Gamo cfx-royal

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

g

Příspěvek od Barys » 08 kvě 2007 19:31

Přijeď na sraz a tam nám to předvedeš,už si myslim,že tyto dohady po netu nic nikomu v této fázi nepřinesou.


honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 08 kvě 2007 20:17

Počkej, jen ho nechej ať nám ukáže terčík své přítelkyně, na 10-50m to nás zajímat nebude, nejdál tak z metru
Chestr
Příspěvky: 31
Registrován: 30 dub 2007 18:49

Příspěvek od Chestr » 09 kvě 2007 00:32

TAKZE JO EVA NA 10 :D NE NA METR JAK SE NEKDO MILNE DOMNIVA :D
Přílohy
EVA 10 M.jpg
Chestr
Příspěvky: 31
Registrován: 30 dub 2007 18:49

Příspěvek od Chestr » 09 kvě 2007 00:34

TAK NA 20M
Přílohy
EVA 20 M.jpg
Chestr
Příspěvky: 31
Registrován: 30 dub 2007 18:49

Příspěvek od Chestr » 09 kvě 2007 00:36

TAK A NA PADE :)
Přílohy
EVA 50M.jpg
Chestr
Příspěvky: 31
Registrován: 30 dub 2007 18:49

Příspěvek od Chestr » 09 kvě 2007 00:44

CO SE SRAZU TYCE NEJSEM PROTI :) ALE CHCE TO NEJAKE INFORMACE KDY A KDE ATD. :) JO JESTE ME NAPADLO ZE BYCH PRIPADNYM REJPALUM NATOCIL VIDEO KLIDNE I S PASMEM A KROKOVANIM A POVIDANIM :D?A TAKY JSEM STRASNE ZVEDAVEJ JAK TO STRILI VAM ? :) POSLETE TAKY NEJAKY TERCIKY :) KLIDNE JE NASTRILEJTE JAKO JA Z METRU :) JE TO LEHCI A NEMUSITE SE NIKAM TRMACET NA STRELNICI TO SE DA I DOMA :)
Xaver
Příspěvky: 33
Registrován: 03 dub 2007 22:34
Bydliště: Tišnovsko

Příspěvek od Xaver » 09 kvě 2007 11:40

honda píše:Počkej, jen ho nechej ať nám ukáže terčík své přítelkyně, na 10-50m to nás zajímat nebude, nejdál tak z metru
Tohle je poněkud nevkusná poznámka.
Xaver
Xaver
Příspěvky: 33
Registrován: 03 dub 2007 22:34
Bydliště: Tišnovsko

Příspěvek od Xaver » 09 kvě 2007 11:52

Zdravím všechny milovníky vzduchovek.

Jen malou poznámku, tohle téma se poněkud zvrhává v kázání jediné víry pravé - "co je Gamo, to je špatné" - a následným bojem s kacířem, který nám tu víru kazí.

Kdo nevěří, ať tam běží - takže komu se výsledky téhle zbraně zdají podezřelé, ať navštíví Chestra a přesvědčí se sám.

Xaver
LEON

Příspěvek od LEON » 09 kvě 2007 17:18

Natoc nam to video at je na co koukat:-)a udelej k tomu pekny povidani:-)
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 09 kvě 2007 21:43

Xaver píše:Zdravím všechny milovníky vzduchovek.

Jen malou poznámku, tohle téma se poněkud zvrhává v kázání jediné víry pravé - "co je Gamo, to je špatné" - a následným bojem s kacířem, který nám tu víru kazí.

Kdo nevěří, ať tam běží - takže komu se výsledky téhle zbraně zdají podezřelé, ať navštíví Chestra a přesvědčí se sám.

Xaver
Nám (nebo alespoň většině) nejde o utok na Chestra.Jde nám o to,aby si lidé nekoupili gamo a pak s tim byli nešťastný.Jako já a všichni co jsou tady na foru. Udělejme hlasování majitelů gamo. Jde to Andy?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 kvě 2007 10:10

Jde to, zaloz si takove hlasovani.
LEON

Příspěvek od LEON » 10 kvě 2007 19:58

jaq jsem se nenapalil a nekoupil si gamo ja ho videl u troje a to mi stacilo prisetril jsem a koupil si CZ200
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 10 kvě 2007 21:16

Nazdar, keďže zatiaľ tiež vlastním túto Gamovku tak trošku prispejem svojimi skúsenosťami do tejto diskusie . Chcem poznamenať, že som sa k nej dostal náhodou, ako ponuku od známeho za odkúpenie za polovičnú cenu . Nakoniec sa mi to podarilo vymeniť dobrým bártrovým obchodom, takže neľutujem :) . Ale 7800,- Sk ako ju predávajú na Slovensku by som za ňu určite nedal plus pripočítam puškohľad a montáž za tiež nemalú sumu, ktorú som si zakúpil. Takže som namontoval puškohľad a išiel som ju nastreliť. Bolo mi trošku čudné, že sa jej „zbavil“ za tak malú cenu, keď som ju dostal aj z pokladničným blokom aj záručným listom – mesiac starým . Puška sa u nás dodáva, zrejme asi aj v Česku „upravenú“ pre Nemecký trh podľa mojich informácií na 7J , čo bolo jednoznačne vidieť pri vystrelení diabolky. Rozptyl na cca 15m bol asi 4cmm, ale priznám sa nie som nejaký fanatik strieľania do terčov, takže keď som nastavil optiku k mojej spokojnosti tak sme už len strieľali na plechovky a fľašky a ďalší neidentifikovateľný lesný odpad . No na väčšie vzdialenosti od 20m to bola katastrofa . Tak som sa rozhodol po doporučení kolegu (nazdar P.) :D o výmenu piesta . V starom pieste je navŕtaná diera asi 2mm. Puška je celkovo veľmi premazaná a po každom výstrele som si mohol odfúknuť z hlavne dym . Dym po výstrele ešte asi 30s opúšťal vzduchovku aj zo spodnej časti . Vzduchovka celkovo vydávala dosť veľký rachot a na môj úsudok aj dosť kopala. Po výmene origoš piesta a nového tesnenia, vyčistenia a odborného premazania v odbornom servise so zbraňami , sa výkon, zvuk , aj presnosť výrazne zlepšila.
CFX-ku som si prebral s odporučením, že asi predošlý majiteľ ju nechal asi dlhšie natiahnutú tak by mi odporučil vymeniť aj pružinu. Alebo to nechať tak , lebo podľa neho by zvýšenie úsťovej rýchlosti malo horší dopad na presnosť streľby. Takto som z nej strieľal cca pol roka, k všetkej spokojnosti s presnosťou aj celkom pohodovým zvukom pri streľbe. Žiadne pružinové rinčanie ako som bol zvyknutý u Slávií . Obľúbil som si streľbu na 60m - fľašky alebo drevené hranoly 3cm. Pri akciách na chatách si zožala len chválu na presnosť od každého kto z nej strieľal (neviem s čím to porovnávali ) . Za pol roka som znej vystrieľal cca 5000 Pro Magnum 4,5 .
Až minule pri streľbe zaznel pri výstrele čudný zvuk a ako som predpokladal odišla pružina.
V predajni som ju v pohode zakúpil a rozhodol som sa ju vymeniť tentoraz sám. Vzduchovku som v pohode rozobral za štvrť hodinku. A „trošku“ som bol sklamaný jej spracovaním . Je to vyrobené na kolene, súčiastky sú neodihlené, na vazelíne boli oceľové stružlinky z opotrebeného materiálu. Prikladám fotky. Najhoršie vyzeral trň na ktorom je pružina . Stará pružina je asi o 4cm kratšia ako nová. Pružina bola predpätá predsunutou plastovou trubkou (z šiťáckeho materiálu podobnému bakelitu), ako vidno na obrázku . Keďže bola prasknutá a nová pružina dlhšia tak som sa rozhodol už ju tam nedať. Piest som vyložil plastovou fóliou kvôli rinčaniu pružiny, ktorá predtým nerinčala ale mal som tušáka, že po odstránení tohto plastového dorazu sa to asi zmení. Vzduchovku som zmontoval a v ten večer so vypráskal pár rán v byte na čo sa mi podarilo prestreliť skriňu. Vonku som doladil presnosť na puškohľade a postupným zvyšovaním vzdialenosti streľby som zistil, že rýchlosť napriek dlhšej pružine sa znížila, čo mi ani tak nevadilo, ale ten príšerný zvuk rinčiacej pružiny je hrozný a musím povedať, že nadšenie s predtým tichej vzduchovky zo mňa značne opadlo.
Takže sa pokúsim ešte doloženie tej trubky pred pružinu ale vyrobenej zo silónu a potom uvidím. O niekoľko dní však budem majiteľom novej QB priamo z Prahy takže Gamovka pôjde bokom, na čas alebo navždy.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

skúsim dať fotky

Příspěvek od Canadair » 10 kvě 2007 21:24

fotky k rozborke cfx
Přílohy
IM000136.jpg
IM000124.jpg
IM000117.jpg
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Pružina do CFX

Příspěvek od Canadair » 10 kvě 2007 21:30

stará a nová dlhšia pružina
Přílohy
IM000150.jpg
stará a nová pružina
pružina.jpg
Odpovědět