GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AERON_CZ
Příspěvky: 122
Registrován: 21 bře 2008 15:04

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od AERON_CZ » 24 kvě 2011 13:39

tak prvni Shadow 5,5mm s 44cm Smooth twist hlavni je na svete. Vyzkousime v sobotu na srazu ve VM.


Dumak
Příspěvky: 41
Registrován: 20 črc 2009 09:26

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Dumak » 25 kvě 2011 21:44

Warthog:|To zuzeni je 7,9mm tzn. ze stena je 0,775mm ja osobne mam vystrileno na tom pres 2000 strel a to i ve vykonech presahujicich 110J a zadny problem a myslim ze muzu mluvit i za Tobbiho ten taky zadnou zavadu neresil... V USA to tak delaji uz hodne dlouho.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Altaros » 21 čer 2011 00:32

Tak jsem se konečně dostal k tvorbě úchytu regulátoru pro tlakovou láhev GunPoweru a když už jsem to měl rozdělané, tak jsem rovnou přidal i quick fill s manometrem.
Jako vždy se jedná o snadnou montáž bez zásahu do pušky, takže vše lze vrátit zase zpět. Jediné co je nutné udělat je povolit ventil lahve na což stačí vhodná tyčka a svěrák. Pak našroubovat regulátor a nasadit kroužek rychloplnění.
Po instalaci jsem provedl suchý hydrotest pro tlak 375 BAR s instalovaným quickfillem a regulátorem nastaveným na výstupní tlak cca 118bar. Jak rychloplnění tak regulátor bez problému pracovaly a nedocházelo k žádném úniku.
Polohu manometru ať napravo nebo nalevo je možné kdykoliv změnit a plnit lze z obou stran.
Zde jsou nějaké fotky a videa z hydrotestu a video s plněním.
http://altaros.rajce.idnes.cz/gunpower



P.S . dávám to dvou vláken, jelikož to do obou patří a ne každý čte obě. Rád bych také poděkoval Warthogovi za půjčení této lahve.
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Tobbi » 21 čer 2011 06:22

Jde použít při 60-80 J :?:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Warthog » 21 čer 2011 09:07

Proč by nemělo? To je jen otázka nastavení. Regulátor od JDS Airman mi 60 J zvládá naprosto s přehledem a dal by i víc (mám výkon trochu stažený kvůli spotřebě a hluku).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 391
Registrován: 22 črc 2009 22:17
Bydliště: Praha

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Pavel V. » 21 čer 2011 10:28

to Altaros: tak to je moc pěkná práce :D ještě by mě zajímalo, jakým způsobem funguje ten QF, vzduch jde rovnou do láhve nebo to tam leze přes regulátor ?
FX Maverick compact .22
AirMaks Katran C .22
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Altaros » 21 čer 2011 13:51

No já pušku nevlastním, takže tyhle testy dělat nemůžu, ale není problém nechat komoru o velikosti třeba 15ml a to by mělo být dostatečné pro daný výkon.
No ten QF jsem právě dělal především proto, aby to nelezlo přes regulátor při plnění, ale přímo do láhve a puška byla použitelná hned po napuštění a ten manometr jsem tak hodil tak nějak navíc, když zbyl prostor.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Altaros » 21 čer 2011 14:33

Ještě jedna technická na kterou mě upozornil Warthog.
QF je jen kroužek bez závitu, který se protáčí kolem své osy, takže se nejprve našroubuje ventil na pušku nasadí okroužek do libovolné polohy kterou chcete a pak buď rovnou našroubuješ lahev, nebo si označíte vhodnou polohou kroužku vůči ventilu, sešroubuješ to třeba ve svěráku, vyšroubujete manometru, zašroubuješ to do pušky a našroubuješ manometr. Manometr je na okroužek, takže to jde velmi lehce.
Uživatelský avatar
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Anaxien » 22 čer 2011 00:44

Hmmmm, tohle vypadá jako vyslyšené prosby na nedostatky GunPower-u ....
Edgar brothers.jpg


Edgar Brothers XV1 -- to je úprava toho GunPoweru, nebo samostatná nezávislá větev jiného výrobce?

http://www.airgunbuyer.com/Showproducts ... 20BROTHERS

Celkem mne zaujala :roll: ....

Nemáte někdo nějaký feedback co je to zač? Štelovatelná spoušť, 16-ti ranka, ale nevidím úsťovky...
Type 16-shot, take-down buddy bottle precharged pneumatic Action Bolt-cocking, auto-loading
Calibre .177 (4.5 mm) and .22 (5.5 mm)
Magazine Drop-out 16-shot cassette (two x eight-shot)
Fill pressure 200 BAR (2,900psi)
Shots per charge .177 – 230 (manufacturer’s claim); .22 – 280 (tested)
Overall length 975mm including double-action moderator
Barrel length 368mm
Weight 4.05kg (‘bare’)
Trigger Two-stage, fully-adjustable, curved blade
Safety Manual, cross-bolt, resettable
Stock Drop-down grip with buddy butt. Mix of advanced
polymers and alloy
Length of pull 365mm
Sights N/A – STANAG 4694 mounting rails
Power Up to 12ft/lb
Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od drát » 22 čer 2011 04:35

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Ludas » 15 črc 2011 09:35

Tak bohuzel musim konstatovat ze zatim mam jenom samy negativni zkusenosti... :(
Mam uz druhej kus SSS a nejsu schopnej na 30 metru dostat soustrel pod 5cm, a to spis nahodne, malorazkovej terc o prumeru cca 8cm trefuju tak 5x z 10-ti ran... ASi 2x za den se zadarily 3 rany do jedne diry, tak sem se zaradoval a dalsi 3 sly kolem v okruhu 5cm. :( Pro stouraly, mnou to neni, s airfolfem davam 8 z 10-ti ran rysovacky.
Vyzkouseny 3 optiky, vsechny dostupne JSB diabolky, vsechna mozna nastaveni vykonu, 2 lidi, strelba s bipodem i bagem... Vysledek je ze pod 5 cm to proste nejde. Vsude ctu ze pokud to na 50 metru dela vetsi soustrely nez 1,5cm tak je neco spatne... u me je to asi hodne spatne.
Uz su z toho fakt na prasky. Oba dva kusy se chovaji stejne. Zkouseli jsem to aji s Michalem z Aeronu na srazu, davali jinou hlaven... Proste uz nevim co s tim.
Jak to strili ostatnim? Nenapada nekoho z majitelu co bych mohl jeste zkusit?
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od OneTouchy » 15 črc 2011 11:29

nie je nieco s konzistenciou?
Dumak
Příspěvky: 41
Registrován: 20 črc 2009 09:26

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Dumak » 15 črc 2011 14:41

Ohledne te presnosti:
1.povoleny top hat, coz si myslim ze bylo jako prvni co ti Suchomel rekl, dalsi vec dost podstatna co muze tohle zpusobit je krouzek, ktery drzi celou bandasku s ventilem, mel jsem v ruce nekolik GP a z vyroby byli vsechny sroubky povolene...Sazim na ten krouzek, protoze kdyz je povoleny, kartus hybe s ventilem a pri kazdem vystrelu je poloha ventilu jina, coz vysvetluje ten brutalni rozptyl.Jenom pro inf. tek krouzek drzi dva cerviky, druhy nejde videt.

2.Kdyz nastavis mezeru na top hat tak otoc jehlu tak, aby cerviky na tophat byly smerem dolu, tim bude nejlepsi souosost se zaverem... Kdyz to budes delat pod natlakovanou kartusi, tak jde jehla otocit celkem tezko, tak strc do cerviku imbus a otoc to tim, nemusis mit strach nic se nestane.

3.Muze to byt krouzkama ktere drzi hlaven, nechapu proc, ale z vyroby nelze pouzit int. tlumic, protoze hlaven neni presne uprostred ramu, takze kdyz ho nasadis neni souosy..

4.Zkus vycistit hlaven

Kdyby neco tak se ptejte, az budu mit vice casu hodim sem neake fota, pokud SSS nelita na 50m jednou dirou(1,5cm) jak bylo zmineno, tak neni neco v poradku, kdyz menim hlaven z .22 na .25 skoro se mi nezmeni nastrel...
Zdar
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: GunPower (Storm, Stealth, SSS, Shadow)

Příspěvek od Ludas » 15 črc 2011 20:47

Dumak píše:Ohledne te presnosti:
1.povoleny top hat, coz si myslim ze bylo jako prvni co ti Suchomel rekl, dalsi vec dost podstatna co muze tohle zpusobit je krouzek, ktery drzi celou bandasku s ventilem, mel jsem v ruce nekolik GP a z vyroby byli vsechny sroubky povolene...Sazim na ten krouzek, protoze kdyz je povoleny, kartus hybe s ventilem a pri kazdem vystrelu je poloha ventilu jina, coz vysvetluje ten brutalni rozptyl.Jenom pro inf. tek krouzek drzi dva cerviky, druhy nejde videt.

2.Kdyz nastavis mezeru na top hat tak otoc jehlu tak, aby cerviky na tophat byly smerem dolu, tim bude nejlepsi souosost se zaverem... Kdyz to budes delat pod natlakovanou kartusi, tak jde jehla otocit celkem tezko, tak strc do cerviku imbus a otoc to tim, nemusis mit strach nic se nestane.

3.Muze to byt krouzkama ktere drzi hlaven, nechapu proc, ale z vyroby nelze pouzit int. tlumic, protoze hlaven neni presne uprostred ramu, takze kdyz ho nasadis neni souosy..

4.Zkus vycistit hlaven

Kdyby neco tak se ptejte, az budu mit vice casu hodim sem neake fota, pokud SSS nelita na 50m jednou dirou(1,5cm) jak bylo zmineno, tak neni neco v poradku, kdyz menim hlaven z .22 na .25 skoro se mi nezmeni nastrel...
Zdar
Ahoj,

diky za obsahle info, je videt ze o tom vis hodne.

Mohl bys k bodum 1 a 2 prihodit nejake obrazky z popisem co kde dotahnout nebo jak nastavit? Aspon nejake zakladni info co je "top hat", kde je jehla, jak velkou nastavit tu mezeru... Jo a kde se utahuje ten krouzek, ktery drzi celou bandasku s ventilem (predpokladam ze je to ten zavit v ramu do ktereho se bandaska sroubuje)
Bod 3 bych vyloucil, mel jsem tam 2 ruzne hlavne vcetne krouzku.
Bod 4 taky, hlaven ma tak 300 vystrelu, je teprve zajeta. Druha hlaven mela rozptyl cca 3-4cm na 30 metru (a to byla Smooth Twist)

Jinak Michal me k reklamaci prvniho nic nerikal, dal me novy kus, ktery se ale chova stejne.

Pokud podle tebe je bezne ze SSS maji nedodelky zminene v bodech 1 a 2, tak myslim ze nejake obrazky s popisem co kde a jak utahnout aby to fungovalo by hodne lidem uklidnilo nervy a nasranost ze to stili jak Gamo a Michalovi ubralo spoustu starosti...

Luda
Odpovědět