Cisteni kratke zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
powderguy

čistit nečistit???

Příspěvek od powderguy » 04 kvě 2008 13:56

ja nevim... taky nejak nejsem zbehlý.. ale lidi co znam tak rikaji ze WD40 a kartacek je nej kombinace...


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 kvě 2008 18:25

Je to kombinace kterou se nedá nic pokazit
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 kvě 2008 18:44

WD40 je docela dobré čistidlo. Hlavně na věci, kde není připečený Karbon. Na takové věci je mírně slabší (třeba na opravdu hodně špinavý lauf od olova s teflonem), ale s mírnou snahou a bronzovou štětkou, lze opravdu i s WD40 vyčistit vše.

Na opravdu špinavé hlavně je dobrého něco jako Hoppes Number Nine, nebo geniální a mnohými nedoceněný Konkor (prostříknout a nechat dvacet minut až 10 hodin působit).

Bohužel WD40 nejde použít ke konzervaci delší než max. pár týdnů. Od toho jsou jiná činidla.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
sexpistols
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2008 22:08

Příspěvek od sexpistols » 06 kvě 2008 17:55

WD40 by mě nenapadlo použít na zbraně, znám to od kamarádů sportovců, kteří to používájí. Ale vlastně proč ne, že?
Ulli

Příspěvek od Ulli » 06 kvě 2008 18:33

Dobry den, se sbranemi jsem zacal nedavno, a po precteni tohoto fora jsem zacal pouzivat WD 40, protoze sem ho mel v garazi. Musim rict, ze zatim jsem na tom nenasel zadnou chybu
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 06 kvě 2008 19:52

Zkus treba ten Konkor, za ty prachy kdyz to nechas chvilku "odstat" tak to taky cisti moc pekne. :)
Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 07 kvě 2008 08:47

Konkor má jen jednu chybku - smrdí jak bolavá noha. WDčko je proti němu Chanel No. 5. :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 kvě 2008 09:10

Petzold píše:Konkor má jen jednu chybku - smrdí jak bolavá noha. WDčko je proti němu Chanel No. 5. :lol:
To je pravda. Zase ale vytvoří "správný odér" zbraňového nadšence :) . Pokud chcete mít voňavou zbraň vyzkoušejte Brunox. Ten je ideální na nánosy karbonu třeba u předovek. Ale na olovo nic moc.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 07 kvě 2008 12:38

Petzold píše:Konkor má jen jednu chybku - smrdí jak bolavá noha. WDčko je proti němu Chanel No. 5. :lol:
Jo no, tak v kuchyni ani obyvaku apod. to necistim, takze garaz nebo treba balkon :)
powderguy

Příspěvek od powderguy » 07 kvě 2008 19:58

pan_Y píše:
Petzold píše:Konkor má jen jednu chybku - smrdí jak bolavá noha. WDčko je proti němu Chanel No. 5. :lol:
Jo no, tak v kuchyni ani obyvaku apod. to necistim, takze garaz nebo treba balkon :)
Pravda... KONKOR pachne strasne... ani nevim zdali ten puch treba neni nejak zavadny.. dival jsem se na www.wd40.cz a myslim ze ten jinak zavadny neni.... :roll:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 kvě 2008 20:17

Víte, v životě se nedá říct, že by existovalo něco univerzálního, takže i WD-40 není použitelná na všechno. Z toho důvodu ji používám na čištění vnitřku zbraně, protože bezva vytěsňuje vlhkost a takové ty běžné saze čistí docela dobře.
Na čištění hlavní používám Hoppes No9, který sice smrdí jak řádně zaleželá bolavá noha, ale dokáže po 15 minutách působení zrušit nánosy olova. Jenže zas chemicky reaguje s černěním, takže se nedá použít dlouhodobě.
Na konzervaci používám FreakFree, nebo takový červený olejíček, který jsem nedávno dostal od Brownells a ukázal se jako docela dobrý a hodně odolný.
Vypadá to, že jsem fanatik, ale nejsem. Jen jsem mírný puntičkář a taky mám rád věci v pořádku, ale navíc dík moderní chemii už není potřeba se zbytečně dřít.
Zaplať pámbůh, že jediná volba není Konkor, ale i ten není špatný.
Argument, že je něco dobré protože to nesmrdí, neberu. Mnohdy to, co nesmrdí je horší, než to, co páchne na hony.
Takže bych tuto diskusi uzavřel: každý ať si čistí, čím chce 8)
Dobrou noc!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
sexpistols
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2008 22:08

WD40

Příspěvek od sexpistols » 10 kvě 2008 21:04

Tak pán v obchodě mi řekl, že prý čištění zbraně po každým střílení by nemělo vadit. Ale tak nutný to prý není. A to WD40 mi celkem doporučoval. Tak já nevím. Asi to zkusím a uvidím. Máte s tím někdo nějakou zásadní špatnou zkušenost nebo jen ty dobrý? Dle té diskuze tady mi totiž připadne, že to není špatný..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 kvě 2008 21:11

Pán v obchodě je rád, že něco prodá.... Tak doporučuje cokoliv.
Opakuju: proti WD40 nemám žádnou zásadní námitku, myslím, že to není špatný olej a na čištění je docela dobrý, jen moc nekonzervuje. Čistit zbraň po každých střelbách je asi doporučeníhodná praktika, hlavně pokud tu zbraň pak člověk nosí na obranu.
Jedinou vyjímkou jsou ruské malorážkové zbraně (hlavně klasická Margolina), které neměly moc rády čištění hlavně, a dokud střílely bez problémů, tak jediné čištění bylo vymetení nejhrubějších sazí z laufu. Já sám (ještě, když jsem Margošku měl), jsem po vyčištění hlavně měl tak jeden až dva zásobníky kdovíkde po terči. Jak se drážky zaběhly, tak byl soustřel zas tam, kde měl být.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ulli

Příspěvek od Ulli » 12 kvě 2008 22:02

kdybych chtel byt taky puntickar na kolik to tak vyjde ty dalsi mazadla? a je teda nejaky zasadni rozdil mezi WD40 a konkorem?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 12 kvě 2008 22:27

moje zkusenost z konkorem je ze dokaze udrzet silnejsi film- ja toho vyuzivam k mazani valcoveho odsuvneho zaveru ale zas je to puch jak vod ropuch, narozdil od wd 40
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět