Gamo CF-X Royal - typ miridel

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

K Martin

Příspěvek od K Martin » 09 pro 2007 20:18

Dobrý deň.
Už pár týždňov vlastním CFX Royal 4,5.
Niekde tu na fóre som sa dočítal, že pri výmene piestu za orig. neprevrt. sa zníži kopanie a aj zvuk pri výstrele je tichší.
Aké s tým máte skúsenosti?
Vďaka


Smilo
Příspěvky: 57
Registrován: 21 říj 2007 15:03

Příspěvek od Smilo » 09 pro 2007 21:01

Mno, já už tu četl ... Zda je píst vrtaný(omezení výkonu) vyzkoušíš třeba jen při natahování tak, že např. malíčkem překryješ kanálek který propojuje válec s hlavní a mněl by jsi pocítit podtlak. "Ale pozol na plstík!!!" :lol:
Pokud nevzniká podtlak, píst je turch a v tom případě vymněnit. A že hází ... ?! Silná pístová bouchačka to tak trošku dělá. Budu se snažit vylepit do terče nejlepší výsledky i přesto, že to hází... :wink:
Jak sem řek´, tohle je frajeřina. :wink: :mrgreen:
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 05 kvě 2008 15:42
Bydliště: Láz

Příspěvek od HonzaD » 06 kvě 2008 12:56

Když už tedy jsme ve vlákně o mířidlech, tak bych se chtěl zeptat: řešili jste někdo nějaký futrál na mušku u CFX? Nedávno jsem si ji koupil a jak se mi zdá, není žádný problém - při opření vzduchovky o stěnu - ulomit ten červený světlovod, nebo rovnou celou plastovou mušku.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 06 kvě 2008 15:13

ulomil jsem hned první den. Sundal jí, vyhodil a nasadil optiku a víc to neřeším :wink:
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 06 kvě 2008 21:55

7.5J verzia nemecká ma deravý piest a 16J verzia ma normálny piest.Teraz sem už asi vozia 16J verzie ale pred rokom keď som kupoval CFX boli 7.5 .Na 16J je z boku napísane 16J a na 7.5 máš naboku veľké F v takom rámiku.Tá plastová muška sa dá pohode dať dole vytlačíš ju do boku náhradná tuším stojí 200sk neni som si istý.
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 05 kvě 2008 15:42
Bydliště: Láz

Příspěvek od HonzaD » 07 kvě 2008 07:23

Jo, dnes by měla dorazit tady všude vychvalovaná Delta 4x32AO, tak to taky tak udělám. Doufám, že se mi podaří mušku sundat, aniž bych ji zničil. Aby se případně dala znova použít.
Ještě k upevnění optiky - na vzduchovce už v té drážce něco přiděláno je - tak jsem to koupil v obchodě. Na webu jsem viděl zmínku, že od letoška CFX dodávají s pružným uchycením optiky. Tak to asi bude ono. Uvidím, až to zkusím.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 07 kvě 2008 14:38

No mělo by to být plovoucí uchycení, ale je to na fest. Jinak to vypadá že rybina na CFX je 13mm a právě ta druhá šína je 11mm. Má to v sobě díry pro vyšroubování červíka, bránící optice a montáži v pohybu vzad, resp. vpřed.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
sobi1

Příspěvek od sobi1 » 02 čer 2008 17:42

Mám novú cca 1 mesiac starú CFX 4.5 v plaste. Už v predajni mi ponúkol predavač výmenu piesta a plastovej podložky pružiny za kovovú. Mal to nachystané akoby tento problém riešil už viac krát. :?: Cena pušky 6000-Sk plus 500 -Sk piest a podložka. Náhradná pružina 200-Sk.
Ako prvú som použil dvojdielnu duralovú montáž a originál zarážku od GAMA opatrenú gumovou patkou. Optika sa posúvala ale nie s montážou. Proste obrúčky nedržali tubus. Nenechal som to na náhodu a montáž som vymenil. Kúpil som novú jednodielnu oceľovú montáž 1640 -Sk s výstupkom na spodnej strane. Tá ale vychádzala pozične niekde v polovici medzi dierami, ktoré sú na rybine. Preto som musel navŕtať novú dieru do pôvodnej rybiny. Teraz všetko spolu funguje. Optika 3-9x42 TACTICAL. Tubus 30mm. Po cca 1500 výstreloch sa mi zdá, že sa nič nezmenilo. Vôbec nemám pocit, že kope viac ako SLAVIA. Hlučnosť neviem posúdiť.
Puška má jediný problém a to so spúšťou. :cry: Pred výstrelom kohútik niekoľko krát zadrhne kým dôjde k výstrelu. Okrem toho je spúšť na môj vkus veľmi mäkká a šrúba za kohútikom akoby ani nesúvisela s nastavovaním tvrdosti. Je to naposranie. Nevie niekto čo sa s tým dá robiť?
Inak s presnosťou som spokojný. Druhý deň som v stoji nastrieľal 157 na 10 m na online súťažný terč.

P.S. Tá umelohmotná muška si zaslúži cenu za najhorší designérsky návrh roka. :oops: Neviem prečo tam neurobili nejaké prekrytie. Alebo pušku mali urobiť bez mieridiel len na strieľanie s optikou a možno by sa vyhli posmechu neprajníkov a zaznávačov GAMA. V tomto prípade majú títo ľudia 100% pravdu.
Odpovědět