Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 01 říj 2010 07:08

thor6 píše:ahoj všichni!tak jsem se byl dnes zeptat na "mého"milááášššška equinoxe,a to co jsem se dozvěděl,mi přišlo jako kopanec do koulí.prý na všechny kuše od 150lbs nahoru,musí být zbrojní průkaz,co je to za pi.....u?je to fakt pravda?nicméně mi byl nabídnut barnett lighting,ale ten nesplňuje mé představy o výkonné kuši.ale o ni teď nejde.řekněte mi prosím vás někdo,jak je to s tím zbrojákem.
Nesmysl, to musí bejt tedy ohromnej prodejce, tam si asi radši nic nekupuj!!!!

Barnet Lightning ??????? :shock: :shock: :shock: co to je za vtip????

Proč si vše nedomluvil a neobjednal u Cermana?? Jak sem psal měl bys slevu a se zárukou problém nevidím, vše pořešíš poštou, kde je problém? A už bys měl vše doma a střílel :-)


crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 01 říj 2010 07:21

http://www.pannonijasz.com/index.php?m=2#top
ja som objednával odtial.cenovo to vychádzalo lepšie, len neviem aká by bola doba dopravy do čiech a posielanie cez hranice.pretože tento obchod rieši zásielky na slovensko slovesnkou poštou a tak nemal u mňa konkurenciu
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 01 říj 2010 20:18

já to asi fakt obědnám u Cermana,počítám,že ze Slovenska by to bylo komplikovanější,a s tím lightingem si fakt srandu nedělám,straší mu tam asi 5 let,je bez výbavy,za "pouhých"9600!
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 03 říj 2010 12:26

Určitě od něj už by jsi ji měl doma .. No to už ani před těmi pěti lety nebyla hitovka :-) ani v dobách když s tim vylezli na trh to nebyla povedená zbraň, takhle třeba Rhino, to by bylo jiný kafe... To byla na svou dobu nádhera se spoustou revolučních věcí ... Za tyhle peníze je to dost nesmysl...
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 říj 2010 13:11

to Dfender:toho barnetta tam má jen co vím já,asi let,ale stopro tam bude déle,já jsem do té prodejny nechodil nějak často,dřív jsem se o kuše nějak nezajímal,ale časy se mění.ještě by mne zajímal tvůj názor na ten point defender,je srovnatelný s exomaxem?a je vhodý puškohled nikko stirling 4x40 pro náklopnou montáž a střelbu na 100 metrů?
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 03 říj 2010 13:48

Taky je to stopro starší model :-)
Tenpoint jsou dobré zbraně, kvalitní, možná ve světě kladek nejlepší, ale je to kladková kuše, takže zbraň to rozhodně dobrá je, jenom na časté střílení se prostě obecně kladkové systémy moc nehodí-je tam namáhána strašná spousta komponentů, výměna tětivy, kladek, válečků lanovodů je problém a pokud se zbraň používá, k opotřebení samozřejmě dochází. U toho Defenderu nabízí i recurve verzi, což je super, tam díky této možnosti by se asi dalo! Ale Exomax je výkonnější a rozhodně vyjde levněji i když oproti Tenpointu budeš muset zakoupit kolimátor a natahovák, abys byl na stejném obsahu.. Ale jak už sem psal, vůbec netuším jak je to s náhradníma dílama, se servisem?? A hlavně s dodacíma lhůtama? Já s Tenpoint měl v tomhle špatný zkušenosti, ale faktem je, že je to už několik let z5 a situace může bejt uplně jinde. Oproti tomu Cerman je uplně v pohodě, nejdůležitější věci má naskladněny (dissipator bars, tětivy), motá i tětivy, lepí šípy když to neumíš, nebo se s tim nechceš dělat ...
Nikko stirrling rozhodně vhodný není, životnost je v řádu několika výstřelů :-) odzkoušen je třeba tento http://www.dalekohledy-fomei.cz/puskohl ... i_-57.html
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 říj 2010 14:47

to DFender:díky za radu,díval jsem se na ty puškohledy,ale nejvíce mne tam asi zaujal fomei 7x50 heavy,já jsem sice používal variábl,ale ten asi na kuši není to pravé"ořechové".ten point mne zajímal jen teoreticky,já si jen pro sebe dávám dohromady pro a proti,reflex vs. kladka,ale jasno už mám dávno.a mimochodem,pro synka toho panzera asi neseženu,ale našel jsem kuši ez jaguar,prodává se už vybavená,kolimátor,šípy atd.je mi jasné,že to není kdovíjaká pecka,ale pro kluka na vyblbnutí by to mohlo stačit.ale to je jen můj laický nazor,raději se nechám poučit zkušeným.
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 03 říj 2010 19:25

toho jaguara mám v drevennej pažbe s optikou 4x20.je to vlastne prvá kúpená kuša, keď ma prestalo baviť kuše si vyrábať.dekoračne super, zabaviť sa s tým dá.naviac lučište ak by náhodou prasklo kúpiš za pár drobných.jej nevýhoda je trošku presnosť, ktorá nie je tak slávna.ale inak super, hlučnosť nízka, dokonca som počul že s tým niekto aj srnca upytlačil, ale neviem či to chcel len predajca vychváliť, abo čo je na tom pravdy.ale daj si pozor na jednu zásadnú vec a to sú plastové koncovky lučišťa.vedia praskať.takže objednaj si rovno 2-3 páry naviac.so šípami o dĺžke 16" som mal problémi zohnať, ale 17" sa dali tiež použiť no nebolo to už ono.no dekoračne a na hranie pre syna môže byť.potom sa priprav na to že budeš vyrábať napínak.
pažba sedí dobre, len poistka a spúšť idú dosť ťažko.nedá sa to s excaliburom porovnať.takže ani samotná strelba nie je tak príjemná.no za tie peniaze ... . proste hračka na dekoráciu a občasnú strelbu.to že je vhodná na 3d, abo lov je kravina.aspoň nie tá 150 lbs. verzia čo vlastním ja.
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 říj 2010 20:36

no já mu vlastně chci koupit taky tu 150lbs,napínák vyrobím á la excalibur,možná mu to na 30m do pet flašek bude stačit :) .
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 03 říj 2010 21:38

to hej, len napínak budeš musieť riešiť až na konec pažby, pretože tvar tela neumožnuje ho používať tak ako na excalibure na začiatku pažby.tak mu hlavne daj za tie pet flašky niečo.je síce fakt, že na 20m vedia šípy od vreca natlačeného handrami odskakovať, ale s tou petkou to poletííííí.ak to budeš skúšať, tak to prosím natoč, rád by som si to pozrel :D
zase ak by niečo vyviedol, tak môžeš tvrdiť že on nestrielal šípom, ale pet flašou, tak aká vražda, ale zabitie z nedbanlivosti odpadovým materiálom :D
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 říj 2010 22:17

:lol: :lol: :lol: jo tu komedii zkusím natočit,může to být poučné i pro příští generace kušostřelců :lol: .až to budeme nastřelovat,tak si "vypůjčím"balík slámy a ten dám před petky.no a kdyby synek někomu tou petkou ublížil a chytil se toho nějaký šílený ekolog,tak by to mohl být docela průser,jedna flaška a pálka jak za vraždu :lol: .
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 03 říj 2010 22:53

bože jak sa ja už teším na môjho mazlíka a výlety :wink:
potom nahodím aj svetlo pre foto a dodám, len bohužial u nás zakázaný doplnok zbrane a tak svetlo musí dolu a nahodiť len pre účel fotenia, abo tam kde je to dovolené
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 říj 2010 23:13

jo,to ti věřím,taky už se nemůžu dočkat,až budu mít vše v "rychtyku" a půjdu si zastřílet.a to světlo je zakázáno i u nás,i když se vesele prodávají celé komplety."gamo vampir" :wink:
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 03 říj 2010 23:35

nuž našťastie montáž je dovolená a svetlo používam ozaj len na foto a lov v zahraničí.koniec koncov ani doma si s tým nezapolujem.ale tak to už je, keď nechcú naše peniaze doma, vonku ich prijímajú s otvorenou náručou.len vieš, ty to máš za pár a ja ešte 8 týždňov
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 04 říj 2010 11:45

Tak vidíš a máš to přímo od majitele :-)
Jenom bacha, je to fakt zbraň, to že s tím někdo slovil srnce, tomu docela věřím, šíp je nebezpečná záležitost, nepotřebuje velkou rychlost aby ubližoval ..
Odpovědět