full auto JAK NA VYJIMKU???

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jen A

Příspěvek od Apevia » 14 led 2009 20:47

Pokud nemáš "A" tak to určitě nemůžeš mít, ne?


Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 14 led 2009 21:05

Nejsu si jistý, ale jedno je jasné. K čemu by mě to bylo kdybych to měl na Ačko? na ho*no.

EDIT:

§ 9
(1) Zbraň kategorie A je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit, pokud není dále stanoveno jinak. Zákaz podle věty první se nevztahuje na vývoz nebo dovoz uskutečňovaný podle zvláštního právního předpisu.9)
(2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, který provádí
a) sběratelskou nebo muzejní činnost,
b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,
c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,
d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo
e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.
Výjimku lze udělit, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, a lze ji časově omezit, pokud je udělena podle písmen b) až e).
(3) Jde-li o udělení výjimky k nabytí vlastnictví nebo držení zbraně uvedené v § 4 písm. a) bodě 1, která podléhá zvláštnímu režimu kontroly podle závazků vyplývajících z mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána a která byla vyhlášena ve Sbírce mezinárodních smluv, musí předem vyslovit souhlas Ministerstvo obrany.
(4) Oprávnění nosit zbraň kategorie A se zaznamenává do zbrojního průkazu.


Tak z tohoto je pro mě jasné, že na zb.kat.A nemám nárok
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 led 2009 23:02

A čo také si PRESNĚ představujetě pod pojmom ,,přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek"? vojín Kefalín?

Víc o té definici nevím a to i přesto, že jsem vedl rozhovor na toto téma.

:?:
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 15 led 2009 11:18

Pokud se nepletu, tak podle novely zákona o zbraních a střelivu opravdu zakázané zbraně rovnají se pro běžného člověka zbraně naprosto nedostupné....

1) Zbraň kategorie A je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit, pokud není dále stanoveno jinak. Zákaz podle věty první se nevztahuje na vývoz nebo dovoz uskutečňovaný podle zvláštního právního předpisu. 9)

(2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu skupiny A nebo zbrojní licence skupiny A, F, G, H, I nebo J, který provádí
a) sběratelskou nebo muzejní činnost,

b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,

c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,

d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo

e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.
Výjimku lze udělit, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, a lze ji časově omezit, pokud je udělena podle písmen b) až e).Jde-li o výjimku podle písmene a), musí žadatel také doložit, že se jedná o o kulturně-historicky nebo vědecko-technicky významný typ zbraně kategorie A anebo o kulturně-historicky nebo vědecko-technicky významnou zbraň kategorie A.
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
LugerT

Příspěvek od LugerT » 15 led 2009 15:47

derringer: Jsi si jist, že se puškařina dá studovat dálkově a jeden rok? Kde?
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 15 led 2009 16:01

no já jsem ji studoval před pěti lety v brodě

2-3dny v měsíci,pondělí-středa,nejpřínosnější bylo vždy večerní posezení v hospodě s některými profesory a "spolužáky" - věkové rozpětí 18-75let

co neumíšíš to tě tam nenaučí, ale seženeš kontakty
LugerT

Příspěvek od LugerT » 16 led 2009 10:31

derringer: Poohlídnul jsem se po internetu ale moc jsem toho nenašel. Nemáš nějaké lepší informace, odkaz atd...?
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 16 led 2009 12:27

http://www.copt.cz/
Maji i bakalarske studium ve spolupraci s Ostravou
LugerT

Příspěvek od LugerT » 20 led 2009 14:03

Díky. Kouknu na to. Odborné vzdělání v tomto oboru se neztratí a dalo by se to i různě využít.
LugerT

Příspěvek od LugerT » 21 led 2009 19:46

derringer: Pokud tedy máš odbornou způsobilost a koncesi, zbrojní licenci ti PČR vydá? Například licenci skupiny C. Nemohou ti jí omezit například jen pro zbraně kategorie B?
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 22 led 2009 21:12

pokud máš koncesi na výrobu,opravy,úpravy a prodej zbraní - živnostenský úřad neřeší kategorie - tak všech zbraní

policie nemá důvod omezovat tě v podnikání,ale má právo tě kontrolovat
LugerT

Příspěvek od LugerT » 22 led 2009 21:20

derringer: Díky! Napiš mi prosím mail. Něco by mě ještě zajímalo, díky. LugerT@seznam.cz
LugerT

Příspěvek od LugerT » 26 led 2009 18:19

Zjistil jsem, že je tam potřeba mít nějaké základy v obrábění kovů aby program studia člověk zvládl. Nevíte někdo jak je to tam moc v tomto směru horké?
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 27 led 2009 22:26

nevím jak teď,ale jeden den studia bylo něco jako praxe - nikdy jsem tam nebyl(docházku nikdo nekontroloval)

na konci studia se musela odevzdat ročníková práce - dvouraná flobertka(pokud ji nechceš dělat,koupíš ji od spolužáka)

při praktické zkoušce na konci vypiluješ nějakej bazmeg(nebo ho koupíš od spolužíka)
LugerT

Příspěvek od LugerT » 27 led 2009 22:48

No tak to je fajn, rozumnej přístup. Ještě zvažuju ten druhý dálkový obor, "prodavač zbraní a střeliva".
Odpovědět