Jake pusky pouzivaji odstrelovaci?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od josse » 31 kvě 2011 19:28

ty kráso tolik Sr@ Ček jsem se tady už dlouho nedočetl ... cela tato discuse je totalně OT
přečtěte si zakony, naučte se něco o zbranich a nesvěřujte se nam tady nad čím jste měli ranní poluci...

malé vodítko najděte si definici vojenská zbraň a proč jsou asi zakázány .... a 2x si přečtěte pasáže které nás střelce omezuji v pořizování zbrani

a zakázáno to co střílí stejnou ráží které je zavedeno v armádě, se týká Itálie ...


nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od nicnetrefim » 31 kvě 2011 19:49

Fajn vysvětlete mi tedy, kde přesně se v zákoně rozlišuje kterákoli legálně prodejná opakovací či samonabijecí puška ráže .50 BMG, které jsou většinou vyráběny pro military a policejní složky, od mnou dané pušky ráže 20mm Vulcan. Byl bych vděčný, kdyby jste mi sem i daný úryvek zkopíroval......

Ještě jednou se tedy ptám: Je tedy podle zákona ráže 20mm Vulcan už nelegální (nebo na výjimku) a jedná se tedy o potravu spíš pro kanón nebo do ručních palných zbraní?
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od login89 » 31 kvě 2011 21:17

Všechny palné zbraně jsou podle zákona zakázané s vyjímkou těch, které mají civilní ověřovací značku. A tu mohou mít mj. jen ty, jejichž ráže je normalizována v CIP.

A do toho uzavře EU s Ligou arabských států dohodu o nešíření šlupek od banánů, což má vyšší váhu, než zákon členského státu, když jí ratifikuje výbor pro ochranu pomerančů a seš stejně nahranej. :-) To pochopitelně neplatí pro Portugalsko a Polsko, které mají v dohodě o přistoupení ke Smlouvě na citrusy vyjímku a pro Řecko, které uzavřelo již před přistoupením ke Smlouvě dvoustranou smlouvu s Egyptem, ale do Kataru vozit šlupky lze, protože Katar neratifikoval dohodu o delegování pravomocí stran banánů na Radu LAS...
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od nicnetrefim » 31 kvě 2011 22:17

Pomeranče mě neberou.....má tedy náboj 20mm Vulcan CIP, asi těžko, co?
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od josse » 31 kvě 2011 23:22

a nezapomínejte moravskou vyjímku na třešně!

...

Nevím nad čim tady polemizujete většina z vás nebude mít nikdy ani kulovnici.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Lanius » 31 kvě 2011 23:43

Ale tak zase.. ani kulovnici?... Mosin stojí pakatel, a dá se ním střílet prakticky cokoliv pod půl tuny..
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od nicnetrefim » 31 kvě 2011 23:49

josse píše: většina z vás nebude mít nikdy ani kulovnici.
Nás neznáš, tak se do nás neser!
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od navip » 01 čer 2011 01:52

Lanius píše:Ale tak zase.. ani kulovnici?... Mosin stojí pakatel, a dá se ním střílet prakticky cokoliv pod půl tuny..
To jako že s ní střílíš střely těžké až 500kg :D
Střeleckou problematikou se zabývám už 40 let,přebíjím 16 let, mám několik zbraní,mimo jiné "odstřelovačku" s přesností 0,25 MOA,pokud tušíš o co jde.
Na sousedním foru mám u SZ a profilu i mejlovou adresu s vlastním jménem,tady jsem to nepovažoval za potřebné.
Do příspěvků píšu své vlastní zkušenosti a poznatky,většinou jako odpověď na něčí dotaz a ne nějaké načtené výkřiky z netu.
Není pravdou že zbraň pro civilní použití musí mít CIPované střelivo,u nestandadního prostě dodáš na zkušebnu své dva náboje na tormentaci.
Většina tady vás jsou mladí ,kteří ještě nemají zbrojáky a maximálně si pořídí vzduchovky,to není nic špatného, na to právě takové fóra jsou, aby se zeptali když nevědí,ale ať se nehádají s těmi co vědí a je dobře nebýt lenoch a něco si nastudovat než plácat hlouposti.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Lanius » 01 čer 2011 02:08

Není pravdou že zbraň pro civilní použití musí mít CIPované střelivo,u nestandadního prostě dodáš na zkušebnu své dva náboje na tormentaci.
To jsem nepsal já. Já jsem psal, že máme vrchností kurva zakázané i obyčejné střelivo s ocelovými jádry :evil: . A cokoliv zajímavého je taky zakázáno a hezky vyjmenováno v jednom paragrafu..
Žádné výbušné náboje do brokovnic na obzvláště vytuhlé prasopsy.. ne ne. Verboten.
To jako že s ní střílíš střely těžké až 500kg
To jako že se dá použít na všechny zvířata pod 500 kilo a s průbojnými náboji i na prakticky všechny neprůstřelné vesty.. jasně, věta je gramaticky nejasná, ale každý inteligetní člověk rychle pochopí, že 500 kg náboj se z 5 kg pušky vystřelit nedá, jelikož by to spíše znamenalo vystřelení pušky z náboje*.... takže to musí být naopak.. :lol:

*zbraně, kde má náboj dutinu a vystřeluje se z tyče existují taky..

Blbost je subjektivní pojem. Pro mne je dejme tomu blbost koupit si kulovnici za 60 litrů kterou někdo porýpal kýčovitými obrázky zvěře. To si raději koupím Mosina, nechám si na to hodit novou kvalitní hlaveň a terčovou pažbu a stále to vyjde podstatně levněji než nová kulovnice srovnatelného výkonu, hlavně pokud mám přístup k dílně.

A co, pane dlouholetý střelce? Jak je to dělení u vojenských zbraní? Kde končí kulomety, a začínají kanony?

MOA propočty zná snad každej.. to je tak 7.třída ZŠ tuším. Nebo 5. ? Mně osobně štve, že ze stání lépe než 6-7 moa nikdy nenastřílím... a že vzduchovka zanovitě nechce střílet lépe než 4 moa.. což dovedu pokud si ji na něco položím. Nj.. měl jsem raději šetřit na ten HW97..
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od navip » 01 čer 2011 03:41

Co se týče přesnosti vzduchovek tak máš pravdu pokud tím myslíš pružinovky,jinak moje pistole TAU 7 na sifonové bombičky,kterou už mám 20 let dělá na 10 m s diabolkou 4,5 mm 10 ranami díru o průměru do 6 mm,z upnuté zbraně pochopitelně.
Ty kulomety a kanony. Hlavní rozdíl je v tom že děla,ať už kanony nebo houfnice / je to podle délky hlavně vyjádřené počtem ráží a rozhraní je tušim nějakých 36 ráží / používají náboj s výbušnou střelou-vyjímečně průbojnou podkaliberní bez trhaviny.Reálná ráže u kanonů je od 20 mm kdežto u ručních zbraní to končí dolem 15 mm viz 50BMG nebo ruský 14,5mm.Do nich jsou střely klasické ,případně se stopovkou,svítící a zápalné.Pouze vyjímečně se dělaly pokusy s výbušnými střelami do těchto ráží ale pokud je mi známo,seriově se nepoužívají.
Pokud budeš mít zbroják kategorie B tak si pušku v této ráži z civilnímy značkami můžeš koupit,problém je že tě s ní na českých střelnicích většinou nenechají střílet a pro tuto ráži se nepořádají u nás žádné soutěže.
Není pravdou že je u nás zakázané střelivo s ocelovým jádrem.Například zcivilněný náboj 7,62x54R vz 59 stříbrná špička, je střelivo s lehkou střelou,která má jádro z měké ocele s olověnou košilkou a ocelový, tombakem plátovaný plášť.
Zakázané střelivo je s tvrdým kaleným nebo Wolframovým jádrem-průbojné.
Není mi jasné k čemu by to v civilním životě bylo.Pokud se chceš bránit agresorům v neprůstřelné vestě tak na to z dostupných prostředků nejlépe funguje Tokarev :D a pro myslivost je dostatečný výběr loveckých střel.
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od kersanti » 01 čer 2011 08:48

Lanius píše:To si raději koupím Mosina, nechám si na to hodit novou kvalitní hlaveň a terčovou pažbu
To je jako si postavit ze sériového vozu WRCéčko.
navip píše:Pouze vyjímečně se dělaly pokusy s výbušnými střelami do těchto ráží ale pokud je mi známo,seriově se nepoužívají.
Používaly se hojně v letecké munici např.MG131,MG151/15..a používají se stále viz raufoss M211.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od login89 » 01 čer 2011 08:51

Dobře, napíšu to ještě jednou pro nechápavé.

Kromě zákona o zbraních a střelivu existují ještě další právní předpisy, které v tomto zákonu nemusí být nutně promítnuty, ale Česká republika je jimi vázána nebo jsou upraveny jiným zákonem, aniž by to bylo ze zákona o zbraních zřejmé. Takže ačkoli na první pohled třeba nic nebrání tomu, aby člověk vlastnil třeba tank opatřený civilní ověřovací cnačkou pro sportovní disciplínu střelba z tanku, tak to prostě nejde.

Chápu, že je to velmi složité pochopit, ale prostě jsou věci mezi nebem a zemí... :lol:
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Lanius » 01 čer 2011 13:07

To je jako si postavit ze sériového vozu WRCéčko.
Co je to WRC? Auta mně dost nezajímají, a obzvláště dívat se na automobilové sporty, kam tipuju že to WRC patří. To raději na zahradě se dívám na to jak se ježci šoustají.. je to krapet zajímavější.

Jinak to není nemožné. Celkem běžné hobby u amerikánců, s trochou štěstí se dá dosáhnout pod 1 MOA s dobrým přebíjeným střelivem, četl jsem i o více, ale tam podezřívám lidi z vymýšlení.
sportovní disciplínu střelba z tanku
Nj.. nežijeme v ideálním světe. :(
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od nicnetrefim » 01 čer 2011 13:23

A pořád jsem se to nedozvěděl....může mi tedy někdo bez obalu říct, jak to s tím nábojem tedy je?
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od login89 » 01 čer 2011 13:49

Je to zakázaná vojenská munice.
Odpovědět