jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od BUBBA » 27 led 2010 22:47

Kubajzz má pravdu,já nevím odkud se všechny ty legendy berou,hlavně ten "pult" ,to je docela mazec.A až to napadne nějakýho aktivního poslance,tak budeme "centrálně signalizovat" všichni.A třeba ani nebude potřeba 20 bouchaček,ale 1 flobertka.


josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od josse » 27 led 2010 22:58

Někdo naražel na nepodložene tlachani...
15 odporovych jednotek (oj) a zamek A je to nejniší co se použiva
přesne stanoveni OJ je v normě k te se nedostanu...(http://www.csnormy.cz/norma/33873 )co jsem slyšel minuta nasili lehkym ručnim nařadim (nevim kde jsou hranice ale bagr bude mit viši koeficient tzn 15 OJ splni co si myslim za 2minuty)

něco lze vyčist zde pod tabulkou od ČESKÉ PODNIKATELSKÉ POJIŠŤOVNY, A.S.
v DOPLŇKOVÝ POJISTNÝ PODMÍNKÁCH https://www.natur.cuni.cz/faculty/ekono ... izeni-veci


...
zakon...
Zbraně v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů je povinen držitel zbraně vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení
zbraně v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 ks nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.
více než 10 ks přechovávaných zbraní nebo více než 10 000 ks nábojů se zabezpečuje v:
o uzamykatelném skříňovém trezoru, pokud splňuje technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem nebo
o uzamčené místnosti nebo samostatném objektu, pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem
více než 20 ks přechovávaných zbraní nebo více než 20 000 ks střeliva zabezpečuje v uzamčené místnosti, samostatném objektu nebo komorovém trezoru, pokud jsou chráněny elektronickým zabezpečovacím zařízením a pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

Dle Nařízení vlády č. 338/2002 Sb.ve znění pozdějších předpisů (347/2003 Sb.) O technických požadavcích pro zabezpečení přechovávaných zbraní nebo střeliva se za technicky způsobilé pro účely zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných zbraní považují:

-uzamykatelná ocelová schránka nebo uzamykatelná ocelová skříň, které splňují požadavky odolnosti proti vloupání 15 odporových jednotek podle České technické normy ČSN EN 1143-1 (bezpečnostní třída 0) a jsou vybaveny zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300
-zvláštní uzamčené zařízení, které je neoddělitelně ukotveno do stěny, stropu nebo podlahy zhotovených z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu a vybaveno zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300
-uzamykatelný skříňový trezor, který splňuje požadavky pro klasifikaci skříňových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1
uzamčená místnost nebo samostatný objekt (dále jen "zvláštní objekt"). Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1 nebo celoocelovými dveřmi, které splňují požadavky
bezpečnostní třídy podle České technické normy ČSN P ENV 1627. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mř íže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stany budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.
http://www.obchod.metalkas.cz/jaki_sejf.php

polopaticky

-2 jakekoli kvery na sport a myslivost (tzn cokoli... .22 - .700) zavřu do skřině ke kabatu...
-do 10 plechova skřiň co nerozřežu za 15 min malou rozbruškou ... nikde neni psano že musite mit certifikat ale jak dokažete že vydrži 15 minut...
-10 a vice trezor... nenašel jsem nikde rozdil v definici ocelová schránka a trezor jestli někdo najde ať napiše... nebo žeby to bylo to zvláštní uzamčené zařízení, které je neoddělitelně ukotveno do stěny, stropu nebo podlahy zhotovených z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu ... tzn schranka je NEPŘIŠROUBOVANY TRZOR!?
20 a vice trezorová místnost... Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. bohužel provaděci předpis se nezmiňuje o odolnosti zdi... tzn jednořada cihlova stěna splni zakon (nic bych nemusel dozdivat , aleklidne spani bych asy neměl... :idea: ) řeši se jen odolnost dveři...


a zde "něco o trezorech"
http://www.cmzs.cz/index.php?action=art&id_kategorie=3
http://www.jinova.cz/bezpecnostni-tridy-trezoru.php

takže po prostudvani zjistite že na zbraně do 20 kusu jsou trezory te nejniší "vahové" skupiny

Domluvil jsem suďte adiskutujte snad to vneslo rochu světla...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od HanuIv » 28 led 2010 05:28

U dvou zbraní (ze zákona):
Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

Vhodně zabezpečit = zamknout do něčeho, co se nedá lehce rozbít, odnést a odemknout. Takže něco dostatečně pevného a zamknutelného, ideálně malý trezorek, který nemusí být ani certifikovaný. Jakákoliv další myšlenka je fabulace. Je mnohdy lepší požadavek zákona nadhodnotit, než se pak divit.

Co se týče alarmu: za něco takového se považuje systém, který je mimo jiného schopen oznámit napadení objektu (co je plusmínus citace z normy) na místě určeném k monitorování stavu. Pokud by došlo k napadení a odcizení dané lokality s dvaceti zbraněmi, hodný policist by přišel a ptal by se. Pokud budou splněna všechna opatření fyzického typu (zámky, zdi), tak bude postupovat podle vyhlášky a tam nic nenajde, takže si předvolá znalce (nebo si jej předvolá st. zástupce, soudce....), a ten mu odcituje normu.

Jistě, toto je jenom konstrukce, ale myslím, že by to tak bylo
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od josse » 28 led 2010 09:08

smim se zeptat kde byla čerpána definice pojmu vhodně zabezpečit? samotne ho by mě to zajimalo ... (ne kde se vzala ale jak zni :lol: )
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od Kubajzz » 28 led 2010 09:33

Vhodně zabezpečit znamená nenechávat ležet na stole u otevřeného okna.
V žádném případě to neznamená trezor, dokonce je to v zákoně i výslovně uvedeno!!
V zákoně je to tak do dvou zbraní schválně. Jak jinak byste to používali k sebeobraně, když bude zamčená v trezoru??
Může to také pro někoho znamenat hodit flintu na skříň nebo například pistoli strčit do šuplíku, případně americký zámek na spoušť nebo třeba ten na hlaveň. Trezor nikdy. To je fabulace pramenící z principu naší české předpřiposranosti.

Princip elektronického zabezpečovacího zařízení snad není třeba vysvětlovat. Napojení na pult centrální ochrany je pouze jeden ze stovek způsobů elektronického zabezpečení.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od HanuIv » 28 led 2010 09:36

No, definice toho pojmu (vhodně zabezpečit) není nikde uvedena (na toto téma vyšlo mj. několik pěkných článků ve Střelecké Revue, které ale nic neobjasnily a věci spíš zamlžily :shock: ).

Já sám myslím (a to je jen můj názor, i když to je názor člověka, který dělá ochranu majetku už nějaký ten pátek), že je lepší koupit plechovou skříňku od číňana s nějakým slušnějším zámkem a přišroubovat ji ke zdi, než mít bouchačku zavřenou v šupleti se šuplíkovým zámkem a spoléhat, že stejně nikdo neví, že tam je. V případě zcizení dvou zbraní (například) by policista ihned začal vyskakovat, že to šuple bylo dřevěné a zámek neekvivalentní. Nezajímalo by ho, že zákon říká něco jiného. Nakonec by se vše přinejmenším přemístilo do roviny přestupku v oblasti zbraní a střeliva, kde to je o Zbroják, což je to, co nikdo nechce ztratit dobrovolně.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od HanuIv » 28 led 2010 09:56

Kubajzz píše:Vhodně zabezpečit znamená nenechávat ležet na stole u otevřeného okna.
V žádném případě to neznamená trezor, dokonce je to v zákoně i výslovně uvedeno!!
V zákoně je to tak do dvou zbraní schválně. Jak jinak byste to používali k sebeobraně, když bude zamčená v trezoru??
Může to také pro někoho znamenat hodit flintu na skříň nebo například pistoli strčit do šuplíku, případně americký zámek na spoušť nebo třeba ten na hlaveň. Trezor nikdy. To je fabulace pramenící z principu naší české předpřiposranosti.

Princip elektronického zabezpečovacího zařízení snad není třeba vysvětlovat. Napojení na pult centrální ochrany je pouze jeden ze stovek způsobů elektronického zabezpečení.
Zde si myslím, že nemáte pravdu. Vzpomeňte na zákon a uvědomte si, že zbraň, kterou držíte (tedy nenosíte) musí být umístěna v místě úschovy nenabitá. U pistole je nabití relativně jednoduché, ale u revolveru to tak jednoduché není.
Čtěte pozorně zákon, tedy jeho §58

Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen “přechovávané zbraně”) v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení. .

Podle mne to znamená : máte-li od dvou do 10 zbraní, nebo munice, jak Lidová milice, musíte mít trezor, který odpovídá normě. Pokud máte zbraně dvě, pak je musíte mít schované tak, aby je nikdo neukradl a nemohl s nimi manipulovat nikdo jiný, než vy (m.j. z titulu zákona ) - takže třeba trezor bez certifikace. Zbraň na skříni je nesmysl, americký zámek je nesmysl, protože se zbraní můžete volně manipulovat a může si ji odnést a tam se s tekutým dusíkem postarat o odemčení zámku.
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 28 led 2010 10:00, celkem upraveno 1 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od Jim » 28 led 2010 09:59

No, já mám pocit, že se to tady všeobecně přehání, kromě Kubajjze. Pokud neexistuje definice vhodnosti, vyloží si ji každý sám. Čeština je košatý jazyk a existují různé příměry jako např. dostatečný, vhodný, dobrý, přiměřený, apod. které vlastně nejdou definovat. Strašit tady někoho, že bude průser, když vám při vloupačce zbraň někdo šlohne je taky hovadina. Podle mně je vhodně zabezpečená zbraň i ta, která je zavřená v šuflíku u postele. Tedy pro mě, poněvadž nemám děti. Jinak bych ji samozřejmě zabezpečil jinak, ale jen kvůli dětem a ne zloději. Snad si nemyslíte, že když vám někdo šlohne zbraň, bude to řešit soud. Kde jste přišli na to, že je to trestný čin. Když odcházím z domu, barák zamknu. To je podle mně vhodné zabezpečení. Strkat zbraň do přenosného trezorku je taky hovadina, poněvadž zloděj ten trezorek lapne a odnese, páč si myslí, že v něm jsou cennosti. Tolik asi ke dvěma zbraním. Především trochu zdravého rozumu, navíc už tady bylo řečeno, že pokud mám zbraň na obranu, nebudu ji zamykat do trezoru a v noci při vloupačce rozespalý hledat klíče od trezoru a vytahovat bouchačku. Na to by bylo asi pozdě. Takže se držet trochu při zemi.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od kayakero » 28 led 2010 10:24

ad Vhodně zabezpečit 2ks zbraní:
Můj laický názor jest: že ony 2ks zbraní nebyly zabezpečeny vhodně může vyšetřovatel PČR tvrdit leda zpětně dle toho, že došlo k průseru. Dokud k němu nedojde, je zvážení na mně. Takže na zabezpečení proti zlodějům by měly stačit obyč. panelákové dveře + šuplík nočního stolku, proti naivním batolatům by měla stačit likérnička s dvířky s dětskou pojistkou, proti nezvladatelným pubescentům zámek k bicyklu za lučík k rámu ocelové postele + náboje do plechové pokladničky na zámeček.

Stejnak: i kdybych si na 2ks zbraně koupil pěchotní bunkr ŘOPík, obehnal ho vodním příkopem + ženijními zátarasy z ostnatého drátu, smečkou nevrlých hladových pitbulů navolno + obestavil ho alarmy za megaKč + platil si propojení na centrální pult BA - i pak stále budu nejslabší článek já: stačí aby na mne kriminálník šikovně vybafnul - a rád mu všechny zbraně vydám sám, veškerým těžkotonážním trezorům navzdory. Takže technická opatření + rafinovanost alarmiků + trezorů nemá smysl přehánět nad levný trezor s číselným zámkem z OBI za 5kKč ani u 20 zbraní + za prohřešek proti vhodnému zabezpečení by bylo vhodné brát i pokud se trouba novým revolverem chlubí v putice zamořené živly a azbukáči - to by se mělo trestat veřejně rákoskou či povinnou brigádou na příjmu úrazovky, kam RZS noc co noc vozí postřelené či pobodané oběti kriminálníků.


_____________________________________________________
Ale jinak: komu stačí pouhé 2 ks pistolí, ten to se střílením stejně nemyslí vážně, takže jsem pro, aby tato kategorie vůbec zanikla - a každý byl povinen si pořídit zabezpečení hned aspoň na 10pušek, ať má pak zásoby zbraní kam ukládat, až ho popadne zbrojní horečka - což se stejně zatím dříve nebo později stalo každému koho znám - i těm, co chtěli jen jedinou malorajdu dětem na kravení s plinkingem na střelnici. 10ks je už rozumný počet - většinou ty starší už omrzí, tak jsou na prodání dál; člověk (není-li posedlý zběratelstvím) stejně citový vztah k více nežli k 10 zbraním najednou mít nestihne. Tak ať se každý, kdo už má zbroják může účastnit koloběhu zbraní po lidu střeleckém, ať mohou mít levně radost všichni. :wink:
Naposledy upravil(a) kayakero dne 28 led 2010 10:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od PB » 28 led 2010 10:51

definice vhodně zabezpečených zbraní je asi stejná jako definice o množství větším než malé...

osobně si myslím, že je lepší pořádně zamknout do trezoru i 1 zbraň a být pro okolí připosranej čecháček, než pak řešit průser o zbroják nebo nedej bože újmu na zdraví. každý ať si to přebere po svým, já mám klidný spaní.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od HanuIv » 28 led 2010 10:55

Nojo, je vidět, že máte všichni rozumu jak rádio. Bavíme se o zbraních třídy A, kde má policista oprávnění vstoupit do obydlí a zde zbraň kontrolovat. Při té příležitosti provede zajisté kontrolu i způsobu uschování a bude-li se mu něco nelíbit, určitě si to nechá pro sebe :lol: .

Můj kamarád, kdysi vynikající střelec dojel právě na uschování zbraně. Tenkrát to bylo tak, že se pozdě večer vrátil z tréninku a nechal revolver nastříknutý přes noc Konkorem. Druhý den ráno musel rychle do práce, protože zaspal a revolver nechal v pracovně na stole. Jeho přítelkyně, která s ním žila, si pozvala domů svou matku a ta, vidíce revolver na stole nezapomněla se příteli své dcery pomstít tím, že věc nahlásila na Policii ("to víte, on je nezodpovědnej, a nechal to ležet v bytě a my se bojíme, že to je nabitý a že by to mohlo vystřeli a kdovíco... přijeďte) No, a je to... Dopadlo to "jen" odebráním zbraní a zbrojáku....

Lidé mohou myslet dvěma styly: buď se snaží eliminovat realistická rizika, nebo na ně kašlou a pak se diví. Já jsem ten, kdo patří do první skupiny. Každý ať ráčí činit, jak je mu libo. Ponese pak za to následky... Howgkg
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od kayakero » 28 led 2010 11:22

PB píše: pořádně zamknout do trezoru i 1 zbraň
S tím naprosto souhlasím, zvlášť když pidi-trezůreček na 1-2 krátké zbraně se vejde všude - i do hodně těsné panelákové ložnice + zase třeba ti OBI ho rozdávají za cca. 1kKč (a v akci -15% za ještě méně), což je většinou rozpočet na důkladnější 1 návštěvu střelnice, když mne to popadne + vezmu si tam návštěvu a dostaneme se do tranzu. Navíc číselný zámek vymačkám i potmě - a v případě akutní potřeby jsem střelbyschopný dříve, nežli kdybych potmě hledal kam jsem pistoli pohodil tentokrát. Taky je to navíc jistá ochrana proti náměsíčným somnambulům + nekontrolovatelným vzteklíkům (a kdo z nás si je jistý, že není nebo se jím nestane), kteří ve stavu théta-vln či nenávistného nabuzení kombinaci trezoru nevymačkají - na jemnou motoriku jest třeba se zchladit, čímž zároveň zanikne touha rozstřílet provokující manželku na mraky - tedy trezor nás chrání i před námi samými. Ale kdo nemá, nemusí se bát ruky zákona, jen Prozřetelnosti - jejíž cesty jsou nevyzpytatelné.


Ale zase se mi nelíbí, že litera zákona vyžaduje zbraň ukládat do trezoru ve stavu znemožňující okamžité použití - tedy vybitou, zásobníky vypáskované, náboje uzamknout zvlášť. Otevřeně se přiznám že zde se prohřešuju a min. 1ks zbraně mám s nábojem v komoře.


HanuIv píše: . . . . . přítelkyně, která s ním žila, si pozvala domů svou matku . . . . . . .
Pane HanuIv, máte bod. Počítat s takovým nepřítelem ve vlastních řadách by mne nenapadlo :wink:. Přitažlivá nekomplikovaná blondýna, která bude mou ložnicí provádět davy + donášející tchýně-čekatelka samozřejmě patří do stejné kategorie jako neovladatelní pubescenti; tam by možná bylo bezpečnější ze zákona povinně vhodně zabezpečovat je - a nikoliv zbraně. A není řešením opatřit si trezor, ale bič z býčích žil.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od HanuIv » 28 led 2010 12:14

No a nakonec: Já na zbraň u nočního stolku používám něco, jako je toto - viz dále (dnes to stojí něco kolem 200 USD, což zas tak moc není). Klávesnice má 4 tlačítka, která lze použít i v noci (jsou na nich výstupky). Je potřeba vymačkat přesně 3-4 kombinace kláves (např. 1.+3. zároveň, 2.+4.+1. zároveň, 2.+4.+1. zároveň). Dá se to udělat během 2 sekund.

viz: http://www.safetysafeguards.com/

No a s tím zásobníkem? můj výklad: zbraň lze uchovávat bez zásobníku a zásobník může být vedle napáskovaný. Ale zbraň MUSÍ být sama o sobě nenabitá a zásobník, který v ní je musí být taky nenabitý.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od Kubajzz » 28 led 2010 12:18

Vy si tady chlapi pletete, co je povinnost daná zákonem, s tím co kdo subjektivně považuje za vhodné uskladnění.

A své subjektivní pocity o zabezpečení zbraní se snažíte podložit zákonem (v kterém nic takového není).
:D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaky trezor potreba na A-ckovou zbran

Příspěvek od josse » 28 led 2010 12:41

souhlasim s kubajzzem tady to vlakno se začina zanašet nesmyslama ...

zde je jedna firma na trezory na požadani zašlou cenik (v pracovni dobu v řadech jednotlivych minut ...) http://www.t-safe.cz/ trezorove dveře maji od 35K do 50K dle velikosti (60-120) skřině na zbraně dle provedeni 10-16k (ne na počet zbrani jen provedeni ... maji i na 10 zbrani za 10k....)
Odpovědět