KalibrGun Colibri

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Křapáček » 11 pro 2014 20:12

Piku + MilDot prosím k tématu tady nejsme v chatu. Pokud máte potřebu někoho nabonzovat, dá se to i bez zbytečných příspěvků zde.

Co se týká Kolibříka, tak je to určitě designem zajímavá koncepce. Ovládání závěru je na super místě, resp logickém. Obecným přínosem budou pro potenciální majitele konkrétní postřehy vlastníků tohoto bulpupa v extra novém kabátku.
Lauf CZ je to nejlepší, zpracování taky vypadá tak nějak korektně ale přeci jenom po zkušenostech s KG mne zajímá jestli je to dotažené do konce.

No, uvidíme .... :)


AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Alexxxus » 12 pro 2014 00:53

Klucí klid ... Laponec alias Sportovec má Kolibříka také, ten by tu do nikoho nevandroval.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Křapáček » 12 pro 2014 16:28

Nevím co Sportovec... ale moje zkušenosti jsou zatím dosti mizerné.

Flinta se mi líbí designem i jinak a určitě má tahle rámcová koncepce budoucnost. Tím rámcová myslím funkci repetýrky, ovládání závěru na krátké dráze cca nad spouští a levé straně, halveň není vidět atd. Poměrně kapacitní zásobník na diabolky ale i na vzduch - 300ccm lze kvitovat s povděkem. Táhla spouště nijak zvlášť nepropružují a jejich kloubové propojení je uloženo v mosazi bez markantních vůlí. Odpor spouště je trochu tvrdej ale čitelnej a na pravý východní účel plně dostačující a v podstatě pro většinu lidí asi komfortní.
Ale .... :
- přebíjení od samého začátku bylo nespolehlivé, tzn, že občas systém přebil občas ne, tak cca v průměru 2-3 rány na čtrnáctiranný zásobník
- přesnost je kapitola sama o sobě. Pět ran, někdy i deset a soustřel na 40m v bezvětří 10mm ops. Potom jako když mávne proutkem bod zásahu se posunul o 2cm někam jinam, většinou na třetí nebo sedmou hodinou. Další stav přesnosti byl třeba po těchto údivech na roveň terči brokovnice. Třeba z deseti ran rozsypáno po BR terčíku pro 22LR na 30m.
Puškohledem to nebylo / prostřídal jsem ze skladu tři osvědčené kusy /a diabolkami taktéž nikoli / střílelo to +- stejně se čtyřmi seriemi diabolek Exact Jumbo 1.030gr od Pavla K. z Bohumína. Montáže požívám pouze té vyšší a lety ozkoušené kvality

Prvně jsem reklamoval přebíjení. To bylo vyřešeno rychle ale pouze k částečné funkčnosti. Nepřebíjelo to už jenom cca tak dvakrát ze dvou zásobníku. Další reklamace jsem přestal řešit, stejně by to nikam nevedlo.

Odšrouboval jsem tlumič a jeho usazení jsem se musel pousmát. Fixuje konec hlavně s tělem zbraně - konstrukční, lety prověřený nesmysl.
Dále jsem chtěl vyndat hlaveň a vyměnit o-kroužek u nabíjecího pinu, protože mě po cca 200ranách začal občas foukat vzduch do gziftu a přivřeného oka. Nic moc pocit... Hlaveň jsem vysunul s nemalou silou ale vysunul. Bylo mě divný proč to jde tak ztuha. Je to proto, že prostřední uchycení hlavně je buď mimo osu uložení laufu u komory nebo je křivá hlaveň.
Ono uchytit 40cm dlouhý lauf v těle flinty na dvou koncích a uprostřed pokládám pro aspoň trochu přesnou střelbu za další, mírně řečeno nesmysl / pnutí materiálu je klasickým obrazem změny nástřelu /o kterém se ví už od nepaměti. A to ani nemluvím o posunu plastového pístu a pružiny po hlavní, pístu potažmu zevnitř po tlumiči, který přímo fixuje dotažením na tělo flinty :)
Chápu, že flinta je určená primárně k lovu ale to nevylučuje aby byla s přesností na pětce když stačí málo a může být třeba aspň na dvojce už díky perfektním laufům CZ.

Flintu jsem předal profíkovi k celkovým úpravám a budeme se těšit na pozitivní závěry.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od mildot » 12 pro 2014 17:34

:shock: :?
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Warthog » 12 pro 2014 17:44

Je pravda, že uchycení tišítka k laufu mě také velmi překvapilo - tak nějak automaticky jsem čekal, že tišítko je uchyceno k rámu zbraně. Uvidíme, jak se to zítra na střelnici projeví až budu trochu víc zkoušet ty skupinky.

Táhla od spouště nepruží, protože za táhlo se opravdu tahá, není to tlačný mechanismus. Pravdou je, že o kapku threadlockeru na matičkách, které drží kulové klouby, by výrobce nezchudl. Na to jsem zapomněl - po pár ranách se to tam uvolnilo, ale dotažení a zakápnutí problém vyřešilo.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Křapáček » 12 pro 2014 18:05

Tahla tahaji to je tam zjevne ale to kloubovy ulozeni se mi vyslovene libi a maji to udělaný presne az dokonce strojarsky.
A ty šroubky. .... po cca 100ranach se spoust zacala chovat nezvykle. Vyndam pazbu, koukam a nelze nevidet. Ojnicka tahla byla skorovyskocena z kloubu. Maticka cepu byla uplne povolena a spojeni rozskoceny. Tak jsem to dodelal / dotahnul / a na tuto drobnou anabázi pozapomel.
Jeste bych vyzvednul vkladani zasobniku. Uz neni potreba čtyř rukou jako u Cvrka ale pouze vratiprstu a ukazovaku jedne ruky na odtazeni závěru a druhou rukou pomerne dobre vlozim zasobnik. To sam plati pokud mate flintu v bagu a pod. :)
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
kruppessen
Příspěvky: 29
Registrován: 17 led 2012 09:34

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od kruppessen » 13 pro 2014 11:08

Mám ho v černém plastu od Aleše. Název Black Widow vystihuje vše. Zásobník chodí. Na 35 m Exact Heavy jednou dírou. Ale řekněte mi, jak to dělá ten maník na videu, že mu zůstane natahovačka při výměně zásobníku vzadu?

https://www.youtube.com/watch?v=iWoXEU6qtpg
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Warthog » 13 pro 2014 12:44

Nemá osazené ty vratné pružiny v tištítku. Všimni si, že musí závěr zavírat ručně a pro jistotu i při střelbě drží páku vepředu rukou. Mám už vymyšlenou úpravu, která umožní podržení závěru v zadní poloze.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Křapáček » 13 pro 2014 14:57

I kdyz vyhodis vratne pruzinky- pruzinu z tlumice tak ti závěr tlačí dopředu jeste bici pruzina. Ty vratny pruzinky /u nas uz jedna vrstna pruzina co se soupe po laufu /drzi lip závěr v prednim dorazu cca poslední 1cm. Podle mne tu pruzinu vyhodil i s pistem ze stejnyho duvodu jako ja tzn. presnost.

Kdyz ti to chodi jednou dirou jak je prosimte ta dira velka ? Zkus udelat pet petirannych soustrelu na 35bm vyfotit a vyves to sem.
Fakt bych to rad videl bez ironie.

Diy
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Alexxxus » 13 pro 2014 15:39

Ted mně došlo Křapáčku kde jsi měl v ruce 3 Kolibříky :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Martin K » 13 pro 2014 16:09

Píše, že tři puskohledy :wink: . Ale nemůžu si pomoct, někoho mi opravdu hodně moc připomíná. Mám pocit, že se s nim zítra uvidím na střelnici :D
Edit: tak už mám jistotu :lol:
dycky STEYR
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Křapáček » 13 pro 2014 17:02

Rad Te uvidím pane Viceministre :). V 10:00hod je start, to neni jako na sklopkovany :) a beru krabku R50 i pro Tvuj Majestat ovsem potrebuju aby ses dival az budu strilet. Kdyz se na mne vybrani obdivovatele divaji:), tak me to i strili :).
A'le k tematu :
Muj nazor na Kolibrika je pozitivni pokud se oprostim od negativnich skutecnosti.
Nedodelany flinty me baví protoze jsem cech vycepovany polotovary jeste z doby RVHP :)

kruppessen :

ta pažba není plastová. Je dřevěná jenom má na sobě strukturový nástřik ale hlavně, že to lítá jednou dírou, to je hlavni, tak je to spravne
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Warthog » 14 pro 2014 00:41

Křapáčku já Tě normálně nenávidím :-D Ty jsi mi na dálku kolibříka uhranul, takže dnes se mi začaly projevovat ty závady v přebíjení. Doufám, že se pak podělíš taky o návod k nápravě ;-)

V příloze je deset ran na sto metrů (do té na druhé hodině šly dvě diaboly). Stříleno vleže s front restem od Caldwellu vpředu a bez opory vzadu. Kvůli tvrdé spoušti jsem to opravdu fest strhával, což jsem už při střelbě vyloženě cítil.

Pokud jde o bicí pružinu, tak teď si nevybavuju, jak je to udělané přesně, ale mám blbý pocit, že ta před výstřelem nedrží nic (je to vlastně prachsprostý dynamický závěr a la Sten). Po spuštění sice nějaký tlak vyvíjí, ale prvních pár mm je samozřejmě síla pro stlačení malá, takže při odstranění vratných pružin bych se (po)otevření závěru vůbec nedivil.
Přílohy
IMG_0796.jpg

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od mikiki » 14 pro 2014 12:49

Já takhle střílet na 100m, tak si chrochtám blahem :D
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: KalibrGun Colibri

Příspěvek od Warthog » 14 pro 2014 13:49

Je fakt, že na králíka nebo třeba i špačka by to mělo stačit. Ale když tady je laťka při střílení na 100 metrů nasazená sakra vysoko (pět ran v ráži .25 nebo .30, šedý vnitřek je 1 cm, černé kolečko má 3 cm).
Přílohy
image.axd.jpeg
Naposledy upravil(a) Warthog dne 14 pro 2014 17:38, celkem upraveno 1 x.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět