Cisteni kratke zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 15 bře 2006 09:54

HanuIv píše: Na píst to chce velmi jemně očistit Silichromem. ALE VELMI JEMNĚ!!!!!! Jinak ho po několika čištěních obrousíte tak, že už nebude pístovat. Opravdu s citem!
Myslím, že tyto obavy nejsou na místě. Nejdřív se shodí vrstva napáleného karbonu, tomu lze napomoci naolejováním hned po střelbě - než se do toho doma pustíš, už karbon dost povolí. Lze použít jakoukoli jemně abrazivní pastu (Neoxid, Silichrom atd.), na drážku konopný špagát s trochou Silichromu. Na vojně jsme to rajbovali zapíchnuté do hlíny a žádný problém nenastal. Obava, že by píst "přestal pístovat" je skutečně zbytečná. Horší to bylo vždycky s plynovým kanálkem a komůrkou, v níž se píst pohybuje!
Je zajímavé, že vojenské "ostré" náboje vz. 43 samopal nikdy moc nezasvinily. Tyhle civilní jsou pomalu stejné svinstvo, jako byly cvičné - čistit po nich Sa, nebo dokonce UK 59 - to byla dřina! U kulásku se totiž ty patrony nenechaly zahodit, jako jsme je běžně zahazovali u sapíku - kdo by se s tím pucoval, bouchali vždycky jen bažanti. :) U kulásku to ale nešlo, to se ošvindlovat nedalo. :cry:


Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
frosty
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2006 17:40
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od frosty » 15 bře 2006 10:57

Ja mam perkusnu pištol a hlaven po strelbe z vnutra mažem rastlinnim olejom a je to v pohode. Na mechanicke časti používam Wuth HSS 2000
stopex

Příspěvek od stopex » 13 črc 2006 11:54

Dydla píše:Ještě se rychle přidám: mám krátké zbraně a s úspěchem používám hada / Snake Bore / spolu s obyčejným Konkorem a je to vynikající. Na jiném foru se mi smáli,když jsem uvedl,že po čištění vývrtu kontroluju jeho stav lupou a i tak pak žádné nedostatky či zbytky v hlavni nenajdu. Pozn.: právě tou lupou jsem objevil u Glocka počínající vypadávání vývrtu.

Jen tak na okraj. Co jsi s tím Glockem pak proved?

K čištění. Používám Brunox jak na sportovní kozu (Fabarm Max Luxus) tak na osobní Glock 17. A toš dobře to čistí... Glocka projedu po každé, když s ním suším (hlavně styková místa kov - kov), tím nic nepokazím. Kozu pořádně po střelbě (včetně ošetření dřeva) a pak sem tam projedu laufy čistým hadříkem. Dřevo po sušení jen mírně v impregnačním roztoku navlhčeným hadrem. Hlavně každé zbraně pak ještě před střelbou na sucho protáhnu. Lehce, ale opravdu jen lehce máznu vedení závěru u Glocka a vyhazováky s baskulí u Fabarmu...
Balů
Příspěvky: 48
Registrován: 26 zář 2007 12:44
Bydliště: Liberecký kraj

Hlaveň

Příspěvek od Balů » 07 dub 2008 12:04

Ahoj všichni. Tak jsem byl o víkendu trochu provětrat DW 1911. Při čištění hlavně /Brunox-nechám asi půl hoďky působit-vytřu hadrem,mosazný kartáček,znovu hadr/jsem při důkladnější prohlídce zjistil,že na začátku drážek hned za náboj.komorou mám asi ve třech drážkách usazený nějaký kov.Při pohledu proti světlu to bylo hezky vidět. Střílel jsem Magtech FMC-SWC .45.-asi 100 nábojů. Tak jsem to máčel v tom Brunoxu,znova mosez. kartáček a to ještě asi 4x. Nevím co to bylo,ale drželo to jako s..ňa. Máte s tím někdo zkušenost,jak to dostat snadněji pryč? Už začínám uvažovat o aplikaci Tetra Gun na hlavně. Na CZ 75 jsem to kdysi udělal/asi 2x/ a ta hlaveň se čistí moc dobře. Stačí protáhnout měkkým kartáčkem,hadříkem-a hotovo. Lesk-blesk. Nemohlo to taky být těma Magtechama? Před tím jsem zkoušel SB, nevím,jestli to tam už bylo,protože jsem se na to tolik nazaměřoval.Díky za rady.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 dub 2008 12:30

Kouzelná hoppsinková šťáva (Hoppes No. 9) řeší vše. Nanést hadrem, nechat působit a pak projet kartáčkem. Poté protáhnout hadrem.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 07 dub 2008 12:46

Já svého DW provětral jen s 50-ti norníky, ale to, co popisuješ jsem nepozoroval. Jinak na čištění používám mosaz. kartáček (projedu max. 2x), Brunox a jakési papírovo-látkové čtverečky do vytěráku. Hada mám totiž zatím jen v devítce a to by nebylo ono :lol: . Jinak hada si v .45 na tuty koupím, je to výborná věc.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 07 dub 2008 20:10

proc mosaz. kartacem jen 2x? Ja to projizdim klidne 20x, ta mosaz tomu snad neublizi, nebo jo?
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 07 dub 2008 20:45

Neublíží, myslel jsem tím, že vícx není třeba. Střílím celopláště a po druhém protažení není co šurovat.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 07 dub 2008 20:46

kdyz strilim plaste tak mosaznej vubec nemusim pouzivat. brunox na hodku pusobit pak projet umelohmotnym kartacem a hadrem a jak zrdcadlo.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 dub 2008 21:24

já jen postříkám konkorem nebo wd 40 nechám do druhé dne pak vydrbu mosaznym,plastovym a leštícím a je to :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Balů
Příspěvky: 48
Registrován: 26 zář 2007 12:44
Bydliště: Liberecký kraj

Příspěvek od Balů » 08 dub 2008 12:44

Já jsem si toho při prvním a druhém čištění také nevšiml že jsou v těch drážkách usazeniny. Prostě jsem to po čištění jenom zběžně prohlídl a dobrý. Minule jsem si do toho posvítil,vzal lupu a viděl jsem věci.....
powderguy

Příspěvek od powderguy » 27 dub 2008 14:43

neite kde v v olomouci a okoli sehnat levne veci na cisteni zbrani??
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 dub 2008 16:13

Skoro ve všech prodejnách zbraní a střeliva. Například v Olomouci v Timpu, nebo v prodejně zbraní ve Slovenské ulici. Určitě i ve Šternberku, nebo v Litovli.

Pokud chcete něco lepšího, pak to jde asi koupit leda v Brně, nebo v Praze a nechat si to poslat dobírkou.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
sexpistols
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2008 22:08

Příspěvek od sexpistols » 01 kvě 2008 11:03

tak teda čistit nebo ne? když čte člověk diskuzi, tak je z toho pěkný matěj...chystám se jít střílet, jsem ještě celkem začátečník v tomdle, tak teda teď nevím, co s tou zbraní..
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 kvě 2008 11:27

Ono taky záleží na zbrani. Když jsem začínal, tak jsem čistil po každé střelbě, ne že by to ta zbraň nutně potřebovala, ale jen pro dobrej pocit. Taky jsem nestřílel tolik jako teď.
Dnes bývám na střelnici 2-3x do týdne a čištění pro mě je šílenej vopruz. Považuju za naprosto zbytečný např. odstraňovat olovo z laufu "do mrtě", protože jej za 2 dny stejně opět zaseru. Takže moje čištění spočívá v tom, že během střelby a po střelbě párkrát protáhnu lauf snakem a pistoli trochu více čistím tak jednou do týdne, zpravidla před závodama, protože po tom týdnu je tak zahnojená že chvílema přestává fungovat. Před 14 dny jsem ji zapekl takovým způsobem, že když jsem na rám nasadil holej závěr (bez hlavně a vratnýho ústrojí) a otočil jsem pistoli ústím dolů, tak ten závěr na rámu držel jak přibitej, ani neměl tendenci sjíždět ....
Při takovým čištění se ale opět zpravidla omezuju pouze na lauf se závěrem, hadrem otřu kolejničky na rámu po kterých jezdí závěr a máznu to plnou syntetikou.
Minulou neděli jsem se rozhodl zbraň vyčistit kompletně (asi po 7-9 tisících ranách), tak jsem ji rozebral na součástky a vykoupal v benzínu. No tekl z toho pěknej sajrajt, tak snad bude zase na dalších X tisíc ran pokoj....

Takže čistit vs. nečistit - je to na vkusu každého soudruha. Pokud zbraň funguje zasraná, tak není potřeba ji nějak přehršle pucovat. Ale někoho čištění baví, tak proč to nedělat, že :)
Odpovědět