Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 10 úno 2006 16:16

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... 4&start=30

tady ja par mych prispevku
byl jsem v uherskem brode pro 2. 634 a je podstatne lepsi, vse ok az na ten pojistny sroubek spojovaciho sroubu hlavne- neni upne podle mych predstav asi si s tim trochu pohraju a vystuzim to 8) jinak se mi zda ze neni jen lepe vyrobena ale ze ma i vetsi vykon- jsb exact z 5 cm do zlatych stranek: 300 listu durch :shock:


ňákej anonym

Slavia 634 - optika

Příspěvek od ňákej anonym » 16 úno 2006 16:04

Zdravím vás,

chcel by som sa spýtať na váš názor prípadne aj skúsenosti so vzduchovkou Slavia 634. (dostrel, presnosť, kvalita) Zaujíma ma aj akú optiku by ste doporučovali, pretože v súčasnosti sa chystám túto vzduchovečku z UB pořídit a chcel by som k nej rovno aj puškohlad.

Ďakujem.
Juraj

?

Příspěvek od Juraj » 16 úno 2006 18:25

Nie som odborník na vzduchovky a tak sa radšej opýtam.
Kde sa dá využiť puškohľad na vzduchovke? Zábava (ak áno tak drahá) alebo je to nejaká športová disciplína?
Karel.Z

Příspěvek od Karel.Z » 17 úno 2006 18:35

Slávia 634. Předem chci napsat, že nejsem žádný odborník na zbraně a následující řádky jsou pouze mým osobním dojmem a pohledem na tuto vzduchovku. Myslím si že každý, kdo si jde kupovat novou zbraň, by si měl rozmyslet k čemu jí chce a kolik je do toho ochotný vrazit peněz. Já si 634 kupoval s tím, že budu mít něco silnějšího na potkany. Proč Slávia, a ne Hatsan nebo Gamo, přiznám se že mě dost ovlivnily zdejší diskuse, a taky částečně asi zvítězil patriocismus a názor že ČZ má tradici a kvalitu. Objednal jsem si jí zde na Gunshopu a do třech pracovních dní jsem jí měl doma. Na první pohled docela pěkná, 634 má kratší hlaveň a masivnější pažbu. Patrně toho využijí ,,tuningáři,, a s pilníkem a rašplí si upraví pažbu k obrazu svému, já patrně také nezůstanu u firemního provedení. Horší je to při prohlídce zbytku, již zde zmiňovaný zajišťovací šroub je skutečně katastrofa a není mi jasné jak to mohlo vylézt z fabriky. Jediným řešením je převrtat otvor pro hlavu zajišťovacího šroubu na větší průměr a zajišťovací šroub nahradit šroubkem s větší hlavou, tak aby vše pěkně sedělo. Další věcí z které nejsem moc odvázaný je umělohmotný lučík, pokud vezmu v úvahu že se se vzduchovkami poměrně hrubě zachází, nedávám mu moc dlouhou životnost. Hned první den, co jsem byl střílet se mi podařilo ztratit regulační šroub citlivosti spouště, nejprve jsem myslel že jsem ho moc vyšrouboval doma se ukázalo, že praskl a část ho zůstala uvnitř. To už jsem pak rozebral celou vzduchovku. Uvnitř mě zarazilo umělohmotné (silonové) vedení pružiny. V 630 mám ještě kovové. No a to jsou snad všechny pohromy. Velké vůle mířidel nebo nějaké narážení páky na píst jak píše ,,PB,, jsem nezjistil. Ještě jedna věc na kterou jsem se zde ptal, to že se nemají do 634 cpát broky, posílal jsem dotaz výrobci ale zatím jsem bez odpovědi, pokud něco dojde hodím to sem. Pokud bych měl srovnávat 630 a 634 možná jsem si měl do 630 koupit silnější pružinu. Více méně toto je hlavní rozdíl, dokonce pružiny mají i stejnou délku, liší se jen průměrem. Jinak manuály a rozkresy Slávií 630/1 a 634 jsou na stránkách czub.
Paixík

hm

Příspěvek od Paixík » 17 úno 2006 20:40

Díky, takovéto věcné připomínky si vždycky rád přečtu. Taky o této "novince" uvažuji, ale stále mne od pořížení odrazuje pocit, že ta zbraň je ještě jakoby nedodělaná, plná chyb. To je, jako by Škodovka vypustila do sériové výroby auto, u kterého vám při prudkém zatočení zůstane volant v ruce. Přeci jen série 629 - 631 je na trhu XX let a tak všechny mouchy jsou vychytané.
Jinak k té korespondenci se zbrojovkou, to je vždycky na delší dobu. Já se odpovědi dostanu vždy tak do měsíce.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 17 úno 2006 21:48

ja se ptal na tu strelbu broky taky a uz je to pul roku a nic :D .
jo a kdyz jsme u toho zajistovaciho sroubu, u te moji 1. 634 jsem s tim nic nedelal aby mi vysla reklamace ale tet u te 2. jsem to nenechal jen tak a poradne se na to kouknul, protoze je jinak ok ( nepral bych vam lidi videt tu predchozi- az tet mi dochazi jak obrovsky smejd to byl! ) a jelikoz uz mam dlouhodobejsi skusenosti s 634 tak si trofam tvrdit: prvni produkce zhruba do konce 2005 jsou bohapuste smejdy, to co se vyrabi tet jsou DODO a myslim ze okolo 2. pulky 2006 se zacnou konecne delat flinty opravdu tak jak meli byt od zacatku :? k tomu spojovacimu sroubu- delali sme to ve vice lidech a problem byl vyresen za 25 min. takze nic hrozneho ale byt by to nemelo, problem byl v tom ze velky sroub byl v licovane casti krapet vetsi nez je zdravo ( asi partyja neumi spocitat ulozeni ) za pouziti mirneho nasili jsme ho dostali ven a upnuli do vrtacky roztocili a jemnym smirkem obrousili, lupli zpet a s citem dotahli, cervika jsem nahradil dratkem provlecenym skrze drazky pro sroubovak obou sroubu a pojistil sekundakem- drzi a myslim ze bude drzet i nadale, snad :D zitra odjizdim k pribuznym kteri maji velkou zahradu tak poprve nasadim na tu 2. slavku optiku a vyskousim strelbu na vetsi vzdalenost, jestli se nezastrelim napisu.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 17 úno 2006 22:33

Panove muzu vam jen pretlumocit to co jsem slysel od jednoho ze zamestnancu zbrojovky:Vedeni firmy je firma samotna vcelku ukradena,ponekud spinakji na vavrinech(nepravem).Bohuzel diky anti-flexibilnimu vedeni trva lidem z vyvoje dlouho nez prosadi jakekoliv vylepseni/upravy zbrani.Modely 75TS a Champion si pry museli doslova vymodlit aby byly vubec zavedeny do vyroby.Proto me neprekvapuje zdlouhavost reseni konstrukcnich problemu.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 úno 2006 00:11

Dalsi co jsem slysel zase ja je fakt, ze vyroba veskerych pistovych vzduchovek se presunula na Slovensko, cimz sla kvalita i tech doposud slusnych 631 rapidne dolu - tim spise 634.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Vedenie pruziny

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 18 úno 2006 11:50

Obavy z ,,silonoveho,, vedenia piestu by nemali byt.
Podla skusenosti z 631 (cca 7) je lepsie, ked vedenie konca piestu nieje priamo z rovnakeho a sucastou materialu piestu.
A to hlavne preto, ze pri deformaciach piestu ide cele telo, ukoncenie a zachyt piestu dohaja. Skratka mne sa zda, ze vedenie konca piestu je spravene malo plastove.
Ale koniec koncov je to to navyhodnejsie - a najlacnejsie ako vylepsit vedenie konca pruziny.
Konstrukcne by tam vedenie malo byt proti kmytaniu.

Baretta@pobox.sk
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 úno 2006 20:55

Vleze se to péro z 634 do 630-ky?
arnošt

Příspěvek od arnošt » 19 úno 2006 19:16

koukal jsem na stránky kozap a je tam hunter v 6,35-ustová 170,kolik to bude mít v 16j??má někdo zkušenost s touto ráží
ňákej anonym

Příspěvek od ňákej anonym » 20 úno 2006 12:00

Fúha tak to ste ma s tou kvalitou 634 moc nepotešili :( Ten kúsok čo som videl v obchode je určite vyrobený v roku 2005... Blbé, tak to vyzerá, že naj vhodnejšie bude počkať tých 20 rokov, kým tú 634 vybrúsia :lol:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 20 úno 2006 20:11

ja z toho nic nemam- zitra poslu fotku s nastrelama na 40m s optikou 4x28 z vikendu jestli to ovsem nekoho zajima.
Odpovědět