Hlavne Lothar Walther

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Příspěvek od cerberus » 26 říj 2006 15:32

Zdravím Shiva tak mi doporučuješ hlavně od LW na stavbu velkorážné odstřelovačky?Již jsem zminoval,že to bude 308WIN.,na naše podmínky
max.střelba 400metrů.


Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 říj 2006 16:45

cerberus píše:Zdravím Shiva tak mi doporučuješ hlavně od LW na stavbu velkorážné odstřelovačky?Již jsem zminoval,že to bude 308WIN.,na naše podmínky
max.střelba 400metrů.
určitě to bude lepší než za studena kovaná.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 27 říj 2006 09:27

Jen pro zajimavost .. mrknete na video, na ktere odkazuje na svych strankach Lilja - oranzovy odkaz hned v uvodu .. porovnani nove hlavne Remongton 700 .308W a hlavne Lilja - pohled hlavnovym mikroskopem..

http://www.riflebarrels.com/
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 říj 2006 09:55

http://www.riflebarrels.com/borescope_hi.asx

Já si myslím, že není potřeba komentář, Lilja stejně jako Hart používá button rifling. Žádné micro.... věci. Regulerní hlavně.

http://www.riflebarrels.com/articles/ba ... achine.htm

a stále je jednoznačný postoj puškařů, že rifle cut metoda je přesnější, nezpůsobuje stres na materiál apd.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 29 říj 2006 17:20

Button rifling je protlačování, tudíž tváření, rifle cut je třískové obrábění. Protlačování se hojně používalo za války, hlaveň je nadrážkovaná za několik sekund.

Srovnání kované hlavně Winchester s protlačovanou mě ani nepřekvapuje, tam je důležitá rychlá výroba, protože trhy jsou přesyceny čím dál levnějším zbožím, tudíž rychle vyrobeným.Strašně záleží na tom jak se hlaveň kove, jakou rychlostí projíždí kovačkou, jak dlouho se nechá v peci stabilizovat, a hlavně jak dlouho se lapuje vývrt po kování. To co je na tom klipu, bych řekl že vůbec lapované není, navíc je tam stopa, jak při vrtání rozhodil vrták, zřejmě díky šponce, kdoví jestli to vůbec vrtají pod řezným olejem nebo jen pod emulzí. Pár těchto skvostů jsem v ruce měl, koupí se to za pár dolarů, a pod různými značkami, i po demontáži z pažby je jasné, že jde o velmi levné zbraně. Několik známých si je koupilo, a není to možné srovnat s kulovnicemi jiných US výrobců, třeba Rugery jsou o dvě třídy výše, i když jsou nejvíc z odlitků.Stejné paskvily jsou prodávané pod značkou Mossberg a Savage.Nemá to ani černění, je to pískované a lakované, nábojová schránka nemá ani dno, poutka nejsou, jenom nálitky pro ně, pažba je plastové kopyto.

Protlačované hlavně se dělaly i u prvních kulovnic ZKK, ale ve spojitosti se železným střelivem SB byly na štíru s životností vývrtu. Problém je ve pnutí v materiálu po protlačení, musí se odstranit tepelně, v ČZ UB vyrábějí hlavně pro CZ 75 tímto stále. Vrtaná díra se protáhne roztokem modré skalice, vyloučí se na ní měď, namaže se olejem, vloží se protlačovací trn z tvrdokovu, a přes tyčku se velkým šroubem protlačí. pokud se ale nepoužije tepelná úprava, může časem na ústí hlavně dojít ke tvorbě mikrotrhlin. Trn vytlačuje drážky a zároveň další soudečkovou částí kalibruje i průměr v polích vývrtu. Pokud se použije měkčí materiál, tak se asi ani nemusí tepelně stabilizovat, u pistole je stěna hlavně slabá, tudíž se volí pevnější ocel.
Žádný z výrobců špičkových hlavní snad ani ve snu nepočítá s možností použití ocelových plášťů střel do svých hlavní.

Klasicky třískově drážkované hlavně, jsou asi bezkonkurenčně nejlepší, nejsou sice hladce lesklé ve vývrtu, ale jsou bez jakéhokoliv pnutí vzniklého obráběním, staří puškaři tvrdí že v nich vodí střelu průměr drážek, nikoliv polí, a anglická škola tvrdí, že na přesnost je nejlepší lichý počet drážek. Problém je v pracnosti výroby, uvádí se že škrábací nožík odebírá na jeden zátah šponku 0,002 mm, výroba hlavně je zdlouhavější. U nás se už nic takhle nevyrábí, stroje byly v ČZ, vyráběly se na nich hlavně pro vz.58, ale bylo to upravené pro vysokou produkci, a podle toho kvalita zpracování, přesnost samopalu požadovaná vojenskou správou je známá. Jednu mašinu koupil Petr Kuna, zkouší na tom dělat hlavně, ale podle mých informací se střídavými výsledky, on se soustřeďuje hlavně na předovky. Další stroj byl v Prototypě Brno, i s vercajkem. Hlavně se musí po nadrážkování lapovat, ale drážky zůstávají s mikrostopami po obrábění.

Hlavně LW nejsou jednoho provedení, myslím že to běžně nakupují jinde, běžnou hlavňovinu určitě. Co vím ale stoprocentně, předovkové hlavně a hlavně pro terčové kulovnice jsou drážkované třískově. Ale cena je různá, třeba za match hlaveň Palma v 308 v nerezu bez komory dáš 345,- Euro. Za běžnou 308 (průměr 30mm/65cm) dáš asi 150,-Euro, ale to myslím že je výhodnější vzít českou, vyjde to levněji a oni to stejně možná nakoupili od nich.

Možná že Petr Kuna bude na stejné úrovni za 5-10 let jako oni, bylo by to dobré, na mašině se dá nastavit stoupání drážek jaké potřebuješ, a bylo by to z prokazatelně definovatelného materiálu.

Kované hlavně nejsou špatné, musí však být vyrobeny pečlivě. Samozřejmě při střelbě na velké dálky asi nedají to co terčové výrobky, ale zase pro běžného uživatele komerčních výrobků zase mají větší životnost. Myslím že při střelbě do 250 metrů je spíše větší rozdíl v rozptylu použitého střeliva, než mezi dobře vyrobenou těžkou hlavní kovanou nebo škrábanou.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 říj 2006 18:08

Myslím, že již všichni pochopili v čem se liší základní metody výroby hlavní. Nehodlám rozebírat příspěvek pana Ondráčka, většinu toho co uvedl se dá dočíst na již dříve uvedených odkazech.
Novinkou pro mne je, že se v Čechách dělaly a dělají hlavně jiným způsobem než kováním za studena. Nic méně, si nejsem jist tím, že chci být odkázán na kvalitu hlavně podle toho jestli u mašiny stoji flink nebo odpovědný pracovník. A rovněž se mi nechce shánět nějakého známeho, který mi umožní si hlaveň vybrat. Kvalita českých výrobku je známá.
Savage hlavně jsou Button rifled a zrovna tak si nemyslím, že kované hlavně se lapují. Lapování vyžaduje čas a proto se hlavně kovou.
My jsme ručně lapovali i TRG hlavně. A ty definitivně lapované z výroby nebyly.
Osobně si myslím, že LW hlaveň button rifled bude dobrá a na taktickou - sportovní střelbu bude stačit. Zatím jsem neslyšel o jaké přesnosti mluvíme.

Nepamatuji se, že bych měl v ruce pušku, do které jsem nebyl schopen udělat náboj tak aby konsekventně nestřílela sub 3/4 MOA. Včetně 550. A to si mýslím, že je dostačující.
Je potřeba si uvědomit, že jenom hlavneň sama o sobě není vše. Závěr, jak je udělaná komora, vlastní setavení a pak uložení. Každý z těchto faktorů je rozhodující pro přesnost.
Požadavek na přesnost je důležitý, předpokládám, že každý kdo chce střílet přesně, tak si bude přebíjet. To je přo přesnost naprosto nezbytné.
Díky technickému vývoji střílí dnes pušky od 40.000kč sub MOA, Někteří výrobci to zaručují s match municí. Takže je celkem nepodstatné na jakou vzdálenost kdo chce střílet. Pokud chci zbraň, která střílí s lepší přesností než MOA, tak si budu muset příplatit. Ať už přímo u výrobce, nebo u puškaře který mi zbraň zpřesní (pokud ví jak). A pokud chci zbraň co mi střílí 0.1-0.2 MOA tak si ji musím prostě objednat.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Příspěvek od cerberus » 29 říj 2006 18:40

Shiva - hlaveň bude každopádně LW Match Palma (ještě neví jestli klasiku,
nebo nerez) délka hotové hlavně 610mm.Závěr bude a spoušť z CZ 700,
já vím že zbraň se jím moc nezdařila, ale závěr má být dobrý a krátký.
Pažba bude spec.od Truvela.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 říj 2006 18:45

dal bych asi jinou spoust
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Příspěvek od cerberus » 29 říj 2006 18:49

Například?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 říj 2006 21:09

Timney nebo Jewell.

RPA jsou taky dobre, ale zkousel jsem je jen na IWA vystave. Mam na ceste dve flinty, 7-08 a .223. do vanoc bych je mel mit. tak jsem zvedav. dam vedet.

Ale zase na druhou stranu, delas ekonomicky kompromis, tak nevim.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 30 říj 2006 13:03

Shiva píše:Savage hlavně jsou Button rifled a zrovna tak si nemyslím, že kované hlavně se lapují. Lapování vyžaduje čas a proto se hlavně kovou.
V CZUB se hlavně lapují. To vím zcela jistě.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 říj 2006 14:12

Nevíte někdo proč se ty hlavně jmenují Lothar Walther, když ta německá firma se jmenuje Carl Walther?
Má to vůbec něco společného s firmou Walther (nyní Umarex)?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 30 říj 2006 15:40

Carl Walthers Ehefrau stammte ebenfalls aus dem Hause eines Waffenfabrikanten. Die beiden hatten fünf Söhne: Fritz, Georg, Wilhelm, Erich und Lothar. Die drei Erstgenannten erlernten im elterlichen Betrieb das Büchsenmacherhandwerk, Erich schlug eine kaufmännische Laufbahn ein und Lothar ließ sich zum Werkzeugmacherausbilden. Die Arbeiten gingen gut voran, so dass im Jahr 1903 auf dem Katzenbuckel in Zella-Mehlis ein kleiner Fabrikbau entstehen konnte.
Als jüngster von 5 Söhnen Carl Walthers (dem Gründer der weltbekannten Pistolenfabik) stammte Lothar Walther geboren 1899 aus einer Familie, die seit Generationen mit der Waffenfertigung vertraut war.
Ing. Lothar Walther gründete die Lothar Walther Feinwerkzeugbau GmbH am 1. Juli 1925 in Zella-Mehlis (Thüringer Wald). Zu dieser Zeit waren die Städte Zella-Mehlis und Suhl das Zentrum der deutschen Sport- und Jagdwaffenindustrie in Deutschland.
Durch die über viele Jahre gewonnene Erfahrung in der Waffenherstellung wurde Lothar Walther ein Experte in der Fertigung von spanlos gezogenen (kaltfließgepreßten) Läufen höchster Treffgenauigkeit.
Přílohy
HIS_FamWalther.jpg
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 31 říj 2006 20:58

Sypu si popel na hlavu, neboť jsem pochopil že vše nejlepší přichází pouze z velké země za mořem, od nichž se ještě máme stále co učit.... :oops:

Zůstávám dál pevně českým balíkem. :shock: Ale i v zemi balíků se laufy po kování lapují, olověným trnem a olejem s jemným brusivem, a stroj se jmenuje lapovačka hlavní :lol: :lol: :lol: Dokonce se to tak dělá i v Rusku, pardon, v jiné velké zemi (bývalé)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 29 srp 2007 22:23

je v čechách nějaký dovozce nebo dealer? A dají se koupit od lothar walther už komplet hotové hlavně na vybrané druhy pušek?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět