Japonske palne zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MESSER

Japonské palné zbrane

Příspěvek od MESSER » 14 lis 2005 15:20

Každý vie, že Japonci sú v technike hodne popredu. Pozná niekto Japonské palné zbrane ? Zaujímajú ma len novinky a doplnky. HK na svoju MARK 23 dáva laser a generátor zábleskov videl son na GLOCk-u pripevnený modul s laserom viditeľným, viditeľným len cez nočné videnie, infra prisvietenie aj baterku.


MESSER

Příspěvek od MESSER » 15 lis 2005 10:06

Amíci skúšajú ,50BMG strelu riadenú počas letu, kde sa natáča špička. Na M16 montujú kameru. Izraelci majú CORN SHOT. Športový strelci používajú holografické zameriavače. Sú nové prebojné náboje ( samopal HK, puška FN P 90, GLOCK s nábojom 224 BOZ ).
A japonci by nemali nič ? To neexistuje v japonsku SHOT SHOW ? Nehovorte , že majú MP5 a GLOCK-y. Ani na stránke www.military.cz nie je výzbroj Japonskej armády. PREČO ?
Wad

Příspěvek od Wad » 15 lis 2005 12:26

MESSER píše:Amíci skúšajú ,50BMG strelu riadenú počas letu, kde sa natáča špička. Na M16 montujú kameru. Izraelci majú CORN SHOT. Športový strelci používajú holografické zameriavače. Sú nové prebojné náboje ( samopal HK, puška FN P 90, GLOCK s nábojom 224 BOZ ).
A japonci by nemali nič ? To neexistuje v japonsku SHOT SHOW ? Nehovorte , že majú MP5 a GLOCK-y. Ani na stránke www.military.cz nie je výzbroj Japonskej armády. PREČO ?
Protože Japonci ani žádnou armádu nemají, pokud je mi známo. A pro policii si nejspíš vystačí s HK. Každý má nějakou tu specialitku, jen takový tygr jako je Japonsko ne. Taky mi to přišlo zvláštní, ale po druhé světové válce se prostě z národa samurajů stal národ obchodníků, co nepotřebují pistole, aby ovládli svět. Pokud k tomu někdo něco má, sem s tím, ale pokud já vím, tak je to takhle.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 lis 2005 13:17

JJ o Japoncích vím, že jejich nejznámější zbraň je kamikaze.
Jestli od té doby vymysleli něco jiného, to nevím.

Jinak o nich vím ještě že jedí syrové ryby, vyrábí digitálky, mají šikmé oči, jezdí v rychlých vlacích a ve městech žijí namačkaní jak sardinky. Kromě toho ještě v ww2 používali samurajské meče a v práci chodí povinně na rozcvičku. Kdysi prý jejich vojáci dodržovali tzv. samurajský kodex, který rapidně snižoval jejich šanci na přežití v boji.
Jo a taky vymysleli godzilu a kung-fu filmy.
No a podle mě se vždy vyznačovali schopností nic moc nepřemýšlet, ale zato všechno výborně okopírovat v obrovských sériích.
DANY

Příspěvek od DANY » 15 lis 2005 13:35

Známý má brokovou kozlici MIROKU se kterou je max. spokojený a tu vyrábí Japonci pro BROWNING.Prý je většina Browningů vyráběna v této firmě(brokovnice).
joot

Příspěvek od joot » 15 lis 2005 13:51

Kubajzz píše:JJ o Japoncích vím, že jejich nejznámější zbraň je kamikaze.
Jestli od té doby vymysleli něco jiného, to nevím.

Jinak o nich vím ještě že jedí syrové ryby, vyrábí digitálky, mají šikmé oči, jezdí v rychlých vlacích a ve městech žijí namačkaní jak sardinky. Kromě toho ještě v ww2 používali samurajské meče a v práci chodí povinně na rozcvičku. Kdysi prý jejich vojáci dodržovali tzv. samurajský kodex, který rapidně snižoval jejich šanci na přežití v boji.
Jo a taky vymysleli godzilu a kung-fu filmy.
No a podle mě se vždy vyznačovali schopností nic moc nepřemýšlet, ale zato všechno výborně okopírovat v obrovských sériích.
Mě se zdá, že se ti do toho taky trochu pletou číňani.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 lis 2005 14:26

Máš pravdu.
Kung-fu, Šaolin a Mao jsou z Číny. :wink:
nespavec

Japonské palné zbrane?

Příspěvek od nespavec » 15 lis 2005 14:40

Nejfantastičtějším vynálezem Japonců je kodex Bushidó a institut samuraje.Vychovat člověka tak,aby věřil,že nejvyšší ctností je obětovat se pro svého pána.Geniálně a poloskrytě to paroduje Jim Jarmusch ve svém filmu Ghost Dog-Cesta samuraje.
V podvědomí Japonců je idea bushidó vrytá stále a uplatňuje se v každodenním životě.To je důvod jejich obrovského pokroku od zničení poměrně zaostalé země během 2.světové války.
Oni dovedli k dokonalosti totální využití lidských sil jednotlivce.Jakákoli technika je vedle toho bezvýznamná.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 lis 2005 14:55

Já tomu říkám vymytí mozku a potlačení individuality.

Nesouhlasím s tím, že dovedli k dokonalosti totální využití lidských sil jednotlivce. Naopak! Oni dovedli k dokonalosti totální využití lidských sil kolektivu.
Japonec vytržený ze skupiny ostatních je ztracen.

Jinak tyto vlastnosti nenajdeme jen u Japonců, ale v určité míře jsou vlastní všem asiatům.
nespavec

Japonské palné zbraně :-)

Příspěvek od nespavec » 15 lis 2005 15:37

Nikoho nenutím,aby se mnou souhlasil.Každý kolektiv je složený z jednotlivců.Výchova se postará,aby každý z nich podal maximální výkon.
Tvrdil jsem,že to není vymytí mozků a potlačení individuality?
Mimochodem,v utkání bojového sportu proti sobě nestojí týmy,ale právě jednotlivci.Netvrdil bych proto,že Japonec vytržený ze skupiny ostatních je ztracen.Není od věci připomenout příběh japonského vojáka,který se ještě asi 20 let po válce ukrýval někde na ostrově v pralese a škodil místním vesničanům svým guerillovým bojem.Nevěděl,že už je po válce a odmítal tomu uvěřit,i když přivedli jeho bývalého velícího důstojníka.Považoval to za léčku nepřítele.
V Asii nikdy nebyla o lidi nouze,proto se tam vyvinuly sociální vztahy a myšlení velmi rafinovaně.Ale Japonci z toho vyvinuli ideologii a tím(a svým hospodářským rozvojem) jsou známí po celém světě.Nejsem sociolog,etnograf ani ekonom,ale netroufl bych si říct,že všichni asiaté mají nějakou vlastnost společnou.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 lis 2005 16:25

V pohodě, beru to jako normální diskuzi. :)
O tom vojákovi jsem hodně četl ve starých 100+1, bylo tuším z roku 68, kdy ho chytili. On ani tak nebojoval jako se snažil ukrývat a přežít. Původně jich bylo několik vojáků s důstojníkem a až když zemřel poslední z nich, tak se vzdal. Těch případů bylo několik.
Lze na nich dokumentovat to, že oni příliš nepochybují. Jejich způsob života je založen na podřízení se zájmům kolektivu a nepochybování o autoritě.
Takhle by se evropan nechoval. Ti jsou naopak zvyklí pochybovat (a to ani nemluvím o češích :) ) a rozhodovat se individuálně.

Netvrdím, že jeden způsob je lepší než ten druhý. Každý má něco do sebe.
nespavec

Japonci

Příspěvek od nespavec » 15 lis 2005 16:34

Někde mám článek z novin o tom Japonci.Dost podrobně popisoval celou tu událost.Už je to aspoň deset let,tehdy jsem si ho schoval jako kuriozitu.Vyšla snad i kniha,ale nevím jestli v češtině.Jestli někdo víte,napište.
nespavec

kniha

Příspěvek od nespavec » 15 lis 2005 17:01

Tak už nemusíte,vzpomněl jsem si na jméno a tu knížku vygůglil.
Hiró Onoda:Moje třicetiletá válka(Naše vojsko)
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 15 lis 2005 22:39

Kubajzz píše:Máš pravdu.
Kung-fu, Šaolin a Mao jsou z Číny. :wink:
"No a podle mě se vždy vyznačovali schopností nic moc nepřemýšlet, ale zato všechno výborně okopírovat v obrovských sériích"

Todle co jsi napsal bych připsal taky číňanům :wink: oni vše kopírují a dokonce i s se značkou, ale vůbec je to nesere a prodávají to pod ukradlou původní značkou vesele dál :evil:
PB

Příspěvek od PB » 17 lis 2005 14:46

tak jsem nasel u me doma v knihovnicce taky tricetiletou valku od pana ónody :D ten japonsky blazen se pustil flinty az v roce 1974 :shock:
Odpovědět