Gazela 58 (novy klon vz 58)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od FTC » 21 pro 2012 07:32

Lauf byl novej! Okraj nábojovky nebyl vyklepanej od závěru a taky plynovej nástavec byl naprosto netknutej - ještě tam byly ty drážky od frézování, ústí laufu taky nepodřený a závit na něm taky. Taky na něm nebyly žádný oděrky, nebo jiný známky používání. Nic se neboj, jetý díly poznám a nemám potřebu si vymejšlet debiloviny.


inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od inliner » 20 bře 2013 12:09

Tak abych to tu trochu ozivil, koupil jsem si take Gazelu58. Rok vyroby 63, na ramu pod tim jeste vyrazene dva roky kdy to bylo patrne nekde na kontrole, znacka VOZ u toho ovsem vyrazena neni. Stav ramu bezvadny, jsou videt drazky po frezovani, okraj nabojovky ani ramu neni omlaceny od zaveru. Zavora, zavornik a hlaven (znecisteni) vykazuje jemne stopy pouzivani, ale nic vyznameho - odhadem tak par desitek vystrelu. Lak puvodni, ale pekny. Zkusebna ceska. Vse chodi jak ma, uprava ciste provedena, spoust lehci nez u Glocka a hlavne to nehermexi. Takze spokojenost...

Hnusna drevotriska pujde dolu a uz ma k padesatinam objednany paradni oblecek z israele :D http://www.zahal.org/products/vz-58-cz- ... ent=219001

V ruce jsem mel na krame 3, z toho jedna byla celkem vrazda ovsem s uplne novym laufem :lol:
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od plingr2 » 21 bře 2013 14:22

Máš jí od Zeleného nebo od jinud ? Pokud ano, kdy jsi jí objednával, já si jí objednal na začátku ledna a od té doby dělají mrtvého brouka.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od inliner » 21 bře 2013 14:34

koupena minuly tyden v Praze v Beareka, objevila se tam a uz druhy den byly zasoby rozebrane - koupeno bez objednavky, ale byl jsem rychlej
prislo to asi zaroven i do jinych obchodu, pac se mi ozvali ten den i z Alfatacticalu, ktery jsem oslovil par dni predtim, ale ten mam dal - zkus ho, treba je jeste maj...
ovsem Zeleny je primo u zdroje, asi je daj proste tem co vyspuli prachy na drevo
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od plingr2 » 21 bře 2013 19:51

dík za info, no problém je v tom že jsem si ji objednal pravě kvůli té akci s náboji a bubnem (teď už to stáhli u gazel, ale prý pokud jsem to objednal dřív tak to stále platí) samotná gazela mě i přes výborný poměr cena výkon až tolik neláká :lol:
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od inliner » 21 bře 2013 20:20

Ja si radsi dokoupil 4 obycejny zasobniky po stovce a misto toho otresnyho origo cisteni boresnake. Takze ani nelituju, ze ho k tomu nedavaj. Usetreny penizky pouziju na prevleknuti do moderniho havu. Naobjednal jsem toho dost takze kazda kacka dobra :-) 858 jsem si byl prohlednout a bylo to horsi nez gazely ikdyz lip zamaskovany...
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od FTC » 23 bře 2013 08:52

inliner píše:Tak abych to tu trochu ozivil, koupil jsem si take Gazelu58. Rok vyroby 63, na ramu pod tim jeste vyrazene dva roky kdy to bylo patrne nekde na kontrole, znacka VOZ u toho ovsem vyrazena neni. Stav ramu bezvadny, jsou videt drazky po frezovani, okraj nabojovky ani ramu neni omlaceny od zaveru. Zavora, zavornik a hlaven (znecisteni) vykazuje jemne stopy pouzivani, ale nic vyznameho - odhadem tak par desitek vystrelu. Lak puvodni, ale pekny. Zkusebna ceska. Vse chodi jak ma, uprava ciste provedena, spoust lehci nez u Glocka a hlavne to nehermexi. Takze spokojenost...

Hnusna drevotriska pujde dolu a uz ma k padesatinam objednany paradni oblecek z israele :D http://www.zahal.org/products/vz-58-cz- ... ent=219001

V ruce jsem mel na krame 3, z toho jedna byla celkem vrazda ovsem s uplne novym laufem :lol:

Docela bych si tu tvojí gazelu omrknul, nechce se mi věřit, že byla v tak perfektním stavu jak píšeš. Ovšem každý si chválí to své a je za to rád, když funguje.

Jinak bych pro tebe měl malý doporučení. Místo toho ohavnýho a drahýho plastu si kup pořádnej kompenzátor, pistolovou rukojeť a vypouštěcí páku závěru. Ten plastovej celotuning je k ničemu a brzy se ho budeš zase zbavovat, protože je dobrej jen na oko. Možná bych i doporučil lehce zkrátit vratný pružinky na spoušti a pohrát si s přerušovačem, aby byla měkčí spoušť, jen v případě, že funkcím zbraně trochu rozumíš.
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od plingr2 » 23 bře 2013 10:38

Tím : "brzy se ho budeš zase zbavovat, protože je dobrej jen na oko. " myslíš že má nízkou životnost,případně že pokud si na něm nastřelíš oko pak ho sundáš a znova nasadíš tak ho budeš muset nastřelit znova ?
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od inliner » 23 bře 2013 13:17

Jestli jses z Prahy tak neni problem ti ji ukazat osobne. Rad si necham odborne posoudit stav - fotky jsou zde: http://ulozto.cz/x19Cew1/gazela58-rar

Plasty uz jsou na ceste a hlavne zaplaceny, takze uz je pozde cokoli menit. Ovsem tu pazbu znam a je super - v soucasnosti nejlepe hodnocena pazba gunexpertem http://www.gunexpert.cz/products/sklopk ... b-defense/ sice nemam sklopku, ale tu jsem ani nechtel. Pistolova rukojet je uchazejici a jedine o cem mam pochyby je predpazbi - konkretne kvalita railu, mozna jsem mel vzit duralove kinggun sport, ale za ty prachy si radsi dokoupim duralovou rakvicku s railem kinggun dozadu. Nehodlam z toho delat ostrelovacku, ktera z toho stejne nikdy nebude a na levnejsi kolimator myslim postaci i ten plast, no uvidime... stisknul jsem plechove nadpazbi, aby se neviklalo a dopasoval nerezovej kompik od zendla :-) a ocenil jsem pritom, ze narozdil od 858 ma i pojistnej kolik. uz se nemuzu dockat az dorazi ty plasty :twisted:
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od FTC » 24 bře 2013 10:30

2Plingr: Tím na OKO jsem myslel, že je jen pro vylepšení vzhledu. Samozřejmě se v žádným případě nehodí pro kolimátor, protože po čištění nebude nástřel na stejným místě i když sevřeš packy ve svěráku.

2inliner: z těch fotek to vypadá, že kosa je opravdu v dobrým stavu, konkrétně tělo vypadá, že z něho nebylo stříleno a jestli jo, tak moc málo. Lauf si tam neměl detailně focenej, ale to se dá poznat podle otlaků na okraji nábojovky, plynovým nástavci a ústí laufu. Nosič závorníku podle všeho jetej byl, ale to nehraje roli...

O pistolovce, samotný pažbě bez trubky nepochybuju, ty jsou rozhodně postačující. Předpažbí jsem měl podobný a je k ničemu a dodnes se mi ho nepodařilo prodat. Ty jsi přesně typ člověka, kterej chce na tuningu kosy co nejvíc ušetřit a potom budeš zklamanej, že ty levný doplňky OPRAVDU NEBUDOU plnit svojí funkci! Když chceš tuning, tak si kup JEN to nejkvalitnější od GE a ne žádnej Kinggun a podobný rádoby profi doplňky. To samý je s kolimátorem, aby mělo smysl dávat na kosu kolimátor, tak si připrav nacpanou prkenici, protože na kose nic levnějšího nevydrží, cenový relace kolimátorů vhodných pro kosu se pohybujou v řádech okolo 12K! Naopak tvůj kompík byla zatím jediná správná volba. Kdyžtak jestli ti zbydou peníze, tak si od GE objednej sklopnej pažbovej modul EXPERT, pro představu:
P1010063.JPG
P1010064.jpg
Kit Kinggun jsem měl možnost pořádně prohlídnout a zkusit, ale ani náhodou se kvalitativně nemůže rovnat s GE.
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od inliner » 24 bře 2013 10:45

Dik za posouzeni, ja s ni uz taky par desitek ran nastrilel, takze ty stopy jsou tam i po me... Ale podle znecisteni laufu bych rekl, ze uz strilela, ale jen par ran. Paradoxne kdyz jsem si vybiral, tak s uplne novym laufem tam meli tu nejvetsi vrazdu :roll: Nateru mela nekolik, ale presto byla oklepana od zaveru, ktery v polovine drhnul a s muskou nekdo evidentne prastil...

Ja nikdy netvrdil, ze chci do tuningu nacpat desetitisice a proto jsem zvolil cestu jakou jsem zvolil. Nelibila se mi drevotriska proto jsem ji nahradil kitem co se mi libi a dle meho nazoru se bude i dobre drzet. Kolimator jsem zvolil levnej z ciny, ale na kose odzkousenej. http://dx.com/p/1-30-reflex-laser-sight ... airs-12173 Jen tak pro srandu. Kdyz odejde tak odejde, svet se nezbori - pak se vratim k pevnym miridlum. Kompik od Zendla je jasna volba a ocekavam od nej, ze mi pomuze ochranit ten sockovej kolimator. Btw mas moc peknou zbran ;-)
Naposledy upravil(a) inliner dne 24 bře 2013 13:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od plingr2 » 24 bře 2013 13:36

Já pochopil obrat jen na oko.OKO ( kolimátor shoda jmen) jsem zmínil protože si ho hodlám dat na kosu doufal jsem že když ho mají na kosách policejní složky tak i mě vydrží a nic dražšího si nechci kupovat (jsem chudý student :lol: ).Plast jsem si vybral protože ten hnědý dřevo-plast se mi fakt ekluje a dural mi přišel jako vyhozené peníze z okna.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od FTC » 24 bře 2013 21:24

2plingr:
policejní složky nepoužívají kolimátory OKO, ale EOtech! Dnes máme ve výzbroji H&K MP5(9Luger) a SAvz.58 máme jen jako záložní zbraně, které nejsou upravovaný!
Ta dřevotříska sice na pohled vypadá jako nějakej humus, ale účel plní. A na druhou stranu ten pochybnej dural od GE má svoje bezvýhradné výhody, stabilitu a výdrž.

2inliner: ani po několika stovkách ranách se zbraň nijak viditelně neopořebuje. Na znečištění laufu taky nijak nemůžeš posuzovat opotřebovanost zbraně, ledaže by bylo dost ojeté ústí hlavně.
Funkčnost kompíku ti nijak nepomůže ochránit kolimátor před zpětným rázem kosy, nevím kam chodíš na tyhle informace, ale jsou naprosto zcestné. U kolimátoru je mj. důležitá velikost tečky, což u mnoha optik není menší než 4 MOA, jejich konstrukce a stabilita! Čínský kolimátory, zrovna z dealextreme jsou jen napodobeniny originálních značkových optik a jsou silně podprůměrné kvality. Tebou uvedený kolimátor bych se nebál dát jen na airsoftku nebo malorážku, ale na kosu jen zbytečně utratíš peníze. Kosa a její závěr rozmlátí téměř všechny optiky, ale tohle všechno se dočteš ve vlákně CZ858 Tactical.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od duffioso » 24 bře 2013 21:41

Byl jsem svedkem toho,jak tenhle kolimator na kose,nevydrzel ani jeden celej banan.
Sam ho mam,ale na flobertce,kde se zadnej kopanec nekona.Na kosu od C-More,Vortex,Burris az k Eotechu a Trijiconu.
Meopta je taky paradni,ovsem za ty prachy radsi EoTecha.
Mimochodem ten Kinggun kryt pruzin,neni mozna tak vychytanej jako GE,ale ucel plni a nastrel se nemeni.Kdyz je dobre upraveny predpazbi,tak se to taky da a funguje to.Kazdopadne ty plasty z Izreale jsou jen hezky a image je taky potreba :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Gazela 58 (novy klon vz 58)

Příspěvek od inliner » 24 bře 2013 21:56

Bral jsem to tak, ze kdyz ustova brzda snizi zpetny raz o 35% tak to pomuze kolimatoru prezit. Pokud je to blbost, rad se necham poucit. Konkretne tento kolimator pry artifexovi na kose vydrzel pres 1500ran a jeste neodesel, tak jsem ho vzal na blbnuti taky. Jestli odejde, tak uz nebudu potrebovat ani ty raily, takze plast postaci :-P drevotriska se ni nelibi a ta pazba je kratka, coz ten setik od FABu resi nic vic od nej ani necekam.
Odpovědět