Frekvence- muj osobni dojem

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Frekvence- můj osobní dojem

Příspěvek od Slim Jim » 14 bře 2006 09:46

Rád bych věděl, jestli se mi jen zdá, anebo jestli je fakt, že poslední dobou jsou průsery se zbraněmi čím dál častější. Dřív to byla tak jedna aféra za půl roku, teď (v posledním cca jeden a půl roce) mám dojem, že je to pomalu jedna aféra měsíčně. Může to být tím, že je toho opravdu víc, anebo tím, že to, co je, je pořád stejné, ale víc se to medializuje (účelově, samozřejmě). Ať je to jakkoli, zajímalo by mě, proč zrovna teď?
Taky máte stejné dojmy?


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 bře 2006 10:04

Dle meho je to tim, ze vetsina deniku se vic a vic "bulvarizuje". Hledani senzaci je vetsi a vetsi katalyzator obchodniho uspechu.

Cili dle meho to neni vyslovene orientaci na udalosti se zbrani, ale cerna kronika obecne.
Naposledy upravil(a) Andy dne 14 bře 2006 10:58, celkem upraveno 1 x.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 14 bře 2006 10:41

Můžeš mít pravdu, černou kroniku nesleduju už kolik let tak pečlivě, abych zaznamenal nějakou změnu (a je fakt, že v černé kronice obecně toho vždycky bylo tolik, že nárůst o pět nebo deset procent by se snad už ani nepoznal. Krev holt dneska táhne ze všeho nejlíp- čím čerstvější a syrovější, tím lepší.) S tou progresivní bulvarizací je to taky fakt, který jsem si neuvědomil, dokud jsi to neřekl- je nepopiratelné, že dokonce i mé oblíbené pořady Na vlastní oči a Občanské judo, které druhdy dosahovaly poměrně slušné úrovně, jdou poněkud dolů (viz ta diskuse k reportáži o pár řádek níž).
Problém je v tom, že tohle si většina lidí neuvědomí a bez výhrad těm jejich kecům věří. Potom se samozřejmě vskytne typická skupina obyvatelstva, která je okamžitě hotova téhle situace zneužít, a "legislativní smršť" má volnou cestu...
Jenomže já mám dojem, že dokonce i ti politici do nás šijou mnohem usilovněji, než kdy dřív. Že by to jenom bylo tím, že právě díky novinářům to mají poslední dobou jednodušší a nedá jim to tudíž tolik práce? (neboť průměrný politik, jak známo, práci nesnáší, dokonce i když ta práce spočívá v přehazovánní nakradených tisícovek vidlema)
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Olaf

Frekvence

Příspěvek od Olaf » 14 bře 2006 17:38

Rozhodně to bude z největší části tou bulvarizací. Vemte si jen vysílací čas na zprávy na Nově například. Zhruba 10 minut se objektivně věnují událostem a např. politice a hned sklouznou na smrťáky co se udály ten den na silnicích. Čím otřesnější záběry, tím zřejmě větší spokojenost. No a když nějaký nešťastník nechtíc něco vyvede se zbraní, nebo na druhé straně je spáchaný trestný čin se zbraní, přece nenechají takového solokapra bez povšimnutí. Maléry se zbraněmi byly vždy a budou. Před plyšákem, jelikož nebylo tolik držitelů krátkých kulových zbraní co dnes, se jednalo především o průsery s loveckými zbraněmi. Od roku 1989 došlo ke značnému nárůstu držitelů zbraní, takže tady bych řekl, že jde o přímou úměrnost. Tedy důvody dva. Z pohledu médií honba za krvavou senzací a s nárůstem počtu zbraní dochází samozřejmě k více průšvihům s nimi. Ani jednomu nazabráníme.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 bře 2006 09:48

Podle mě je toho pořád stejně.
Akorát používáme spíš krátkodobou paměť, takže si uvědomujeme jen to, co se stalo relativně nedávno.
Odpovědět