Gamo Combo Shadow1000 4,5

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

compman

Gamo Combo Shadow1000 4,5

Příspěvek od compman » 14 zář 2005 21:47

Zajímaly by mě vaše zkušenosti... zda je dost účinná .. poměr cena/kvalita/výkon


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo Combo Shadow1000 4,5

Příspěvek od Sidewinder » 14 zář 2005 22:50

compman píše:Zajímaly by mě vaše zkušenosti... zda je dost účinná .. poměr cena/kvalita/výkon
Dle meho 10/3/5 :) .. a to si neodpustim rici, ze optiky Gamo jsou pres sve plastove cocky prakticky nepruhledne .. brr
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 zář 2005 22:52

Ja davam 10/2,5/1,5 :D
compman

vzduchová puška

Příspěvek od compman » 15 zář 2005 15:45

hehe.. já měl na mysli pušku.. ne optiku. A začínám zjišťovat, že jaxi není moc výkonná ... mohl byste mi někdo doporučit jinou, hodně silnou, nebo nějaké modifikace, na zvětšení výkonu?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: vzduchová puška

Příspěvek od Andy » 15 zář 2005 16:14

compman píše:hehe.. já měl na mysli pušku.. ne optiku. A začínám zjišťovat, že jaxi není moc výkonná ... mohl byste mi někdo doporučit jinou, hodně silnou, nebo nějaké modifikace, na zvětšení výkonu?
Doporucuji presedlat na 22LR. Idealni "vzduchovka" :-D Vykon se zvetsi zakoupenim silnejsiho streliva :-)
Smazaný uživatel 111

Re: vzduchová puška

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 15 zář 2005 16:44

compman píše:hehe.. já měl na mysli pušku.. ne optiku. A začínám zjišťovat, že jaxi není moc výkonná ... mohl byste mi někdo doporučit jinou, hodně silnou, nebo nějaké modifikace, na zvětšení výkonu?
Nevim na co chceš zvětšovat výkon! Podle těch údajů o rychlosti 305 m/s
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1514
má ta vzduchovka 23J - Tak že by si na ni měl mít ZP.

Kinetická energie : Wk = 0,5 x m(kg) x Rychlost na druhou
Váha diabolky (standart) je 7,76gr = 0,5g

Balda
Richi

Příspěvek od Richi » 15 zář 2005 16:54

Ak chceš strieľat presne, vzduchovky nechaj slaboduchým. Choď buď do Andym spomýnanej malorážky alebo ešte zauvažuj o větrovkách (na 50 m zostrelíš viečko z minerálky). Vzduchovky majú zásadné nevýhody : 1) sklápacia hlaveň (či chceš alebo nie hlaveň sa vždy zaklopí pod iným uhlom), 2) po stlačení spúšte sa uvoľní piest ktorý začne akcelerovať a tlačí zbraň smerom vzad a predok nahor, 3) veľkosť a hmotnosť - keď sa na ňu pozrieš - hlaveň tvorí tak 1/3 dĺžky zbrane :(, 4) pred každým výstrelom musíš pracne sklápať hlaveň, čo tvojmu telu pri presnej strelbe nepomôže, 5) vďaka spätnému rázu je nutné používať drahú optiku aby sa nerozhodila...

A k tej optike GAMO - mal som dva puškohľady od tejto firmy : 4x20 a 4x32. Prvý má hliníkové telo, plastový okulárový tubus a plastovú optiku, rektifikácia je zabezpečená obyčajnými šróbmi s jemnými drážkami.
Ten druhý nevyzerá zle ALE telo pozostáva z 3 dielov. Prvý smerom od objektívu je plastový, ten sa vstrede spája s hliníkový tubusom, ktorý zapadá do plastovej okulárovej časti. Optika je sklenená (okrem okuláru). Samozrejme u objektívu nieje korigovaný farebný posun (je to obyčajná spojka) takže čakajte farebné "kreácie" v celom zornom poli (najhoršie je to samozrejme pri okrajoch). Ale musím uznať, že bol presný a mal dobre riešenú rektifikáciu ale na silnú vzduchovku nedávať.
Richi

Re: vzduchová puška

Příspěvek od Richi » 15 zář 2005 16:56

Balda píše:
compman píše:hehe.. já měl na mysli pušku.. ne optiku. A začínám zjišťovat, že jaxi není moc výkonná ... mohl byste mi někdo doporučit jinou, hodně silnou, nebo nějaké modifikace, na zvětšení výkonu?
Nevim na co chceš zvětšovat výkon! Podle těch údajů o rychlosti 305 m/s
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1514
má ta vzduchovka 23J - Tak že by si na ni měl mít ZP.

Kinetická energie : Wk = 0,5 x m(kg) x Rychlost na druhou
Váha diabolky (standart) je 7,76gr = 0,5g

Balda
Tých 305 m/s je reklamný ťah inak skvelého obchodu. Piest je samozrejme perforovaný.
Paixík

No jo

Příspěvek od Paixík » 15 zář 2005 17:28

Tak to bych zase neradil přesedlat na malorážku. Ta je sice přesná, a výkoná - ale to je právě ten problém. Nemůžete si přeci dovolit na zahradě střílet s něčím tak "výkonným". Nehledě na hluk jaký to nadělá. Vzduchovka je na zahradu - the best of - ovšem vybrat tu správnou. Pokud chcete přesnost a neřešíte jestli na 20 m prostřelíte plechovku nebo ji pouze zastřelíte, tak doporučuji Slávku 631.
compman

takovej "střed"

Příspěvek od compman » 15 zář 2005 18:15

Paixík píše:Tak to bych zase neradil přesedlat na malorážku. Ta je sice přesná, a výkoná - ale to je právě ten problém. Nemůžete si přeci dovolit na zahradě střílet s něčím tak "výkonným". Nehledě na hluk jaký to nadělá. Vzduchovka je na zahradu - the best of - ovšem vybrat tu správnou. Pokud chcete přesnost a neřešíte jestli na 20 m prostřelíte plechovku nebo ji pouze zastřelíte, tak doporučuji Slávku 631.
Chtěl bych nějakou vzduchovku, která by byla dost přesná ale i přiměřeně účinná (kolem 15J). Měl bych ji spíše pro zábavnou střelbu a na hubení krys a ještě jiných potvůrek (je jich dost - nic nezákonýho :D ). Aby zkrátka to na 20m něco prostřelilo (třeba tu jednu stěnu tenší plechovky - zřejmě brokem) a zároveň, abych se do té plechovky vůbec trefil....a větrovku nechci .. jednak kvůli způsobu plnění ale hlavně kvůli ceně a ... já nestřílím zas až tak často... :arrow:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 15 zář 2005 18:17

Tak potom si kúp Slávku.
Doporučujem 634, ale aj 631 je slušná.
compman

zřejmě 634

Příspěvek od compman » 15 zář 2005 18:27

Našel by se tu někdo, kdo má praktické zkušenosti se Slávkou 634? Míří dost přesně? (někde jsem četl, že právě ne..). Ale vypadá to, že skutečně může těch 16J mít...
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 15 zář 2005 18:37

Určite presnejšie ako akékoľvek gamo ( 100% )
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 15 zář 2005 18:50

jozsp111 píše:Určite presnejšie ako akékoľvek gamo ( 100% )
Nerekl bych .. pokud bude mit alespon 14J, je to velky zpetny raz, takze presnost bude dle meho srovnatelna s Gamovkou o stejne energii.
Richi

Příspěvek od Richi » 15 zář 2005 18:53

compman píše:
Paixík píše:Tak to bych zase neradil přesedlat na malorážku. Ta je sice přesná, a výkoná - ale to je právě ten problém. Nemůžete si přeci dovolit na zahradě střílet s něčím tak "výkonným". Nehledě na hluk jaký to nadělá. Vzduchovka je na zahradu - the best of - ovšem vybrat tu správnou. Pokud chcete přesnost a neřešíte jestli na 20 m prostřelíte plechovku nebo ji pouze zastřelíte, tak doporučuji Slávku 631.
Chtěl bych nějakou vzduchovku, která by byla dost přesná ale i přiměřeně účinná (kolem 15J). Měl bych ji spíše pro zábavnou střelbu a na hubení krys a ještě jiných potvůrek (je jich dost - nic nezákonýho :D ). Aby zkrátka to na 20m něco prostřelilo (třeba tu jednu stěnu tenší plechovky - zřejmě brokem) a zároveň, abych se do té plechovky vůbec trefil....a větrovku nechci .. jednak kvůli způsobu plnění ale hlavně kvůli ceně a ... já nestřílím zas až tak často... :arrow:
Prepáč ale je my jednoducho na grc z predstavy strielať s puškou na 20m. Ale je to môj subjektívny dojem, každý sme iný...
Odpovědět