Jericho 941

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Jericho 941

Příspěvek od BlackAdder » 28 úno 2011 11:38

mám dotaz nejen na jiné majitele zmíněné krasavice:
- včera jsem rozdělal zápalník a v jeho "pouzdře" kromě trochy mastného bordelu bylo i celkem dost zlatavých šupinek - mosaz? nechápu jak se to mohlo dovnitř dostat a hlavně odkud, jestli to jsou kousky mosazi ze sušítka (v tom odpruženém díle místo zápalky je po zápalníku docela díra) nebo to má jiný původ.

co se technické stránky zbraní týká, jsem celkem lama, takže mě zarazilo, že na rozdíl od třeba CZ 83 je zápalník kratší než jeho pouzdro, takže k nabodnutí zápalky musí využít svou setrvačnost po úderu kohoutkem aby dostatečně povylezl a ťuknul zápalku. V souvislosti s tím mě napadlo, jestli se nemůže stát, že zápalník vletí moc do pouzdra a zevnitř se zachytí o "dvířka" pouzdra zápalníku.

jo a ještě jedna věc: nevíte někdo k čemu je ta "mezipoloha" kohoutu na kterou se dostane po mírném stisku spouště nebo ponatažením kohoutu - to je nějaký bezpečnostní ozub nebo to má jinou funkci?


Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Jericho 941

Příspěvek od dykmore » 28 úno 2011 22:55

čau, ty zlaté šupinky jsou pravděpodobně z nábojnice, kterou odírá drápek vytahovače při naklapnutí za její okraj. Při výstřelu se šupinky asi nějak dostanou do díry zápalníku. Měl jsem podobný "problém" u své první zbraně. Nebo pak je tady ještě varianta, že jsi našel tajný zdroj zlata :mrgreen:

co se týče délky zápalníku, je to normální a má to třeba tak snad i glock (tam zápalník štěrká, ale nevyleze z díry, nene tytyty) a nikdy mě nenapadlo nad tím fárat, pokud funguje.

ta mezipoloha je skutečně bezpečnostní ozub.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Jericho 941

Příspěvek od BlackAdder » 01 bře 2011 10:05

dík za info, mě ty šupinky dost zarazily, protože jak byly od spalin, tak jsem se napřed lekl, že se někde vevnitř odírá to pouzdro zápalníku, pak mi došlo že to bude někde z nábojnic, drápek mě nenapadl, je fakt, že je dost masivní a hodně tu nábojnici "kousne" při zacvaknutí.
Zápalník fungoval 100% i s tím bordelem uvnitř, tak doufám že po vyčištění to paradoxně nezačne zlobit :)
Každopádně mě ten zápalník neštěrchá, v klidu je tlačen pružinou proti "dvířkám" pouzdra zápalníku, jen mě překvapilo, že to využívá setrvačnosti, přijde mi to složitější řešení než u cz83 (s ničím jiným nemám fyzické srovnání).

Ten ozub mi přijde dost daleko - skoro ve třetině dráhy kohoutu, proto mě napadlo, jestli to nemá ještě nějakou jinou funkci. V manuálu se o tom v podstatě vůbec nepíše.

Jinač z pistole jsem celkem nadšený, za 600 ran ani jediný problém, minule se mi i přes ukrutnou zimu povedl na mé poměry celkem hezký soustřel, takže spokojenost. jediné co mi trošičku vadí je, že nábojnice to vyhazuje s takovou razancí, že je musím sbírat skoro na druhém konci střelnice. :D

Edit: eště mňa napadlo, že teď když to mám vyčištěné, si přes týden vyhradím čas na "dry firing" a znovu ten zápalník rozeberu a uvidí se, jestli to tam skáče ze sušilky nebo z nečeho jiného.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Jericho 941

Příspěvek od dykmore » 01 bře 2011 13:26

Na několika zbraních mi to dělalo, na některých vůbec, walther p88 měl šupinky uvnitř závěru kolem komory, shadow mi je sypal do zásobníku, a když jsem natáhl llamu, tak jsem dokonce viděl, jak šupinky odlétaly a padaly mi na ruku. Paradoxně třeba vystřelené nábojnice z llamy vypadaly lépe, než z coltu, který sice nešupinkoval, ale podíral je docela fest. Být tebou,tak bych se tím fakt nezaobíral, prostě to někde drobet dře o nábojnici. Z odpruženého místa na sušilce to pravděpodobně není, tam máš jen vytlačené místo. Prostě se to do té díry úderníku při výstřelu nějak dostává od vytahovače - nepředpokládám, že po týdnu sušení budeš uvnitř něco mít. A že ti to háže hilzny daleko za tebe, děkuj za to a buď rád za šupinky - někomu to neodírá nic, ale třeba mu to urputně hází hilzny do obličeje :cry: ale teď s browningem je konečně veseleji :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Jericho 941

Příspěvek od BlackAdder » 05 bře 2011 22:31

tak je to nejspíš tím drápkem, nakonec jsem zvolil opačnou taktiku - šel jsem střílet ostrýma a pak zápalník rozebral - pár jich tam zas bylo.
Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 28
Registrován: 14 úno 2011 12:16
Bydliště: Podhůří Šumavy

Re: Jericho 941

Příspěvek od Harmitsch » 15 bře 2011 21:06

BlackAdder píše:o té zaměnitelnosti zásobníku jsem četl, pokud je to potvrzené, tím líp.
omlouvam se za trochu pozdejsi reakci na prispevek, ale pridam zkusenost se svoji Baby Desert Eagle (jak se Jerichu dneska rika) semicomp: v nedeli na strelnici meli 2 typci Shadowa, a tak jsme vyzkouseli zmenitelnost zasobniku s botkou na 18 (?) naboju: nabil 2 naboje, zasunul, vystrelil oba, zaver zustal vzadu jako s originalnim zasobnikem. (a to mi prodejce tvrdil, ze nejsou zamenitelne a tak jsem kupoval za 1100 orig. zasobnik na 16). Takze toho bych se nebal. A semicomp se vlastne lisi jen delkou hlavne, takze full size Jericho bude to same

(edit - mam doma zasobnik na 18 urceny pro SP-01 objednany z eshopu czub - a vse na mem Jericho semicomp bez problemu.)
Naposledy upravil(a) Harmitsch dne 04 črc 2011 11:36, celkem upraveno 1 x.
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Jericho 941

Příspěvek od BlackAdder » 16 kvě 2011 12:48

posledně se mi (teda ne tak úplně mi - viz dále) na střelnici stala divná věc:
půjčil jsem bejbynu kolegovi, ať si zkusí 10 ran pro porovnání s jinou pistolí. Před tím jsem vystřelil přesně 50 Limit přebíjenek bez jediného problému, ale kolegovi jsem naládoval 10x magtech, se kterýma pistole chodí velmi dobře (rozuměj nikdy problém ve funkci nebo přesnosti).
A co se nestalo - skoro každou druhou ránu nedošlo k odpálení, napřed jsem myslel na chybu střeliva, ale když jsem přetáhl závěr, náboj vyskočil ven a zápalka nebyla ani naklepnutá, toto se několikrát opakovalo - nápich jsem už nekontroloval, jen jsem kolegovi řekl aby znova natáhl kohoutek a odpálil - na podruhé vždy bez problému.
Tak usuzuju nejspíš na "chybu" zápalníku, tedy že byl ve chvíli úderu blokován pojistkou.
Nedalo mi to a ještě jsem si zkusil vystřelit pár ran sám, ale chyba se neopakovala.
Usuzuju, že problém mohl vzniknout slabým držením zbraně (má plastový rám), jinak si to vysvětlit nedovedu, ale nechápu mechanismus vzniku "poruchy". Dovede mi to někdo vysvětlit?
Pistole nebyla nadměrně špinavá, ani zápalník nebyl vevnitř zanesený.

Edit: tak evidentně to bylo slabým úchopem, posledně proběhlo cca 70 ran úplně v pohodě - Limity, Magtechy, Nontoxy, prostě co bylo po ruce.
Uživatelský avatar
J.J.
Příspěvky: 35
Registrován: 11 bře 2010 19:23

Re: Jericho 941

Příspěvek od J.J. » 05 čer 2011 21:50

Zdravím. Našel by se někdo v Praze, kdo vlastní a nechal by vyzkoušet na střelnici Jericho 941 FS nebo FB?

Pěkně prosím, smutně koukám.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Jericho 941

Příspěvek od JaK » 04 črc 2011 11:21

BlackAdder: sice trochu pozdě, ale nedá mi to. Tvoje závada téměř s jistotou nebyla způsobena slabým držením. To by se projevilo problémem s přebitím dalšího náboje. To, co popisuješ (žádný nápich zápalky), bych tipoval na nedokonalé časování úderníkové pojistky. Stalo se mi to u ZPT01. Pokud člověk spouštěl opravdu velice pomalu, kladivo spadlo dřív, než se stihla plně deaktivovat spoušťová pojistka a výsledkem byl nulový nebo jen slabý otisk na zápalce. Mě stačilo vyměnit pružinku blokace a bylo po problému.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Jericho 941

Příspěvek od BlackAdder » 04 črc 2011 12:24

Nevím - je to plasťák, takže to nejspíš určitě bylo tím chabým držením, mě se to nestalo nikdy, nikomu jinému, než zmíněnému kolegovi taky ne. Asi to držel trochu jako prase kost (promiň Jarku), zkoušel jsem i trochu volnější držení a bez problému - ale držím pistoli co nejvýš to jde. Jde mi o to, že se "závada" nikdy neopakovala, a to jsem od té doby vystřílel kolem 600 ran.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Jericho 941

Příspěvek od JaK » 04 črc 2011 13:49

Já se nechci hádat, ale to, jak pevně zbraň držím, nemůže mít vliv na odpálení náboje, který už je v komoře :wink: . Schválně zkus vyndat úderník a jeho pojistku a mrkni, jestli na součástkách není stopa, že se potkaly (i když jestliže to bylo jen párkrát, nic tam být nemusí).
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Jericho 941

Příspěvek od BlackAdder » 04 črc 2011 14:06

Ok, na odpálení náboje, který je v komoře, zcela uzavřen závěrem, to vliv mít nemůže. V tom souhlasím.
Můj předpoklad byl, že se nedovřel závěr a proto při spuštění nedošlo k odpálení, pouze se závěr "doklepl" do přední polohy a při opětovném natažení a spuštění v SA došlo k odpálení.

Normálně bych se nad tím nehádal, ale je mi divné, že z cca 1000 ran to ta zbraň udělala 3x jednomu jedinému střelci během jedné "sady" výstřelů (10 ran). Zápalka nebyla ani zlehka klepnutá (kontroloval jsem jen jednu, u ostatních jsem ho jen nechal znova natáhnout kohout a vystřelit). Před tím jsem vystřelil asi 30 ran a po tom ještě asi 20, dosedací plocha závěru i zápalník byly naprosto čisté. Mě ani nikomu jinému (mělo ji půjčenou asi 5-6 lidí při různých návštěvách střelnice) to nikdy neudělalo.
Tož tak.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Jericho 941

Příspěvek od JaK » 04 črc 2011 14:12

Tahle možnost mě nenapadla a připouštím, že je to asi nejpravděpodobnější varianta.
Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 28
Registrován: 14 úno 2011 12:16
Bydliště: Podhůří Šumavy

Re: Jericho 941 (kompatibilita zasobniku CZ75)

Příspěvek od Harmitsch » 31 črc 2011 19:41

tak jsem to s tou kompatibilitou trochu prechvalil: dokud jsem treninkove nabijel jen polovinu zasobniku, tak to slapalo dobre. Kdyz jsem ale napaskoval vsech 18 tak se mi stalo, ze se vzpricil prvni naboj pri podani do komory - koumali jsme nad tim a zjistili, ze CZ75 zasobnik ma otvor na zachyt zasobniku asi o 1mm vys. Takze i kdyz zasobnik zarazim jak nejvic to jde, je naboj o neco niz nez je potreba a pri podani se vzprici o zadni cast nabojove komory :( (a to jsem zjistil az pote, co jsem oriznul dolni cast strenky Hogue (az na kov) ve vire, ze brani dorazeni zasobniku :x)

Obrázek
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: Jericho 941

Příspěvek od BUBBA » 31 črc 2011 22:14

Dírku zaslepit,vypižlat novou a je po problému.
Odpovědět