info o plynovkach a CO2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 říj 2005 10:43

Dědek Plesnivák píše: 1. Pokud tě napadne nudista tak možná prvních pár diabolek pod kůží skončí, ale přes oblečení bych na to už moc nesázel.

2. Těch 125 m/s je mezní rychlost a docela rychle klesá, takže lze předpokládat že oběť inkasuje střelu o rychlosti tak 90 m/s… Ilustrační foto bohužel nemám, ale jestli chceš fungovat jako figurant, klidně tě párkrát picnu. :wink:

3. Je mi ovšem jasné že bez ilustračního fota budou někteří jedinci plácat pořád ty svoje blbosti. (jako třeba že pažba u G26 a G36 je jiná :lol: )
ad 1) Nikde nebylo psano kolik toho musis mit na sobe, aby jsi mel ze 2 metru jen modrinu. Tedy proc by to nemohl byt ten tvuj "nudista" ;-) Pak si bud jist, ze by se diabolka nachazela pod kuzi. O broku nemluve.

ad 2) Uvazujme prvni ranu a ta by byla za tepleho pocasi na horni hranici. Tedy nikoliv 90m/s.

ad 3) Co do tohodle threadu tahas Glock? Pokud chces vehementne slyset, ze jsi mel pravdu v tom, ze maji stejne pazbicky... tak mel.


Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 04 říj 2005 11:15

Andy píše:
Dědek Plesnivák píše: 1. Pokud tě napadne nudista tak možná prvních pár diabolek pod kůží skončí, ale přes oblečení bych na to už moc nesázel.

2. Těch 125 m/s je mezní rychlost a docela rychle klesá, takže lze předpokládat že oběť inkasuje střelu o rychlosti tak 90 m/s… Ilustrační foto bohužel nemám, ale jestli chceš fungovat jako figurant, klidně tě párkrát picnu. :wink:

3. Je mi ovšem jasné že bez ilustračního fota budou někteří jedinci plácat pořád ty svoje blbosti. (jako třeba že pažba u G26 a G36 je jiná :lol: )
ad 1) Nikde nebylo psano kolik toho musis mit na sobe, aby jsi mel ze 2 metru jen modrinu. Tedy proc by to nemohl byt ten tvuj "nudista" ;-) Pak si bud jist, ze by se diabolka nachazela pod kuzi. O broku nemluve.

ad 2) Uvazujme prvni ranu a ta by byla za tepleho pocasi na horni hranici. Tedy nikoliv 90m/s.

ad 3) Co do tohodle threadu tahas Glock? Pokud chces vehementne slyset, ze jsi mel pravdu v tom, ze maji stejne pazbicky... tak mel.
Hůrááá, Andy uznal že jsem měl pravdu, to je asi zázrak, ale musel jsem se snažit. :wink: Asi jsem se nevyjádřil přesně, ale myslel jsem tím to, že s počtem výstřelů a netěsností těsnění klesá úsťová rychlost, takže i když ta mezní je 125 m/s tak jí dosahují tak první dvě rány (nebrat doslovně - možná i tři) a pak to jde prudce dolů. Protože ale nelze předpokládat že by dotyčný před započetím obranného manévru měl čerstvě našroubovanou bombičku, pak se lze domnívat že bude úsťová rychlost nižší, tedy zhruba okolo 90 m/s. Nechtělo se mi to rozepisovat protože jsem se domníval že to vlastně nikoho ani nezajímá. Že by rychlost u diabolky dokázala spadnout z 125 m/s na 90 m/s na dvou metrech si pochopitelně nemyslím. Ostatně minimálně jeden z nás má doma zařízení na měření rychlosti střel a pistoli na CO2. Ber to z té lepší stránky, můžeš ze mě alespoň dělat pitomce.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 říj 2005 11:48

Dědek Plesnivák píše: 1. Hůrááá, Andy uznal že jsem měl pravdu, to je asi zázrak, ale musel jsem se snažit. :wink:

2. Asi jsem se nevyjádřil přesně, ale myslel jsem tím to, že s počtem výstřelů a netěsností těsnění klesá úsťová rychlost, takže i když ta mezní je 125 m/s tak jí dosahují tak první dvě rány (nebrat doslovně - možná i tři) a pak to jde prudce dolů.

3. Ber to z té lepší stránky, můžeš ze mě alespoň dělat pitomce.
ad 1) Rad delam lidem radost.

ad 2) Jako u vetsiny zbrani na ztlaceny plyn (pominuli ono ochlazovani zasobniku a snizovani tlaku specialne u CO2) je nejvyssi UR jen pri urcitem tlaku v lahvi (ci bombicce)... To znamena tehdy kdy tlak pruziny dokaze maximalne otevrit prepousteci ventyl a prepustit tak co nejvice plynu do hlavne.

ad 3) O to tu nejde.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 říj 2005 12:26

Dědek Plesnivák píše:...takže i když ta mezní je 125 m/s tak jí dosahují tak první dvě rány (nebrat doslovně - možná i tři) a pak to jde prudce dolů...
Já bych to s tím poklesem rychlosti tak špatně neviděl.
Z LOV 21, která je na obyčejné sifonové bombičky se dá vystřelit cca 40-50 ran. Z toho těch prvních 30 letí prakticky stejně. Posledních 5-10 už jde poznat že jsou slabší, a nakonec když tlak poklesne pod určitou hranici tak ventil zbytek bombičky vypustí.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 04 říj 2005 13:26

Kubajzz píše:
Dědek Plesnivák píše:...takže i když ta mezní je 125 m/s tak jí dosahují tak první dvě rány (nebrat doslovně - možná i tři) a pak to jde prudce dolů...
Já bych to s tím poklesem rychlosti tak špatně neviděl.
Z LOV 21, která je na obyčejné sifonové bombičky se dá vystřelit cca 40-50 ran. Z toho těch prvních 30 letí prakticky stejně. Posledních 5-10 už jde poznat že jsou slabší, a nakonec když tlak poklesne pod určitou hranici tak ventil zbytek bombičky vypustí.
Rozdíl mezi 125 m/s a 90 m/s nemáš skoro šanci poznat, takže tvrzení že prvních třicet ran letí prakticky stejně rychle se dá brát s rezervou… Další věc je ta, že z LOV 21 nedokážeš vystřelit 8 ran za tři vteřiny, tudíž ztráta rychlosti vlivem klesající teploty bombičky a zbraně není tak markantní.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 říj 2005 15:07

Dědek Plesnivák píše:
Kubajzz píše:
Dědek Plesnivák píše:...takže i když ta mezní je 125 m/s tak jí dosahují tak první dvě rány (nebrat doslovně - možná i tři) a pak to jde prudce dolů...
Já bych to s tím poklesem rychlosti tak špatně neviděl.
Z LOV 21, která je na obyčejné sifonové bombičky se dá vystřelit cca 40-50 ran. Z toho těch prvních 30 letí prakticky stejně. Posledních 5-10 už jde poznat že jsou slabší, a nakonec když tlak poklesne pod určitou hranici tak ventil zbytek bombičky vypustí.
Rozdíl mezi 125 m/s a 90 m/s nemáš skoro šanci poznat, takže tvrzení že prvních třicet ran letí prakticky stejně rychle se dá brát s rezervou… Další věc je ta, že z LOV 21 nedokážeš vystřelit 8 ran za tři vteřiny, tudíž ztráta rychlosti vlivem klesající teploty bombičky a zbraně není tak markantní.
I kdyby byl pokles rychlosti mezi 125-90m/s lineární, což není, tak by rozdíl mezi jednotlivými ranami byl cca 1 m/s. Nejde tedy o nic dramatického.

Pokud jde o ztrátu tlaku vlivem teploty, tak to je samozřejmě něco jiného. Já jsem to bral při intervalu výstřelů v řádu desítek sekund a ne při "sebeobranné" :wink: palbě.

Co se týká té sebeobrany - pokud by útočníka střelil během půl sekundy do levého i pravého oka, tak by jeho obrana byla určitě úspěšná. Za předpokladu, že by útočník neměl brýle. :D :D
A měl by na olympiádě velkou šanci na zlatou medaili.
Anonymní

Příspěvek od Anonymní » 04 říj 2005 20:19

Dědek Plesnivák píše:
Anonymní píše:
Dědek Plesnivák píše:při použití pistole na CO2 musíš spolehnout na ničivou sílu maximálně 125 m/s letící diabolky.
Můžu vědět,jak "moc" ničivá síla to zhruba je ? Dejme tomu jakou to uděla damage člověku na 2m ? Ostrou nechci,zatím,a na plyn se spoléhat taky ne. Taky bych chtěl vědět,jak je to s nabíjením. Po každém výstřelu?
Sorry - laik :P :roll:
Ono to bylo myšleno jako ironie, protože ničivé síla diabolky letící 125 m/s stačí tak přesně na to aby na půl metru rozbila sklenici od okurek a to na to nemá ani žádnou výkonnostní rezervu. Na dva metry to člověku dokáže udělat pěknou modřinu, ale víc se od toho očekávat nedá. Nabíjet po každé ráně většinu těch hraček nemusíš, mají zásobníky a stačí jen mačkat spoušť, ale na sebeobranu jsou naprosto nevhodné.
Jojo,ironii jsem pochopil,proto ty uvozovky. Měl bych ještě jeden dotaz (protože jsem se o to vůbec nikdy nezajímal a nic o tom nevím).
Slepé náboje střílí vlastně co? Diabolky,nebo nic? :oops:
Richi

Příspěvek od Richi » 04 říj 2005 22:32

Ani jedno ani druhé. Slepé náboje obsahujú iba prachovú náplň, takže okrem plynu nič nevyletí (ak nerátam kúsky medi a zvyšky prachu). :wink:
Anonymní

Příspěvek od Anonymní » 04 říj 2005 23:00

Richi píše:Ani jedno ani druhé. Slepé náboje obsahujú iba prachovú náplň, takže okrem plynu nič nevyletí (ak nerátam kúsky medi a zvyšky prachu). :wink:
Aha,dík :wink: A plynové náboje obsahují diabolku + plyn? Nebo existuje nějaký náboj jen s diabolkou? Bez plynu ? Jen tak na střílení třeba do plechovek. Fakt se nevyznám :roll:
Richi

Příspěvek od Richi » 04 říj 2005 23:15

Neviem či si nerobíš prču ale fajn... takže plynové náboje obsahujú prachovú náplň+dráždivú látku ktorá sa rozprskne pár metrov do okolia. Diabolky sú samostatné v žiadnom náboji ich nanájdeš. Na strielanie do plechoviek bez ZP tu sú flobert revolvery, ktoré láduješ flobert nábojmi (podobné .22LR len kratšie s iným projektilom, menším výkonom a malou presnosťou). Len prosím žiadne experimenty typu diabolka+slepý náboj a upravená vzduchovka...
Anonymní

Příspěvek od Anonymní » 05 říj 2005 22:05

Ach ták.. Takže z plynovýho náboje nic pevnýho nevylítne... Já jen,kdybych to někomu střelil do xichtu. Co mám tedy použít do plynovky,aby z ní vylítnul projektil ? Kdyžtak třeba i link pro představu tady na gunshopu. Dík 8)
Kocik

Příspěvek od Kocik » 05 říj 2005 22:13

Anonymní píše:Ach ták.. Takže z plynovýho náboje nic pevnýho nevylítne... Já jen,kdybych to někomu střelil do xichtu. Co mám tedy použít do plynovky,aby z ní vylítnul projektil ? Kdyžtak třeba i link pro představu tady na gunshopu. Dík 8)
Nic takového není, v hlavni je navic překážka, pamatuj si ze vetsina je ze zinkový slitiny, do 5000 a navic by to bylo proti zakonum
Richi

Příspěvek od Richi » 05 říj 2005 22:26

Anonymní píše:Ach ták.. Takže z plynovýho náboje nic pevnýho nevylítne... Já jen,kdybych to někomu střelil do xichtu. Co mám tedy použít do plynovky,aby z ní vylítnul projektil ? Kdyžtak třeba i link pro představu tady na gunshopu. Dík 8)
Vieš čo ? napchaj si tam trebárs 9Luger, potom aspoň nebudeš môcť čím písať takéto nezmysli...

To Kocik: veru tak, stačí dokonca zohriať nad sporákom a môžeš modelovať...
Anonymní

Příspěvek od Anonymní » 06 říj 2005 00:25

Richi píše:
Anonymní píše:Ach ták.. Takže z plynovýho náboje nic pevnýho nevylítne... Já jen,kdybych to někomu střelil do xichtu. Co mám tedy použít do plynovky,aby z ní vylítnul projektil ? Kdyžtak třeba i link pro představu tady na gunshopu. Dík 8)
Vieš čo ? napchaj si tam trebárs 9Luger, potom aspoň nebudeš môcť čím písať takéto nezmysli...
Dík pane vševědoucí experte. Když o něčem nemám páru,tak se nato zeptám. Uvědom si,že jsou věci,o kterých nemáš ani páru ty a já v nich chodim běžně. Takže si tyhle své výjevy laskavě nech pro někoho jinýho,jasný?

Kocik: Dík. Ale nepochopil jsem teda tohle:
Dědek Plesnivák píše:při použití pistole na CO2 musíš spolehnout na ničivou sílu maximálně 125 m/s letící diabolky.
nespavec

plynovky a CO 2

Příspěvek od nespavec » 06 říj 2005 01:29

Věřím,že si neděláš prču a opravdu to nevíš.Je to způsobeno podělaným zmatením pojmů v názvosloví,kdy jsou napodobeniny ostrých střelných zbraní,většinou ze zinkové slitiny,nazývány plynovkami.Jsou určené k vystřelování poplašných nábojek nebo takových,kde místo střely je dutinka s dráždivou látkou v prášku.Ten je výstřelem vymeten z hlavně.Přitom sublimuje na oblak hnaný ve směru střelby.Do ústí hlavně se dá zašroubovat dutý válcový nástavec.Do něj koupíš různé světlice nebo šrapnely,zábavnou pyrotechniku.Efekt je možná horší než u těch raket na špejli.Tomuhle se říkalo plynovky odjakživa.
Zároveň se tak ale označují i sportovní zbraně pro střelbu diabolkami event. broky a hnací silou je rozpínání oxidu uhličitého CO 2,stlačeného v bombičce podobné či stejné jako v sifonu,nebo větší tlakové nádobce.Z lenosti se i tomuhle říká plynovky.
Obojí může nějaký dobytek zneužít proti živým tvorům nebo majetku,ale říká si tím o rozšlapání ksichtu,v čemž mu jistě každý rád vyhoví.
Odpovědět