GSG-5

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

GSG 5 SD

Příspěvek od spider74 » 22 zář 2009 15:44

Ještě na konci toho laufu je hliníková trubička vnitřní průměr 12 s vnějším závitem jako měl kompenzátor a místo něj našroubovaná , která končí v té díře na konci. Za prvé proto abych sichroval souosost laufu a koncové díry a za druhé proto, že by to potom jinak byl svým způsobem tlumič - tedy doplněk zakázaný :twisted:


NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 22 zář 2009 15:51

ja jsem si rikal, ze by to vlastne byl tak trochu tlumic... :-)
a uz jsi zkusil jak to strili?
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

GSG 5

Příspěvek od spider74 » 22 zář 2009 16:04

zkoušel......a vzhledem k tomu, že střílím hodně dynamicky vestoje s kolimátorem tak jsem podstatnější rozdíl v přesnosti a spolehlivosti nezaznamenal. Jenom to, že když to teď chytneš do ruky tak máš pocit větší autentičnosti a robustnosti a více se to blíží originálu než on-board tovární shit. I co se týče váhy - s kolimátorem cca. 3,6 kg což odpovídá originálu MP5 SD6 který má bez zásobníku 3,6 s 15-ti ranným 3,72 a s 30-ti ranným 3,77 Kg ).

Ještě chci doladit to nepříliš vzhledově povedené zakončení tlumiče, ale měl jsem poněkud omezené možnosti. Takže soustruh......
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Příspěvek od Leeoo » 22 zář 2009 20:59

mě se líbí jak tady dal dotyčnej ten plast spojenej s rukojetí asi z originálu mp5, zbraň vypadá pak dospělejc

Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

GSG 5 SD

Příspěvek od spider74 » 22 zář 2009 21:36

Skutečná MP5 SD má ten viditelný konec tlumiče asi tak skoro o polovinu kratší než ten na té fotce.....takže je to každému už z dálky jasné. Jinak výměnu celého těla co obsahuje spoušťové ústrojí jsem na pár internetových stránkách viděl a je fakt , že potom to vypadá víc origo. :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5

Příspěvek od von.raven » 12 bře 2011 18:40

Opraveno - pry to bylo moc OT - takze v sobotu jsem mel GSG 5 v ruce a dost me uchvatila, ty plasty jsou podle me v pohode, libi se mi, ze je tam spousta vymenitelnych doplnku a ze s tim nebude tolik omezeni jako se silnejsima razema a ze si to clovek za tu cenu streliva dost uzije.
Zajimaly by me postrehy vlastniku, kteri vystrileli aspon 1000 ran, jakym strelivem a pripadne chybky. Precetl jsem si cele tema, doporucuje se strelivo HW, obcas se to nekomu i nenatahlo, ale o nejakych vetsich zavadach tu zatim moc nebylo, pritom prvni prispevky jsou aspon 3 roky stare, takze je to vazne tak dobre udelano, nebo jste se toho uz zbavili?
Naposledy upravil(a) von.raven dne 13 bře 2011 16:43, celkem upraveno 1 x.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: GSG-5

Příspěvek od derringer » 12 bře 2011 19:03

doba kdy zmrzlina stála 1.40Kčs je dávno pryč

ujasni si co chceš a na co to chceš

malorážka je na hraní, s 858 tě ale nenechají střílet všude
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: GSG-5

Příspěvek od ramires » 12 bře 2011 20:32

22LR nepodceňuj! z 10cm hlavně má kolem 90-110J , a 22LR HV i 140J tak bacha :!: , standard střelivo udělá z krátké 1,5mm pozink plech na 5m :wink:....
In vino veritas...
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5

Příspěvek od vlkodlakus » 13 bře 2011 21:04

GSG-5 jsem mel, vystrilel jsem cca 1000 ks tech nejlevnejsich Federal HV bez sebemensiho problemu.
Na blbnuti je to super, skvele to vypada, ale proste to casem omrzi, pri vystrelu to temer nekopne ani se to nezvedne. Clovek zamiri a pak uz jen macka... a macka... a za cas zjisti, ze je to nuda... ale rozhodne nelituju koupe, jen clovek musi pocitat s tim, ze ji nejspis za nejaky cas zase posle do sveta....
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5

Příspěvek od von.raven » 15 bře 2011 19:57

Tak mam ji doma a prvnich cca 120 ran je za mnou. CCI znacka sla jak vino, Remington se zdal taky v poho, ale pak jsem tam naladoval nejake Super7 nebo tak nejak a z 50 strelilo jen 20 a tech zbylych 30 nekolik uderu a nic, nebo to vubec nenatahly. Ostatni znacky nebyly.
Strelba je to dobra, docela presna, ale s otevrenymi miridly si nedokazu predstavit krabicku od sirek na 50m, ale pri hodne rychlem vymackani se to na 20m veslo do 15cm.
Rany to dela dost silne v uzavrenem prostoru, az me to prekvapilo. Strelbu bez pazby si umim predstavit jen tak pri vymackani zasobniku na efekt, na presnost je nutna. Na prenaseni bych to videl na sklopnou nebo zasuvnou, pro strelbu je i origos dobra a da se lehce odsroubovat a vejde se to pak do bezneho kufriku.
Nastaveni miridel je takove vselijake. Pro pevnou musku se musi utahnout vsechno co jde a hledi je stavitelne z boku a zeshora na dotazeni, ale i dotazene se da posunout bocnim sroubem nalevo, doprava se to musi cele povolit. Nedivil bych se kdyby se to povolovalo jako muska strelbou. Zajimalo by me co delaji montaze a jestli je asi rozumnejsi kolimator, nebo tam nekdo dal i nejaky puskohled?
Jinak tedy slusne strelivo a hezke pocasi a bude to prima zabava.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5

Příspěvek od vlkodlakus » 15 bře 2011 22:52

měl jsem orig. nízkou montáž a orig. GSG kolimátor, vše drželo jak má, nic se nepovolovalo. Pažba mi přijde nejlepší ta zasouvací. Vypadá to dobře, po zasunutí je to pěkně kompaktní a pro opření do ramene při míření to stačí.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5

Příspěvek od von.raven » 16 bře 2011 08:15

montaz jsem koupil na airsoftku a sedi tak, ze nekdy musim premyslet kde zacina montaz a kde je jeste telo pusky, bohuzel takhle sedi jen poprve, kdyz se to sunda a znova nasadi, pekne se nacvakne a sedi zase super, jenze kdyz se dotahnou sroubky tak uleti pacicky :D verim, ale ze kdyby se to nesundalo tak to vydrzi vecne, lepsi varianta misto ASG je Tokio Marui, sic vypada divneji a montazni lista neni jeden kus, ale dve casti, zato vydrzi vic
Naposledy upravil(a) von.raven dne 22 dub 2011 08:39, celkem upraveno 1 x.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5

Příspěvek od von.raven » 22 dub 2011 08:37

krom spoustoveho mechanismu sem to rozlozil do posledniho sroubku nekolikrat a objevil jsem jak na caste zavady, takze kdyz tak piste SZ pokud:
- nezajizdi naboj do komory
- nedoklepne 100% udernik
- zaver nezustane otevreny po posledni rane
- naboje narazeji pri nabijeni do horni casti komory a sekaji se
- patrony se prilis vybouluji v casti tesne pred zapalkou
- zasobnik poda moc vysoko nebo vubec

pripadne jine zavady, temer vse se da lehce opravit doma, montaze lze pouzit z airsoftek, nektere jsou pravda, ale jen na "jedno" namontovani :D
---------------------------------------------------------
pridavam dalsi postrehy :D odstrileno neco kolem 7000 ran
- praskly kryt uderniku na zaveru
- povolujici se sroubky
- pridani predni rucky s montazni listou z M4
- vymena pazby za sklopnou
- misto optiky kolimator
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Odpovědět