Jak dlouho plati povoleni k nakupu zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Jak dlouho plati povoleni k nakupu zbrane

Příspěvek od Avax » 16 pro 2008 20:03

Ahoj, mel bych dalsi 2 dotazy... Na jak dlouho plati povoleni k nakupu zbrane a pak jak je to kdyz pujdu na strelnici treba s tatou, nebo dedou, muzu jim tam pujcit svou zbran aby si zatrileli, kdyz nemaj zbrojni prukaz ? A pak, povoleni pro skupinu B se vydava na kazdou zbran kterou budu vlastnit zvlast, nebo se to vydava jen pro tu prvni, kterou si kupuju a pak na dalsi se to vztahuje automaticky ?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 16 pro 2008 20:09

Povolení platí (zatím) tak dlouho, jakou platnost má ZP
Ano, můžeš je nechat vystřelit, ale jsi za ně zodpovědný.
Povolení na skupinu B ....pokud máš na mysli nákupku, tak ta se vydává na každou zbraň katergorie B zvlášť, pokud máš na mysli tu větu "oprávněn nosit zbraň kat. B" napsanou zezadu na ZP, tak ta se tam napíše jednou a platí pro všechny zbraně kat B na které Ti bylo vydáno povolení z důvodu ochrany života, zdraví nebo majetku....
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 16 pro 2008 20:24

Takze kdyz budu mit povoleni nosit zbran B, tak si ji muzu pujcit treba od strejdy (samozrejme i s prukazem zbrane) ? Nebo ne.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 pro 2008 20:29

Tak půjčit můžeš....ale chytit tě nesměj :lol: :lol: :lol:
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 16 pro 2008 20:29

Takze nemuzu ... ok, dik :-)
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 16 pro 2008 20:35

Zbran kategorie C se ale pujcovat muze, ne ?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 16 pro 2008 20:46

Bčkovou zbraň si od strejdy můžeš půjčit, ale napřed si na ni musíš vyřídit na policii povolení.
Kategorie C se půjčovat může
rx6
Příspěvky: 99
Registrován: 26 led 2009 19:26

Příspěvek od rx6 » 12 bře 2009 13:40

Povolení na nákup nové zbraně platí po "novele" zákona pouze 1rok, tak mi to včera i potvrdil pan policista když mi dával povolení k nákupu pistole samonabíjecí. :lol:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 bře 2009 14:46

Když jsme u toho povolení, chtěl jsem aby mi vydali povolení k nákupu.
Pistole samonabíjecí
Beretta
Ráže 9mm

A dostal jsem sprchu, že na nákupním povolení musí bejt i naprosto přesně definovanej model. Takže na nákupní povolení na Beretta 92 nemůžu koupit Berettu 92FS ale právě jen tu Berettu 92..... :?

Nákupní povolení na CZ 75 pak nebude platit na CZ 75 Compact, atd atd...
Že jediné co lze později doplnit je SN :x

Takže tento fakt hodnotu vydaného povolení poněkud snižuje.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 bře 2009 14:54

Měl by jsi jim doporučit prostudování nového znění zákona, protože toto umožňuje vydání povolenky na například "pistole samonabíjecí" a nic víc. Pokud ti to odmítají vydat, chtěj po nich vyjádření písemně
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 bře 2009 15:01

To máš zřejmě pravdu, ale já se s nima nerad hádám :roll:
Už jednou mi nechtíc vykoukla na záchodě na benzínce bouchačka a uklízečka(očumovačka) to vzala poněkud osobně :roll:

Tak držím hubu, kdyby na mě přišla nějaká stížnost, tak aby si na mě pak nesmsli.... :roll: :roll: :?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 bře 2009 16:31

Doporučoval bych nešílet a trvat na svém právu. Pánům policistům bych doporučoval předložit znění zákona, kde se hovoří o tom, že některé údaje nemusí být uvedeby, pokud nejsou známy. Taky to doporučuju napsat i do žádosti o povolení: do kolonek, u kterých nevíte náplň a nejsou vyžadovány zákonem napište "není známo".

Vykukující pistoli bych neřešil. Onehdá jsem byl v supermarketu, stojím u kasy a koukám, že koukám do hlavně nějakého klonu Kolu 1911, tak jsem se uctivě přikonil a říkám pánovi "promiňte, leze vám hleveň zpod kabátu". Začal se smát a vše upravil.

Co se tu neřešilo je: jak dlouho trvá vydání povolení - 0-30 dní (někde vydávají na počkání - např. Olomouc, někdo do dalšího dne, kdy mají otevřeno, někde i do 30 dnů).

Kdy nelze povolení vydat: podle mne pouze tehdy, když je žádost neúplná, a když důvod pro pořízení zbraně neodpovídá zákonu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
rx6
Příspěvky: 99
Registrován: 26 led 2009 19:26

Příspěvek od rx6 » 12 bře 2009 16:43

...ja kdyz jsem zadal o nakupku, tak mi bylo receno, aby jsem tam napsal aspon dva udaje. Psal jsem pistole a razi 9mm. Povoleni mi pote bylo vydano na "pistole samonabijeci". O razi 9mm ani muk. Takze jsem na tom vlastne vydelal, kdyby jsem si chtel koupit neco vetsiho. :D Jednani uplne super, tak to ma byt.
Odpovědět