Gewehr 88

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od COOK » 03 črc 2013 22:06

No můj nápad to nebyl :mrgreen: Jinak hlaveň olůvkama těžko zničit.


Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od kentan » 03 črc 2013 22:20

Málo ne ale hodně. Zplodiny a zanášení hlavně nic? Zcela jinej průběh tlaků nic? Jiná délka hoření prachové náplně a tedy jiná doba ohřevu celé zbraně nic? Reakce mosazi a zplodin síry nic? Koupěj si chrastítko, tomu neublížej.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od COOK » 03 črc 2013 22:25

Holt nejsem odborník, budu se na to muset podívat :wink: Co vím, tak třeba mosaz zadovek se má hned hodit do saponátu, pak nehnije. Samozřejmě bych to nedělal, dokud bych si nebyl jistý, že to není blbost... "Ty youtuby bych zakázala!"

Souhlas pane Kohn, judenflinte už je na cestě 8)
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od COOK » 04 črc 2013 12:37

Co prosím říkáte na vývrt. http://nahraj.to/njy Řek bych, že byl silně orezlej. Netuším, nakolik je to u G88 normální a nakolik vadí.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od Kodiak » 04 črc 2013 14:33

Řekl bych, že to není nic fatálního. Trochu chcený vývrt, na funkci to vliv mít nebude a když se o to majitel bude starat, tak nevidím důvod, proč by to za 30 let nemohlo vypadat úplně stejně :lol: . Nic méně, fotka až tak kvalitní není, nevím, jestli jsem viděl to, co jsem měl! :?
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od Jim » 04 črc 2013 17:12

kentan píše:Málo ne ale hodně. Zplodiny a zanášení hlavně nic? Zcela jinej průběh tlaků nic? Jiná délka hoření prachové náplně a tedy jiná doba ohřevu celé zbraně nic? Reakce mosazi a zplodin síry nic? Koupěj si chrastítko, tomu neublížej.
Hele, Kentane, mohl bys být konkrétnější, tedy jak by se dalo té zbrani takto ublížit? Podle mně je klidně možný takový experiment uskutečnit. Např. Kropatschek byl původně na černej prach, střela s namazanou košilkou a později se začly používat náboje na bezdýmný prach s plášťovou střelou. Co se může stát? Nic. Když použije olověnou střelu jak píše, která bude dobře namazaná, tak jediný negativum co v tom vidím je pucování flinty zasviněný od zplodin po střelbě. A jestli nemá jinou volbu jak získat bezdýmák, tak bych se toho nebál. Nábojnici po vystřelení hodí do vody s jarem a pucování mu dá trochu víc práce. Nějaký průběhy tlaků a délku hoření prachu či ohřev zbraně bych vůbec neřešil. U Kropáčka to taky nikdo neřešil a řekl bych, že to na nic vliv nemá. Podotýkám, že já bych to nedělal, jednak to nemám zapotřebí a jednak by mě docela vadilo to pucování.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od kentan » 04 črc 2013 19:13

Nábojnice ničí černý střelný prach hlavně při výstřelu, kdy je mosaz sycena za tepla zplodinama síry a dlouhodobým působením tepla (to celá zbraň, černej hoří pomalu a déle a to u G88, která blbě chladí je věc dost podstatná), dále bude abrazivně namáhaná nábojnice v krčku, takže mu tam bude praskat ať si je máčí kdy a v čem chce. Jsem zvědavej, kde sežene pro Mauser spešl střelu s mazacíma drážkama pro černej prach, případně na papírek. Bude to dřít nasucho, což vývrtu hrozně prospěje. Dále mu při čištění poteče voda se sajrajtem do pouzdra závěru a mezi hlaveň a plášť. Už vidím, jak to pokaždý důkladně rozebere, vysuší a nakonzervuje.....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od COOK » 04 črc 2013 20:16

Děláš jak kdybych to skutečně chtěl střílet... Ale dík za názor.

Vývrt je kropenatej, fotit to šlo blbě. Pokud by byla přesnost dobrá, tak žádný problém.

Flintička nadprůměrně hezká, ale má menší vadu. Pod podavačem nábojů je skrz schránku čep, takže nejde nabíjet... To by bylo ještě dobrý, horší je, že šrouby jsou zalitý epoxidem a jeden nejde povolit. Velký šroubovák, co jsem ještě extra zabrušoval, je do vývrtky. Páčil jsem to sikovkama při zalehnutí a ani hovno. Se sousedem jsme zničili další dva šroubováky, včetně novýho. Za 14t neber to...
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od kentan » 04 črc 2013 20:54

za 14 nebrat.... takovejdle krupatej vývrt nemám ani na nejhorší na dělání kraválu. Šroub povolíš tak, že ho budeš ohřívat pájkou (velkou) přes hlavu tak dlouho, až epoxy povolí a půjde to normálně.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
collection
Příspěvky: 24
Registrován: 21 zář 2008 18:50

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od collection » 04 črc 2013 21:06

kentan píše:Nábojnice ničí černý střelný prach hlavně při výstřelu, kdy je mosaz sycena za tepla zplodinama síry a dlouhodobým působením tepla (to celá zbraň, černej hoří pomalu a déle a to u G88, která blbě chladí je věc dost podstatná), dále bude abrazivně namáhaná nábojnice v krčku, takže mu tam bude praskat ať si je máčí kdy a v čem chce. Jsem zvědavej, kde sežene pro Mauser spešl střelu s mazacíma drážkama pro černej prach, případně na papírek. Bude to dřít nasucho, což vývrtu hrozně prospěje. Dále mu při čištění poteče voda se sajrajtem do pouzdra závěru a mezi hlaveň a plášť. Už vidím, jak to pokaždý důkladně rozebere, vysuší a nakonzervuje.....
Celkem vlastním 20 ks zadovek vyrobených v letech 1860 - 1890. Jsou to zadovky různých systému a států.
Ke každé zbrani mám kolem 30 - 50 nábojnic. Střílim je už pár let, ale nezničil jsem dosud ani jednu nábojnici - jedine je jednou za čas kalibruji.

kokilu mám od BuffaloArms - BA je vyráby přímo pro Gew88, vyrábějí jedno i dvoj kokilu.

Pri čištení rozebíram zbraň do posledního šroubku, je to taková "preventivka" a pro mně taky relax.
kdyby mně čištení nebavilo, tak si nekupuji flinty na BP a hlavne je nenosím na střelnici.

c.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od kentan » 04 črc 2013 23:23

také mám (nebo měl jsem neb vyměnil) shodou okolností několik těchto zadovek od Wenzlovky přes Trapdorku, Werndlovku atd, a taky jsem z toho shodou okolností střílel jak divej černým prachem. No a výsledek je takovej, že černej dávám jen do Wenzla, vše ostatní nabíjím bezdýmným, protože je ke zbrani mnohem šetrnější ohledně opotřebení vývrtu a celkové údržby zbraně (bouchačky to bez problémů vydržej, když se dává správnej...). U černého prachu se mi stávalo (libo u jaké ráže) že tak po 6,7 přebití nábojnice vlivem sycení sírou ztrácela elasticitu a praskala - zejména příčně a nejradši v krčku. Nepomáhalo ani opakované žíhání nábojnic, praskalo to dál. U bezdýmu klidně i 15 přebití a pořád OK.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od COOK » 05 črc 2013 09:55

Holt nákup na dálku, no. Kdyby aspoň stáhli závěr, viděli by svítící vyleštěnej čep hned a řešili to. Ale neudělali ani to. Prý ty pušky vůbec neprohlíží... Jak je vlastně naceňují, proboha? Za 14t jsem čekal zkontrolovanou bezproblémovou zbraň. Dle Kentana je navíc vývrt fuj a mu věřím:)

Ad zadovky - co střílet prach bez síry? Výkon jen o trochu menší.
Bezdýmný substitut za čerňák je mi novinka. To se jmenuje jak? Nebo jde o nějakej ten chloristanovej s vitamínem C?
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od kentan » 05 črc 2013 17:28

No já jsem jednoduchej člověk, a protože jsem si přebíjel 45-70 pro Trapdor, tak jsem si dal vedle ty další 11 a něco vojenský patrony, řekl si, že je to vlastně to samý, a vše přebíjel podle manuálu 45-70 trapdor (což jsou takový poměrně srabácký laborace), neb když to udrží mizerně zamčená trapdorka, vydrží to cokoliv jiného....
Non ten potrhanej strupatej vývrt může střílet dobře, ale bude to náročný při čištění, zejména pokud se použijou rtuťové zápalky, černý prach, nebo podobný humus. Pokusil jsem se vyfotit nejhnusnější vývrt co mám, ale mobilem to moc nejde.
Přílohy
vyvrt.jpg
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od COOK » 05 črc 2013 20:42

Foťák jsem ostřil manuálně. Mobil, pokud má dvojčinnou spoušť, lze zaostřit předem a pak strčit do laufu.

A nábojnice třeba pro Trapdoor s bezdýmným štěrchá, nebo střela musí být nadoraz? Typ prachu?
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba z Gewehr 88

Příspěvek od kentan » 05 črc 2013 21:41

typ prachu 3100 a 8700, stáhl jsem si tabulky a přebíjel. Prachu bylo pomálo, v nábojnicích chrastil, volný místo jsem nijak nevyplňoval, ale střílelo to parádně.
PS do Werndlovky jsem na radu p. Šafránka, který s tím měl výborný zkušenosti dával Accurate 9, a to jak do karabiny, tak pušky. Kupodivu to fungovalo obdivuhodně dobře.
Nějak v posledku není čas, tak střílím jen ládovačkou nebo puškama do kterých si náboje koupim a nemusím přebíjet.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Odpovědět