Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 bře 2006 15:19

Když už jsem byl v tom nožířství tak mi hned přibyl do sbírky další kousek.
A to klasika nejklasičtější - Opinel.
Tato firma byla založena kovářem Josephem Opinelem v roce 1890, od té doby se ten nůž s mírnými obměnami vyrábí dodnes. V té době musel nožíř značit své výrobky mistrovskou značkou, Opinel tedy zvolil symbol žehnající ruky (vztyčený ukazováček s prostředníčkem) pod Savojskou korunou. Jeho tvary jsou naprosto nezaměnitelné a o jejich nesmrtelnosti svědčí zařazení tohoto nože Muzeem moderního umění v New Yorku mezi 100 nejlepších výrobků všech dob.

Konkrétně mám model No 8, čím vyšší model tím větší nůž (od No2 do No12), otevřený je dlouhý necelých 20 cm. Čepel je uhlíkovka (C=0,90%), má klínový výbrus, je poměrně tenká (necelé 2mm) a velice ostrá. Nerezovou jsem nechtěl, já radši klasiku. Kdo by chtěl nerez, tak jsou to ty, co je na nich napsáno INOX, jsou asi o 20,- dražší :wink: .
Nůž je geniálně jednoduchý, skládá se z pouhých pěti dílů. V otevřeném (i zavřeném) stavu se zajišťuje otočnou objímkou.
Vzhledem k použité dřevěné střence je nůž velice lehký.
Cena je přijatelných 240,-Kč.
Vřele všem zájemcům doporučuji.

Tenhle mám:
Obrázek
Tady je pár dalších ze sortimentu firmy.
Obrázek
Takhle vypadá výroba:
Obrázek


perdix

Příspěvek od perdix » 21 bře 2006 16:42

Opinelů jsem měl několik v různých cenových relacích - první jsem si koupil, ostatní buď dostal a nebo vyhrál. Musím ale říct, že ten nůž je na praktické použití k ničemu - moc toho nevydrží, ostří taky nic moc...
Teď je vozím v autech, když je náhodou potřeba nůž.

Ale ta jednoduchost je krásná. Na vystavení do vitríny ideální.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 bře 2006 16:51

Tak tak, jasně.
Přecejen je to čepel v kousku dřeva, takže o trvanlivosti při běžném (natož hrubším) používání si nedělám iluze.
Ale v žádné sbírce by chybět neměl, je to klasika... :wink:
seal

Příspěvek od seal » 22 bře 2006 12:48

Jaroslav píše:Jako doplněk k 45ce nosím CRKT M16 nyní se chystám na TOPS CQT Magnum 711 - Tanto
tu M16 mas aj s povrchovou upravou :?:
Konkretne ma zaujima na akej kvalitativnej urovni je teflonovy povrch na nozoch CRKT :?:
seal

Příspěvek od seal » 22 bře 2006 13:01

a este jedna malickost,
zaujimalo by ma ci sa niekto uz stretos s nozom CRKT M16-13SF, chcel by som si ho zadovazit.
Na stranke som nasiel k nemu takyto odkaz:Please note that the M16 Special Forces series is not designed for in pocket carry.
A neviem, ci je to myslene s hladiska legislativy alebo s praktickeho hladiska...
dik za odpoved
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 bře 2006 15:16

Ten teflon mám na Kershaw Vapor a už bych to nechtěl.
Časem se to ošoupe. Hlavně je to vidět na hranách. A taky je tam tím pádem vidět škrábance. Zkus si doma rýpnout do teflonové pánvičky a uvidíš - je to to samé (a nezapomeň rychle utíkat před manželkou nebo co máš doma :lol: ).

K tomu CRKT M16-13SF - to co tam píšou je nějaký blábol. Asi tím chtěli zdůraznit něco jako že je ten nůž jen pro "opravdové mariňáky" nebo je určen pouze pro "profesionální kovboje a lovce divoké zvěře".
Prostě pokud nejsi od Special Forces a nemáš M16-ctku, tak pro tebe není určen. :wink: :lol:

Jinak ho u nás prodávají tady.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 bře 2006 15:36

Nasel jsem nuz snu :-) stoji "jen" $449

Obrázek

Takovej drahej teplomer :-)
perdix

Příspěvek od perdix » 22 bře 2006 18:17

Na záraz dobrý, ale bez pilky by jsi tím toho moc nevyvrhnul :D
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 bře 2006 19:22

Ale prosim te... kdo mluvi o myslivosti... to je tzv. teplomer :-) Hlavne custom.
perdix

Příspěvek od perdix » 22 bře 2006 21:39

To bylo myšleno ze srandy, samozřejmě :)

I když mi to připomělo - jednou jsem doprovázel na srnce pána z USA, jeho rodiče pocházeli z Japonska, takže to byl taky prakticky japonec. Střelil jednoho srnce, já ho vyvrhnul atd... Za dva dny střelil dalšího, ale že by ho chtěl vyvrhnout sám. Vyndal nůž, se kterým bych se bál otevřít dopis a s pár radama dokončil to co chtěl. Až posléze jsem se dozvěděl, že je to nějaký japonský obřadní nůž, který se u nich dědí už x generací a že je to pro něj velká symbolika kvůli předkům, používat ho při lovu. V životě jsem neviděl nic tak tenkého, ale zároveň neuvěřitelně ostrého. Zámek starého srnce jen zasvištěl a když si odřezával hlavu, tak to bylo, jak kdyby krájel chleba.
Hodnota toho nože byla pro něj nevyčíslitelná, ale říkal, že se vyrovná ceně nového auta. Jen škoda, že jsem ho tenkrát nevyfotil...
G17

Příspěvek od G17 » 23 bře 2006 19:35

To je,ale krasavec.Přidej adresu kde jsi ho našel.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 bře 2006 19:43

http://nicnac.net/

Dynamic Knife Designs
G17

Příspěvek od G17 » 23 bře 2006 21:33

Díky.Ten hnědý je taky moc pěkný.Já budu mít snad v pondělí SW CAL.50,ale ten je v US za 28 babek(amerických). :lol:
Přílohy
196390000_large.jpg
seal

Příspěvek od seal » 24 bře 2006 11:17

zdravym, niekto sa tu bavil o puzdrach na CRKT. Na nete som nasiel nieco taketo, ale bez blizsieho udania vyrobcu ani ceny, takze iba foto...

Nahodou niekto nevie kde sa da zohnat katalok CRKT, ci uz papierovej forme alebo v pdf. :?: Dik
Přílohy
m16-beltsheath.jpg
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 bře 2006 13:42

seal píše:...Na stranke som nasiel k nemu takyto odkaz:Please note that the M16 Special Forces series is not designed for in pocket carry.
A neviem, ci je to myslene s hladiska legislativy alebo s praktickeho hladiska...
dik za odpoved
V některých státech USA a spoustě evropských států jsou "skrytě nositelné" nože nejrůznějších typů, provedení a velikostí považovány za zakázané zbraně, ale zpravidla to neznamená totéž, co naše "zakázané zbraně". Vlastně je zakázáno nošení nožů, tj. jejich transport ve stavu umožňujícím okamžité použití.
Možná je tím míněno tohle?
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět