Jaky puskohled na in-line predovku?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Jaký puškohled na in-line předovku?

Příspěvek od duffioso » 19 srp 2007 23:07

chci ze zeptat, jaky použít puškohled na predovku s in-line systemem, je to Ardesa in-line Tracker .50, u Brymove sice pisou Ardesa, ale vypada to spis na traditions firearms...
strelba bude praktikovana patrne jen ve dvou delkach a to 50m a 100m, dal bych to nevidel, neni kde a hlavne naucit predovku strilet je alchymie...jakej kukr byste doporucili?Asi nejakej hodne bytelnej kvuli zpetnymu razu, ze?Nechci v tom utapet zbytecne moc penez, ale zase at se pri prvnim vystrelu nerozsype zevnitr


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 srp 2007 11:58

No samozřejmě čím bytelnější tím lepší, ale taky tím dražší.
Zbraně na černý prach obecně nemají moc velký zpětný ráz, kromě toho mi připadá takový táhlejší, proto si myslím, že by tam šla i nějaká nezrovnasuperoptika. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 20 srp 2007 16:58

jojo predovky vylozene nekopou,je to takovy delsi a pomalejsi stouchanec, porad nevim jaka znacka by byla dobra, me se libi Nikko, ale kazdej me od Cinana zrazuje, nemusela by bejt spatna ani nejaka Delta, libil by se mi spis svetelnejsi, cili s vetsim objektivem a ani Milldot by nebyl spatnej na strileni za sera, mame tu venkovni strelnici,kde je normalne 75 metru, v pripade potreby se da protahnout az na 120m a obcas jsou tam fajn akce az do vecera,ale to uz se vetsinou nestili terce, ale ruzny chutovcicky :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 srp 2007 18:42

No já myslím, že předovka není a nikdy nebude žádná snajperka, takže není třeba tam dávat nějaká velká zvětšení, osvětlený kříž je ti na střelnici nanic, větší objektiv je pro sportovní střelbu spíš na škodu. Mildot by se ti u předovky asi dost hodil, vzhledem k tvaru balistické křivky, ovšem v šeru ti nijak nepomůže. Paralaxu u předovky neřeš.
Já za sebe bych tam v klidu dal nějaký 4x32. :wink:
Spíš bych se soustředil na sladění se vzhledem pušky, prostě aby to nevypadalo blbě - co třeba ten krátký Delta 4x32S ?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 20 srp 2007 19:08

dik za rady, je mi jasny, ze sniperka to nikdy nebude a to ani nechci, jde mi opravdu o sladeni a aby to neco vydrzelo
ovsem, kamarad sveho casu strilel predovku pro radost a nemel problem trefovat na dveste metru, coz je sice krasny, ale takovy ambice nemam :-)
opravdu jde o strelbu 50-100m
me prijde ta 32jka dost uzka, nebo ne?
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 20 srp 2007 19:17

nebo je spis moc kratkej, muze bejt dobrej, ale musi mi i trosku padnout do oka
co treba tenhle?
http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=394
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 20 srp 2007 19:19

Proč úzká? Světelnost to bude mít dobrou
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 20 srp 2007 19:42

no uzkej je v mojich ocich:-) mam asi moc velky oci :-)
ne vazne, jelikoz mam asi moc maly ...., tak se obklopuju vecma co jsou velky:-)
kazdopadne mi uz nepripada tak uzkej, ale radsi bych ten delsi
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 22 srp 2007 12:24

duffioso: Jestli si myslíš, že předovka nekope, tak se mýlíš! Čím bude střela těžší a víc prachu tím to bude kopat víc. Já v posledních letech střílím jen kuličkama v ráži .50 a s dávkou 4 gramy prachu a kope to moc pěkně. Musím si dávat na rameno kus filcu silného asi 7 mm. Někdy mám pocit, že to kope jako Mosinka!

mám na pušce puškohled Weaver, zvětšení 15x. Je to na 50 metrů tak akorát. Se zvětšením např. 4x toho moc neuvidíš. Radím ti zvětšení aspoň 10 - 12x a solidní firmu. Jinak budeš puškohled brzo měnit.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 srp 2007 12:56

Mno s 4x zvetsenim se da na 50m strilet na BR terciky ... takze neni pravda ze by nebylo s takovym zvetsenim nic videt.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 22 srp 2007 15:18

Arnie.......to se samozřejmě dá, ale s jakým výsledkem..... vždyť na BR terčíky se běžně střílí se zvětšením minimálně 25x, ale optimum je 36x nebo tak nějak. :?

Ono taky záleží co chceš trefit. Jestli se chceš trefit do pistol. terče, do devítkového kruhu a na 50 metrů, tak na to bude zvětšení 4x stačit. Jestli ale budeš chtít trefovat kroužek vnitřní desítky(25 mm) 5x z pěti ran, tak to tutově stačit nebude. Tohle mám vyzkoušené osobně.

Duffoso si nakonec koupí co sám bude chtít, takže je to celkem jedno co tady píšeme. :)
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 srp 2007 15:46

Da se s tim strilet slusne, 25mm soustrel na 50m s malorazkou a 4x jde bez problemu. Vzdyt i s dioptrem se da dosahovat peknych vysledku!
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 23 srp 2007 07:48

chlapci, diky za rady a nazory, taky jsem premyslel nad vetsim zvetsenim, musim jeste vyresit montaz, ta puska ma resenu montaz jako delenou a kazda cast je na dva sroubky, coz se mi nezda moc spolehlivy, nebo jo?V loveckych potrebach, kam jsem musel jit koupit zapalky, protoze jsem koupil spatny(pouzivaji se tam brokovnicove zapalky 6mm) rikaly, ze ted se i na vetsi kulovnice pouzivaji dva a dva sroubky za sebou a drzi to
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 srp 2007 07:55

Fandaks:
Slo by to pokud by byl kriz FINE CROSSHAIR. S beznym krizem neni sance. Tedy sance na to, aby clovek vedel kam presne do toho terciku miri. kriz zcela jiste s beznou osnovou prekryje 3cm terc (BR).

Kazdopadne mas pravdu v tom, ze pokud chce clovek strilet s takovou presnosti, chce to zvetseni o dost vetsi.

Arnie:
25mm ctc s malorazkou na 50m neni taky zadnej zazrak.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 23 srp 2007 08:42

Nevim o co ti zase jde? Tykalo se to vety ze pokud chce trefovat vnitrni 10 ktera ma 25mm tak 4x nestaci. Ja pisu ze staci, pod 25mm se da pravidelne v 5-ti ranejch polozkach dostat. Vidis v tom nejakej problem?
Mimochodem jiste vis ze 452 s nabojema SB s optikou bez korekce paralaxy neni schopna o moc lepsich konzistentnich vysledku.
Odpovědět