GLOCK23 vsGLOCK32

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DANY

GLOCK23 vsGLOCK32

Příspěvek od DANY » 22 pro 2005 19:23

Uvažuji o koupi jednoho z nich.Chci ho na obranu a nošení,takže compact.Kterého byste doporučili?


Doogs

Příspěvek od Doogs » 23 pro 2005 14:13

Ahoj.Ja osobně vlastním 22,ale můj kamarád má 23 a můzu ti řict,že kdybych zase něco kupoval tak právě 23.Čtyřicítka je dost silná a poprvé když jsem stříle z 23 tak jse čekal velkou ránu a kupodivu je ta zbraň klidnější než 22,možná díky nižšímu tlaku plynů na ústí hlavně.Čtyřicítka je taky pro obranu vhodnější,dají se poměrně snadno sehnat přebíjené náboje na trénování a má se střelou u nás povolenou lepší zastavovací účinek než 357 sig / ten cílem proletí a spoustu energie vezme sebou,čtyřicítka jí v cíly předá víc /.Pokud by jsi chtěl přeci jenom něco rychlejšího tak si přikoupíš hlaveň z 32 a můžeš střílet siga,zásobníky jsou stejné.Kapacita 13 nábojů ve standardním zásobníku je taky dost a rozhodně víc než nabízí konkurence.Taky spolehlivost je prvotřídní,kamarád si vede záznami a za cca 3000 výstřelů měl šest selhačů / s přebíjeným střelivem / a jeden vzpříčený náboj / originál Fiochi /.Já jsem na tom s 22 asi na stejno.Není to chvalozpěv,ale vlastní zkušenost.Šťastnou ruku při výběru.
joot

Příspěvek od joot » 23 pro 2005 14:34

Doogs píše:Ahoj.Ja osobně vlastním 22,ale můj kamarád má 23 a můzu ti řict,že kdybych zase něco kupoval tak právě 23.Čtyřicítka je dost silná a poprvé když jsem stříle z 23 tak jse čekal velkou ránu a kupodivu je ta zbraň klidnější než 22,možná díky nižšímu tlaku plynů na ústí hlavně.Čtyřicítka je taky pro obranu vhodnější,dají se poměrně snadno sehnat přebíjené náboje na trénování a má se střelou u nás povolenou lepší zastavovací účinek než 357 sig / ten cílem proletí a spoustu energie vezme sebou,čtyřicítka jí v cíly předá víc /.Pokud by jsi chtěl přeci jenom něco rychlejšího tak si přikoupíš hlaveň z 32 a můžeš střílet siga,zásobníky jsou stejné.Kapacita 13 nábojů ve standardním zásobníku je taky dost a rozhodně víc než nabízí konkurence.Taky spolehlivost je prvotřídní,kamarád si vede záznami a za cca 3000 výstřelů měl šest selhačů / s přebíjeným střelivem / a jeden vzpříčený náboj / originál Fiochi /.Já jsem na tom s 22 asi na stejno.Není to chvalozpěv,ale vlastní zkušenost.Šťastnou ruku při výběru.
Nevím jestli čtyřicítka je "dost silná", ale já nevidím valný rozdíl mezi ránou z G19 a G23.
DANY

Příspěvek od DANY » 23 pro 2005 15:01

Díky za příspěvky.Teď už jsem se asi rozhodl pro tu 23.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 23 pro 2005 15:46

Pokud nevidíš rozdíl mezi 9 a .40 tak si postav vedle sebe popry a zkus je postřelovat devítkou a pak čtyřicítkou,.Uvidíš jak budou po zásahu čtyřicítkou svižně padat.
joot

Příspěvek od joot » 23 pro 2005 16:14

Doogs píše:Pokud nevidíš rozdíl mezi 9 a .40 tak si postav vedle sebe popry a zkus je postřelovat devítkou a pak čtyřicítkou,.Uvidíš jak budou po zásahu čtyřicítkou svižně padat.
Tys čekal "velkou ránu", já tvrdím, že ta rána se neliší od G19.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 23 pro 2005 16:40

Tak to je pravda.
Odpovědět