Glock 17 vs. 19

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Přesně :-)

Příspěvek od Návštěvník » 24 zář 2005 07:02

Revolvery jsou ošklivý a nespohlehlivý :-)
1991C je sice nechutně zkrácená a tím odlehčená, ale do sádrový formy ji proto z plastu odlejvat nehodlám, vyhovuje mi ocelová :-)


remo

Příspěvek od remo » 24 zář 2005 07:38

O splehlivosti pistole a revolveru bych nepolemizoval. U dobré pistole a dobrého náboje se zpravidla nemusíš bát selhání, ale u revolveru nikdy. Navíc u revolveru máš náboj vždy v komoře. U pistole, pokud náboj v komoře nenosíš, potřebuješ na natažení ruce dvě. Když máš v ruce př. tašku, ztrácíš čas, co tě může stát život nebo lépe ztrátu majetku. Na revolver potřebuješ ruku jednu, náboj v komoře máš vždy. Co do osobní obrany a střelbu do 15 metrů považuji z tohoto důvodu revolver za operativnější.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 zář 2005 09:06

remo píše:O splehlivosti pistole a revolveru bych nepolemizoval. U dobré pistole a dobrého náboje se zpravidla nemusíš bát selhání, ale u revolveru nikdy. Navíc u revolveru máš náboj vždy v komoře. U pistole, pokud náboj v komoře nenosíš, potřebuješ na natažení ruce dvě. Když máš v ruce př. tašku, ztrácíš čas, co tě může stát život nebo lépe ztrátu majetku. Na revolver potřebuješ ruku jednu, náboj v komoře máš vždy. Co do osobní obrany a střelbu do 15 metrů považuji z tohoto důvodu revolver za operativnější.
Revolver je zrejme statisticky spolehlivejsi. Navic kdyz selze naboj, staci jen znovu zmacknout spoust (coz u pistole tezko). Ale napr. ten Commander je SA... ma navic krom normalni pojistky jak znamo i hrbetni... nosi se tedy nejen s nabojem v komore ale i s natazenym kohoutem. Staci jen tasit a odjistit.
remo

Příspěvek od remo » 24 zář 2005 11:05

Souhlasím, ale dávám ke zvážení hmotnost zbraní pro osobní ochranu. Ze své zkušenosti soudím, pokud máš novou zbraň s láskou a nadšením jí nosíš, ať je jakákoli a ať váží, co váží. Potom nadšení pomine, přichází vystřízlivění, velká a těžká zbraň zůstává zpravidla doma v trezoru (viz předch. příspěvky)
Zůstávají tedy tři aspekty a ty jsou:
1. spolehlivost, 2. účinnost 3. váha zbraně.
Jen operativní účinná zbraň v dobrém pouzdru, která tě neobtěžuje při denním používání a nošení je ta ideální. Tyto kritéria jsem si postavil já při realizaci svých zbraní pro osobní ochranu.
Pro střelnice potom můžeš mít navíc co chceš... :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 zář 2005 11:29

remo píše:Souhlasím, ale dávám ke zvážení hmotnost zbraní pro osobní ochranu. Ze své zkušenosti soudím, pokud máš novou zbraň s láskou a nadšením jí nosíš, ať je jakákoli a ať váží, co váží. Potom nadšení pomine, přichází vystřízlivění, velká a těžká zbraň zůstává zpravidla doma v trezoru (viz předch. příspěvky)
Zůstávají tedy tři aspekty a ty jsou:
1. spolehlivost, 2. účinnost 3. váha zbraně.
Jen operativní účinná zbraň v dobrém pouzdru, která tě neobtěžuje při denním používání a nošení je ta ideální. Tyto kritéria jsem si postavil já při realizaci svých zbraní pro osobní ochranu.
Pro střelnice potom můžeš mít navíc co chceš... :lol:
Ale samozrejme tak to je. Proto uvazuju o G36. Zda se mi rozumnym kompromisem.
Návštěvník

Revolver dá spolehlivě až sedmou ráno

Příspěvek od Návštěvník » 24 zář 2005 12:45

Dá se uvést protipříklad: pokud má várka patron silnějí plech zápalky, vyjde z revolveru až sedmá rána (když se patrona odpálí až při druhém ťuknutí na zápalku, musí se nejdřív protočit celý válec :-) ). Pistole je lepší, jen promáčkneš a na podruhé už rána vyjde :-)
remo

Příspěvek od remo » 24 zář 2005 17:02

To Andy: ten G36 ti schvaluji, ze své zkušenosti - doplněk - Fobus pádlo pouzdro hned, tritiová mířidla k Vánocům

K nábojům s pevným plechem na zápalce: Předpokládám, že nenosíš pro osobní obranu nevyzkoušené náboje, to by teda byl skutečný hazard :twisted:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 zář 2005 17:17

remo píše:To Andy: ten G36 ti schvaluji, ze své zkušenosti - doplněk - Fobus pádlo pouzdro hned, tritiová mířidla k Vánocům

K nábojům s pevným plechem na zápalce: Předpokládám, že nenosíš pro osobní obranu nevyzkoušené náboje, to by teda byl skutečný hazard :twisted:
Nenosim zatim nic. Uvidime. Pokud budu... tak bud ciste Pb nebo EFMJ.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 zář 2005 17:17

remo píše:K nábojům s pevným plechem na zápalce: Předpokládám, že nenosíš pro osobní obranu nevyzkoušené náboje, to by teda byl skutečný hazard :twisted:
Věřím, že málokdo z těch, co si chtějí "na obranu" koupit G36, budou kupovat 2 krabičky EFMJ v této ráži po 30-40 korunách jen na vyzkoušení.
Samozřejmě, že ty tvrdé zápalky byly spíš specialita vojenských patron do CZ52 apod. :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 zář 2005 17:38

Anonymous píše:
remo píše:K nábojům s pevným plechem na zápalce: Předpokládám, že nenosíš pro osobní obranu nevyzkoušené náboje, to by teda byl skutečný hazard :twisted:
Věřím, že málokdo z těch, co si chtějí "na obranu" koupit G36, budou kupovat 2 krabičky EFMJ v této ráži po 30-40 korunách jen na vyzkoušení.
Samozřejmě, že ty tvrdé zápalky byly spíš specialita vojenských patron do CZ52 apod. :-)
Tak nejak.
remo

Příspěvek od remo » 24 zář 2005 17:48

S EFMJ nemusíš střílet na střelnici, máš je v zásobníku pro případ skutečného průs... Apropos - nedostanou se koupit EFMJ po kusu? Není nutno přece kupovat za "balík" celou krabičku. Můžeš mít pro nošení tak 5 kousků pro "každý případ". Mýlím se??? :?:
Návštěvník

Tak se to potvrdilo :-)

Příspěvek od Návštěvník » 24 zář 2005 17:51

No právě, koupíš si pár kousků, a pak je nemáš vyzkoušené. Pak je lepší pistole s promačkáváním, než revolver s nutností otočit celý buben. Já vím, že se teď tady napíše, že kvalitní střelivo nemá tvrdé zápalky, ale o tom to od začátku je - nemáš ho vyzkoušené :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 zář 2005 18:30

Nevim co tu resite... Koupite jedno plato po 25ks a par si jich zkusite bouchnout... hotovo. Pak uz jen naladovat a modlit se aby ste je nemuseli nekde pustit do nejakyho smejda.
remo

Příspěvek od remo » 24 zář 2005 18:40

Souhlas s Andym - vyzkoušená krabička s EFMJ ti při dobrém uskladnění vydrží několik let. Teda o ceně se nemá smysl bavit :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 24 zář 2005 19:37

Jediné na co jste s FEMJ zapomněli je fakt, že sice není uveden jako vyloženě zakázaný, ale mnozí hodní policisté jej za takový považují. Z jejich pohledu je to náboj se zvýšenou ranivostí.

Já nic takového nekupuju, dokud neuvidím atest zkušebny o tom, že náboje tohoto druhu jsou legální. Jinak to je problém jak při střetu, tak před ním (při pouhém nošení).

Zdá se mi, že všichni tu řešíte to méně podstatné, to znamená jakou zbraň a jaké střelivo nosit, ale hlavní je jak jste schopni zbraň použít, zda jste vůbec schopni ve stresu zacílit a trefit útočníka tam, kde to bude znamenat největší pravděpodobnost jeho zastavení. To se tu nikde pořádně nezdůraznilo.

Já osobně se stavím spíš na stranu pistole, i když zrovna Glock není dík některým zde použitým argumentům vhodnou zbraní pro čistou sebeobranu. To, co mi na něm vadí je právě fakt nutnosti při selhači natahovat znovu závěr. U Glocků nejde prostě promáčknout spoušť jako u jiných DA zbraní.

Kdosi tu taky vychvaloval nošení Coltů 1911 v pozici "Locked and cocked" tedy natažených a zajištěných. To také není zrovna moc vhodná poloha. Platí zde podobná výtka jako u Glocka (většina C1911 je čistě jednočinných) i když tu je aspoň palečník a možnost natáhnout, navíc ještě tu je nešťastná pojistka (zkoušeli jste někdy nadrillovat tasení, tažení, odjištění, míření a výstřel?) a potom hodně citlivá spoušť jednočinného režimu pistole (to většinou skončí u nevyškolených osob nechtěným výstřelem při prvním větším leknutí).

Já sám bych dával asi přednost buď DA/SA pistolím s prostým vypouštěním kohoutu, nebo prostě DA pistolím.

Revolver sám používám jako záložní zbraň. Je to takové to "nabij a zapomeň". Pětiranný Taurus ráže 38 speciál +P se vleze skoro všude.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět