Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
scootr
Příspěvky: 157
Registrován: 16 srp 2011 20:02

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od scootr » 11 črc 2012 16:22

Přesnost záleží na tobě a kvalitě šípu. Průstřel záleží na vzdálenosti, váze hrotu a materiálu. Ujišťuji tě že 6 betonovou zeď neprostřelíš :D


Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Alci » 11 črc 2012 17:06

na druhou stranu, lisku na 20m tim trefis a prostrelis jak nic :) 130J je 130J
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 11 črc 2012 18:35

teď zrovna to probírají tady-ultramax a exomax-cituji:"OPOTŘEBENÍ kuší je velmi rozdílné a znatelné. " ale počtěte si sami
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?n ... pic&t=2078

Jinak ultramax je jenom další vývojové stadium-jeho taťka(pamatuju ještě na patentní díl kterej dělal tuším z exoceta exomaxe, ale ten sem neviděl :cry: zato jsem viděl exomaxe u kterýho někdo zaexperimentoval s podložkama pod listy lučiště-takže naprázdno byly do V a taky ten konec :cry: křáááp)byl taky kanon:
exomax ultra
Draw Weight: 129 kg/280 liber
Arrow lenght: 53 cm
Arrow weight: 23,2 gramu
Velocity: 112 m/s 367 FPS !!!
Accurate crossbow range: 150 m
Trigger pull weight: 1,8 kg
Proportions: 102/92/19 cm
Weight: 4.2 KG
Energy: 145 J
Note: se šípem o hmotnost 35 gramů je E: 165 J
Test proveden se šípem: orig. EXCALIBUR, terč.hrot 100 grain
Přílohy
IMG_0327v.jpg
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 12 črc 2012 21:07

Když to ale člověk uvážlivě posoudí(a nenechá se jako já vydráždit agresívním českým fan clubem těhle předělávek) tak je vlastně celá ta diskuse o Ultramaxu o ničem.
Když by chtěl člověk opravdu rychlou kuši a pozor-neplést si rychlost a výkon s maximálním nátahem(já o tom budu uvažovat až polezou zase hroši z Ohře)-a vyšel z údaje stavitele ultramaxe o výkonu-
Rychlost šípu: 113 m / s = 371 FPS s šípem o 23,2gramu (358grainů?) a energie 165J.
-tak vlastně o nic super světově unikátního nejde, protože dost firem co dělá kladky to v klidu a sériovce zasune do kapsy(a to myslím neexistuje kladka se srovnatelnou silou kterou by bylo nutno táhnout při nabíjení...).
Akorát že jsem nikde nenašel údaje pro kladku a lehkej šíp, protože kladky to perou aspoň co jsem našel od 370 spíš 400grainů nahoru.
No ale když to tak hvízdnou na těch 400grainech třeba 400fps(darton) tak jesli matka fyzika ještě platí(parlament snad nezasedá?), s lehčím šípem by to nanejvejš zakcelerovalo.
Ale uznávám jsou to kladky a v recurve to nemá obdoby(dokud teda někdo neprotáhne legacy od hortona :lol: )
.........................................dokud tedy člověk nezná firmu middleton crosbow (http://middletoncrossbow.com/en/) kde to nejsilnější zvíře má parametry:
Nátah: 245lbs rychlost šípu 375fps a 350grain šíp
na jejich videu to tak sviští při 351,8grainech 392fps.
No, a je po pohádce o nejnejnej...... :lol:

Takže už to nechám na pokoji(a nebudu kurvit kšefty)..... :lol:
Přílohy
www.jpg
MeGusta
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2012 10:45
Bydliště: Považská Bystrica

Sú to dobré kuše?

Příspěvek od MeGusta » 22 črc 2012 20:31

zdravím...som zelenáč a zaujímajú ma kuše, tak by som nejakú chcel...ale tie veľké sa mi zdajú veľmi drahé, tak som rozmýšľal nad pištoľou...Aj keď počítam s tým, že bude menej spoľahlivá, dúfam, že to nebude nejaké pľuvátko, ktoré neprestrelí papier...Rátal by som s cenou do 50€...chcel by som vás teda poprosiť, aby ste mi napísali nejaké skúsenosti s týmito kušami, aké sú presné, silné, spoľahlivé atd.
za skúsenosti požičané nováčikovi ďakujem :)

P.S.: tu je príklad na kušu, ktorá by sa mi páčila, tak okomentujte aj ju...
http://www.kusa.sk/kusa_a_prislusenstvo ... e_kuse.htm
je to tá dolná 2.1
frufru40
Příspěvky: 10
Registrován: 13 říj 2011 09:58

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od frufru40 » 09 říj 2012 14:23

Jakou koupit kuši? Chci trefit i velký terč na 120m, když budu mířit nad terč pod úhlem asi 20 stupňů.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Sú to dobré kuše?

Příspěvek od Red arrows » 10 říj 2012 21:29

MeGusta píše:zdravím...som zelenáč a zaujímajú ma kuše, tak by som nejakú chcel...ale tie veľké sa mi zdajú veľmi drahé, tak som rozmýšľal nad pištoľou...Aj keď počítam s tým, že bude menej spoľahlivá, dúfam, že to nebude nejaké pľuvátko, ktoré neprestrelí papier...Rátal by som s cenou do 50€...chcel by som vás teda poprosiť, aby ste mi napísali nejaké skúsenosti s týmito kušami, aké sú presné, silné, spoľahlivé atd.
za skúsenosti požičané nováčikovi ďakujem :)

P.S.: tu je príklad na kušu, ktorá by sa mi páčila, tak okomentujte aj ju...
http://www.kusa.sk/kusa_a_prislusenstvo ... e_kuse.htm
je to tá dolná 2.1
S pistolovou kuší mám zkušenosti asi takhle:
Má krátké lučiště, takže v sobě akumuluje málo energie(krátký nátah).
mechanismus nic moc, bude to asi měkota(dost se opotřebovává případně jde spoušť ztuha)
materiál kovová slitina a plast(nic moc pevného)
na těch 20m to bude střílet do terče(otázkou je jak přesně) ale uplné plivátko to nebude
šípy budou nic extra
Dohromady prostě kvalita výrobku i zážitky odpovídá ceně....
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od ladaj » 10 říj 2012 22:42

MeGusta: má to naprosto triviální systém spouštění, spouští přetlačuješ tětivu zaseknutou za zub. Při páce v poměru 1:1 (ve středu jazýčku spouště) je to odpor odpor spouště jak prase, snad k 10kg. Díky tomu zábava brzy omrzí. Možná by se dal upravit úhel (z negativního na pravý) a hloubka zubu... V principu podobně fungovaly ranné kuše s kolíčkovou spouští, ale tam byla výhodnější páka a spouštělo se celou dlaní.

Právě kvůli mizerné spoušti ležela roky nevyužitá, minulý týden jsem ale začal předělávat spoušť na pokročilejší mechanismus, v případě úspěchu sem pohodím foto.

Energie a rychlost jsou samozřejmě nízké, ideální mi připadá vzdálenost okolo 10m. Rychlost jsem kdysi měřil, bylo to tuším okolo 50m/s... myslím, že nějaký rok zpátky jsem to postoval do tohoto threadu.
miki004
Příspěvky: 24
Registrován: 01 lis 2011 19:58

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od miki004 » 19 říj 2012 19:00

pistolovou kuši nedoporučuju je sice levná ale když si spočítáš že s tím dáš pár ran tak se to opravdu nevyplatí, našetři peníze a kup dražší reflex nebo kladku a jestli se něco chceš dozvědět o kuších di na lukostrelec.cz to samý platí i pro toho druhýho, promin že si nevzpomenu na meno
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Ludas » 10 pro 2012 14:23

Trosku to tady ozivim.
Rad bych si poridil nejakou kusi. Po prolezeni netu me padly do oka kuse s reverznim lucistem.

Horton Fury:
Obrázek
http://hortonarchery.com/fury.aspx

Barnett Vengeance
Obrázek
http://www.barnettcrossbows.com/product ... /vengeance

Barnett se me libi vic, ale to asi ve fianle nebude dulezity, chcu tu kvalitnejsi :)
Mate s tim nekdo zkusenosti?
Kde maji obe znacky u nas servis? Sam si to servisovat nebudu, na to nemam level :D
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 13 pro 2012 17:00

No je to krásný(teda záleží na vkusu :D ).Rozhodnout se bych doporučoval na základě zkušeností lidí, který je používají, třeba na http://www.crossbownation.com/forum/ se toho dočteš dost(takový ty PR kecy který se daj přečíst u nás moc nedoporučuju :D ), fajn je třeba taky http://www.scorpyd.com/
Všechno to ale jsou kladky, takže se tam toho dost opotřebovává.V čechách opravdu není servis kuší na každym rohu(obávám se že na žádnym u těch kladek),náhradní díly nikdo nevede(takže objednat ze zahraničí),a kladka je nahnaná na výkon-něco jako závodní auto(závod vyhraje a pak je celý na rozebrání a servis :D ).......
Ale jinak mužeš pak napsat zkušenosti na http://www.lukostrelec.cz/index.php
Přílohy
scorp.jpg
miki004
Příspěvky: 24
Registrován: 01 lis 2011 19:58

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od miki004 » 15 pro 2012 08:14

Řeknu ti to asi takhle, pokud chceš chodit střílet tak si kup reflex. Jestli ti stačí ozdoba na zdi nebo chceš jezdit za lovem tak si to kup. Záleží na tobě co chceš. U nás a tuším že i na slovensku NENÍ servis na kladky a už vůbec ne na obrácený systém. Možná že servis na kladky nenajdeš ani v německu, zkusím se pozeptat. Ale už sme to asi řešili. Jestli chceš chodit střílet a neřešit další věci kolem kup si reflex od excalibru a máš vystaráno. Tohle sou kuše spíš na lov. U kladky budeš po několika desítkách až stovkách výstřelů řešit omotávku, lanovody, výměnu, časování kladek atd. Opravdu to chce servis.
scootr
Příspěvky: 157
Registrován: 16 srp 2011 20:02

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od scootr » 17 pro 2012 09:04



zde máš chování této kladky. Mě teda se moc 2x nezamlouvá tento systém /teťiva má velmi ostrý úhel písmene V a při výstřelu letí za tělo kuše/. Kvalitní kladka je v základu cca za 25-30 táců, kdežto kvalitní reflex máš od 18. Servis na to u nás je, mění se ale celé sady tzn. teťiva, kladky, uchycení kladek a jezdec. Stojí to prachy a čas. Když tohle měníš cca po 3-4 letech, tak za to necháš 1/3 ceny kuše a tejden si nezastřílíš. Omotávku teťivy zvládneš doma. Když se ti to stane u reflexu, je to práce na 5 minut i venku někde v lese.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 26 pro 2012 22:05

Tak jsem koukal na Barnetta takzvaně live, je to pořád prostě barnett.
Invence výborná, je to vysvoveně hezký.Až moc vymazleně.Skoro kýčovitě.
Zpracování, to už je horší.Spousta plastu.Problém je že když to zatepla vylisujou, jak to vystydne tak se to smrskne.Z toho vznikne sem tam nějaká ta škvírka, mezerka, tady to nedolejhá, tu je nějakej otřep-sám ten plast působí tak nějak..no na mne jako made in china.Vzláště ta přední plastový rukojeť z tý číňan přímo mrká.Takový je to celý, když to dával dohromady tak se mu zdálo leccos poddimenzovaný, prej šroubky jako pro šmouly a moc to nesedělo(myslim jako díry v dílech na šroubky nelícovaly).Někde něco chrastilo, ale to spravil lepidlem,byla to prej taková stavebnice.
A sem tam něco není domyšlený, při napínání je vidět, že se ta tětiva fakt ostře láme(oplet se rozvírá).
Jak se to natahuje, otírá se docela háčkama napínáku povrchová úprava(takže je to vodřený docela fuj).Takovej ten klikotoč na napínání to ale prý orvává ještě hůř.
Když jsem zmáčknul spoušť, cejtil jsem jak to vevnitř dře(klasika, to dělal muj barnett v roce 94 taky), no hrábnout na to šroubovákem a kouknout se jak to vypadá uvnitř, na to se Hans netvářil dobře,takže nic.Zvenku to ale vypadá líp než ty lisovaný plechy v minulosti, zůstává komplikace že spoušť je vepředu, ten díl co drží tětivu o dost velkej kus vzadu-takže je tam nějaké táhlo, které tohle spojuje, proto je spoušť taková jaká je(asi) a když se s kuší zaklepe, tohle táhlo je slyšet(jsou tam asi vůle).
Optiku vyměnil-ta původní ve výhodný sadě měla prý vevnitř piliny z obrábění a někdo hrábnul vevnitř na čočku, takže tam byl vidět otist prstu,když to rozebral a chtěl očistit,zjistil že ten někdo měl pracku patrně od lepidla a nebylo to zrovna skleněný takže to neskončilo nejlíp :?,stejně tam prý nějak blikal osvit.

Kladný bylo, že to střílelo tiše, řekl bych že rychle a dost přesně, ale bylo vidět že to není na nějaký tisíce ran(Hans byl neklidnej i při desátý ráně a vytáhl svýho letitýho excalibura ještě s výřezama na tětivu).......
Takže takhle jsem já viděl barnett :shock:
silenthunter
Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2013 22:32

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od silenthunter » 19 led 2013 08:16

Zdravím Vás.
Zaujímam sa o kuše a všetko okolo toho. Môžete mi prosím povedať aký je rozdiel medzi Equinox a Exomax? Prípadne aký to má význam pri streľbe a lebo love?
Mám možnosť kúpiť jednu z nich. Z Equinoxu som už dlhšiu dobu strieľal, tak by som rád vedel v čom je lepší alebo horší Exomax.
Ďakujem.

Plánujem loviť tak ma to zaujíma.
Odpovědět