Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 14:02

Jinak nosím klasický Victorinox na běžné užití prostě ideál ...


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2006 16:52

Tak dneska mám u sebe Blade Lock II od CRKT.
Má geniální pojistku. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 led 2006 16:59

Opravdu zajimavy "teplomer" ... jenom nechapu... na co to nosit :shock: Na ukrojeni chleba staci i mensi. Navic ta cepel vypada dost utocne.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2006 10:08

2Andy:
Zdání klame, ten nůž je malý, složený 10cm, délka čepele 7cm.
Na co ho nosit? Zrovna jsem s ním rozřízl obaly na třech DVD. :wink:
Ta čepel vypadá spíš efektně než útočně, musím říct, že ten tvar není zrovna moc vhodný. Je moc špičatý a tlustý (4mm), špatně se tím něco roztírá na chleba. Hodí se spíš na párání špičkou, než na řezání. Lepší je širší ostří prohnuté víc nahoru.
Jinak ten nůž holí. Pravda už hůř, musím ho přebrousit.
Na sebeobranu se to kvůli velikosti a tvaru nehodí, leda tak útočníka rychle šmiknout přes obličej nebo čelo podle poučky "když má krev v očích, tak tě nevidí".
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 úno 2006 14:32

Dneska vyskakovací Mikov.
Je to jeden z mých prvních nožů. Má velice originálním způsobem řešeno zajištění a odjištění čepele - překlopnou páčkou. Čepel vyskakuje z boku, nůž jde ovládat jednou rukou (otevřít i zavřít - chce to jen trochu cviku).
Jednou u něj prasklo péro, ale naštěstí se u nás běžně prodává za asi 20,-, tak jsem ho vyměnil. Mění se bez rozebrání nože. Je na to fígl, který mi ukázal jeden prodavač ve zbraních, tímto mu děkuji. Ale kroutil se jak had, prý to měněj sami za 50,- korun.
U vyskakovacích nožů dejte na ty péra pozor. Opravdu každé se časem zlomí a u těch italských a jiných jste tím pádem v háji, protože ten díl je nezaměnitelný (různé velikosti) a nesehnatelný, u některých i prakticky nevyměnitelný.
Ta běžná dostupnost péra u Mikovu je ohromná výhoda.

Jinak je ten nůž poměrně velký. Ostří nedrží nic moc, ta nerez není žádná špička, ale ujde to. Zato se dobře brousí. Nedávno se mi odloupl kousek té plastové střenky pod pojistkou a ta je proto teď víc utopená ve střence. Tím pádem se ta pojistka palcem hůř podebírá, takže mě čeká výměna střenek. Udělám dřevěné.
Kdysi jsem ten nůž koupil nový za 260,-Kč, teď se prodává kolem 700,- :roll: V současnosti se vyrábí v mnoha verzích, které se liší materiálem střenek i čepelí a počtem želízek. Existují i limitované edice z damašku atd.
Myslím, že za ty prachy je to mezi vyskakovacími noži výborná volba.

Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 úno 2006 15:19

Mam ho taky... taky praskle pero... kde ze si koupil to nahradni? Jaky ze je ten figl?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 úno 2006 16:42

Už si přesně nevzpomínám, kde jsem ho koupil, je to pár let, ale bylo to v nějaké prodejně se střelivem. Vím, že jich tam měli plný sáček, bral jsem dvě, jedno pro kamaráda. Je teda vidět, že fakt časem praskají.
Musíš se poptat, možná by ho poslali přímo z Mikovu.

Ten fígl je těžko popsat, zapáčíš to šroubovákem, trochu zatlačíš a jde to ven. Důležité je vědět, že to tam na ničem nedrží a není to tam nijak přinýtované, pak na to příjdeš sám.
Kdyby ti to nešlo, tak napiš, zkusím to nafotit a líp popsat. Teď to nemám jak rozebrat, zas tak úplně zlehka to nejde.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 úno 2006 20:30

Vyhledove se po tom podivam... ja jen ze bych to spravil. :wink:

Jinak nosim loveckej zaviraci nuz se strenkou z parohu... pochopitelne ne denne. Jen "v zelenem".
Pavel Novák

Jaký nosíte nůž

Příspěvek od Pavel Novák » 06 úno 2006 23:08

Já nosím KutMastra.Čepel je z nerezu 400,otevřený měří215mm,zavřený120mm.lze otvírat jednou rukou a jsem s ním spokojen.Mám ho 4roky tehdy stál asi 400Kč,podobný vyrábějí i u SW,ale za1800.Promiňte za kvalitu foto.
Přílohy
nuz 002.jpg
nuz 001.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 úno 2006 12:04

Je to kopie nože S.W.A.T. od Smith and Wesson (a ti si to zase nechají vyrábět u United Cutlery). Ten nůž mám taky, ale originál.
Rozdíl v kvalitě je už podle fotek evidentní.
Jinak ten nůž už se dá koupit kolem 1300,-
Obrázek
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 07 úno 2006 14:58

Vyskakovací Mikov mám taky, s dřevěnými střenkami. Nosím ho v práci v pouzdře na opasku a musím říct, že už se mi párkrát šiknul. Ty péra se prodávají, není to zase až tak časté zboží, ale sehnat se dají celkem bez problému. Minule je měli u nás za 30. Jinak už teď ty nože dělají tuším z 440, proto jsou i kapku dražší, ale taky už se tak netupí.
Dostává ode mě celkem záhul a zatím drží v pohodě. Když se mi zdálo, že se čepel už moc viklá, klepl jsem trochu po nýtku a hotovo. Jediná slabina je opravdu to péro, ale vzhledem k ceně a dostupnosti není co řešit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 úno 2006 15:43

Jen perlička k tomu péru k Mikovu:
V sobotu jsem se ptal v jednom nejmenovaném nožířství jestli je mají a obsluha řekla, že momentálně nemají, ale jinak že bývají. Po otázce pro zajímavost, kolik že stojí, jsem šel do kolen. Prý 150,- (! :shock: )korun, ale hned mi natvrdo řekla, že jinde to mají o hódně levnější.
Tohle už není podnikání, to je normální zmrdismus.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 07 úno 2006 16:47

A nebo zlodějizmus :) .
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 07 úno 2006 22:27

Kubajzz píše:Je to kopie nože S.W.A.T. od Smith and Wesson (a ti si to zase nechají vyrábět u United Cutlery). Ten nůž mám taky, ale originál.
Rozdíl v kvalitě je už podle fotek evidentní.
Jinak ten nůž už se dá koupit kolem 1300,-
Obrázek
.Jojo já viděl nůž celý černý pouze hrany světlé a na železe logo SW .A ještě měl ostří na půl proto zřejmě ten rozdíl v ceně(1800)nebo obchod :( :( .Jinak originál je moc pěkný.Ty moje fotky jsou mizerný ve skutečnosti je nůž mnohem hezčí.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 úno 2006 00:53

2 kubajzz, teď jsem na to koukal ten černej Smith and Wesson stojí opravdu 1800,- a ten tvůj opravdu za 1300 plus mínus nějaká ta stovka dle obchodu.

každopádně já měl ten černej S.W.A.T Smith and Wesson než mi ho ukradli v šatně :( :evil: , ale radší bych bral ten stříbrný či je to leštěný hliník nevím :oops: , ale má ho bratr již 8let a pohoda vypadá furt stejně...kvalita je poznat :wink:

u černého je veliká nevýhoda to zabarvení....ono se totiž odírá a když jsem nosil nůž za páskem tak se mi po čase odřel až na pokdladový lesklý kov (místě nejvetšího otěru-rožku a tuším i na nějakém jiném kousku) a to černěné ostří taky nic moc bo se samo taky odíralo :?

pokavaď bych si kupoval jakýkoli nůž na nošení za páskem či na časté používáná tak bych si barvený už nevybral, ale má výhodu že se zas tak neleskne a nepřitahuje tolik pozornosti, jinak byl perfekní a moc se mi líbil :cry:
Odpovědět