Hammerli Hunter Force 900 Combo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Martin K » 01 bře 2015 09:03

Ľuboš píše:chcel by som strieľať na nej v stojke a v ľahu na terč od 30-100 metrov, tak sa teším na postrehy a rady
Střílet na terč se s ní dá klidně i na 200 metrů a více, ovšem ten terč nikdy netrefíš. Možná tak mezinárodní pistolový na těch 100m. A to jen asi tak dvakrát z deseti pokusů. Vzduchovkovej terč budeš trefovat tak do těch 50m a to černý uprostřed toho terče tak do 30m. Desítky na terči tak do 15m.


dycky STEYR
Ľuboš
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2015 21:22

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Ľuboš » 01 bře 2015 10:56

tiež si myslím že 100m je nedosiahnuteľná vzdialenosť, ale jsb strelivo 0,63g by tam aspoň doletieť mohlo :-) ... ale vážne teraz, myslím že budem rád ak na tých 50m trafím aspoň terč, , o vzduchovku som už volal do merkurie, ale vedia ju zabezpešiť len na objednávku, majú však najlepšiu cenu, tak radšej chvíľu počkám, inak, chcel by som poradiť nejakú dobrú optiku na pozorovanie v ľahu, aby som tesne po výstrele mohol hneď skontrolovať terč bez nejakých väčších pohybov, skrátka vystrelím, presuniem oko max do 10cma vidím hneď terč ako na dlani v optickom prístroji, viem, je to nárok na prístroj ale aj statív, ale verím, že sa prejaví to "viac hláv, viac rozumu" :-) cena optiky s kvalitným ministatívom tak do 300.- eur, vďaka za rady :-)
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Martin K » 01 bře 2015 11:19

dycky STEYR
Ľuboš
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2015 21:22

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Ľuboš » 01 bře 2015 11:35

optika vyzerá fajn, len nevidno na celý statív, som pravák, vzduchovku musím mať teda na pravej strane a tým aj optický prístroj na sledovanie zásahov, už som ale neraz skúšal s podobnými "fanatikmi" :-) strieľať v ľahu, ale vždy to robilo problémy a to nielen mne, pokiaľ bol opztický prístroj priamohľadý, tak to bola katastrofa, musel som nielen poriadne uhýbať s krkom aby som dovidel do okuláru spektívu, ale musel som sa celkovo presúvať do inej polohy a každý to pozná je to oštara navyše s priamohľadým kukaním bolí krk jak fras, ak je ale lomený systém pod 45 st. uhlom náhľadu, tak je do okuláru ešte väčšia vzdialenosť ako do priamohladého nehovoriac ze náhľadová výška od terénu sa ešte zvýši o pár cm, som robustnejšej povahy a preto sa nechcem na zemi mixovať ako tuleň :-) chcel by som niečo, do čoho sa budem pozerať z boku, teda okulár na danom prístroju budem mať síce v 45 st. náklone ale otočený, resp. natočený k sebe, neviem, či to správne vysvetľujem, ale možno to i nakreslím ak možní "poradovia" nepochopia čo myslím :-) skrátka som zastabilizovaný s flintou a po zacielení vystrelím na terč, hneď nato sa presuniem s pravým okom najviac 10-15cm a vidím na terč v silnom rozlíšení a podľa toho hneď nastavujem optiku na vzduchovke a tak opakujem do úplneého nastavenia a potom už len "do nemoty" strieľam :-) O hamerli 900ke som počul veľa chvály, síce je ťažká ale vraj presná a silná na hranici zákona, teda s 15J výkonu by som terč na 50m mohol solídne perforovať, otázka či aj do čierneho :-) Tak neviem, snáď si nechám dobre poradiť...

"robustnejšej postavy" myslel som :-)
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od fero1 » 01 bře 2015 12:24

Neviem odkial si, ale odporucam prist pred nakupom pozriet a pokecat napriklad na buduci vikend do Viglasu. HHF moze urobit nenarocnemu strelcovi radost, ale je to nizkonakladova vzduchovka, klasicka cina, podla pouzitych materialov sa da povedat, ze jednorazovka. Umarex vyuziva, ze ovladol znamu znacku Hammerli a dava ju na tieto ...... Sam som zacinal s HHF750. Ked to nekupis a tento level vynechas, usetris.
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Ľuboš
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2015 21:22

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Ľuboš » 01 bře 2015 12:44

kedy to bude, v sobotu či v nedeľu? je o tom niekde nejaký pokec? aj by som prišiel...

P.S. Bývam neďaleko Topoľčian, takže do Merkurie prípadne do AGF v Patrizánskom to mám najbližšie a ušetrím ešte aj poštovné a balné...HHF 900 som všeličo čítal, páči sa mi spodný náťah, má vraj dosť tuhú pružinu, preto by mala byť presnosť pri streľbe konštantná, zároveň má drevenú pažbu čo je u mäa podmienka a musí vyzerať ako vzduchovka a nie nejaká napodobenina či atrapa, toto u mňa splňuje práve táto 900ka s tým, že je to ideálny pomer ceny a výkonu resp. kvality a súčasťou je samozrejme aj vraj celkom solídny puškohľad s nastaviteľnou paralaxou, no skrátka na 99% by som to chcel vyskúšať a do 150 Eur je to super. U pozorováka pôjdem kľudne i okolo 300.- eur, lebo ak neskôr vymením HHF900 čo aj predpokladám, pozorovák si vždy ponechám, ak bude kvalitný v tejto cenovej hranici, tak asi taký mám plán :-)
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od fero1 » 01 bře 2015 12:58

Osobne by som tych 300€ za pozorovak usetril a presunul ich do ceny pusky a optiky. Kupil by som si optiku so zvacsenim aby som videl zashy na terci optikou. Never vsetkemu co citas, tyka sa to hlavne optiky dodavanej k HHF.
Akcia vo Viglasi je aj v sobotu, aj v nedelu. Pokec je tu: http://www.ft-hft.sk/forum/viewtopic.php?f=45&t=1049
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Ľuboš
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2015 21:22

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Ľuboš » 01 bře 2015 18:42

Rád si nechám samozrejme poradiť, uvažoval som aj nad tým, že dám rovno 500e do kvalitnej vzduchovej zbrane s optikou, pcp nechcem, niet nad zalamovačky, aspoň z môjho pohľadu a nostalgie, v socíku som strieľal na Sláviaách, aj sa mi podarilo vyhrať jednu súťaž, už vtedy som si zalamovačky zamiloval ale so spodným náťahom som možnosť ešte nemal, keby som teda šiel do lepšej pušky šiel by som do Diany asi, to je ale zasa ďalšia nostalgia :-)...skrátka, optika pre mňa zohráva dosť dôležitú úlohu, aj tá sekundárna, nielen tá primárna na puške, lebo taký kvalitný spektív má ozaj široké využitie, dokonca so zrkadlovkou môžem zásahy na terči priamo odfotografovať a pochváliť sa tak ďalej :-) a samozrejme s takýmto pozorovákom môžem snoriť prírodu a čokoľvek, čo ma zaujme, aj oblohu, keď na to dôjde :-) ...vďaka za link, idem to preštudovať :-)
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od mujtaj » 02 bře 2015 02:12

Škoda ti kupovat hhf. Fero1 ti dobre radi. Osobne by som radsej lepsiu optiku, ved su aj zo zväčšením 6-24 ci 10-44 ak chces taky. Aj fotak tam vtrepeš. ja osobne by som pozorovak nevyuzil vôbec. Ale teba asi bavi aj pozorovanie hviezd, zvery, .... A ked nemas problem dat 500e za pusku, hhf neber isto, by si aj tak casom kupil poriadnu pušku :wink:
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Martin K » 02 bře 2015 07:35

10-44 neni zvětšení :wink:
Teď například byly na bazaru dvě opravdu luxusní pružiny za super prachy. HWčko už ti uteklo :) , ale ten Prosport tam pořád visí. Být tebou, pokusím se domluvit s Pellermem na poslání do SK (já už tam pár pušek posílal a bez problémů) a máš za 420 éček jednu z nejlepších pružinovek jaká je na trhu.
dycky STEYR
Ľuboš
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2015 21:22

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Ľuboš » 02 bře 2015 09:39

dík za rady..., áno, pozeral som recenzie aj na Prosport, pokiaľ je v inzeráte za takú cenu je to super, len som tej zásady že takúto mašinu by som chcel mať výhradne "panenskú", teda nikdy nie z ruky hoci by bola vyladená a zabehnutá na 110%, skrátka, je to ako so ženou, "po niekom" je to už iné ako "originál" :-) :-)

Dobre to vystihol mujtaj, kvalitný pozorovák je u mňa podmienka, so švagrom sme v tomto smere fanatici a keď sme strieľali na terč a súťažili, tak problém a to veľký bol práve v pozorováku, preto tento chcem mať na začiatko hneď kvalitnejší, kľudne tých 300e dám lebo ten mi zostane keď budem striedať pušku a môžem s ním pozorovať i terén mimo streľby a aj ten mesiac v splne keď na to príde :-) Tú HHF musím už vziať, držím slovo a keď už si niečo objednám, tak nechcem byť "blackready", skrátka chlap si musí stáť na rozhodnutiach vždy.

A láka ma HHFka aj preto, lebo som o nej veľa čítal, viem, že ju nesjôr predám, ale chcem znova začať krok za krokom, aby som si potom, do budúcnosti výkonnú mašinu o to viac vážil a zatiaľ som si nie istý, či pro-sport od air arms tromfne moju vysnívanú Dianu /440 al.470 TH/, ale to až časom, nemám naraz tisíc éčiek /aj s pozorovákom/ na takúto bokovku momentálne :-)
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Martin K » 02 bře 2015 10:41

v tom případě nechápu co tady na dvou stranách řešíme. vždyť ty ohledně vzduchovky vůbec radu nechceš a ani nepotřebuješ.
a co se týká optiky a pozorováku, tak na to jsou tu jiný vlákna a ne to o HHF... :wink:
dycky STEYR
Ľuboš
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2015 21:22

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Ľuboš » 02 bře 2015 10:50

Áno, cítim že tu viazne "poradenstvo" zo strany starších členov tu, vstúpil som predsa jasne do sekcie HHF s konkrétnou otázkou: "tak sa teším na postrehy a rady, či do toho ísť alebo nie" hneď v prvom mojom vstupe s tým, že na pôde vlákna HHF nájdem postrehy a rady v súvislosti s touto puškou pretože ako som písal v úvode som ju už zajednal v merkurii, tak som očakával že na tomto vlákne budú borci čo mi ohľadom tejto pušky viac poradia pre a proti lebo ju už majú doma, sám sa teda čudujem, že sú tu zatiaľ odpovede na moju konkrétnu a jasnú otázku v úvode úplne od veci, tak snáď na túto pušku už konečne zareagujú tí, čo ju doma majú a používajú, čo som očakával od samého začiatku vstupu sem.......
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Martin K » 02 bře 2015 11:22

1. na tvoji otázku už jsem ti přece dal vcelku jasnou odpověď- http://forum.gunshop.cz/hammerli-hunter ... ml#p346154
2. myslíš, že se dá napsat ještě něco jiného, než to, co tu je už na 85 stranách napsáno?!

tady máš nějaký moje nástřely s touto puškou... http://forum.gunshop.cz/hammerli-hunter ... l#p=223128
dycky STEYR
Ľuboš
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2015 21:22

Re: Hämmerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Ľuboš » 02 bře 2015 11:34

ok, dík za rady teda, jedná sa mi o rozptyl v zásahoch s uvedenou vzduchovkou, záleží to aj od oka samozrejme, z uvedených obrázkov vyplýva že za tie peniaze niet čo riešiť jednoznačne a vec je teda pre mňa uzavretá, ešte ten pozorovák zohnať, takže dík...
Odpovědět