Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rastinho
Příspěvky: 3
Registrován: 21 led 2013 02:51

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Rastinho » 21 led 2013 03:08

http://www.bogensportwelt.de/Middleton- ... lbs-355fps
Mate niekto nejake poznatky o tejto znacke a prip. aj modele DTM355 alebo DTM375?
Dakujem za odpovede.


Rastinho
Příspěvky: 3
Registrován: 21 led 2013 02:51

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Rastinho » 06 úno 2013 13:48

silenthunter píše:Zdravím Vás.
Zaujímam sa o kuše a všetko okolo toho. Môžete mi prosím povedať aký je rozdiel medzi Equinox a Exomax? Prípadne aký to má význam pri streľbe a lebo love?
Mám možnosť kúpiť jednu z nich. Z Equinoxu som už dlhšiu dobu strieľal, tak by som rád vedel v čom je lepší alebo horší Exomax.
Ďakujem.

Plánujem loviť tak ma to zaujíma.
Equinox ma kratsiu pazbu cca. o 2,5cm a odporuca sa pre strelcov o vyske do 180cm ale uz to tu pisali skusenejsi manici, ze nie je problem strielat aj 175cm cloveku. No a napadla ma este ta diera na palec pri Equinoxe. Az budem velky planujem si ho kupit aj ja :D
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od spitamen » 13 úno 2013 19:10

silenthunter píše:Zdravím Vás.
Zaujímam sa o kuše a všetko okolo toho. Môžete mi prosím povedať aký je rozdiel medzi Equinox a Exomax? Prípadne aký to má význam pri streľbe a lebo love?
Mám možnosť kúpiť jednu z nich. Z Equinoxu som už dlhšiu dobu strieľal, tak by som rád vedel v čom je lepší alebo horší Exomax.
Ďakujem.

Plánujem loviť tak ma to zaujíma.
Je v uchope pazby..je tam ten otvor kde prestrcis palec..kazdemu vyhovuje iny typ uchopu..ja mam exomaxa..v librazi su obe zhodne,takze mas jedno ktory typ zoberies na lov,ide len o pocit pri uchopeni..môjho maxa natahovali aj nizzsi ako 180cm-metrovy a zvladli to..pri pociatocnych fazach natahu si das kusu trocha sikmejsie a az ju budes dotahovat k zubom mechanizmu,to uz budes prakticky narovnany,aj kusa sa vyrovna..vyssi strelec ma tu vyhodu,ze nemusi si davat pabu bokom,ale sa prehne cez nu..
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od spitamen » 13 úno 2013 19:15

Rastinho píše:http://www.bogensportwelt.de/Middleton- ... lbs-355fps
Mate niekto nejake poznatky o tejto znacke a prip. aj modele DTM355 alebo DTM375?
Dakujem za odpovede.
Firmu zalozil odpadlik od excaliburu,middleton,neviem o nikom kto by tuto kusu mal,od inych viem,ze je s nimi otrasna spolupraca..mne sa nepacia dve veci na tejto kusi..pazba a profil ramien..aj ked ten profil môzem posudzovat len z fotiek..trebalo by to vidiet nazivo..
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 16 úno 2013 13:02

řekl bych že tohle mluví za vše
http://www.cpsc.gov/en/Recalls/2013/Boh ... Crossbows/
Camerone66
Příspěvky: 30
Registrován: 27 zář 2010 13:28

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Camerone66 » 17 kvě 2013 08:18

:lol:
calvino
Příspěvky: 12
Registrován: 10 črc 2013 17:07

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od calvino » 29 črc 2013 21:58

Chcem túto novinku od excaliburu http://www.excaliburcrossbow.com/catalo ... x_380_xtra , pozeral som ceny a ČR/SR som ju našiel najlacnejšie za cca 1000 € , pozeral som zahraničné stránky a tam sa cena pohybuje 1100 dolárov to je cca 830 €,máte niejakú overenú stránku,aby mi ta kuša naozaj prišla zo zahraničia budú chcieť platbu predom,dobierka asi nehrozí.
Frenk
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2013 01:28

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Frenk » 07 říj 2013 12:38

http://aukro.cz/kuse-jandao-chace-star- ... 63444.html

Znáte někdo tuhle kuši? Máte s ní někdo zkušenosti? Líbí se mi, že za 12 je vše komplet. U MAXE by to vyšlo skoro jednou tolik. Ale nevím co to je za firmu a jak jsou její kuše kvalitní. Prý jsou totožné s Excalibrem. Ale to tvrdí prodejci.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od spitamen » 15 pro 2013 10:48

calvino píše:Chcem túto novinku od excaliburu http://www.excaliburcrossbow.com/catalo ... x_380_xtra , pozeral som ceny a ČR/SR som ju našiel najlacnejšie za cca 1000 € , pozeral som zahraničné stránky a tam sa cena pohybuje 1100 dolárov to je cca 830 €,máte niejakú overenú stránku,aby mi ta kuša naozaj prišla zo zahraničia budú chcieť platbu predom,dobierka asi nehrozí.
Skus pozriet jasa archery,vyzaduju platbu vopred,ja takto platim tovar bezne a nevidim v tom problem..mas doklad o zaplateni,takze je to ok,jasa su overeny...ak to chces zo zahranicia,tak mrkni arrowinapple..tiez su v pohode,dalsie skusenosti,dobre mam s madarskymi pannonijasza a tiez s panom jakubom matyaskom..tak skus pogooglit..j.matasek ma stranku jma-luky,kuse..staci ak zadas do googla jakub matyasek,on to uz najde..
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od spitamen » 15 pro 2013 10:59

Frenk píše:http://aukro.cz/kuse-jandao-chace-star- ... 63444.html
Je to cina,a ako take to treba aj brat..poviem ti to takto..osobne z ciny nechcem nic..mal som vrhacie noze-masivne,dizajnovo vyzerali ok,a rozbili sa ako porcelan,mal som dve optiky na exomaxovi,obe odisli po desiatkach vystrelov..takisto lankovy natahovak za 10eur,par stovak vystrelov v pohode,potom sa pri natahu hacik narovnal a skoro som prisiel o zuby,nastastie som schytal pazbou do hrudnika,myslel som ze ma kopol kôn...na druhej strane poznam cloveka ktory ma taiwansky desert hawk uz par rokov a je s nim uplne spokojny...kuse jandao predava aj p.jakub matyasek..inak vas chcem ludia pozvat na www.lukostrelec.cz sme tam vsetci z tohto fora a kopa dalsich ludi...

Znáte někdo tuhle kuši? Máte s ní někdo zkušenosti? Líbí se mi, že za 12 je vše komplet. U MAXE by to vyšlo skoro jednou tolik. Ale nevím co to je za firmu a jak jsou její kuše kvalitní. Prý jsou totožné s Excalibrem. Ale to tvrdí prodejci.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od spitamen » 15 pro 2013 11:10

frenk...je to cina,osobne nemam dobre skusenosti s cinskymi vecami,mal som z ciny sadu vrhacich nozov..vyzerali masivne,dizajnovo slusne a rozbili sa ako porcelan..takisto som mal dve cinske optiky na exomaxovi,obe odisli po par desiatkach vystrelov..takisto lankovy natahovak..vydrzal asi tisicku,potom sa pri natahu narovnal hacik a pazba mi skoro vyrazila zuby,nastastie som to dostal do hrudnika..nieco ako ked ta kopne kôn..mam uz original excalibur natahovak a slape bezvadne..cinu uz nekupujem,radsej dosporujem a kupujem kvalitu..ono sa ti to vrati..na druhej strane poznam chlapika,ktory ma taiwansky desert hawk uz par rokov a je s nim spokojny..kuse jandao predava aj p.jakub matyasek..inak vas chcem pozvat na www.lukostrelec.cz stretavame sa tam vsetci z tohto tu fora a kopa dalsich ludi..toto tu je uz komaticke..na lukostrelci to zije...
kamas
Příspěvky: 62
Registrován: 09 úno 2014 23:54
Bydliště: Sudety

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od kamas » 16 kvě 2014 17:22

Nevíte jestli lze v Polsku volně koupit kuši jako u nás?
HW97k-blacklinest 4,5mm + optisan viper 10X44 SCB
checkroot
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2012 16:25

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od checkroot » 16 kvě 2014 20:07

Bohužel nelze, luk ano, ale kuše je zakázána (obavy myslivců či co)
kamas
Příspěvky: 62
Registrován: 09 úno 2014 23:54
Bydliště: Sudety

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od kamas » 16 kvě 2014 23:55

A máte někdo zkušenost s tou kuší jandao chace star 225lb? Koukal jsem na nějaké recenze v americe ale zatím jen u prodejců. Měl by to bát klon exomaxe v téměř stejné kvalitě. http://www.crossbowforum.com/showthread ... nt-Co.-Ltd.

Amíkům vadí, že je to okopírované a že koupí číny berou místním práci ale o horší kvalitě není ani slovo. Prodejcům pak jen vyhrožují oznámením na úřad kvůli porušení práv na patent. Všechny tyto důvody mám někde :D

Pomalu se rozhoupávám ji koupit. Ale jasně, že bych rád slyšel konkrétní poznatky od někoho kdo už ji má. Prý i ta optika co tam je v setu je v minimálně kvalitě vari zone. Prý je i lepší.

Ono kdyby ten exomax stál se vším 12 -14 tak koupím jeho. Jenže on tady stojí 15 holej a to je v akci a s kompletním vybavením se nedá pod 20 000Kč dostat. Podle mě to je předražené zboží v poměru k výrobním nákladům. Proto chci tuhle čínskou "alternativu".
HW97k-blacklinest 4,5mm + optisan viper 10X44 SCB
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DeadMan » 11 pro 2014 19:47

Tak dneska jsem si donesl domů reflexní kuši Jandao Chase Star 225lb.

Jelikož mi prošlo rukama už několik typů od různých výrobců jako Horton, Barnett, Excalibur nebo i čínské kousky, tak si troufnu tvrdit, že tohle je 100% Equinox!

Celkové provedení, zpracování a použité materiály jsou na špičkové úrovni.

Jediné co se dá vytknout jsou šípy a optika přiložené k setu.

Šípy jsou prostě levná čínská "klasika" a optiku bych přirovnal ke Gamo 4x32.

Ale to v setu za cca 10tis Kč lze jaksi očekávat a taky tolerovat.

Jinak samotná kuše je prostě mazec a kluky šikmooké za to chválím :wink:
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
Odpovědět