Grand Power K 100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od edelweiss » 23 úno 2016 14:33

Pánove to že se trvale nevměšují moderátoři, neznamená že to co tu předvádíte je ok! Takže biglesi ty si uprav slovník a buď tolerantní a petrfm má měsíc na zvážení jak se chovat. Netvrdím že to je ideální řešení ale vychladnout musí všeci!


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
K@rlos
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2008 10:57

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od K@rlos » 29 úno 2016 19:22

Mám K100 Mk.6, vystříleno okolo 15 tisíc ran ,většinou přebíjenky s olověnou střelou 122grn a navážkou 5grn BA9.
Mažu celou dobu motorovým olejem 5W-40 a čistím preventivně tak po 400 ranách a to se mi zdá, že tahle BA9 špiní jak prase. Musím zaklepat, ale za posledních několik tisíc ran žádná zádržka. :D
sharkcom
Příspěvky: 40
Registrován: 28 srp 2014 13:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od sharkcom » 01 bře 2016 08:43

5grn. Pro mě zajímavá informace. K této navážce jsi se dopracoval testováním? Já zatím sypu asi 4grn, ale cítím, že budu muset jít trochu nahoru. Střelu mám 120grn, takže ještě o chlup lehčí.
Houba
Příspěvky: 2
Registrován: 02 bře 2016 17:33

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Houba » 02 bře 2016 18:31

Ahoj všem,
pořizuji si svoji první zbraň a předběžně mám vyhlédnutou GP. Jestli to bude fullsize nebo kompakt ještě nejsem rozhodnutý, nošení momentálně neřeším. Jde mi o to si nejdřív zbraň vzít do ruky a pokud možno si z ní zastřílet. Problém je trochu s půjčením, protože GP jsem našel k půjčení zatím jen na střelnicích v Praze, Plzni a Brně. Jsem z Valašského Meziříčí a Brno je pro mně 140km. Pokud byste někdo věděl o střelnici na Moravě, kde GP půjčují, velice bych to ocenil.

Děkuji
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od spikelet » 02 bře 2016 19:42

Otrokovice Guncenter. Na pujceni maji ten prvni model, ale meli by mit i nejake nove urcene k prodeji. Kdyz tak si tam zavolej uvidis, co ti reknou.
Houba
Příspěvky: 2
Registrován: 02 bře 2016 17:33

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Houba » 02 bře 2016 19:46

Super, dík za rychlou odpověď. Na informace na webu taky není vždy spolehnutí. Občas mají "novinky" z roku 2013 ... :)
K@rlos
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2008 10:57

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od K@rlos » 02 bře 2016 21:31

sharkcom píše:5grn. Pro mě zajímavá informace. K této navážce jsi se dopracoval testováním? Já zatím sypu asi 4grn, ale cítím, že budu muset jít trochu nahoru. Střelu mám 120grn, takže ještě o chlup lehčí.
Jo, s touhle navážkou nemám problémy s přebíjením. Snese to i míň, ale se 4grn bych byl bez šance. Možná je to tím, že tyhle Mk.6 měly drobet menší vůle.
sharkcom
Příspěvky: 40
Registrován: 28 srp 2014 13:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od sharkcom » 03 bře 2016 09:57

Jasný. Mě to právě sem tam skřípne nábojnici a po dostřílení to nezůstane na střelecké pohotovosti. Takže vím že musím přidat prach.
K@rlos
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2008 10:57

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od K@rlos » 03 bře 2016 21:21

Střelecká pohotovost je problém malé hloubky drážek pro záchyt závěru u starších modelů. U novějších modelů jsou prý hlubší. Mě pomáhá vyčištění zásobníků v místě zúžení směrem k vývodkám, tak aby podavač vyjížděl úplně nahoru.
sharkcom
Příspěvky: 40
Registrován: 28 srp 2014 13:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od sharkcom » 04 bře 2016 09:33

V mém případě je to malá navážka prachu u přebíjenek... Jinak mi P1 MK12 funguje bez jediného problému.
Janek21
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2016 07:32

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Janek21 » 07 bře 2016 07:39

Ahoj sem tu novy koupil sem kacenu z druhé ruky a ma svetlovodnou mušku jen mi to všechno litá moc nahoru v quinsu sem koukal po originální musce ( protože v tom svetlovodu nevidím moc výhodu pro me ) a chtěl bych se zeptat viděl sem tam tři rozměry mušky tak jestli když koupim tu větší než je tenhle svetlovod jestli to začne litat níž ? Z logiky věci by melo hledí stavitelné není tak me přijde jediná věc kterou bych to mohl posunout muška .... Co vy na to ? Samosebou si to umím na terči posunout ale je to divný mířit na spodek terče na 25m aby to litalo do cernyho ...
TomBlax
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2016 23:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od TomBlax » 06 dub 2016 23:38

PospaK100 píše:Zdravím všechny střelce a konečně přicházím s dobrými zprávami. Dnes jsem se konečně dostal na střelnici a měl jsem tak možnost odzkoušet všechny rady co jsem od podzimu pochytal.
Bod 1. – Mazání. Jako základ jsem použil vcelku běžný konzervační a mazací olej ve spreji ( zn. Carlson ) a ten jsem podpořil ( dle doporučení puškaře ) Metal conditionerem AEROTEC ( 50ml = 250 Kč ) Touto sloučeninou jsem namazal všechny části uvedené v dřívějším příspěvku od „spikelet“.
Bod 2. – Čistota. O samotnou zbraň bylo vždy dobře postaráno, ale při některých zádržkách jsem se všimnul podivného skřípnutí hilzny a nábojů před náboj. komorou. Od kolegy jsem dostal jednoduchou radu – vyčistit a promazat vnitřek zásobníků. Dle mého, toto mohlo způsobit minimálně půlku problémů. Opravdu i při stlačení prstem a následném uvolňování se mi několikrát povedlo „zaseknout“ podavač. Tak jsem je rozebral, vyčistil a namazal.
Bod 3. Mazání2. Od stejného kolegy, co poradil se zásobníky, jsem použil další radu a to namazat i náboje… před napáskováním do zásobníku jsem je trochu pokropil olejem ve spreji a byly z toho "svině klouzavý", ale co, pro krásu se musí trpět…
Výsledek dnešní střelby … z prvního zásobníku 1 zádržka, dřívější klasika, výše popsaná šprajclá hilzna a náboj. Druhý bez závady. To samé se opakovalo při druhé várce, tak jsem první zásobník několikrát promáčknul a trochu projel prstem. Od té doby šla K100 jako vítr, ládoval jsem po 10 a bylo jedno, jestli střílím mířenku obouruč, jednoruč nebo rychlopalbu. 50 namazaných nábojů vyletělo jak se patří. Pak jsem se odhodlal náboje nemazat a naštěstí se nic nepokazilo, dalších 100 ran bez závady. Co dodat, zataženo, +3°C a bezvětří, takový parádní den ;-)
Tak doufám, že se problém podařilo odstranit a budu se na Kačenu moci spolehnou. Chystám se vyzkoušet nějaké IPSC, tak bych si nerad trhnul ostudu se zaseklou pistolí ... to by byl konec a šla by z domu! :-(
Prosim tě, co to vymejšlíš za mazací plán? Nemáš vejtřasku ale pistoli! Vybodni se na tyhle kraviny a věnuj se jednomu střelivu a vratný pružině. Když budeš kupovat špatný střelivo- většinou to dela prebijeny- a mas silnou vratnou pruzinu,bude ti to dělat zádržky. Ty pružiny jsou k nový pistoli tři a jestli máš jen jednu,objednej si i ty dalši dvě v qins.cz. Čistota je tady sice taky důležitá, ale pokud jsi normallni bílej člověk,tak neni problem..hlavně nekupuj přebíjeny Limity. Dělaj komínky,rozborky v ruce a jsou dost nepřesný i na deset metrů..
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Enerccio » 08 dub 2016 14:23

Zdravim, premyslim kterou zbran si koupit jelikoz uz brzy budu mit ZP (max 1m). Rad bych zkusil neco od Grand Power ale idealne v compactu (chci to na mirenku a na noseni), hlavne me zaujalo to ze je to slovensky vyrobce a ja su taky slovak :mrgreen: Ale pak sem nekde cetl ze maju problemy s vyhazovanim nebo tak neco. Jaky model by byl nejlepsi na mirenku a na noseni zaroven?
sharkcom
Příspěvky: 40
Registrován: 28 srp 2014 13:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od sharkcom » 08 dub 2016 15:34

Mám GP P1 mk12. Sice zatím asi do 1000 výstřelů, ale bez jediného problému. Bez jediné selhávky. Střelecky se s tím dá nastřílet to samé jako s K100. Jsem pečlivka a po každém střílení ( 100-200 ran ) čistím a lehce máznu brunoxem. Nevím co je problém.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Enerccio » 08 dub 2016 15:47

Ja sem prave take o P1 premyslel, a neni ani tak moc draha (byla by to moje prvni zbran)
Odpovědět