jak s koupi malorazky?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Andy má prostě vždycky pravdu

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2005 10:17

:-) I když udělá chybu.
Ještě že u něj nemusím procházet, že už zbroják mám, hodně dlouho a dělaný hodně daleko od něj.


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Andy má prostě vždycky pravdu

Příspěvek od Ares » 08 zář 2005 10:20

Anonymous píše::-) I když udělá chybu.
Ještě že u něj nemusím procházet, že už zbroják mám, hodně dlouho a dělaný hodně daleko od něj.
Taky bych u Andyho nechtěl dělat zbroják .. to bych se mohl naučit jak chtěl a stejně bych neprošel ... :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Andy má prostě vždycky pravdu

Příspěvek od Andy » 08 zář 2005 10:43

Ares píše:
Anonymous píše::-) I když udělá chybu.
Ještě že u něj nemusím procházet, že už zbroják mám, hodně dlouho a dělaný hodně daleko od něj.
Taky bych u Andyho nechtěl dělat zbroják .. to bych se mohl naučit jak chtěl a stejně bych neprošel ... :wink:
Jee hele chlapci koukam, ze sem vas spatne cetl! Moje chyba... !

Jasny, Ares ma pravdu! Ja sem si stale predstavoval jine tema diskuze :-)

Pardon!
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 08 zář 2005 10:49

Héééééj já se normálně pudu ožrat. Andy to je poprvé co vidím že jsi se oficielně přiznal že jsi se zmýlil .. nechceš to jít někam se mnou oslavit? ;) Ale nic proti tobě, dyť mě znáš ;)
Návštěvník

Všichni se někdy spleteme

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2005 11:06

My anonymové i vy neanonymové.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Všichni se někdy spleteme

Příspěvek od Andy » 08 zář 2005 11:08

Anonymous píše:My anonymové i vy neanonymové.
Tak, proste sem si to spatne precet. Kdyz udelam chybu nemam problem to priznat a omluvit se.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 08 zář 2005 11:15

Andy ale bránil jsi se statečně .. to je dobře ;)
Návštěvník

Mrkněte na bvs.cz na tu CZ550

Příspěvek od Návštěvník » 13 zář 2005 12:49

Píše se tam kapacita schránky 5 nábojů, délka hlavně 605 mm, není potřeba povolení k nákupu. Co vy na to?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Mrkněte na bvs.cz na tu CZ550

Příspěvek od Andy » 13 zář 2005 15:26

Anonymous píše:Píše se tam kapacita schránky 5 nábojů, délka hlavně 605 mm, není potřeba povolení k nákupu. Co vy na to?
To leda Varmint... ten ma dlouhej lauf. Jinac je to vse 600mm a je potreba povoleni.

V tomto pripade je to bez povoleni k nakupu.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrkněte na bvs.cz na tu CZ550

Příspěvek od Ares » 13 zář 2005 22:09

Andy píše:
Anonymous píše:Píše se tam kapacita schránky 5 nábojů, délka hlavně 605 mm, není potřeba povolení k nákupu. Co vy na to?
To leda Varmint... ten ma dlouhej lauf. Jinac je to vse 600mm a je potreba povoleni.

V tomto pripade je to bez povoleni k nakupu.
Nemůžu si pomoct ale opět musím reagovat:
- Je-li to jen opakovačka malorážka, tak povolení není potřeba už od 280mm celkové délky zbraně
- Je-li to samonabíjecí tak může být dlouhá jak chce a už těch 5 nábojů do schránky říká že povolení je nutné
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Mrkněte na bvs.cz na tu CZ550

Příspěvek od Andy » 13 zář 2005 22:19

Ares píše:
Andy píše:
Anonymous píše:Píše se tam kapacita schránky 5 nábojů, délka hlavně 605 mm, není potřeba povolení k nákupu. Co vy na to?
To leda Varmint... ten ma dlouhej lauf. Jinac je to vse 600mm a je potreba povoleni.

V tomto pripade je to bez povoleni k nakupu.
Nemůžu si pomoct ale opět musím reagovat:
- Je-li to jen opakovačka malorážka, tak povolení není potřeba už od 280mm celkové délky zbraně
- Je-li to samonabíjecí tak může být dlouhá jak chce a už těch 5 nábojů do schránky říká že povolení je nutné
Ares si nevsiml, ze se bavime o kulovnicich :-)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 13 zář 2005 22:23

Jo aha .. ani jsem si nevšiml, že se tady začaly plést hrušky s jabkama :wink:
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 12 říj 2005 09:37

Teď chlapci něco ze života:
Malorážku, pušku s klikou a zásobníčkem na 5 nábojů délka hlavně 58cm jsem kupoval 7/2005 pro syna, ten se opět zamiloval do větší ráže tak jsem ji před 14dny prodával na inzerát.
Potřeboval jsem na koupi v obchodě nákupku, jak správně píše Andy a zbraň jsem koupil. Pán na inzerát si přijel pušku koupit a začal mi tvrdit podobné nesmysli jako někteří v předešlích příspěvcích o zbrani na ohlášení atd. že nemusí mít nákupku,ptal se na to u nich na policii dokonce tam má známého.
Já jak vůl jsem tomu uvěřil, dle hesla jiný kraj jiný mrav.( Tady se mi totiž nedávno vysmáli při žádosti o koupi ČZ61Škorpuion full, jinde žádost schvalují bez problému).
Velké překvapení mě čekalo, když jsem šel malorážku odhlásit, protože na mě chtěli nákupku od kupuijícího. Tvrzení, že pán ji u nich nepotřebuje,bylo zcela zbytečné, zákon prý platí všude stejně. Vrchol byl, že v počítači našli zbraň již přihlášenou v jiném okrese toho kupujícího s poznámkou, že mu byla vydána nákupka(asi dodatečně).
Tak jsem byl za úplného trotla a ještě jsem si vyslech spoustů řečí o znalosti zákona.
Poučení: příště se na vše zeptám na policii kam patřím a udělám jak si přejí, jsem přece hodný chlapec.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 říj 2005 18:28

Ano .. zákon platí všude stejně a na malorážku (tedy .22) delší než 280mm s klikou nákupka potřeba není. Jestli jsou někde trotli tak u vás na policii a to si vyřiď s nima ... měli by si nastudovat zákon
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 12 říj 2005 18:41

Ares píše:Ano .. zákon platí všude stejně a na malorážku (tedy .22) delší než 280mm s klikou nákupka potřeba není. Jestli jsou někde trotli tak u vás na policii a to si vyřiď s nima ... měli by si nastudovat zákon
Jsi vedle .. opakovacka s hlavni kratsi nez 600mm = zbran kat.B = nakupni povoleni nutne.
Odpovědět