Glock 27 versus Steyr S

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 09 črc 2004 19:08

Potřebuji pistoli na nošení (os. ochranu)a samozřejmě cvičnou tréningovou střelbu. Preferuji ráži 40S&W pro zastavovací efekt.
V tendru mám Glock 27 a Steyr S vzhledem k užitné hodnotě, pohodlné střelbě, spolehlivosti, velikosti a možnosti skrytí pod oděv.
Může mi někdo z praktiků pomoci přiklonit se k jednomu z modelů a sdělit proč? Ev. navrhnout jinou variantu zbraně a zdůvodnit? Zatím chodím s Kevinem, nic proti němu, ale na cvičné střelby je s ním jistě menší komfort.


Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 01 srp 2004 10:57

Měl jsem Steyra a pokorně se vrátil zpět ke Glocku. Glock je spolehlivý, levné doplňky, velký výběr, možnost úprav doma na koleně,... Co dodat ? Snad jen to, že St. měl dle autora Glocka nahradit a měl být lepší. Nepovedlo se. Proč asi ?
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 01 srp 2004 20:50

OK, mam podobne zpravy a jsou ze vsech stran stejne.Diky za zkušenosti.
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 02 srp 2004 20:52

Měl jsem z krátkých zbraní snad vše co se zde prodává a po opakovaných nákupech a prodejích mám Glock. Stálo mě to docela dost peněz, než jsem zjistil že je nejlepší ( alespoň pro mě ).
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 20 úno 2005 17:19

Já se zase rozhoduji mezi Glock 17 a Steyr M9. Abych pravdu řekl, zatím u mě vede Styer, kvůli manuální pojistce, která mi u Glocka chybí.
Bohužel jsem nikde nenašel, jak pojistka funguje. Také by me zajímalo, zda je spoušť Steyru tak citlivá, jako u Glocku . Myslím, že by tomu tak být nemělo vzhledem k tomu, co jsem četl o systému reset-action... Pokud by měla delší chod a větší odpor, bylo by to další plus pro Steyr z mého hlediska.

Díky za názory
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 20 úno 2005 17:30

Neodpustím si poznámku, že Glock považuji za velmi nebezpečnou pistoli vzhledem k absenci pojistky a citlivé spoušti. Pokud vystřelíte ze zásobníku pouze pár nábojů, jak zbraň zajistíte? Strčením do pouzdra?
A ještě k názoru výše (či níže) o tom, proč asi Steyr nenahradil Glock - nomohly v tom být zase peníze? Ono přezbrojení něco stojí...
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 20 úno 2005 19:01

Nemohu než komentovt některé věci:
1. Asi bych být Vámi šel do Glocka. Steyr není špatná zbraň, ale není moc rozšířená a veškeré dostupné příslušenství k ní bude asi chudé. Mně osobně lépe do ruky sedne Steyr. Ale stejně bych do něj nešel.
2. Proč se Steyr neujal? Jednak proto, že opravdu přezbrojení něco stojí a Steyerovy pistole byly na trhu později, ale hlavně také proto, že Steyr neměl pro výrobu svých pistolí nikdy velkou kapacitu.
3. Pojistka ano nebo ne: Já osobně preferuju pro osobní obranu zbraně bez pojistky. Pojistka není ničím jiným, než zdržením v případě nouze, které může kohokoliv stát život. Navíc moderní pojistky většinou buď zajišťují zbraně natažené (tedy ve stavu SA), tudíž mají jen omezený smysl, nebo jistí kohout a kdovícoještě a než ji odjistíte už nemáte většinou proč střílet (je po Vás). Poněkud mimo mísu mi přišla otázka že vystřelím pár ran a jak pak zajistím zbraň. Pokud dojde ke konfliktu, ve kterém se bude střílet, pak po něm buď bude zásobník vystřílený, nebo vysunete náboj z komory. Na to většinou bývá čas. Na střelinici (tedu na spoustě těch co znám) je nošení nabitých zbraní zakázáno. Citlivá spoušť u Glocka? Mno, držel jste tu zbran někdy v ruce? Já nevím, ale všechny Glocky (myslím z krabice, nikoliv neladěné speciály) měly spoušť dost tuhou. Obzvlášť jako nové. Nakonec - ona jazýčková pojistka ve spoušti je hodně efektivní.

Víte nejlepší pojistkou bývá většinou právě onen mezikus mezi zbraní a zemí....
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 11:21

nevyřešilo by to,že glock nemá pojistku koupě pouzdra s pojistkou myslím tím od firmy Milec
a mám dojem že se jmenuje YAqui nebo nějak tak má v sobě zabudovanou pojistku
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 14:19

Já používám origo pouzdro od glocka, a nevidím důvod zaobírat se pojistkou, samozřejmě pokud ho 20- krát za den nevytahuju a nezandavám, zvlášť při zandavání je třeba dávat pozor, aby se vám nepřipletl nějaký oděv do lučíku a neodmáčknul pojistku, nebo si ustřelíte kus prdele.
Návštěvník

re:Glock 27 versus Steyr S

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 14:24

Já používám origo pouzdro od glocka, a nevidím důvod zaobírat se pojistkou, samozřejmě pokud ho 20- krát za den nevytahuju a nezandavám, zvlášť při zandavání je třeba dávat pozor, aby se vám nepřipletl nějaký oděv do lučíku a neodmáčknul pojistku, nebo si ustřelíte kus prdele.
Odpovědět