Josef Masin dostane medaili, ledy prolomi Topolanek

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Bratři Mašínové měli být:

oceněni už dávno.
46
34%
nikdy neocenění.
89
66%
 
Celkem hlasů: 135
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 úno 2008 23:33

To- Kubajzz
Holt se o to víc zajímej,začínaly sabotážemi a uklízely i náhodné svědky,no a později už stříleli po čem se dalo.S tím se lze jen těžko ztotožnit,všimni si 99%národa nestřílelo a jsou tu.I ty,což znamená že jsi taky držel hubu a krok jako všichni,tak tu neoperuj komunisty,takový Mašíni by tě sundaly jako nepřítele na potkání,tak co řešíš?


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 úno 2008 23:49

Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 úno 2008 23:50

Vím o jednom postřeleném hasičovi, co je chtěl zadržet spolu s pomocníkem VB. Kde je ten mrtvý? Zkus si o tom něco přečíst, to není nikdy na škodu.

Ano, 99% národa nestřílelo a jsou tu - typická argumentace, jinými slovy Buďte jako ovce.
Drž hubu a krok - to má být naše národní heslo?
Ještě chybí komunistické "Slušnému člověku to nemusí vadit".
A kdyby byla válka, tak by mě někdo mohl zabít, to je mi teda novinka. Kdybych jim stál v cestě v boji proti komunistické totalitě, tak by mě sundali, to je pravda. A za to si jich vážím.
Škoda, že těch Mašínů nebylo víc.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 úno 2008 23:55

To- Kubajzz
Tomu hasiči to zkrátili,no a pokud si vážíš řezníka tak opravdu jsi ovce.Pokud bychom postupovali všichni jako oni tak se z občanské války nevymotáme,o tom to je.
Tak si vem bouchačku a jdi střílet na lidi protože ti nesedí tento režim,třeba se to zase přehodí a budeš hrdina i ty???
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 29 úno 2008 07:30

Společnost,která si neváží hrdinů,je nenajde až je bude potřebovat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 úno 2008 08:24

To-maldigola
Ztohohle pohledu je hrdina i Zelenka!!!(heparin-bois)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 29 úno 2008 08:29

Myslím, že po bitvě je každý generál.. Ale ruku na srdce kdo z vás všech žil v 50.letch.. Rozhodnutí o tom zda byli či nebyli hrdinové, bych raději nechal na těch kdo se aktivně podíleli na boji proti režimu a díky kterým režim padl .. Názory lidi razící si heslo "drž hubu a krok", byvalích komunistů či podobně moralizujících lidí , kteří za minulého režimu uctívali Stalina, Gottwalda a jim podobné mě opravdu nezajímají..
http://domaci.ihned.cz/c1-23064770-paum ... adni-vrazi
-- Life is pain --
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 29 úno 2008 09:08

za hrdinství považuju schopnost té skupinky vázat na sebe přesilu ozbrojených sil a dvakrát se probít z obklíčení a přitom projít železnou oponou.Z tohoto hlediska mohou být vzorem ostatním a tedy je dobré je vyznamenat.Ztrát na opačné straně není třeba litovat,neboť smrt v boji je osudem vojáka a má ji v popisu práce.K mučení nebo zločinům proti lidskosti ze strany Mašínů nedošlo,takže co jim kdo vyčítá moc nechápu.
.. diverze a špionáž jsou metody boje malých národů jako je ten náš a měli bychom se školit v těchto dovednostech,neboť se nacházíme v meziválečném období a budoucnost naši připravenost prověří.Proto si važme těch,kteří nám mohou být vzorem.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 29 úno 2008 09:13

Dalo se čekat, že se najdou i hlasy proti ocenění Mašínů, ale že budou dokonce převažovat, to jsem tedy alespoň na tomto serveru nečekal.
Podle mě se zachovali vysoce statečně, a to je asi hlavní příčina nenávisti, kterou je velká část občanů odměňuje.
Josef Mašín: My a vrazi? Ty debaty jsou šokující
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 29 úno 2008 12:51

Pro mne hrdinové jsou....ale já dokáži ocenit hrdinství třeba i u vojáků co bojovali na druhé straně,třeba u těch německých za WW II,mnozí z nich byli hrdinové i když bojovali za zločinný režim.Nejdřív bychom si měli uvědomit co hrdinství je a jak ho definovat(sám to přesně nedovedu)....je mylné domívat se že za jedny bojují jen hrdinové a za druhé jen zbabělci,nebo vrazi.
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 29 úno 2008 17:37

Dovolím si vytáhnout jeden článek z odkazu Karla Třaskaviny:
Oldřich Tůma (historik):
Já si na rozdíl od mnoha jiných lidí myslím, že ten režim byl tak špatný a zločinný, že i bojovat proti němu zbraní bylo správné. Ale ty konkrétní akce, který oni provedli, tak se opravdu snažili sehnat zbraně, zapálit stohy. Jestli tohle stálo za čtyři nebo pět životů, to je otázka. Mně ani nevadí medaile, ale vadí mi, že se z toho dělá čítankový černobílý příběh. A názor, jaký máte na bratry Mašíny, je lakmusový papírek, jaký máte názor na komunistickou minulost. To se mně nezdá, že je správné.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 29 úno 2008 18:05

Já je považuju za naprosto stejné vrahy jako ty kteří tu hranici hlídali a někoho zastřelili při přechodu st. hranice.
Protože zastřelit člověka za to,že chce jít jinam než já a nebo za to,že nechce jít nikam považuju za vraždu ať jsou k ní pohnutky jakékoli. Spousta lidí v minulém režimu vzala draka na západ,ale jenom mizivé procento se pokusilo prostřílet...tak řekněte,jsou to taky hrdinové na medaili? Že riskovali méně než Mašínové...možná. Mě všichni tihle bojovníci proti stávajícímu režimu přijdou spíš jako vandalové. To je jako bych sousedovi co je v obecním zastupitelství za ODS rozbil přední okno u auta a pak se oháněl tvrzením,že je to politický boj proti Klausovi. Sabotáž ano,ale musí mít jiný význam než že krávy co jim spálím seno na zimu nemají co žrát.
Aquila non captat muscas
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 29 úno 2008 23:17

Podle mne nejsou nic jiného než vrazi a tím to hasne.
X lidí zdrhlo za hranice v tichosti, ale oni se museli chudáci prostřílet. Kdyby zastřelili jenom někoho kdo jim přímo bránil v tom útěku, tak prosím. Ale podříznutí bezbranného a zastřelení pokladníka kvůli penězům, není nic jiného než sprostá vražda. Hrdinství vypadá trochu jinak, tohle s tím nemá vůbec nic společného a mimochodem podle mně se to dneska označuje celkem jednoduchým slovem - Terorismus.
A nevykládejte mi něco o tom, že když se kácí les tak lítají třísky. Třísky lítaj vždycky, ale když někoho zabijou není to nic jiného, než pěknej průser.
Si vis pacem, para bellum.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 01 bře 2008 10:54

Byla to malá skupina lidí,která se rozhodla bojovat proti režimu.Nevím, jak velká část populace v té době byla proti režimu,nebo s ním souhlasila.Kdyby se k nim přidala většina těch,která s nimi sdílela jejich názor,asi by rozpoutali veliké nepokoje o kterých by se v budoucnu vyprávělo jako o hrdinském činu proti tyranskému režimu.Lid by je nazýval hrdiny a naše děti by se o nich učili v hodinách dějepisu.Ale vzhledem k četnosti jejich skupiny je všichni nazývyjí zločinci.
Nevěděl jsem co si o nich mám myslet,než jsem o tom něco málo přečetl.Nejsem zastánce názoru nazývyt je hrdiny,ale zločinci rozhodně také ne.Kam tedy takovou skupinu zařadit.Rozhodně by si z nich český národ měl vzít příklad a nechovat se jako stádo ovcí,které podlehne každému,kdo se ho pokusí ovládnout.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 01 bře 2008 11:45

hrdina odvahou projevenou v boji prokázal,že již přestal lpět na vitální formě existence a tím plněji reprezentuje pojem lidství.

Zdá se,že jsou mezi námi lidé,kteří ve své nedostatečnosti pociťují potřebu snižovat význam takových těžko dosažitelných hodnot,které sami nemají.Takoví lidé pak na svém nízkém horizontu nevidí hrdinství ,ale sprostou vraždu a nevidí bohatství,jen drzou loupež a nepoznají ani,že je kdosi donutil strávit produktivní léta jejich života v tupé dřině bez peněz a bez naděje,nýbrž milují ho za to a cpou mu svůj hlas ve volbách.
Zkrátka lid jsou ti,kteří se slzami v očích děkují za každý kopanec do zadku.
Odpovědět