Jake pusky pouzivaji odstrelovaci?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od ladaj » 05 črc 2011 14:34

onevan74 píše:Kdyby někdo zjistil jak jsou dělaný ty papírový kontrastní terče Birchwood Casey (Shoot.N.C Target) tak by možná šlo vyrobit něco na podobným principu.
Dělal jsem nějaké pokusy. Příspěvek byl moc dlouhý a mimo téma odstřelovačky, takže jsem na to založil vlastní téma:
http://forum.gunshop.cz/barvici-terce-t13371.html


Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Lanius » 08 črc 2011 13:31

@Shiva

Mají funkční prototypy, prý to baví, dělají testy. Stačí to už pouze miniaturizovat, teď to celý váži 10 kilo tuším.
Teď ale musím padat o 10min.

Tady je článek tuším o tom..
http://www.sniperinfo.com/forum/archive ... t-814.html
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Shiva » 08 črc 2011 14:25

to je furt jedno a to same. Jen povidani o tom, ze se na tom pracuje (uz nekolik let).
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od kersanti » 28 črc 2011 18:57

Stará dobrá Lee stačí.
Přílohy
sniper-monkey.jpg
"The best defense against lions in Africa is a good offense, or a sporterized Enfield rifle."
Uživatelský avatar
rifleman
Příspěvky: 71
Registrován: 02 úno 2010 11:02

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od rifleman » 29 črc 2011 15:46

kersanti:
Tak ta fotka je zatím nejvíc,co jsem tu kdy viděl... :lol: :lol: :lol:
Taurus Tracker .357mag,Sig Sauer Mosquito, ZVI Kevin, Remington 597
pruzkumnik76
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2010 22:22

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od pruzkumnik76 » 30 črc 2011 16:47

Zajímavý článek o maskování a vybavení odstřelovačů military skupiny :shock:
http://www.38prapor.cz/sniper2.htm
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Lanius » 30 črc 2011 17:36

Ten odkaz..
:shock:

Teda, ti hoši to myslí vážně. :roll:
pruzkumnik76
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2010 22:22

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od pruzkumnik76 » 30 črc 2011 21:57

Ale copak nelíbí se :) Remington 700 XCR Tactical moje oblíbená puška, ale zatím pro mě nedostupná :( měl jsem tu možnost si z ní vystřelit a chápu proč je U.S. tak používaná :o
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Lanius » 30 črc 2011 22:41

Ty seš jeden z nich :shock:

Nic.. jenom mne to hraní na vojáky přijde trochu trapné. Asi proto, že bych to sám možná dělal, kdybych mohl.
A většina lidí by mne měla za totálního blázna.
pruzkumnik76
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2010 22:22

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od pruzkumnik76 » 30 črc 2011 23:51

Jsem voják z povolání a sloužím jako odstřelovač, trapný mě to nepřijde co se týká odstřelovačství mě zajímá. Tihle týpci aspoň cvičí s reálnýma zbraněma a ne plastovky na kuličky :)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Ares » 31 črc 2011 08:59

Problém je, že jestli takhle trénují s ostrými flintami jen tak někde v lese, tak si zadělávají na dost kvalitní průser
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Lanius » 31 črc 2011 12:39

Kdyby sys to přečetl, tak bys vědel, že do lesa nosí ostré pouze pistole skrytě a někdy vz.58 na expanzky.
Trénují na střelnici.

Nj. Škoda, že nejsou povoleny tlumiče u nás. S takovou karabinou de-Lisle někde 10km od nejbližší vesnice mimo značek, v hlubokém hvozdu by se dalo snadno trénovat. Asi bych se měl přestěhovat do Ameriky. Tam mají i ty hvozdy, i ty tlumiče.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od kayakero » 31 črc 2011 12:45

Shiva píše: . . . ze bych rad videl alespon studii ktera vysvetluje mozny zpusob . . . Takze pokud existuje byt jen studie ci modelovy projekt mereni smeru a sily vetru pomoci laseru, dej sem odkaz. . . . .
studii nemám/neznám, ale zpusobů je vždy povícero. Např.: doba letu paprsku k cíli (a zpět) . . . ale taky úhel polarizace a jeho disperze (rozptyl natočení osy kmitání - u koherentního paprsku) závisí na indexu lomu prostředí, ten zase (krom teploty, znečištění, ...) i na hustotě vzduchu - ta zase i na lokálních (kinematických) přetlacích vlivem poryvů větru.

Pak už "jen" získat dosti dat o změnách indexu lomu v liniích kolem trajektorie pro střelu tj.: spousty snímků ze spousty úhlů, nejlépe na povícero vlnových délkách. Data in-time zpracovat jako u počítačové tomografie (zde data optická, nikoliv magnetická) - a vznikly by 3D snímky okamžitých větrných proudů, z nich zase úžasné korekce pro snipera.

Netvrdím, že to někdo má/vyvíjí.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od kayakero » 31 črc 2011 12:47

Shiva píše: . . . . tak si myslim ze je levnejsi tam poslat nejakou rizenou strelu.
místní publikum nerado futuristické vize, ale tenhle posun nás IMHO čeká už brzy.

Zatím (současnými) příšerně předraženými řízenými střelami lidviduje leda Hamás zásahové elitní komando izraelské armády. Ale pro zpravodajce i armády bohatých zemí to již brzy bude (i finančně) efektivní cesta. Ta ale odsune snipery (jejich ušlechtilou preciznost, léta disciplíny studia a výcviku) tam kde jsou už nyní elitní šermíři: tedy mezi obskurní kuriozity.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pušky používají odstřelovači?

Příspěvek od Ares » 01 srp 2011 00:35

Lanius píše:Kdyby sys to přečetl, tak bys vědel, že do lesa nosí ostré pouze pistole skrytě a někdy vz.58 na expanzky.
Trénují na střelnici.
Co píšou je jedna věc, co vidím na fotkách je věc druhá. A střelnice to tedy rozhodně není. Leda by kluci trénovali na střelnici ve vojenském prostoru a tam asi zorané pole taky nebude že? :roll:
Odpovědět