FX Typhoon Synthetic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 15 čer 2009 19:55

2mikiki: Tvoje FXko sem viděl, je fakt že vzhledově vypadá dobře (hold dřevo je dřevo). Pravda že spoušť u ní nebyla nejhorší, ale ruku na srdce, koupil bys jí kdybys jí měl kupovat za prachy za který je normálně k mání? Za ty prachy máš Evo a to je opravdu o něčem jiném, obě flinty mají ale úplně jiné cílové využití.S jednou to lítá jednou dírou na 50 metrů a druhou člověk vysolí zásobník za 2 vteřiny, obojí má svoje kouzlo... :wink:


Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

spoušť

Příspěvek od mikiki » 15 čer 2009 20:06

A i tak tvrdím, že pro mi ta spoušt plně vyhovuje a je pro mne dobrá a je a je a je ..... :D :D :D
no, asi to bude tím, že jsem měl v ruce nejdříve AT44 a tam je spoušť fakt tvrdá, proto ten můj neochvějný názor :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

spoušť

Příspěvek od mikiki » 15 čer 2009 20:17

To Alexxxus + Kubin:
přeci nebudu hanit svého mazlíka ne?
První větrovka, která mi dovolila na 30 metrů sundavat (prostělovat stonky) pampelišky, to se nazapomíná :D
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 15 čer 2009 20:26

To je v pohodě. Jsou výrobci, kteří jdou kupředu a naopak. Nic není definitivní. Proto by se mělo hovořit k aktuálnímu stavu věci.

Western je také praotcem pevných disků a dnes... Před profíkem se to nesmí vyslovit.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 15 čer 2009 20:46

Radawar : koukám, že synek má svobodomyslnou povahu, soudě dle ušetřených peněz za lazebníka :D .
Jinak tu polohu vleže bych trochu vylepšil. Žádná nožička přez nožičku ale nohy volně natažené, jedna může být volně skrčená / v jeho případě pravá /. Ty ruce na loktech to určitě ne, chce to polohu co nejnižší, takovou rozpláclou, uvolněnou ale ne násilnou. Dllaň levé ruky položit pod pažbu a nepatrným stahováním prstů se provádí výšková korekce. Tato poloha vyžaduje i co nejnižší Harris cca 6".
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 15 čer 2009 21:01

Omlouvam se, ze budu hodne OT....ale k te svobodomyslnosti.
Sportovce, tohle jsem ja a neni to tak davno:
Obrázek

:oops: :lol:

"Vlasy, jo vlasy, dlouhy jako mam ja..........." :wink:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jj

Příspěvek od Apevia » 15 čer 2009 21:01

2sportovec: Také upřednostňuji polohu, kterou popisuješ, je to nejstabilnější, čili nejpřesnější!
Jinak zbraně od FX se mi obecně líbí, jejich krása je hlavně v semi-auto a u některých ve futuristickém designu. Je to spíš zbraň na "hraní" než na sport, což Radawarovi a jeho synkovi určitě vyhovuje :) To je největší sranda :)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 15 čer 2009 21:01

Čau Sportovče. No svobodomyslný, to on zase je :-). Zrovna je docela ostříhaný. Pravda - se sólovou kytarou vypadá jaksi přirozeněji...

Ale nezachytil jsem jej přímo v akutní akci. Spíš v nějakém "výdechu" mezi střelbou. Jinak on se snaží a výjimečně používá i moje Harrisky.

Ale ty výše prezentované výsledky nastřílel taky jen takto přes židličku a s tou optikou, co tam má. Z toho je vidět, že mu to myslím celkem jde.

Na té fotce jen zkoušel LUXky (jestli to vůbec něco dělá). Měl jsem obavu, že je budeme muset vyházet. Ale jak se zdá, na plechovky budou docela dobré. Máme jich ještě pár krabiček z historie... Pak pro tyhle účely (10 - 20 metrů ve stoje pro zábavu) budu brát už je ta levná JSBčka. To fakt naprosto vyhoví. Na pořádnou střelbu samozřejmě zůstáváme u Exactů.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 16 čer 2009 08:05

Neuvažoval jsi o dodělaávce Fx instalací regulátoru ? V UK je firma, která se zabývá výrobou a montáží regulátorů do FX a AA. Flintička by se Ti posunula o mílový krok vpřed :)
Já ve své neskromnosti, bych už větrovku bez té kouzelné součástky nechtěl. Mám HW100 a jediný nepolotovar od AA - Evo, tam jsou regulátory mechanické - 140 ran +- 1,5m/s / HW je na tom o chlup líp - +- 1,3 m/s.
No a pak je tu AirWolf, tam se konzistence a úspora vzduchu provádí elektronicky, ale to už je jiná liga.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 16 čer 2009 09:55

Ahoj zase.

Ale ne, regulátor by sice zdvojnásobil počet konzistentních výstřelů, ale jinak se to takhle dá. Však jsi viděl graf. Těch 50 garantovaných ran (do 60té rány +- 1,5 m/s) to dá rovnou vyndané z krabice, v chladu a bez vyčištění. To stačí a je to bez starostí. Žádné ladění konzistence, výměny plastových kliček a spouští... Maximálně si Michal může vysochat vlastní pažbu, kdyby chtěl. Ale on nechce.
Hlavně při nákupu vždy vítám možnost si vybrat třeba z pěti kusů. Pokud jsou navíc všechny stejné, mají stejně chodící spoušť, nejsou poškozené z výroby (jak se stalo Kesimu při koupi AA z Anglie).... Je to jakýsi náznak stabilní kvality. To mne vždy přesvědčí. Taky bych nerad například reklamoval případnou závadu na dálku. A tu může mít i AirWolf :-).

Vzhledem k tomu, co jsi psal o Tvém EVu po jeho obdržení (že Ti lítá +- 2,5 m/s), tak v tomhle bych to regulátorem nevylepšil. Ostatně v konzistenci zakopaný pes není. Steyery od BMW chodí stejně takto divně (+- 2,5 m/s) a střílejí úplně božsky. Kouzlo přesnosti dělá fakt hlaveň a já tvrdím, že TVAR dávky vzduchu vpuštěné za diabolku. To je jen subjektivně vypozorovaný dojem, ale opravdu si myslím, že na tom něco bude.

Hlaveň to má 50 cm dlouhou se 14 mm průměrem. Normální čokovaný LW, takže docela slušný standard. Ten průměr snad stačí, aby se moc nekroutila na sluníčku :lol:. Délka sice není úplně soutěžní, nějaký centimetr ještě chybí, ale to není zásadní parametr.

A tak nějak na závěr:
Vůbec se nesnažím mísit "hrušky z jabkama", tedy srovnávat Typhoona s jinou třídou zbraní, jak je zde zvykem. Ale třeba proti klasickým AA (400, 410) a CZ200 má Typhoon i moje T12 o dost lepší spoušť. To je fakt a jsou zde lidé, kteří to mohou potvrdit (i majitelé jmenovaných zbraní). Nevím, v jaké kvalitě sem přicházely třeba přede dvěma roky. Je možné, že se to v FX naučili dělat až teď a v AA to naopak už zapomněli (zadali jinam?). Zde nechci polemizovat, nemám tuto zkušenost.
Moje zkušenosti nezahrnují ani EVII a HW100 (což lze jistě považovat za jakýsi etalon kvality). AirWolf je pak samozřejmě po všech stránkách úplně mimo. Pouze jsem měl možnost v minulosti spolehlivě navnímat spouště soutěžních malorážek. Takže rázně odmítám "rady" typu "... až jednou zkusíš...". O kulovnicích a brokovnicích bych nemluvil, to je o něčem jiném, ale měl jsem od nich též dost otlučené rameno.


A dost již o tom. Flinta je přiměřeně solidní a opravdu mám s čím srovnávat. Potřebuje pouze lepší optiku, to je jasné. Pak dodá stejnou přesnost, jako každá jiná s toutéž hlavní. Teď se pod nějakých 7 mm opsané kružnice na 30 metrů za "obvyklého větru" fakt nelze dostat. To je reálný hanicap. Takže tak... Howgh.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 16 čer 2009 15:12

...
Omlouvám se psal sem SZ a omylem sem to poslal do fóra Obrázek
Edit: tak aspoň na rychlo něco ze Španělska: http://www.telefonica.net/web2/tiro/fx/
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 16 čer 2009 21:59

Tohle je přesně to, proč tyhle flinty miluju... Uvnitř není skoro nic:

Obrázek


A přece se točí :P
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 čer 2009 22:19

To je QB78... :lol:

PS. Teď mám doma Cutlasse, dojmy zatím rozporuplné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 16 čer 2009 22:20

Tak já jsem zkusil spoušť na FX od sportovce a líbila se mi se dost (už jí má ale seřízenou). Byla jemná a dobře nastavená. Nevěděl jsem sice kdy dojde k výstřelu, protože neměla dva chody, ale zabírala hned na začátku. Zpracování pušky nic moc, takový divný flákot železa, ale spoušť OK. Když i tvůj typhoon má alespoň stejnou spoušť, tak kam se hrabou některé větrovky.:wink:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 16 čer 2009 22:20

Kubajzz ty mně čteš myšlenky :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět