uvidím...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 23 srp 2013 19:42

S přebíjenkama 9x19 jsme dost experimentovali a nejlepší bylo pro dlouhou, pomalu hořící prach a paradoxně težká střela, ale dělat z 9x19 super přesnou zbraň je si myslím hloupost to je na kropení. Stejně jako kosa.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 23 srp 2013 20:01

Pomalu hořící prach je samozřejmost, testovat budu lehkou střelu, protože papírově má mít nejlepší výsledky... zatím ale na tovární střelivo bez připomínek a spokojenost

Nepotřebuji a nechci mít z V-ARky super přesnou zbraň - cílem je dostat ji na level, kdy to doletí na cca 150m a klepne to popper, stejně jako kosa.

Výhodou je parádní ovladatelnost a chování při střelbě, kde by to pak papírově mělo mít navrch z hlediska rychlosti oproti všem Sa 58/858. s novou spouští to bude lahoda, tahle tovární je děsná a sráží výkony někam naprosto jinam :( :x

Geissele SD 3Gun trigger by to měl dostat v komfortu střelby někam naprosto jinam, tak uvidím potom...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 23 srp 2013 20:08

Já stále zírám jak vlákno AR-15 jako odstřelovačka se místo o boji dostat se pod 0,5MOA,což je obtížné, ale možné, zaplňuje informacemi o kropítku na 9L, které střílí na 25m stejně jako moje 75/9L s oporou. :D
Ty utržené rány jsou první z 5 tirané položky, nebo náhodné?
Když sám tvrdíš že to má být kropič na popry tak proč nezaložíš příslušné vlákno. :wink:
silhouette
Příspěvky: 248
Registrován: 26 čer 2011 09:32

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od silhouette » 23 srp 2013 20:56

Ne, ze bych chtel nejak rozbourit vody.....nebyt devitkovyho ARka, tento topic zamrznul, ale posledni prispevek je vice nez pravdivy...."AR jako odstrelovacka" by mela byt asi o necem jinem.....ale lepsi neco nez nic
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 23 srp 2013 21:00

Pravda u obou z Vás :idea: Vlákno zde nebylo a GS není zrovna forum pro "dospělé", taxem využil možnosti, ale založíme vlákno, přesuneme a bude klid a tady to může zas dál spát...

Mne už myšlenka AR jako odstřelovačky naštěstí opustila - lepší přesnosti lze dosáhnout daleko levnějšími flintami, ale ARko je ARko a chápu, že je to svá kategorie, která se nemůže měřit s jinými...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od FTC » 23 srp 2013 21:03

Děláte si srandu???? Srovnávat SA58 a tenhle AR15 hybrid v 9luger v soustřelu, to snad nemůžete myslet vážně ne?? SA58 na 200m popper hravě sundá, ale Luger..... :lol:

Ta V-AR 9luger je moc hezká a myslím, že kdyby nebyla tak drahá, tak si jí na plechovky místo malorážky koupím, ale o tomhle bazmeku v 9 luger nemůže být žádná řeč o soustřelu, zvlášť u pístovky.

A to co psal grinch o pokládání popperu na 150m je opravdu pohádka pro děti na dobrou noc. Zkus přecpávat plášťovaný kule s vyššíma navážkama a pak mi dej vědět, jak dlouho ti vydrží lauf.

Sorry za OT, ale tohle, co psal grinch je holej nesmysl.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 23 srp 2013 21:08

Jo, to je dost dobře možné, laborace jsem ještě nepočítal a pokud jde o lauf - nestojí mraky a dá se snadno vyměnit. Na tak velké vzdálenosti je 9mmL padající ingot, ale potenciál snahy tam trochu je :mrgreen:

Pokud jde o moje "srovnávání" s Sa58, tak jsem se nebavil o střelbě na 200m, ale na chování a odezvu při střílení při klasických vzdálenostech do +-50m, kdy má 9mmL značnou výhodu v rychlosti v tom, že zpětný ráz a odskakování je na zcela jiné/nižší úrovni jak u kosy...

Neporovnávám přesnost 9mmL a Sa58, ale vlastnosti v chování při střelbě... pak to hlavu a patu má
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od FTC » 23 srp 2013 21:20

Nuže dobrá, ale stejně 9luger potenciál na víc jak 50m nemá- je to přeci pístovka. Stejně tak si myslím, že tato zbraň se na nic jinýho, než na sřílení plechovek, nebo pro účely ozbrojených složek není vhodná. Opravdu je to moc hezký, ale k ničemu. Vycházím z toho, že mám dost nastříleno z automatu H&K MP5.


Jinak jsem střílel z norinca CQ a soustřel na 100m je nádhernej, ale ta dobytčí spoušť je k pláči. Radši bych si koupil Kosu ve 223 od gunexpertu.

Opět se omlouvám za OT.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 23 srp 2013 22:38

FTC
nemyslím si, že ta V-AR 9mm je pístovka řekl bych, že tam je dynamickej závěr, ale máš pravdu, že Sa 58 s nábojem 7,62x39 je úplně jinde ta 9mm je flusačka měl jsem Berettu Cx4 storm a zapůjčené JRC tak dle toho soudím...9mm versus 7,62 se nedá porovnat to je jako srovnávat .22LR a 9mm, ale ta V-ARka je fakt pěkná ovšem za ty peníze NEE, ale zase je to o tom kdo má kolik v peněžence.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 23 srp 2013 23:17

Jak pises - nema pist ale dynamicky zaver. Ale nechtel sem to pitvat aby se neurazil :mrgreen:jinak pokud by si mohl spocitat zmenu vykonu 9mmL u HK MP5 na jeji delku hlavne a na mou VARku v 12", tak by take prisel na to, ze VARka je s vykonem doopravdy nekde jinde... zvlaste se strelivem OPEN :lol:

Pak chapu ze se svou MP5 chodi jen na plechovky :mrgreen:

Mozna casem koupim upper .223 v 18" a pak se uvidi jaky to ma potencial. Jsem zvedav na Hanessa jak mu bude ta .223 chodit pak by to za relativne malo penez stalo za to vyndat vlozku a dat jiny upper :lol:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět