iz 7,62*39

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jaromir
Příspěvky: 7
Registrován: 14 úno 2010 21:48

Re: iž 7,62*39

Příspěvek od jaromir » 22 bře 2010 13:53

harpplayer píše:I´m sorry, ale jestli někdo napíše, že ... kámoš má mosina 7,62x39..., nepozná rozdíl mezi opakovačkou a samonabíječkou (v testech na ZP je na to otázka) a SKS zamění za STS (já vím, jsou jenom písmenka), co si o tom pomyslíš? Buď je to trestuhodná neznalost toho o čem píšu, nebo je to o tom, že tady někdo uvádí informace jak ho napadne bez pocitu zodpovědnosti za to co napsal, přičemž svým informacím dává váhu faktu. Chápal bych, kdyby se někdo zeptal, jestli je možný z mosina vystřelit 7,62x39, ale jestli kdosi snižuje úroveň fóra uvedeným blábolem s nádechem serióznosti, nezbývá, než si nad tím povzdechnout. Pokud ten povzdech ovšem někdo bere jako povyšování se, těžko mu to mít za zlé. Mohu se jen omluvit ikdyž popravdě nevím za co.
jojo díky že jsi mi odpověděl na dotaz kůli kterýmu jsem psal, jestli jsi to nečetl,tak mi u iž koroduje hlaveň vývrt ju zbraň vyčistím nastříkám konkorem nebo i jiným prostředkem proti korozi a za 1nebo 2 dny je vývrt hlavně zase rezavej ,jestli k tomu to problému něco víš tak mi prosím poraď a jestli ne tak je mi vážně jedno jestli to mosin je nebo ne na to jsem se neptal a už to tu omíláte nějak dlouho.jinak dík všem co jste normální a nechytračíte jako někteří chytrolíni :lol:


Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: iž 7,62*39

Příspěvek od reaktor » 22 bře 2010 14:48

U toho simonova, nebo saigy, nebo sa 58 který jsou na tento náboj konstruovaný tak je v hlavni tvrdochrom. Proto kámošův simonov není za 2 dny špinavé. Jestli iž je nebo není to nevím, ale asi není chromovaná. Asi používáš levný střelivo s korozovní zápalkou jako mají třeba vojenský náboje. Zkus do toho koupit nějaký SB nontox a uvidíš co to bude dělat.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
jiri.k
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2010 11:41

Re: iž 7,62*39

Příspěvek od jiri.k » 22 bře 2010 15:06

ještě v dobách, kdy se velká odstřelovačka střílela ruskejma patronama, tak po prvním dni závodu už navečer byla u všech flint hlaveň rezava jako liška. Kdo střílel našima(kulometný výběr) tak podobné problémy neměl. Příčina byla ve složení zápalky, která (snad aby zažehla co má i v sibiřském mraze), měla jine složení než naše. čistit, čistit a litry konkoru...
jaromir
Příspěvky: 7
Registrován: 14 úno 2010 21:48

Re: iž 7,62*39

Příspěvek od jaromir » 22 bře 2010 16:56

jj díky zkusím koupit SB ,jen mě štve že SB nedělá náboje s dutinkou (expanzkou) já jsem koupil náboje od maďarů MFS kulka je navrtaná a zalitá olovem jsou přesný tak5x5cm do 70-80 m pak nedrží dráhu no soustřel je tak 10x10cm nevím myslím si že je to tím že nemá špičku kůli odporu vzduchu a jak nabírá vzduch tak cestuje ,,doufám že mě zase nebudou opravovat že se vyjadřuju tak neodborně :D nevíš kdo dělá expanzky na tuto ráži?dík
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: iž 7,62*39

Příspěvek od reaktor » 22 bře 2010 17:48

Právě sem našel doma, sice bez dutinky, ale dobry. Jsou to Barnaul 7,62*39 SP. Jsou s mosaznou nábojnicí a nekorozivní. A pokud na lov, tak ten poloplášť taky umí udělat svou práci. Dutinku nevim, asi by sis musel přebíjet vlastní střelivo a střeli s dutinkou kupovat.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: iž 7,62*39

Příspěvek od harpplayer » 22 bře 2010 18:34

Hele, ty Jaromíre, místo aby ses chytil za nos a šel se učit, co je co, jsi ještě lehce agresívní. Takhle se nechová ten, kdo potřebuje poradit. No nic, ještě to s tebou zkusím. Pokud budeš střílet se střelivem, který má rtuťovou zápalku (zpravidla starší vojenský zcivilněný), je nezbytný hned po střelbě lauf aspoň prostříknout konkorem. Když přijdeš domů a protáhneš lauf hadříkem, nejspíš ti na něm zůstane nazelenalej sajrajt. To je známka toho, že střelivo mělo rtuťový zápalky. Není nic platný čistit konkorem, protože za pár dní tam ten sajrajt objevíš znovu. Možná se budeš smát (taky jsem se smál, než jsem to zkusil), ale skvěle pomáhá horkej mejdlovej roztok, kterej naleješ do lavoru, do toho postavíš flintu ústím dolů (toho roztoku tak 5-6 cm, abys v tom nemáchal dřevo), vezmeš nylonovej kartáč a šůruješ a šůruješ. 3 - 4x roztok vyměníš, dokud z toho poleze to svinstvo. Následně lauf DOKONALE vysušíš a namažeš. Každej maže něčím jiným. Někdo Konkorem, mně se osvědčilo mezimolekulární mazivo pro motory (ProLong, MiliTec, MetalTec). Tím se to namaže a zas vysuší, protože mazivo zůstane mezi molekulami kovu, přičemž lauf je suchej.
Pokud lauf po střílení rtuťovým střelivem jen protáhneš a namažeš, za chvíli mu půjdeš na funus. Lepší je střílet střelivem bez přítomnosti rtuti v zápalce, např. již zmíněný Barnauly.
Odpovědět