Jak se ubranit medvedovi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 16 led 2006 19:19

Jasne,bol by som rad za hocico,aj ked v 95% mam so sebou gulovnicu.Druha vec je,ze cimkolvek by sa ti podarilo zasiahnut nejaky dolezity organ,ci uz s 9Luger alebo .45ACP,je otazne,ci to medveda spomali,resp. paralyzuje.Bude zavisiet aj na hmotnosti zvierata,netrufam si povedat priemernu vahu.Podla nasich predpisov by sa mali lovit jedince do 100kg.Samozrejme lovia sa aj ovela vacsie,tam uz trochu stupa cena.Najdu sa aj kapitalne,ako som tu uz spominal.SKuska na dobytku sice nieco napovie,ale vitalita je absolutne neporovnatelna.Nemyslim,ze sa dopracujeme k receptu "pouzite 9Luger,ten ho presije krizom" ani "nasypte donho knedliky so .45,tie ho zvalia".Aj tak zrejme v istom percente ( a zrejme to bude vacsina udalosti) dojde k prekvapivemu kontaktu na tak malu vzdialenost,ze bude problem vobec vytasit a vystrelit.Ako keby som uz pocul priaznivcov IPSC,aky maju cas od vytasenia do prveho dvojstrelu,ubezpecujem ich,ze sa im to niekedy bude moct zdat ako vecnost....


Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 17 led 2006 12:51

Byl jsem u kamaráda na zabijačce.Neměl náboje do jateční pistole,tak jsem vytáhl z auta malorážku norinco JW 21 a nabil jsem pro jistotu 3 náboje.Po první ráně do hlavy asi 120kg prase lehlo líp než jatečkou.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 17 led 2006 13:49

A ako to suvisi s temou? :roll:
Viper

Příspěvek od Viper » 21 led 2006 16:19

Vypadá to, že tuto debatu můžeme vést do nekonečna. Zaručený způsob přežití střetnutí s medvědem asi zní nedráždit ho klackem a potichu se vytratit. Ovšem kdyby došlo na střet, tak bych u sebe chtěl mít něco jako tohle.
Přílohy
cheytac.jpg
cheytac .408 dostřel 2300m a do 700m má větší energii než .50BMG
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 21 led 2006 21:11

Kde najdem nejake bal.hodnoty? Som zvedavy na tie energie...
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 21 led 2006 22:01

Copak ??? Rozmyslel sis tu 17 HMR ? :lol: :lol: :lol:
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 21 led 2006 22:09

Kdepak! Uz ju ocakavam. :lol: Takze,kde vyhrabem balistiku .408 Cheyenne Tactical?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 21 led 2006 22:27

No....nieco som uz nasiel,kto chce nech sa pozrie sem:
http://www.cheyennetactical.com/ammo.htm
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Zuzka

Příspěvek od jozsp111 » 22 led 2006 18:45

A čo tak ZUZANA ? - 155mm by malo stačiť. :D
Přílohy
zuzana.jpg
zakladateľ tejto témy na prechádzke v lese .........................................
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 led 2006 19:09

Mam tomu rozumet tak ze uz je tema vycerpane?

Ja ze se zacinaj objevovat kraviny :?

Pri dalsi uz to zamknu. Uz se tu nic neresi.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 22 led 2006 19:18

No a co jako?? Zasmát se snad ještě můžem ne?
vystrkov

Příspěvek od vystrkov » 22 led 2006 21:11

a co tenhle způsob http://www.e-zbrane.sk/zakony.htm
a tam dole je Salmon.asf souboj člověka s medvědem.

Andy sranda musí být :lol:
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od dajda4603 » 23 led 2006 07:23

vystrkov píše:a co tenhle způsob http://www.e-zbrane.sk/zakony.htm
a tam dole je Salmon.asf souboj člověka s medvědem.
Tohle je jedna z mála velmi dobrých severoamerických reklam. Všimněte si práce nohou medvěda před jeho kopem, to nemá chybu :D
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
acipiter

medveď

Příspěvek od acipiter » 26 led 2006 17:01

Ak by sme hneď brali túto tému vážne, tak musím povedať, že mám kamaráta poľovníka, ktorý videl ako poplatkový poľovník strelil medveďa špringfildom 30-06. Medveď ani neznakoval a v kľude ešte prešiel 120 metrov kým sa položil. Po vyvrhnutí to kukali a mal čistý priestrel srdcového svalu.
Tak neviem ak prejde 120 metrov po zásahu 30-06, tak ani 357 mag. ho na fleku nepoloží. Osobne by som vystrelil najprv do vzduchu. Ak by neušiel tak ostatné všetky čo ostali do neho a pokiaľ možno na telo nie hlavu.
A k tomu prvému výstrelu do vzduchu. medveď útočí, ked má pocit, že sa nedá ujsť a je ohrozený- Možno sa ho ešte podarí výstrelom vyplašiť.
Ak nan už vystrelím a nepadne na prvú čo sa asi stane, je isté, že k útoku už dojde, lebo ak aj čo i len trošku váhal, teraz už nebude. Už je totiž v jeho ponímaní napadnutý on.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 11 dub 2006 10:14

No sice trochu se zpožděním, ale jestli je zájem tak bych přispěl i já svou "troškou do mlýna". :wink:
V roce 2000 jsem byl na návštěvě v Kanadě a strýc mě vzal na lov. Samozřejmě, že jsem se zajímal o medvědy a co a jak. Pro všechny inteligentní lovce je základním pravidlem, že na medvěda se pod 100M nestřílí !!!

rychlost a síla
Bylo mi ukázáno video kde medvěd lovil jelena. Ten měl náskok 50m a utíkal po lesní stezce. Medvěd mu nadbíhal "zkratkou" skrz mlází (průměr kmínků cca 20cm) a vyklestil tak novou stezku, jelena dohnal a srazil.

Když se rohodne, že vás dostane tak nemáte šanci utéct. Vylézt na strom taky nepomůže. Dospělý medvěd sice na strom neleze (ale může) raději si Vás ale "setřese". Opět jsem viděl video kde medvěd zlikvidoval strom o průměru 50cm !

na vlastní oči
A teď již k vlastnímu lovu.
Tábořili jsme kousek od řeky a byli jsme na lovu losa. Rozdělili jsme se na 2 skupinky a šli se podívat po okoli... Během pár minut jsme najednou zaslechli výstřel a pak další a další... celkem 5 ran, rychle za sebou. Všichni hned věděli, že se něco zvrtlo. (většinou stačí jedna rána). Tak jsme pospíchali do tábora. Kolega, který tam zůstal a měl vařit tam nebyl. Tak jsme zamířili k řece. Tam jsme ho našli.
Seděl na bobku, snažil se zapálit cigaretu, ale ruce se mu třásly tak, že by si spíš opálil obočí. (Na zadní části kalhot se začal rýsovat mokrej flek).
Asi 5m od něj směrem k řece ležel na zemi medvěd! Když jsme ho pak změřili, tak kdyby se postavil na zadní tak měl 210cm.
Kolega byl schopen vyprávět až večer. Šel pro vodu, svou BRITISH .303 u sebe, nikdy nevíte na co narazíte. Když nabral vodu z řeky tak cítil že ho někdo pozoruje, že se na něj nekdo dívá. Tak se rozhlédl a na druhém břehu stojí medvěd a sleduje ho. Řeka v těch místech měla takovejch dobrej 70 m. Kolega proto sebral kotlik, flintu a pomalu začal couvat. Když ušel asi 10 m tak se medvěd rozeběhl a šel po něm. Kolega odhodil kotlík, zamířil, vystřelil a NIC. Tak vystřelil znova a znova a .... Medvěd klesnul až 5 m od něj. Pak jsme zjistili, že 2x zasáhl srdce, 1x levou přední tlapu a 2x hlavu (tam se ale obě kulky svezly po lebce).
Ještě bych chtěl říct, že jsme opravdu na lov medvěda NEŠLI ! A že ona BRITISH .303 zabije samce losa na 50M jednou ranou. Tvrdí, že zabijí šokem.

jak medvěda nepotkat
Nechodit po lese jak "indián", ale mít třebas rolničku na noze, nebo ruce, bavit se nahlas a dát tak medvědovi šanci se Vám vyhnout.
Ten zabiják (lidožrout), kterej Vás chce ulovit Vás nejspíš stejně překvapí a nestihnete udělat nic :wink: Rozhodně je ale větší pravděpodobnost, že v lese potkáte gaunera člověka, kterej Vás nejdřív znásilní, pak okrade, nakonec zabije a taky sní :lol:
Odpovědět