Cim naplnit strelecky bag

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od libor007 » 15 zář 2014 19:34

my pouzivame keramzit, ten mensi zrnitosti. vaha je akorat, pri koupi celeho pytle je to celkem levne. taky bych se nebal toho silikagelu, baleni jakozto podestylka pro kocky taky cenove ujde. Ideal asi budou ty plastove granule pro lisovani plastovych vyrobku.


CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Zdendaxx » 19 říj 2014 12:39

Ono také záleží na složení toho plastového granulátu, to k čemu mám přístup já, je z 90%sklo a zbytek nějaká pryskyřice. To pak ovlivňuje celkovou váhu, takže není granulát, jako granulát :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od krouzik » 19 říj 2014 13:10

já používám keramzit,také ten menší zrnitosti moc lehký to zrovna není,zkoušel jsem to s porovnání s airsoft kuličkami a je to podobný,takže váha akorát,ale sežeňte 15000 :shock: airsoft kuliček za pár babek :roll: ,to moc nejde,takže cena mluví za vše...
kdežto ten keramzit je levný,a dostupný,používá se i na izolaci,takže ve stavební firmě vám ho trochu rádi přenechají 8)
navíc nechytá vlhkost a nehnije,jen se za xxxlet možná bude trochu drolit :wink:
proboha písek :roll: s tím můžete lovit když vám dojdou náboje :twisted: kolik to váží??
a bez auta se s tím někam tahat taky nebude nejpříjemnější :lol:
já to používám když nechci pušku držet po nějaké namáhavé práci tak místo bipodu pod lámačku :wink: ,nebo při nastřelování nebo ten větší i pod Zorku :wink:
je to dobrá věc :!: 8)
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od _Stalker_ » 19 říj 2014 21:09

Taky mam naplneno piskem pro akvária v jednotne zrnitosti a silene zavazi to není.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Jura » 22 říj 2014 18:53

no já jsem podle Marcely naplnil rýží a jsem spokojen....hlavně s cenou náplně.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Coffin
Příspěvky: 120
Registrován: 03 bře 2014 23:17
Bydliště: u Olomóca

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Coffin » 24 říj 2014 14:30

Taky jsem tam dal rýži a naprostá spokojenost.
Jedině co mě na tom nasr**o byla cena rýže.
Dceři jsem dal 500 Kč aby mě zašla pro 6 Kg obyčejné rýže a ona mě donesla 6 balíčků nějaké spešl za 40 Kč /Ks s tím že jiná nebyla :evil: Takže bagy za 600 ale náplň za 240. Ále co, hlavně že je naplněno :)
Slavia 631 vz77 ,upravená pažba , Nikko Stirling 4-12x50
LOV 21 + Valiant Micro Dot Sights Red/Green Dot
SPA CP9-M 4,5mm
Dušek Opočno II
---------------------
Airsoft :
Revolver Ruger SuperHawk 8"
AKM 74 ( cm.048m )
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Zdendaxx » 25 říj 2014 07:04

Basmati, jasmínová, parboiled, :D Tak z té to bude střílet samo :lol: ....Teď vážně :wink: , nepochybuji, že rýže je výbornou náplní, jde jen o to jak dlouho. Bojím se, že dříve či později se stejně změní ve směs bílkovin, proteinů a jejich exkrementů :( Je to pak docela nechutné :twisted: Možna by šla ta rýže něčím ošetřit, aby k tomuto nedocházelo :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od JR » 25 říj 2014 12:42

Jakákoliv organická hmota neni jako výplň bagu ideální. Konkrétně rejže je nestabilní a dlouhodobě neudrží ani tvar. 6 kg rejže vystačí na matraci, ne na bag. Nakupování drahejch bagů je vyhazování peněz, pokud už musí bejt, stačí ponožka, nebo eště líp textilní obal kvádrovýho tvaru (například od dálkoměru) - to kvůli tomu, že podle polohy a sklonu, nebo typu terénu se můžou rychle použít 3 velikosti. Takovej bag nebude vážit ani s hrubozrnnym pískem víc, než půl kila a navíc váha přispěje jeho stabilitě.
Celkově se bagům přisuzujou téměř nadpřirozený vlastnosti. Podle mě je jejich použití kromě benchrestu, kde maj svoje opodstatnění zbytečný. Osobně v tréninku nenastřílim s bagem lepší výsledek, než když tam mám jen ruku a na závody si ho neberu nikdy.
Místo času, kterej strávíte nad vymejšlenim jakou pomůckou si vylepšit výsledek si radši běžte zastřílet, nebo zasušit - nemyslim zaplinkat, ale přemejšlet nad polohou, dejchánim, spouštěnim a když to budete dělat dost dlouho a pozorně, nebude vám bag ani chybět. Pak můžete začít přemejšlet, jak to technicky vylepšit.

JR
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Zdendaxx » 25 říj 2014 12:47

Tak, tak 8) :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Harryk » 25 říj 2014 14:09

No já teda nevím, jak vy, ale já nepoužívám bag pouze na střelbu, ale např. Na odkládání mezi střelbou (mám pružinu a nemůžu použít bipod) a na co se mi nejvíc osvědčily je servis a údržba na vzduchovce, např manipulace s montážema, optikou, konzervace apod. Na koleně bych to asi těžko dělal. Takže za mě už jen z těchto důvodů bagy určitě ano. Je to věc za pár stovek, která určitě doma neleží ladem...asi tak
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Zdendaxx » 25 říj 2014 14:29

Tak samozřejmě že u pružiny je situace, díky absenci bipodu jiná :wink: Já používám bag vlastně jen k nastřelování ale nechtěl bych být bez něj. JR myslím narážel spíš na to, že čas který tady trávíme kecaním o tom že vše co je k jídlu je jako výplň bagu na nic (což je pravda), by jsme mohli využít k něčemu užitečnějšímu :wink: (a to je taky fakt) :D
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Harryk » 25 říj 2014 14:39

Tak v tomhle s JR plně souhlasím :lol:
Ještě jsem chtěl upozornit Coffina, že když už vrazil tak těžký prachy do výplě (rýže), jestli by nebylo lepší ji k pár obědům sníst než mu totálně zdegraduje :lol:
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Coffin
Příspěvky: 120
Registrován: 03 bře 2014 23:17
Bydliště: u Olomóca

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od Coffin » 25 říj 2014 15:45

Asi bude fakt lepší tu rejži sežrat protože bag jsem zatím použil asi 3x a to právě na pružinovku.
Většinou chodím na střelnici na malorážku a ta má bipod.
A když jsem si šel poprvé prásknout z Mosina tak jsem si raději sedl ke stolu s oporou takže jsem bag nepotřeboval.
Slavia 631 vz77 ,upravená pažba , Nikko Stirling 4-12x50
LOV 21 + Valiant Micro Dot Sights Red/Green Dot
SPA CP9-M 4,5mm
Dušek Opočno II
---------------------
Airsoft :
Revolver Ruger SuperHawk 8"
AKM 74 ( cm.048m )
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od JR » 25 říj 2014 16:06

Harryk: Na péši o zbraň sou přímo dělaný resty, v bagu bude ta puška stejně hejbací, takže si moc nepomůžeš. Mimochodem resty stojej skoro stejně jako bagy... http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-87 ... avach.html

Zdenda: Pokud chceš bejt opravdu přesnej, měl bys pušku nastřelovat v takový situaci, v jaký ji nejčastěji používáš - tim nemám na mysli jen polohu, ale i místo, v jakym se zbraň dotýká opor a dokonce i stejnej materiál. U vzdůši tam asi velkej rozdíl nebude, ale u velkoráže už je to znát kvůli většímu zpětnýmu rázu. Dokonce sem to pozoroval i u Steyra, z bipodu střílel trošku vejš než při střelbě bez opory.

Rakev: Z těch zbraní, o kterejch píšeš si ten bag měl použít právě u Mosina - tam by ti nejvíc pomohl. Z toho co píšeš předpokládám, že se jedná o přední bag...
kamas
Příspěvky: 62
Registrován: 09 úno 2014 23:54
Bydliště: Sudety

Re: Čím naplnit střelecký bag

Příspěvek od kamas » 27 zář 2016 23:18

Potřebuji koupit nějaký bag. Střílím hw97k. Jakej by jste doporučili? Jakej se vám osvědčil? Je jich hodně a nevím podle čeho vybrat. Jasně, že používám bundu atd. ale není to úplně ono. Dík
HW97k-blacklinest 4,5mm + optisan viper 10X44 SCB
Odpovědět