Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smallbox
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2011 12:03

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Smallbox » 28 kvě 2012 14:19

thor6 píše:absolutní souhlas,jen je škoda,že nedostal ty další dva :evil: .snad příště...
Když se dívám na tu fotku... z jak silné kuše to bylo vypáleno? Myslíte že něco takového dokáže i 150lbs kuše, nebo jen některá z těch nejsilnějších 225 lbs?


thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 30 kvě 2012 21:31

no podle všeho to byla skutečně 150lbs kuše,věřím tomu,že i na 30m dokáže prorazit lebku i terčovým hrotem. o víkendu jsem nastřeloval novou optiku na synova foxe,ten má právě 150lbs. začal jsem na 30ti metrech a první ranou jsem samozřejmě minul terčovnici a šíp prorazil durch zábranu z desek o síle 3 cm.sám jsem nečekal,že to dá takovou prdu,že to prostřelí desku. a jestli ten chlap střílel na bubáčky z 10ti metrů,tak to muselo jít přes obě strany lebky. i 150lbs kuše na zabití bohatě stačí.
Kirillkiler
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2012 21:37

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Kirillkiler » 03 čer 2012 10:42

Dobrý den, mám otázku ohledně kuše značky horton manufacturing company. Jedná se o kladkovou kuši se silou 78J. Nevím jaké do ní nejlépe koupit šípy. Začínám střílet a uvítal bych jakoukoli radu případně nějaký odkaz či literaturu. Nevím co všechno potřebuji abych mohl střílet. Děkuji Juran
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 05 čer 2012 18:58

ahoj,o jaký typ toho hortona jde? ale předně by jsi měl vědět,že kladkové kuše nejsou moc vhodné pro časté střílení-dřív či později budeš potřebovat servis. takové kuše jsou určeny k lovu-mají zpravidla vyžší rychlost šípu při nižší nátahové síle.šípy můžeš koupit buďto duralové,nebo karbonové.teď nevím jistě,ale pro hortona můžeš použít 20ti i 22ti palcové šípy,s moon končíkem. určitě kup i napínák,ten je dobrý jednak k lehčímu natahování kuše,ale taky eliminuje chybu natahování,když natahuješ kuši ručně bez napínáku,tak se stává,že lučiště je napnuto nestejnoměrně,což vede k nepřesnosti. budeš taky potřebovat vosk na mazání tětivy a lubrikant na rail kuše,horton to pro své kuše vyrábí,dá se to koupit v každém obchodě,co vede takové zbraně. potom možná optiku,kušohled nebo kolimátor,můžeš koupit přímo tovární od hortona.to je asi tak v kostce vše,ale uděláš dobře,když si pročteš toto vlákno-sice se tu probíraly spíš reflexní kuše,ale bylo tu popsáno snad všechno. a něco o bezpečnosti:měj vždy pod kontrolou místo,kde střílíš,používej vhodnou terčovnici-v nouzi stačí našlapaný pytel hadrů,velmi důležité je dopadiště pro šíp,kdybys terčovnici minul,např. střílet proti svahu,nebo pokud máš blízko hliněný val,pískovnu atd.šíp letí velmi daleko a dokáže velmi těžce zranit,nebo zabít.a taky dávej pozor,jak kuši držíš-v nebezpečí je hlavně palec levé ruky-nestrkat do dráhy tětivě,jsou z toho opravdu škaredé úrazy,raději si kontroluj,jestli palec není v dráze tětivy před každým výstřelem.
Kirillkiler
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2012 21:37

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Kirillkiler » 06 čer 2012 19:54

Dobrý den, děkuji za rady. Jde o kuši Horton hunter supreme. Neporadil by jste mi něco víc o tom jak se starat o kladky a něco o tom lubrikantu. Ja nepochopil na co je. Kuši mam po tatkoj a ve své době to byla asi špička. Každopádně nejméně 10 let ležela ladem. Děkuji Juran
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 06 čer 2012 21:45

ahoj,ten lubrikant koupíš normálně v lukostřeleckých potřebách,ale my používáme i obyčejný jelení lůj,mažeme tím jak omotávku tětivy,tak rail,tu plochu kam zakládáš šíp,i tu drážku na šíp,dělá se to kvůli snížení tření,taky omotávka vydrží mnohem déle když ji namažeš,např.já to mažu tak po každém pátém výstřelu,tím nic nepokazíš.no a mazání kladek-když sem tam kápneš na ty osičky nějaký olej,dobrý je např. od firmy Wurth,ve spreji,obsahuje i teflon.jinak co vím,tak výrobci kladkových kuší doporučují to "své" mazivo na kladky.ale myslím,že i kdybys na ně dal i motorový olej,tak to svůj účel splní.
suter
Příspěvky: 51
Registrován: 16 říj 2010 20:10
Bydliště: Žilina, ale momentalne aj Južna Morava

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od suter » 07 čer 2012 16:35

Tak som si precital cele forum na tema kuša a hlavne ma zaujala mašinka Exomax. Nieje niekto nahodou majitelom tejto kuse v okoli brna respektive cela juzna Morava? uvazujem o nej a rad by som ju videl nazivo, ak by sa teda dalo.
FN FAL L1A1 308 Win. Hoyt Dorado 60 Lb, Ruger SR1911 .45, AKS 74U, Benelli SuperNova
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od spitamen » 08 čer 2012 13:55

ahoj,zaregistruj sa na lukostrelec.cz,chodi tam ovela viac ludi ako tu..snad sa tam niekto poblizku najde..hm.. :D
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 08 čer 2012 14:19

Nebo zajdi na http://www.excaliburcrossbow.com/phpBB2 ... um.php?f=1
translátor a počti si.Je to tedy firemní server, ale není to až tak hrozný......
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 08 čer 2012 16:15

spitamen-já nevím,jestli to suterovi nějak pomůže,my třeba všichni víme,odkud jsme-ale z jižní moravy není myslím nikdo.jasné,zaregistrovat se na lukostřelci není špatný nápad-lidi znají lidi,snad někdo poradí....
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od palong74 » 09 čer 2012 12:46

muze me nekdo doporucit nejakou pistolovou kusi.kamarad si ted koupil pistolovou ale moje ocekavani to nesplnilo.na 10metru se to zsekne do polystyrenu tl.6cm ani to neprojde.jde me o to aby se sni dalo strilet aspon na 20 metru a dalo se strefovat.na ty kamaradovi kusi je misto tetivy ocelove lanko tusim 4mm pripada me to takovy hamatny.
co se tyce kusi jsem uplny zacatecnik takze jsem rad za kazdou radu.

predem pisu ze chci jen pistolovou s max vykonem
dik
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 09 čer 2012 14:50

ty pistolové kuše jsou všechno takové plastové křápy,je to fakt o ničem-není to nijak zvlášť přesné,i ty šipky,co se k tomu prodávají stojí za h...o.neříkám že se s tím nedá zabavit,ale na solidní přesné střílení to opravdu není.líp nastřílím s cz 75 v ráži 9mm na 25m,než s touto kuší na 10m.pokud bys chtěl menší,skladnou a poměrně přesnou kuši na střelbu 20-50m,tak raději zkus sehnat barnett delta storm,občas se objeví v bazarech a není zas tak moc drahá.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od palong74 » 09 čer 2012 16:49

je pravda ze co jsem ted strilel s tou pistolovou kusi tak jsme mely k dispozici sipy ruzne barvy jaky v nich byl krome barvy rozdil nevim ale nejlip to slo zlutyma.ten barnett delta storm se u nas asi neda koupit co.krome inzeratu.a jak je to s nakupem v zahranici
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 09 čer 2012 20:21

V zahraničí stejně jako u nás jedině bazar-nevyrábí se už dost dlouho.Navíc, barnett při vší úctě není zrovna extra značka(vim to, měl jsem nějakou tu jejich kuši) a mechanismus bylo klasický dodo.Asi vědi, proč tu skládačku už nedělaj.
V pistolovejch kuších je to jasný-žádnej velej výrobce to nedělá, i ten barnett už toho nechal.Jsou to prostě už z principu-při délce nátahu by to na pořádný výkon chtělo tak pár metráků síly lučiště a třeba Trident magnum měl při cca 34kg energii tak 16J-věci který zapadaj do kategorie hračky pro dospělé často nebezpečné uživateli.
44magnum z toho prostě nezískáš :lol:, asi tak maximum je tady..fuj http://www.crossbows4u.co.uk/#/cobra/4527407793
nebo http://www.crossbows4u.co.uk/#/moccasin/4559919467
mimochodem ten obchod má dobrej sortiment-jako širokej
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 09 čer 2012 23:02

to je všechno samozřejmě pravda,ale co se týká pistolových kuší-opravdu není dohromady z čeho vybírat :) .buďto čína,taiwan,nebo barnett :roll: .
Odpovědět