Hledany muz napadl policisty, ukradl jim zbran a utekl

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Hledaný muž napadl policisty, ukradl jim zbraň a utekl

Příspěvek od Lanky » 16 kvě 2007 15:24

Tak tohle si asi pánové od PČR za rámeček nedají......

http://www.novinky.cz/krimi/hledany-muz ... fjfpb.html


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 16 kvě 2007 16:26

Hm, tak si borec k majetkové trestné činnosti přidal minimálně napadení veřejného činitele a nedovolené ozbrojování :roll:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 kvě 2007 16:29

No jeste mohl pridat vrazdu. A bylo vymalovano. Tak az ho nekdo potkate... hlavne se ho nepokousejte zadrzet :lol:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 16 kvě 2007 18:09

tak se opet ukázalo jak jsou někteří strážci zákona vycvičení :? jak se někdo kdo je zpacifikován a nasazují se mu želízka dva poldi může začít aktivně bránit a jednomu při tom sebrat krochnu nechápu, to mu asi ty želízka dávali na palce u noh :roll:
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 16 kvě 2007 23:26

to Lada: Přesně tak. Buď ti policisté byli totální ňoumové, jenže pokud ho zpacifikovali tak asi těžko. Nebo je ten článek totální blábol a všechno bylo jinak. (ňoumové můžou být i tak)
Při nasazování pout prostě nemůže policistu nikdo obrat o zbraň a navíc byli ještě dva. Něco bylo špatně, akorát nikdo nechce říct co. :?
Si vis pacem, para bellum.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 kvě 2007 23:42

Třeba mu nenasazovali pouta když ležel na zádech, ale když byl opřený o policejní auto.

No a to je zrádný, protože pokud ho znehybní nějakou pákou a on se jim na té kapotě posune, páka už nefunguje a on jim zbraň sebere raz dva :)

Hlavně když maj pocit jak bezva chvat mu nasadili :)
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 17 kvě 2007 08:24

Ale i tak by to byly úplní lemplové když by to udělali jak popisuješ a stejně mi to nejde moc do hlavy i když by ho teda nedrželi jak měli tak snad mají ruce u něho a v případě, že se začne smýkat a klást odpor tak ho musí znova zpacifikovat a to vzhledem k jeho pozici je rozhodně jednodušší než když by X nim stál čelem s nějakým odstupem a jasným zámerem.....
nevím nějak si to nedovedu představit, jedině že by ti dva při nasazování pout na chvíli usli nebo jak se začal cukat zvedli ruce nad hlavu a hned se vzdali.... předpokládám že když se začal znova cukat a bránit tak se ho snažili zpacifikovat, byly dva v daleko lepší pozici a on přesto jednomu vzal kvér, natáhl a zamířil....to se mezitím asi dloubali v nose, jinak to možný snad ani není


samozdřejmě je otázka co je a kde je pravda, včera ve zprávách nic takového nedávali čemuž se divím, jestli jsem to nepřehléd....tak težko říct třeba je to zas jen výplod novináře , ale výcvik většny ochránců zákona je hodně mizerný, tak bych se tomuhle ani nedivil.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 17 kvě 2007 09:57

Pominu li způsob jakým se to stalo, tak tomu chlapci nezávidím, protože při zadržování při jakém koliv pohybu ho odstřelí. Upletl si bič sám na sebe.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 17 kvě 2007 10:23

Jenom to potvrzuje moje přesvědčení o úrovni výcviku našich řadových policistů. Vymlouvat se na špatné pouzdro je jenom opravdu výmluva. Netvrdím, že jsou nedostatečně vycvičeni všichni, ale všeobecná úroveň je prachmizerná.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 kvě 2007 12:26

Tohle se bude stávat pořád. Pokud někdo toho policajta překvapí a z ničeho nic mu vytrhne pistoli, tak to se nedá nic dělat.
Teda pokud to u nás nebude fungovat jako někde v té emérice. Tedy že při silniční kontrole vám bude jeden policajt mířit na hlavu a druhý vás bude prohledávat opřeného o auto. To bychom asi taky nechtěli, už vidím ten povyk, jaký by to způsobilo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 17 kvě 2007 14:12

Tohle je nepochybně druhý extrém. To by se nelíbilo ani mě. Ale je určitě možná nějaká střední varianta. Tato událost je podle mne neodpustitelná.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 17 kvě 2007 15:08

Podle mě je to chyba policistů. Je rozdíl, jestli dělám běžnou silniční kontrolu anebo jdu legitimovat chlápka co chodí od baráku k baráku a zkouší dveře. No a teprve budu na pozoru, když zjistim, že jde o hledanýho maníka. Tam přece můžu (musim) předpokládat, že se bude zatčení bránit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 kvě 2007 15:10

Jenže to je ten problém středních cest. Vždycky je to kompromis některým směrem.
Prostě policajti nosí zbraně venku a viditelně, navíc přicházejí do styku s různými individuy, takže se prostě musíme smířit s tím, že o ni občas příjdou. Samozřejmě by se měli snažit aby o ni nepřišli, ale neumím si představit jak by se takový policajt mohl připravit na to, kdyby k němu někdo třeba na Václaváku v davu chladnokrevně přišel zezadu a vytrh mu pistoli z pouzdra. Asi nijak.

Leda by jim na čepici montovali zpětné zrcádka. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 17 kvě 2007 15:27

Na druhou stranu k tomu někteří přímo vybízí - kolikrát už jsem si všiml proklatě nízko zavěšeného pouzdra, které s bokem svíralo téměř 45 stupňový úhel a navíc ještě bylo spíš na zadku. A už jsem viděl i to, že ho měl rozepnuté.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 17 kvě 2007 15:38

Kubajzzi, uznávám Tě jako odborníka na zbraně, zejména vzduchovky, ale s tou Émerikou jsi to přepísk. Nevím, jestli jsi tam byl, já jo a zažil jsem jak běžnou silniční kontrolu, tak zatýkání pachatele domácího násilí. To první proběhlo velmi slušně, ikdyž obezřetně - policejní vozy jsou 2, mají rozsvícené, co rozsvítit lze, 1 cop přistupuje zezadu, sám otevírá dveře u auta, druhý ho rovněž zezadu jistí. Další tandem je připraven ve voze pro případ zásahu. K Evropanům se chovají zvlášť uctivě, pokud nemají důvod zasahovat (stát Massachussets a New York City, jinde jsem nebyl). Naopak u domácího násilí zasahovali bezmála jako komando urny a klepeta byly to první, co pachatel dostal. Zatímco zajišťovali místo a zjišťovali záležitosti případu, pachatel stál venku před svým domem čelem ke zdi, ruce za zády, klepeta na nich, 2 borci u něj. Nenechte se, přátelé, zblbnout lacinejma emerickejma filmama.
Odpovědět