Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Karel.Z

střelba634

Příspěvek od Karel.Z » 20 úno 2006 21:17

Takže konečně jsem se dokopal k mířené střelbě, střílel jsem v uzavřené místnosti, tak aby střelba nebyla ovlivněna větrem a byla co nejpřesnější. Poctivě jsem odměřil 10 metrů (na tuto vzdálenost má být flinta nastřelená z výroby) a zjistil že jsem doma zapomněl terče. Nakonec jsem si vypomohl obkreslením padesátníku silnou fixou. Vnitřní průměr zhotoveného terčíku je dva centimetry. Střílel jsem vleže a vzduchovku měl opřenou o bedýnku, abych co nejméně eliminoval vlastní nepřesnost. Jako střelivo byly použity diabolo Lux a Boxer, obojí z Kovohutí Příbram. Ostatně nic jiného krom broků se mi nepodařilo sehnat. Z prvního obrázku je jasné, že flinta nestřílí špatně, na každý terčík je střeleno pět diabolek, ta jedna co je vždy trochu bokem, je trochu deformovaná diabolka, přímo od výrobce (Vězte že je jich v ,,Luxkách,, dost), dávám to sem také kvůli tomu aby byla vidět přesnost střelby v závislosti na kvalitě střeliva. Další obrázek je ze střelby ve stoje bez opěry, jako střelivo jsou použity diabolky Boxer. Pro ,,milovníky,, pokusů jsem zařadil i obrázky střelby do kovů, následuje tady jako třetí, obrázek vlisovaného Boxera do 2,5mm hliníkového plechu a poslední čtvrtý je střelba na pozinkovaný plech 0,8mm, diabolka Boxer do něj udělala důlek hluboký 1,8 mm. Střílel jsem ze vzdálenosti jednoho metru. Také jsem si neodpustil již zmiňovaný telefonní seznam, akorát jsem použil asi šestisetstránkový a skutečně, biabolku najdete až za třemi stovkami. Rozhodně je 634 silnější jak 630/1. Je to vidět i na hloubce vstřelů do fošny na které jsem měl terčíky. ( Mimochodem při střelbě ve stoje na 10 metrů se mi jedna diabolka vrátila zpět, odrazila se o stěnu, tři metry za mnou a načechrala mi pěšinku.) Tak a to nejlepší si nechávám nakonec, na všech nástřelech je vidět, že jsou moc vysoko, snížil jsem hledí na úplné minimum a pořád to lítalo nahoru, nakonec jsem zjistil, že v dalším snížení vadí pružná podložka pod šroubkem plátku hledí, otočil jsem ji o 90 stupňů, ale v dalším snížení mi zabránil plátek hledí, jehož spodek je vypružen perem hledí. Takže si budu muset upravit mušku, nějak si zvýšit. To by neměl být zas takový problém. Zvlášť je odkaz na firemní nástřel 634, který přišel s flintou. Ve skutečnosti nevím jak ho mohli dokázat. Pokud tedy se nestřílelo na samý spodní okraj terče, pak by se to dalo. Ale co my jsme ještě na učňáku stříleli tak, vzduchovku na střed terče a na spodek malorážky. Je to samozřejmě další závada, protože na každé zbrani by měly jít mířidla seřídit jak nahoru tak dolů. A ještě jednu drobnost, i přes vypružení stranového nastavení plátku hledí pružnou podložkou, se hledí po několika desítkách ran musí kontrolovat, protože se povoluje. Podle mě to mají na svědomí silnější otřesy při nárazu pružiny, při výstřelu.


Karel.Z

Příspěvek od Karel.Z » 20 úno 2006 21:21

>PB: mě to rozhodně zajímá, co na tom máš za optiku?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 úno 2006 20:58

zdravim, tak konecne jsem se k tomu dostal. strilel jsem v sobotu a v nedeli: slavia 634, optika gamo 4x28- vim ze gamo nic moc ale mel jsem stesti na lepsi kus mam s tou optikou odstrileno nakych 1500 ran a drzi dobre, lec casem asi pujdu do lepsi, strileno JSB EXACT 4,50 na 40m ze zidle s oporou. povetrnostni podminky prijatelne ale lehky vanek urcite mel vliv na umisteni strely, snazil jsem se strilet vzdy pri stejnem vetru takze nastrely jsou vychyleny zhruba do stejneho smeru- lepe uz to neslo. rozptyl grup na tercich je 30mm repektive 40mm, kdyz nepocitam tu jednu ulitlou vcelku. jeste je pridany hokejovy puk taky strileny na 40m stejne jako terce- nebyl problem zasahovat ve 100% a taky jsou na nem videt 2 zasahy do dratu. jako bonus je prilozena fotka EXACTU, ktera skoro :D omylem trefila vazacsky drat kterym jsem mel pridelane podkladove drevo udelala na nem pytel o delce 4cm a zustala na nem tak viset. celkovy dojem z presnosti je dobry- na vetrovku by to bylo nic moc ale na pistovou vzdusu dobre. :wink:
Přílohy
P2210013.JPG
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 úno 2006 20:59

2. terc
Přílohy
P2210014.JPG
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 úno 2006 21:00

puk
Přílohy
P2210016.JPG
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 úno 2006 21:01

EXACT
Přílohy
P2210017.JPG
Justin

Příspěvek od Justin » 21 úno 2006 21:46

Pekny nastrely a mohl bys prosimte vyzkouset pruraznost mam namysli treba hlinik plech a tak diky
m.sobik

Revolvery

Příspěvek od m.sobik » 21 úno 2006 22:03

Ahojte,bohužel se mi nepodařilo odeslat zprávu,kterou jsem vám napsal o revolverech.Jak na to?Poraďte mě na moji emailovou adresu:m.sobik@seznam.cz
Děkuji.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 úno 2006 22:33

uz jsem to tu nekde psal- plech jsem zkousel jeste s tou starou 634 a kdyz se dobre trefis tak jde boxer skrz stenu plechoveho odpadkoveho kose.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 úno 2006 22:36

jo a kdyby to na tech 2 tercich nebylo znat tak je tam vzdy 5 ran- jsou tam naky 2strely
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 21 úno 2006 23:02

omlouvam se za hloupy prizpevek ale..docela dost dobry :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 úno 2006 09:35

Jestli to teda bylo na 40m, tak je to fakt hodně dobré.
Na vzduchovku za nějaké 3tisíce je to super výsledek.
Milan Hejnyš

dotaz

Příspěvek od Milan Hejnyš » 22 úno 2006 11:03

chci se informovat o dlouhých vzduchových zbraních HATSAN (Turecko)konkrétně HATSAN 60S/5,5mm (kvalita,výkon) milan_hejnys@centrum.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 úno 2006 11:37

O Hatsanech máš thread hned o pár míst níž na úvodní straně.

Tady je radši odkaz:
http://www.forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=646
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 22 úno 2006 15:04

kubajzzi ty mi snad neveris? :wink: 40m je psano v oficialnich papirech podle orientacniho bodu na zahrade, maximalni mozna vzdalenost na kterou tam jde strilet je 60 metru ale to az v lete- musi se otevrit okno v obyvaku :D
Odpovědět